Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Vyjmuto z článku pana Vrarislava Kadlece pokud bychom nechali pasivně populaci promořit

 

Co ta čísla znamenají? Znamenají, že pokud byste nechali českou populaci ?promořit?, jak se teď módně říká, měli byste na konci 560 mrtvých ve skupině do 30 let, 900 mrtvých ve skupině 30?39 a 1600 mrtvých ve skupině 40?49 ? ale už skoro 6 tisíc mrtvých ve skupině 50?59, 21 tisíc mrtvých ve skupině 60?69 let, 29 tisíc mrtvých ve skupině 70?79 a 14 tisíc mrtvých ve skupině nad 80 (zde je smrtnost největší, ale celkový počet obyvatel nad 80 už je nižší). To je celkově více než 70 tisíc mrtvých ? a to jsou stále jen čísla pro nepříliš pravděpodobný případ, že by byla dostatečná kapacita nemocnic a intenzivní péče! Počty pacientů, kteří vyžadují intenzivní péči, jsou zhruba 1,5 až 2 krát větší; hospitalizaci by vyžadoval asi čtyřnásobek. To znamená deset tisíc lidí na intenzivní péči jen ve skupině 50?59 let.

Honzo, při vsi úctě.. Sám jsi doktor. Opravdu pokládáš odhady počtů mrtvých, které uvádí na svém Facebooku literát a spisovatel Kadlec za reálná? Já si myslím, že je to na pokraji šíření poplašné zprávy.

Evropská data z posledních dní začínají vypadat nadějně, kéž by to nebyla jen náhoda. Každopádně abych se vrátil k matematickým modelům a kvalifikovaným odhadům následků nemoci v případě pasivního promoření populace, tohle je tři dny starý odhad z Německa. Milion mrtvých na 83 milionů obyvatel.

https://www.welt.de/regionales/bayern/article206995057/Virologin-Ohne-Massnahmen-eine-Million-Tote-zu-befuerchten.html

Srovnejte si to s Kadlecovým odhadem vztaženým na desetimilionové Česko. Znovu připomínám, je to jen jeden z mnoha odhadů scénáře, co by se dělo, kdyby nebyla přijata vůbec žádná opatření. Reálně je situace jiná, dokonce natolik, že bereme i vážné pacienty z Francie.

 

Edit: tady jsem našel o tom Bavorsku něco i česky. Kdo máte alergii na Neviditelnýho psa, neklikat :)

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/nemecko-bez-opatreni-mozna-milion-mrtvych.A200405_202852_p_zahranici_wag

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.echo24.cz/a/Sd9AE/prymula-zmenil-jsem-nazor-populaci-je-treba-promorit

 

...jako já jsem za takovéto názory byl dehonestován ještě před pár týdny... Zajímavé je, že tuto informaci zatím nepřinesly mainstreamové deníky. Ostatně tak, jako informace o tom, jak to OPRAVDU funguje ve Švédsku atd. Nikomu není divné, že od včerejška se na světlo dostaly informace o tom, jak už i  Itálie připravuje uvolnění restrikcí, i když se jí tady neustále straší.... Tak třeba se to už otáčí a začneme normálně žít.

Co mě neuvěřitelně naštvalo, je skutečnost, že od samého počátku se ví, že nejohroženější skupinou jsou senioři. A až minulý týden se začne zjišťovat, že vlastně v těch domovech a LDN atd nejsou dosud nijak chráněni, natož izolováni a testováni. A Prymula pod tíhou dotazů kdesi prohlásil, že testovat je nejde, protože je jich tolik, že na to nejsou kapacity. OK, ale proč se vyšiluje s restrikcemi pro celý národ, a nechrání se v první řadě ti nejohroženější, to nikde nikdo nevysvětlil a mně to hlava prostě nebere. Tomu říkám nezodpovědnost, chaotičnost a nekompetentnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Domovy seniorů - naprostý souhlas.

Řízené promoření rozložené v čase - souhlas. Ovšem to v praxi znamená, že v okamžiku nového exponenciálního růstu nakažených se opět vr?tíme k nějaké adekvátní formě restrikcí. A taky to znamená průběžné navyšování lůžek s ventilátory a přeškolení zdravotníků.

To je rozdíl mezi živelnou a řízenou formou promoření.

