Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Otevřít podatelny FÚ, zdravotních pojišťoven a sociálních správ v době podání daňových přiznání a přehledů pojištění na 3 hodiny dvakrát týdně je věru opatření proti tomu, aby se zabránilo šíření koronaviru. Stometrové fronty, kde se koncentrují lidé, kteří by jinak byli rozloženi v týdnu na únosnou míru, tomu fakt neulehčují. Navíc ty lidi v podatelně jsou za sklem, někde je samoobslužný box. Bravo páni ministři. Na nějaké odklady Schillerové sere pes, to fakt není opatření, které by někomu v něčem pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Otevřít podatelny FÚ, zdravotních pojišťoven a sociálních správ v době podání daňových přiznání a přehledů pojištění na 3 hodiny dvakrát týdně je věru opatření proti tomu, aby se zabránilo šíření koronaviru. Stometrové fronty, kde se koncentrují lidé, kteří by jinak byli rozloženi v týdnu na únosnou míru, tomu fakt neulehčují. Navíc ty lidi v podatelně jsou za sklem, někde je samoobslužný box. Bravo páni ministři. Na nějaké odklady Schillerové sere pes, to fakt není opatření, které by někomu v něčem pomohlo.

dyt na to máš ješte 3 měsíce...tak tam nechoď ted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dyt na to máš ješte 3 měsíce...tak tam nechoď ted

 

 

Já to odkládat nechci a nepotřebuju, tzn. u mne je to neodkladné :-) Krom toho já mám elektronickej podpis, ale spousta lidí ne a viděj to jinak, než paní Schillerová. Že si ona vymyslela nějaký odklad, neznamená, že to chtěj odkládat i lidi. A podle toho, co jsem dnes a minulý týden viděl, nechtěj, je jim to totiž uplně k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Já to odkládat nechci a nepotřebuju, tzn. u mne je to neodkladné :-) Krom toho já mám elektronickej podpis, ale spousta lidí ne a viděj to jinak, než paní Schillerová. Že si ona vymyslela nějaký odklad, neznamená, že to chtěj odkládat i lidi. A podle toho, co jsem dnes a minulý týden viděl, nechtěj, je jim to totiž uplně k ničemu.

nesmíš to nechávat na poslední den, no...to je snad každý rok stejný. Buď dřív nebo později... teď se s tím smiř...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spekuluje se pry o sebevrazde (info z druhe ruky z FTN), pry neunesla verejne obvineni ministra ze ona zavlekla do nemocnice nakazu a diky ni se nakazili a zemreli nekteri dalsi pacienti.

Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 ?Nic nenasvědčuje tomu, že by byl spáchán násilný trestný čin nebo že by žena spáchala sebevraždu. Případ kriminalisté šetří jako náhlé úmrtí,? řekl Novinkám mluvčí policie Zdeněk Chalupa.

Jenomže je tam také tato citace :  Server tvrdí, že koronavirus nebyl bezprostřední příčinou úmrtí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsem právník v oblasti pracovního práva a už vůbec ne v oboru krizového práva, ale přečetl jsem si Krizový zákon (240/2000 Sb.) a domnívám se, že v době stavu nouze to možné je, oporu pro můj názor nacházím v těchto konkrétních ustanoveních

§ 6

(1) Vláda je oprávněna v době trvání nouzového stavu na nezbytně nutnou dobu a v nezbytně nutném rozsahu nařídit

a) evakuaci osob a majetku z vymezeného území,

B) zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob na vymezených místech nebo území,

c) ukládání pracovní povinnosti, pracovní výpomoci nebo povinnosti poskytnout věcné prostředky

d) bezodkladné provádění staveb, stavebních prací, terénních úprav nebo odstraňování staveb anebo porostů za účelem zmírnění nebo odvrácení ohrožení vyplývajícího z krizové situace.

 

§ 31 Fyzické osoby

....(3) Fyzická osoba je v době krizového stavu povinna

a) uposlechnout výzvy oprávněných orgánů krizového řízení k zaevidování na stanoveném místě z důvodu uložení pracovní povinnosti nebo pracovní výpomoci,

B) hlásit v obci, v jejímž správním obvodu bude pobývat, přechodnou změnu pobytu na základě povinného hlášení podle § 6 odst. 2 písm. a) a § 14 odst. 4 písm. f),

c) strpět omezení vyplývající z krizových opatření stanovených v době krizového stavu,

d) vykonávat uloženou pracovní povinnost nebo pracovní výpomoc,

 

i když interpretačně lze jak PN, tak i OČR dostat do výjímek

 § 32 Výjimky

....

(2) Od pracovní povinnosti a pracovní výpomoci jsou osvobozeny osoby ve věku do 18 let a od 62 let, osoby zdravotně nezpůsobilé k výkonu požadovaných druhů práce, osoby invalidní ve třetím stupni, poslanci a senátoři Parlamentu České republiky a členové vlády a dále osoby, které by tím vystavily vážnému ohrožení sebe nebo osoby blízké. Od pracovní povinnosti a pracovní výpomoci jsou osvobozeni také zaměstnanci subjektu kritické nifrastruktury, kteří se podílejí na zajištění funkce prvku kritické infrastruktury. Dále jsou od pracovní povinnosti a pracovní výpomoci osvobozeny ženy a osamělí muži pečující o dítě do 15 let věku, těhotné ženy, ženy do konce třetího měsíce po porodu, jestliže se dítě narodilo mrtvé, zemřelo anebo žena o něj nepečuje. Orgán krizového řízení může osvobodit od pracovní povinnosti a pracovní výpomoci také osoby, kterým by v tom bránila důležitá okolnost, jejíž opominutí by mohlo vést k ohrožení života, zdraví nebo majetku. Závažnost důležité okolnosti posuzuje orgán krizového řízení.

edit: ty smajlíky tam nějak automaticky dal ten integrovaný editor fóra

Upraveno uživatelem PrimFanatic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...