Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Pivovarům pomáhám velmi svědomitě od prvního dne karantény. Ani predtim jsem je teda nezanedbával. A Trautenberk je skvelej. Hlavě 14 ALE, už jsem ho tu možná i dříve někde chválil. Objevil jsem je asi před 4 roky a občas jsem tam jel v sobotu jen tak na otocku dat si u nich v pivovaru oběd a pro zásobu butylek. No nic, jdu objednat, přece je v tom nenechame.

Já spíše vinařům :-) Ale jak říkáš Trautenberk je v pohodě, já ho tedy pil doteď jenom tam, ale pod pergolou nebude také špatný. Chápu to dobře že jen osobní vyzvednutí? Budu muset naplánovat výlet do Krkonoš :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já spíše vinařům :-) Ale jak říkáš Trautenberk je v pohodě, já ho tedy pil doteď jenom tam, ale pod pergolou nebude také špatný. Chápu to dobře že jen osobní vyzvednutí? Budu muset naplánovat výlet do Krkonoš :-)

Asi jen osobně. Stejně se nudím :)

Btw. Pivovar Hostivař - stejný majitel, sládek taky dobrej, pivo velmi srovnatelné..pokud by se ti nechtělo do Úpy.

Upraveno uživatelem dawe009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Rouška je potřebná v  uzavřených prostorách, na nákupech, v hromadné dopravě, všude tam, kde se shromažďuje větší počet lidí. Pokud se jdete projít do parku nebo do lesa, jedete na cyklistickou vyjížďku, jedete sami nebo s rodinou v autě, pracujete venku, může být naopak nebezpečná. Vydýchané bakterie, viry, hleny a nečistoty se v roušce zachytí a vy je vdechujete zpátky. Je to, jako byste se vysmrkala do kapesníku a pak ho celý den nosila připlácnutý na obličeji."

 

MUDr. Jan Hnízdil

 

https://www.flowee.cz/civilizace/7820-jan-hnizdil-chaoticka-represivni-opatreni-mohou-napachat-vic-skody-nez-koronavirus?fbclid=IwAR2wJXyvSSQeVN1jFfiC2NUX9q9HCli5JaLPi_fC6u3LcUEbBbtW1X7sfdE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hnízdil je především fyzioterapeut..

Nicméně nosit roušku v autě mi fakt přijde už úplně padlý na hlavu, naprostej nesmysl. Rouška se nosí proto, abych na někoho něco nepliv. Víc dobrych vlastnosti v podstatě nemá. V lese a všude kde nejsou lidi chodím bez ni, v autě samozřejmě také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to taky tak. V lese sportovní šátek a až když vidím lidi, tak přetáhnu přes ksicht. 

 

V autě je rouška pro řidiče dokonce poměrně nebezpečná, máte méně kyslíku, víc CO2, člověk je oblblej a hůř reaguje.

Mě stačila dnešní porada v rouškách, po půl hodině jsem blábolil úplný nesmysly (ne tedy, že jindy by to bylo nějak zásadně jinak :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těm novinářům už normálně yebe... Tohle bylo dnes na iDnesu:

Prezidentka Čaputová svými rouškami ohromuje svět
26. 3. 2020 15:18Zahraniční | Koronavirus

Je považována za módní ikonu. A dokazuje to i v době pandemie koronaviru. Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová totiž dokáže skvěle sladit oblečení s rouškou, za což ji oceňují jak lidé z celého světa na sociálních sítích, tak například americký zpravodajský web Huffington Post.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho, co píšeš, ta předpokládáš, že i koronavirus bude mít sezóny? Jako chřipka? 

 

Je to stejné, očkovat se musí předem, čili letos na vakcínu můžeme zapomenout. Ale na příští rok by mohla být,  musela byt být ale připravena před koncem tohoto roku. Hezky je tvorba vackíny popsána třeba v tomto videu https://video.aktualne.cz/ze-sveta/jak-se-vyrabi-vakcina-proti-chripce-nejdriv-se-infikuje-slep/r~cdf07f72575011e781f80025900fea04/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho, co píšeš, ta předpokládáš, že i koronavirus bude mít sezóny? Jako chřipka? 

Otázka ovšem je zda virus do té doby nezmutuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to tady už právě taky padlo. Od tebe myslím? 

Že mutuje mezisezónně. 

 

V Číně začal v listopadu/prosinci a od té doby se rozšiřuje kontinuálně po celém světě, to mi zatím sezónnost nepřipomíná, ale třeba se pletu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Muj sef se vratil z karenteny po návratu z Italie... Na pondeli svolal poradu vsech vedoucich... Osobne u nej v zasedacce......

whereby.com teda jestli ma 10 dolaru a neni vas vic nez 12

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úžasný rozhovor, strašně chytrý doktor... přesně usitej virus na člověka, to není náhoda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...