Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Tvl. nazdar YPOuši, já jsem cítil že tu stále jsi....

a teď jsi představ, že nějací volové si pořídili hospodu a chodili jim tam lidi. :-)

Jo a mrkni do vlákna co mě naštvalo, on ten kuncák se pěkně vybarvuje. :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu tvrzeni jsem velmi skepticky. Vim ze nemocnice zoufale shani i obycejne rousky a dvojkove respiratory, ktere jsou volne prodejne a nemocnice si je shani samy. Neplati na ne ani zakaz vyvozu. Kdyby byla firma ktera za mesicvyorby miliony rousek, okamzite je na trhu uda. Ale takova firma v CR neni. A to stejne plati i pro ty testy. Pokud by byla firma ktera ma funkcni test a byla by schopna ho dodavat, nemocnice se o nej porvou. U tech rousek jsem si jist ze takova firma neni, u tech testu nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přečetl jsem si v rámci volného času tak nějak tohle vlákno celé a nevím, jestli se smát nebo brečet.

 

Pár pitomců dřepících vesměs doma vymýšlí scénáře, co a jak bude, chodí kanálama a skupuje ochranné prostředky, druhá část brečí nad tím jak to tady stojí za hovno a třetí (menšinová) část píše racionálně a na to prakticky nikdo nereaguje.

 

Pak jsou tu tací co ze svých vozů vylezou na cyklostezku v rámci špacíru místo toho, aby dřepěli doma a diví se že tam jsou cyklisti. A ti cyklisti dejchaj.

Ty vole to je mega. :)

 

Hele a fšim si někdo třeba toho že řidiči autobusů jezděj bez roušek? Asi ne. To je dobře, že to nikomu nevadí

Tak pevné zdraví fšem :)

Kecáš, všichni, který jsem dneska potkal, roušku měli, pravda někteří na krku. Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. U dovezených rychlotestů z Číny se ukazuje, že jejich spolehlivost je naprosto nevyhovující.

Mohu se mýlit ale myslím že ty rychlotesty nezjištují přítomnost coronaviru ale přítomnost IGg a IGm protilátek tedy důkaz o tom že se dotyčný s touto infekci již setkal.

To dela i PCR, detekuje protilatky. Problem tech testu z Ciny je nizka senzitivita, kolem 70%. Takze jsou k nicemu, kazdy test by se musel verifikovat ja PCR.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sú štáty, ktoré majú na testovaní založenú stratégiu, pričom nezavádzajú plošné izolácie ani karantény. A považuje sa za pomerne úspešnú, napríklad Južná Kórea, Taiwan atď. Hospodárstvo v rámci možností stále funguje, neuzatvárajú sa školy ani obchody či reštaurácie.

 

V Evropa ale ani jedna zeme. Rikal to i Prymula - to jsou postupy ktere v CR nejsou z mnoha duvodu mozne.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To dela i PCR, detekuje protilatky. Problem tech testu z Ciny je nizka senzitivita, kolem 70%. Takze jsou k nicemu, kazdy test by se musel verifikovat ja PCR.

:notworthy: imunologie není zrovna moje parketa

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu tvrzeni jsem velmi skepticky. Vim ze nemocnice zoufale shani i obycejne rousky a dvojkove respiratory, ktere jsou volne prodejne a nemocnice si je shani samy. Neplati na ne ani zakaz vyvozu. Kdyby byla firma ktera za mesicvyorby miliony rousek, okamzite je na trhu uda. Ale takova firma v CR neni. A to stejne plati i pro ty testy. Pokud by byla firma ktera ma funkcni test a byla by schopna ho dodavat, nemocnice se o nej porvou. U tech rousek jsem si jist ze takova firma neni, u tech testu nevim.

