Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

takže ty skutečná (laický pojmenování, ale snad chápeš co chci říct) má jen Bulovka ? a taková ta vojenská nemocnice někde na severu ?

 

protože i o brněnské nem. sv Anny jsem četl zprávu, že tam infekční lůžka byly zřízeny až v souvislosti se sopučasnou pandemií

Nene, tzv. paterni nemocnice je maji vsechny - takze vsechny krajske a fakultni. Ale jedina nemocnice v CR schopna se postarat o zvlast nebezpecne a infekcni nakazy je Bulovka. Ta ?tajna? vojenska nemocnice v Techotine je nanic - neni tam zadny personal. Kdyz se aktivuje, stahne vojaky-lekare a sestry z Prahy z UVN a z hradecke fakultky, nejake nevojaky z Bulovky. Jenze vsichni tohle zase budou chybet ve svych nemocnicich.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli tím "smejd" myslíš vládu, pak toto vládní nařízení bylo vyhlášeno 12.3.2020 (píšu to z hlavy, jsem líný to hledat) takže pořád vidím problém v tom, že situaci podcenil ředitel dané nemocnice (nebo ředitelé nemocnic v této situaci) a teď jen manipulují s veřejným míněním tak aby zakryli svoji neschopnost a to způsobem na které lidi hromadně slyší 

 

S tim se da castecne souhlasit. Dobre je take vzit v uvahu, ze dodaci termin neni 1 den. Takze vyrobcum a distributorum se nahrnuly objednavky z cele republiky a nekomu to stihnuli dodat a nekomu ne, i kdyz to mel zakaznik zaplacene. Dalsim faktorem bylo vystoupeni ministra, kde prohlasil, ze vseho je dostatek, aniz by kontroloval SSHM. Takze bych byl v tomto pripade k nemocnicim vice shovivavy. Ryba smrdi od hlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... Ta ?tajna? vojenska nemocnice v Techotine je nanic - neni tam zadny personal. Kdyz se aktivuje, stahne vojaky-lekare a sestry z Prahy z UVN a z hradecke fakultky, nejake nevojaky z Bulovky. Jenze vsichni tohle zase budou chybet ve svych nemocnicich.

aha, to jsem taky netušil

 

edit: teď přes víkend jsem někde zachytil zprávu, že tam chtějí nastěhovat ty seniory (asi nakažený, nevím přesně) z domovů důchodců....

Upraveno uživatelem PrimFanatic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

S tim se da castecne souhlasit. Dobre je take vzit v uvahu, ze dodaci termin neni 1 den. Takze vyrobcum a distributorum se nahrnuly objednavky z cele republiky a nekomu to stihnuli dodat a nekomu ne, i kdyz to mel zakaznik zaplacene. Dalsim faktorem bylo vystoupeni ministra, kde prohlasil, ze vseho je dostatek, aniz by kontroloval SSHM. Takze bych byl v tomto pripade k nemocnicim vice shovivavy. Ryba smrdi od hlavy.

jj, samozřejmě není to černobílý, můj názor mi trochu posunul rayethon, když mi napsal, že ředitelé jsou omezení regulací na zásobení se. Přesto jsem pořád neopustil názor, že manager (ředitel) nemocnice zodpovídá za zajištění zásob a materiálu a to i za situace, kdy mu z běžných zpráv musí být známo, že se  blíží něco mimořádného, např. pandemie. A pokud mu v tom rezortní regulace brání, měl by na to upozornit. A pokud to neudělal vidím chybu i u něj (můžeme diskutovat jak moc velkou chybu a jaká míra zavinění na něm zůstává).

 

A na druhou stranu (k tomu ryba smrdí od hlavy): naivně jsem předpokládal, že vláda má připravené procesy pro řešení krizových situací - např. energetický blackout, napadení státu konvenčními zbraněmi, napadení státu biologickými zbraněmi, rozsáhlejší teroristické útoky, zvýšený výskyt uprchlíků, povodně a pandemie (zvlášť po zkušenostech ebolou, sarsem apod. v uplynulých 10 letech) a jak tak z občanského úhlu pozoruji, stát neměl na pandemii připravené vůbec nic.

Upraveno uživatelem PrimFanatic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší je, si pustit Cílka a hned potom Sedláčka:) Cílek hlásá naprostou apokalypsu a v zápětí se člověk uklidní, protože jeho vědomí se za pár dní přesune na Internet:) Baví mě ty pány poslouchat, protože mluví zajímavě a poutavě. Nejlepší je, si pustit Sedláčka, když je člověk sjetej, to má potom ty správné grády a připadá si, že už je skoro na lodi Enterprise plujíc hlubokým vesmírem) Že je Sedláček sjetej imrvere o tom nepochybuji:) To s Cílkem je to v tomto ohledu nuda, ten je ještě celkem nohama na zemi:) 

Upraveno uživatelem stenly
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli bych mohl trochu změnit téma, tak by mě zajímalo, proč se nikde moc nerozjednává ta rychlá/chytrá karanténa, kterou teď zavádí v JM kraji. Z toho, co čtu, mi to přijde jako Minority Report, a nikoho to nevzrušuje, všichni jsou v pohodě.

