Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Počet prípadov počítam 800x počet mŕtvych.

Takže u nás mi vychádza nula.

No nič, dačo tam mám blbo, musím pridať bulharskú konštantu.

Upraveno uživatelem P11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pre nas nie je podla mna ani tak dolezite co virus napacha tu, ale co napacha v Nemecku. My sme na ceste nahor boli jejich chvost a cestou dolu budeme obavam sa jejich stit.

Nemecko ma nejlepsi a nejdrazsi zdravotnictvi v Evrope. Pokud to nekdo zvladne, bude to prave Nemecko. Obavy mam o jine staty, zejmena na jihu, protoze tam bude problem nejen zdravotnictvi, ale nasledne dekady i ekonomika. A velke obavy mam mimochodem v tom kontextu i o dalsi osud ceskeho zdravotnictvi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VTM ma par zajimavych grafu a bude je prubezne aktualizovat.

 

Koronavirus: Počet nakažených, počet mrtvých, odhadovaná smrtnost a další grafy (aktualizováno 28. března)

 Více na: https://vtm.zive.cz/clanky/koronavirus-pocet-nakazenych-pocet-mrtvych/sc-870-a-202787/default.aspx

Upraveno uživatelem tmx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

?Obycejnou? chripkou se rocne nakazi 10-15% populace. Myslim si, ze to bude podobne...

Tak jenom doplnim : Aktualne je v Taliansku evidovanych 51 umrti medzi lekarmi (rocniky narodenia od 1926 po 1971, takmer 50% z nich boli prakticki lekari (odkaz: https://portale.fnomceo.it/elenco-dei-medici-caduti-nel-corso-dellepidemia-di-covid-19/)

To za chripkovych epidemii opravdu nebyva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

.. ucitele si asi mysli, ze kazdej rodic ma pedagogicky vzdelani..  docela sila, co detem nakladaj.. nova latka, denne spousta ukolu.. k tomu nekolik platforem, kam to zadavaj.. jeden whatsapp, druhej bakalari, treti classroom.. nejak zapominaj, ze rodic k tomu jeste vari, uklizi, nebo homeofficuje..  tak jsem si postezoval a je mi hned lip :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně teď učitelům ke dni učitelů děkovali veřejně za skvělou práci. Že by třeba zmínili rodiče, co je teď každej den učí, na to už jaksi nedošlo.. :) Od pondělí do pátku taky vyučuji mladýho, k tomu home office, 3x - 5x denně jídlo, nakoupit, uklidit, procházka a vůbec ho nějak zabavit odpoledne.. a není to žádná sranda. A to mám to dítě jedno. Představa že mám tři, tak mě drbne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

.. ucitele si asi mysli, ze kazdej rodic ma pedagogicky vzdelani.. docela sila, co detem nakladaj.. nova latka, denne spousta ukolu.. k tomu nekolik platforem, kam to zadavaj.. jeden whatsapp, druhej bakalari, treti classroom.. nejak zapominaj, ze rodic k tomu jeste vari, uklizi, nebo homeofficuje.. tak jsem si postezoval a je mi hned lip :)

A postěžoval sis taky ve škole? Tady je Ti to totiž hovno platný.

 

Třeba u nás to chvilku trvá, ale učitelé se snaží s těmi dětmi dostat do on-line kontaktu. Bohužel se třeba ukazuje, že paní učitelka na informatiku je zcela mimo mísu. Z tý jsem smutnej (mírně řečeno) hodně. Na druhou stranu si třeba děti u staršího syna (6. třída) ve třídě dokázaly zařídit, že si paní učitelky zkoordinovali časy on-line hodin a on-line platformu - MS Teams, žáci mají školní účet MS Office, na který jsou doma přihlášeni a pokud to ještě chvíli potrvá, vypadá to, že učitelé by mohli začít tuto platformu používat velmi koordinovaně. Smutné je, že evidentně vedení školy je v tomto zcela impotentní, což teda mě u naší paní ředitelky vůbec nepřekvapuje.