 

Souhlasim, nejsem tak velky optimista. Ale zakladni material (treba z nanovlaken) umime v CZ vyrobit a je tak na vlade, aby v televizi (pripadne skrze MPO) udelala vyzvu na textilni firmy - potrebujeme vyrabet rousky, pozastavte ostatni zakazky, prenastavte prosim vyrobu na rousky, nanomaterial vam dodaji firmy XYZ. Hlaste se prosim na cisle/emailu... Bohuzel se misto toho vlada foti s Antonovem a sbira politicke body.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přečetl jsem si v rámci volného času tak nějak tohle vlákno celé a nevím, jestli se smát nebo brečet.

 

Pár pitomců dřepících vesměs doma vymýšlí scénáře, co a jak bude, chodí kanálama a skupuje ochranné prostředky, druhá část brečí nad tím jak to tady stojí za hovno a třetí (menšinová) část píše racionálně a na to prakticky nikdo nereaguje.

 

Pak jsou tu tací co ze svých vozů vylezou na cyklostezku v rámci špacíru místo toho, aby dřepěli doma a diví se že tam jsou cyklisti. A ti cyklisti dejchaj.

Ty vole to je mega. :)

 

Hele a fšim si někdo třeba toho že řidiči autobusů jezděj bez roušek? Asi ne. To je dobře, že to nikomu nevadí

Tak pevné zdraví fšem :)

ne neeee...on žije :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu tvrzeni jsem velmi skepticky. Vim ze nemocnice zoufale shani i obycejne rousky a dvojkove respiratory, ktere jsou volne prodejne a nemocnice si je shani samy. Neplati na ne ani zakaz vyvozu. Kdyby byla firma ktera za mesicvyorby miliony rousek, okamzite je na trhu uda. Ale takova firma v CR neni. A to stejne plati i pro ty testy. Pokud by byla firma ktera ma funkcni test a byla by schopna ho dodavat, nemocnice se o nej porvou. U tech rousek jsem si jist ze takova firma neni, u tech testu nevim.

Překopli jsme šicí kapacity, zítra prvních 200, potom cca 500 denně. Bavlna + viskoza, kapsa na filtrační vložku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Prečo?

Protoze to vyzaduje obrovskou disciplinovanost obyvatelstva, drasticke vynucovani a dohlizeni karanteny a moznost odmitat hospitalizace. V Koreji kazdy pozitivne testovany nastoupi karantenu a dodrzuje ji. Podivej se co se deje v CR. Pres plosnou karantenu to nikdo nedodrzuje - plne parky a obchody. To proste v Assi nikdo neudela. Kazdy nakazeny Cech si vola zachranku a chce lecbu za hospitalizace, lze o symptomech a pak si jde nakoupit do Kauflandu. Tahle strategie v Evrope proste fungovat nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kecáš, všichni, který jsem dneska potkal, roušku měli, pravda někteří na krku. 

 

Zcela logicky to mají na krku, protože všichni mají svojí roušku z nějakého domácího hadru. Přes to se nedá dejchat deset hodin (alá směna) v kuse.

 

Podle šéfa přes roušky bys to měl každých dvacet minut měnit, takže bys na směnu potřeboval 30 roušek, což nikdo nemá, že jo. A i kdyby měl, tak druhej den je potřebuje znovu. Takže se bavíme minimálně o šedesáti rouškách.

 

A hlavně to nošení pro řidiče není povinné, ale doporučené, alá bezpečnost provozu.

 

Tak rači choď pěšky.

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Souhlasim, nejsem tak velky optimista. Ale zakladni material (treba z nanovlaken) umime v CZ vyrobit a je tak na vlade, aby v televizi (pripadne skrze MPO) udelala vyzvu na textilni firmy - potrebujeme vyrabet rousky, pozastavte ostatni zakazky, prenastavte prosim vyrobu na rousky, nanomaterial vam dodaji firmy XYZ. Hlaste se prosim na cisle/emailu... Bohuzel se misto toho vlada foti s Antonovem a sbira politicke body.

Ja neumim posoudit jak narocne je zmenit vyrobni program na rousky a zda je to vubec mozne. Ale vim ze po rouskach je obrovska poptavka a plati se nadstandarne. Presto temer za 3 tydny neni v CR zadna firma schopna dodavat je ve vetsim mnozstvi. Kdyby to bylo tak snadne, urcite by to spousta firem uz udelala. Ale?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TUL nasel konecne partnera, i bez podpory vlady.... kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody.