 

Nezpochybňuju účinnost v boji proti šíření koronaviru, ale zajímá mě, jak to bude vypadat v praxi. Podle toho, co jsem načetl z různých článků, by měl dát pacient souhlas se zpracováním dat polohy za několik (tuším 5 dní). Následně proběhne nějaký proces, za prvé dotazování od "vyškolených operátorů" ohledně toho, kde podle vytvořené mapy byl, s kým mluvil apod. To chápu, může být. Získaná data se ale budou také analyzovat ohledně přítomnosti sim karty (mobilu?) pacienta v blízkosti jiných sim karet (mobilů? netuším, zda bude číslo sim navázáno na imei), no a potom co? To jako kdykoliv mi může přijít SMS, že mám okamžitě jít do karantény? Pojedu do práce, v půlce cesty to pípne a já to otočím domů? Co anonymní karty jako twist apod.?

 

Tedy, pokud mě někdo neopraví, mi to přijde jako dost nedomyšlená věc, o které nikdo nic neví, ale která bude určitě super - Prymula na to spoléhá jako na největší eso, a ze které budou plynout dost zásadní omezení, pokud se to někoho dotkne. A nikoho to nezajímá..?

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foundryman, ad Sedláček: To je mi fuk. V některejch věcech (ne čistě ekonomickejch a odbornejch) mi mluví z duše. Tady v tom rozhovoru například o tý přepracovanosti a přístupu k dětem. Já mám třeba dlouhodobě pocit, že lidi se chtějí z práce posrat a děti odkládají víc než je zdrávo. A líbí se mi to jeho podání, populární podání. Přísně odborně to nedokážu posoudit a ani ho kvůli tomu neposlouchám, to je na posouzení jiných. Mně se na něm líbí, že tyhle jeho povídání nejsou obvykle úplně odpoutána od člověka jako takového, je to takový lidský, ne přísně ekonomicky odborný. Jaký vede zcela odborný přednášky (jestli vede) netuším, ale to není moje parketa a možná by mě to ani nezajímalo.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, proc pořád řešíte vladu a strany???Myslíte, že situace u jiné vládnoucí strany by byla lepší? Ty roušky a respirátory nejsou nikde, známá dela ve Frýdlantě ve firme, kde se sijou padáky, spolumajitel je Švýcar a sijou teď rousky do Švýcarska. Ukažte mi jinou zemi, která má momentálně dostatek vsech ochrannych pomucek?

Jak jsem už psal: chápu, že situace je mimořádná.

Ale jako občan a daňový poplatník v zemi, kde je míra zdanění práce sedmá nejvyšší ze všech zemí OECD (údaj z r 2017, dnes je to už možná malinko jinak) mám právo očekávat aspoň to, že nám vláda v takové situaci nebude lhát a dělat z nás debily - viz tweet Babiše Trumpovi - WTF

Neočekávám, že máme sedmé nejlepší zdravotnictví ze zemí OECD, ale fakt mi pije krev Bureš, ten model a Šilerka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dykmore ;Hele to už se dávno používá, jen to teď bude o trochu víc legální. Když vyndas kartu a dáš tam druhou (twist) tak furt hi, že jsi to udělal, platby taky nejsou problém. Spíš by mě zajímalo, jestli jim pusti info i výrobci automobilů. Dnes tam máš automaticky to tlačítko SOS, takže de facto ví, kde se to auto pohybuje.

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli bych mohl trochu změnit téma, tak by mě zajímalo, proč se nikde moc nerozjednává ta rychlá/chytrá karanténa, kterou teď zavádí v JM kraji. Z toho, co čtu, mi to přijde jako Minority Report, a nikoho to nevzrušuje, všichni jsou v pohodě.

 

Nezpochybňuju účinnost v boji proti šíření koronaviru, ale zajímá mě, jak to bude vypadat v praxi. Podle toho, co jsem načetl z různých článků, by měl dát pacient souhlas se zpracováním dat polohy za několik (tuším 5 dní). Následně proběhne nějaký proces, za prvé dotazování od "vyškolených operátorů" ohledně toho, kde podle vytvořené mapy byl, s kým mluvil apod. To chápu, může být. Získaná data se ale budou také analyzovat ohledně přítomnosti sim karty (mobilu?) pacienta v blízkosti jiných sim karet (mobilů? netuším, zda bude číslo sim navázáno na imei), no a potom co? To jako kdykoliv mi může přijít SMS, že mám okamžitě jít do karantény? Pojedu do práce, v půlce cesty to pípne a já to otočím domů? Co anonymní karty jako twist apod.?

 

Tedy, pokud mě někdo neopraví, mi to přijde jako dost nedomyšlená věc, o které nikdo nic neví, ale která bude určitě super - Prymula na to spoléhá jako na největší eso, a ze které budou plynout dost zásadní omezení, pokud se to někoho dotkne. A nikoho to nezajímá..?

připojuji se k tobě, chladným mě to nenechává

zarážející je i fakt jak rychle je ten systém uveden z bodu nula (nebo ne ????) do funkční podoby - nastavení přenosu dat od několika subjektů, jejich zpracování - kde se na to tak rychle vzali lidi, sw, hw, jeho umístění ????

 

a teď co s tím ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že je někdo nejmocnější ještě neznamené, že je nejhumálnější. Doufám, že to ve stýtech zvládnou, mohlo by být zaděláno na velkej průrer, pokud jejich ekonomika půjde do kopru. 

https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/newspanorama/10-nejmocn%C4%9Bj%C5%A1%C3%ADch-zem%C3%AD-sv%C4%9Bta-v-roce-2019/ar-AAAVXpq?li=BBOoZca

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...