Sledovali jsme se ženou několik online hodin (jinak už syna necháváme samotného u stolního PC s velkým monitorem a stolem samotného, aby měl klid a soukromí a nestyděl se před námi) a musím říct, že bylo vidět, že těm učitelům, kteří on-line hodiny mají, děti evidentně chyběly a měli radost, že děti vidí a že se jim takhle sešly a společná snaha nese ovoce. A taky bylo vidět, kdo to s dětmi umí víc a má větší respekt. Teď, když to vypadá, že technické řešení běží, už ho opravdu necháváme samotného u výuky. Navíc teď už další on-line hodiny budou podle mě přibývat z popudu mezi učiteli samými, protože ti první už to rozjeli, mají zkušenosti, vědí, že to jde a vědí, že děti (s rodiči) jim v tom pomohou, že není čeho se bát a že to jde. Mě to celkem mile překvapilo.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

.. ucitele si asi mysli, ze kazdej rodic ma pedagogicky vzdelani..  docela sila, co detem nakladaj.. nova latka, denne spousta ukolu.. k tomu nekolik platforem, kam to zadavaj.. jeden whatsapp, druhej bakalari, treti classroom.. nejak zapominaj, ze rodic k tomu jeste vari, uklizi, nebo homeofficuje..  tak jsem si postezoval a je mi hned lip :)

 

ja uz to nehrotim, co stihnem to stihnem, ucitel nejsu, chodim do prace a jestli si ucitele mysli, ze decko bude venovat skole doma tolik casu, jako kdyz do ty skoly chodi...no snad od toho moc necekaji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už je tady řeč o počtu nakažených atd...pořád mně nesedí ty počty nakažených z Itálie a první údajné případy vs počet zemřelých. Německo mělo první potvrzený případ v Bavorsku už 28.ledna, první ohnisko se v Lombardii objevilo až o 3 týdny později. Aktuálně Německo celou dobu skoro bez karantény 400 mrtvých, Itálie, která je skoro celý měsíc v karanténě 10 000. 

 

Dále data z Číny. Před uzávěrou promořeného Wu-chanu se rozjede z města 5 miliónů obyvatel a zbytek Číny skoro nic, nám pár jednotlivců po návratu ze zahraničí nedodrží karanténu v Litovli a Uničově a hned nakazí desítky osob. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A postěžoval sis taky ve škole? Tady je Ti to totiž hovno platný.

 

Třeba u nás to chvilku trvá, ale učitelé se snaží s těmi dětmi dostat do on-line kontaktu. Bohužel se třeba ukazuje, že paní učitelka na informatiku je zcela mimo mísu. Z tý jsem smutnej (mírně řečeno) hodně. Na druhou stranu si třeba děti u staršího syna (6. třída) ve třídě dokázaly zařídit, že si paní učitelky zkoordinovali časy on-line hodin a on-line platformu - MS Teams, žáci mají školní účet MS Office, na který jsou doma přihlášeni a pokud to ještě chvíli potrvá, vypadá to, že učitelé by mohli začít tuto platformu používat velmi koordinovaně. Smutné je, že evidentně vedení školy je v tomto zcela impotentní, což teda mě u naší paní ředitelky vůbec nepřekvapuje.

Sledovali jsme se ženou několik online hodin (jinak už syna necháváme samotného u stolního PC s velkým monitorem a stolem samotného, aby měl klid a soukromí a nestyděl se před námi) a musím říct, že bylo vidět, že těm učitelům, kteří on-line hodiny mají, děti evidentně chyběly a měli radost, že děti vidí a že se jim takhle sešly a společná snaha nese ovoce. A taky bylo vidět, kdo to s dětmi umí víc a má větší respekt. Teď, když to vypadá, že technické řešení běží, už ho opravdu necháváme samotného u výuky. Navíc teď už další on-line hodiny budou podle mě přibývat z popudu mezi učiteli samými, protože ti první už to rozjeli, mají zkušenosti, vědí, že to jde a vědí, že děti (s rodiči) jim v tom pomohou, že není čeho se bát a že to jde. Mě to celkem mile překvapilo.

jo, to zni dobre..  v  nasem pripade zadne online uceni nebezi, i kdyz syn (prima) hned v pocatku navrhoval videokonference, deti vsechny souhlasily, nicmene technicke reseni nikdo nenasel (nehledal)..  takze nam kazdy den pristava spousta odkazu na novou latku, vyplnovacich cviceni z cestiny, matematicke priklady.. 

Upraveno uživatelem montemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už je tady řeč o počtu nakažených atd...pořád mně nesedí ty počty nakažených z Itálie a první údajné případy vs počet zemřelých. Německo mělo první potvrzený případ v Bavorsku už 28.ledna, první ohnisko se v Lombardii objevilo až o 3 týdny později. Aktuálně Německo celou dobu skoro bez karantény 400 mrtvých, Itálie, která je skoro celý měsíc v karanténě 10 000.

 

Dále data z Číny. Před uzávěrou promořeného Wu-chanu se rozjede z města 5 miliónů obyvatel a zbytek Číny skoro nic, nám pár jednotlivců po návratu ze zahraničí nedodrží karanténu v Litovli a Uničově a hned nakazí desítky osob.

Me to taky nesedi, zlutakum neverim ani dobi den
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...