 

FILTRY VE VÝROBĚ! Firma DRYLOCK začala s produkcí

Jak už možná víte, spolu s dalšími firmami jsme se zapojili do výroby bavlněných roušek :). Naším úkolem bude výroba vložných filtrů. Včera ráno jsme vyzkoušeli zpracovat první roli materiálu s nanovrstvou od firmy ELMARCO. A k radosti všech to šlo velmi dobře. Na lince, kterou jsme upravili, tak zvládneme momentálně vyrobit cca 200 ks/min. Kvalitu filtrů zkontrolovala TUL a výsledky jsou výborné, dosáhly úrovně FFP2. Pokud vše půjde dobře, jsme schopni jich denně vyrobit až 100 000

 

https://www.rouskystulkou.org/post/filtry-ve-v%C3%BDrob%C4%9B-firma-drylock-za%C4%8Dala-s-produkc%C3%AD

Upraveno uživatelem tmx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zcela logicky to mají na krku, protože všichni mají svojí roušku z nějakého domácího hadru. Přes to se nedá dejchat deset hodin (alá směna) v kuse.

 

Podle šéfa přes roušky bys to měl každých dvacet minut měnit, takže bys na směnu potřeboval 30 roušek, což nikdo nemá, že jo. A i kdyby měl, tak druhej den je potřebuje znovu. Takže se bavíme minimálně o šedesáti rouškách.

 

A hlavně to nošení pro řidiče není povinné, ale doporučené, alá bezpečnost provozu.

 

Tak rači choď pěšky.

Já naštěstí busem ani jinou hromadou jezdit nemusím.

Ale vopruz to mít na ksichtě při řízení je to hroznej, to jsem zkoušel v autě. Tohle vám nezávidím, myslím tu situaci, strach(?), dilema...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TUL nasel konecne partnera, i bez podpory vlady.... kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody.

 

FILTRY VE VÝROBĚ! Firma DRYLOCK začala s produkcí

Jak už možná víte, spolu s dalšími firmami jsme se zapojili do výroby bavlněných roušek :). Naším úkolem bude výroba vložných filtrů. Včera ráno jsme vyzkoušeli zpracovat první roli materiálu s nanovrstvou od firmy ELMARCO. A k radosti všech to šlo velmi dobře. Na lince, kterou jsme upravili, tak zvládneme momentálně vyrobit cca 200 ks/min. Kvalitu filtrů zkontrolovala TUL a výsledky jsou výborné, dosáhly úrovně FFP2. Pokud vše půjde dobře, jsme schopni jich denně vyrobit až 100 000

 

https://www.rouskystulkou.org/post/filtry-ve-v%C3%BDrob%C4%9B-firma-drylock-za%C4%8Dala-s-produkc%C3%AD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja neumim posoudit jak narocne je zmenit vyrobni program na rousky a zda je to vubec mozne. Ale vim ze po rouskach je obrovska poptavka a plati se nadstandarne. Presto temer za 3 tydny neni v CR zadna firma schopna dodavat je ve vetsim mnozstvi. Kdyby to bylo tak snadne, urcite by to spousta firem uz udelala. Ale?

 

Ja nerikam, ze lze vsechno udelat lusknutim prstu. Kapacita je velicina jako kazda jina a da se resit, jen je potreba tomu jit naproti. Vyrobce rousek nebude zavadet dalsi vyrobni linku, kdyz mu zakaznik (stat) neda nejake zaruky. Zaroven je dobrym zvykem, pokud se jedna o takovouto silenou situaci, poskytnout jako zakaznik vyrobci finance na rozsireni vyroby (incentives). Stat ma nejaky strategicky zajem na vybudovani lokalni kapacity, tak by mel pustit penize v CZ a ne v Cine. Ja doufam, ze MPO v tomto smeru pomuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...