V souvislosti s optimismem posledních dnů bychom si měli držet palce, ale zároveň mít na paměti, že španělská chřipka zabila nejvíc lidí v druhé vlně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V české republice je 228 859 nemocných s CHOPN a to se týče jen diagnostikovaných ve skutečnosti jich může být dvojnásobek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě zajímalo, jak bude stát chránit např. astmatiky. Nebo nebude?

 

Bude, každý dostane k sobě jednoho policajta, který od astmatika bude odhánět občany, až si půjde astmatik jako každý den nakoupit do Kauflandu.

 

Přece každý, kdo se bojí nakažení, má jednoduchou volbu, jak se hrozbě vyhnout - může zůstat sedět doma a s nikým nepřijít do styku. Proč při tom tyto osoby vyžadují uvěznění celého zbytku společnosti, mi není úplně jasné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Já jsem rád, že konečně Prymula potvrdil to, co tady tvrdíme už dávno, totiž že čísla z Číny jsou totálně vylhaný nesmysl.

To je fakt vyborny... tak ted da sorrace, ze teda se omlouva za tu zlikvidovanou ekonomiku na xx let dopredu, ze jako si myslel ze cinani nelzou, a naopak narozdil od vlady vzdelany a inteligentni Kolar s Adamkovou rikaj nesmysly. Jeee tak ono to vlastne bylo obracene, no... tak priste holt to treba bude lepsi no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem rád, že konečně Prymula potvrdil to, co tady tvrdíme už dávno, totiž že čísla z Číny jsou totálně vylhaný nesmysl. 

Konkrétne povedal ?Naše první údaje vycházely z trochu vyfabulovaných údajů z Číny. Ale ukazuje se, že koronavirem se promořuje poměrně vysoká část populace.? Čo mi nepríde ako totálne vylhaný nesmysl. Alebo mi niečo ušlo a myslíš niečo iné?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě zajímalo, jak bude stát chránit např. astmatiky. Nebo nebude?

Co bys navrhoval? Me realne akorat napada ze by mohli online zazadat o e-recept (zejm. na Ventolin) a nemuseli by cekat v cekarne (a tam byt x hodin s dalsimi rizikovymi lidmi). Jinak fakt nevim, ale i ty prasky sou bez vysetreni dost problem dostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkrétne povedal ?Naše první údaje vycházely z trochu vyfabulovaných údajů z Číny. Ale ukazuje se, že koronavirem se promořuje poměrně vysoká část populace.? Čo mi nepríde ako totálne vylhaný nesmysl. Alebo mi niečo ušlo a myslíš niečo iné?

 

... spolu jsme si tu včera čechrali peří na nějakých modelech apod., že jo. Tak moje děti přesně tomuhle říkají "kvalita Číny". Data k ničemu. Trochu vyfabulované údaje :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkrétne povedal ?Naše první údaje vycházely z trochu vyfabulovaných údajů z Číny. Ale ukazuje se, že koronavirem se promořuje poměrně vysoká část populace.? Čo mi nepríde ako totálne vylhaný nesmysl. Alebo mi niečo ušlo a myslíš niečo iné?

 

Hlavně udávaný počet mrtvých a nakažených v porovnání s Evropou, kdy se jim v Číně zázračně téměř zastavily oba počty i při tom, že z Wuchanu odjely těsně před uzávěrou milióny lidí do celé Číny a nikde jinde téměř nic. A čísla ze samotného Wuchanu zpochybňují místní už déle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dajakosi tomu nerozumiem. Dajme tomu prídem zo zahraničia a na základe pozitívneho testu ma dajú do karantény na 14 dní. A čo potom? Akože vírus zmizol? Veď vakcína nie je, z toho dôvodu si myslím, že vírus mám asi stále v sebe nie? A čo mi potom pomôže tá karanténa keď som pozitívny? Celá korona je jeden veľký bullshit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to náhodou tak, že do karantény jdeš po návratu domů automaticky, i bez testu?

A pokud jsi se vrátil nenakažený, tak během karantérny uplyne inkubační doba a jsi OK.

Pokud jsi se  vrátil nakažený, tak se u tebe projeví příznaky a tím pádem jsi v režimu "nemocný" t.j. ví o tobě hygiena, doktoři atd.

Po uzdravení normálně funguješ, protože pro svoje okolí už nejsi infekční.

Nebo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AFAIK ak ideš do karantény na základe pozitívneho testu (o čom píše enslow), tak sa prepúšťa až na základe negatívneho testu (v CZ tuším až po dvoch po sebe nasledujúcich).

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dajakosi tomu nerozumiem. Dajme tomu prídem zo zahraničia a na základe pozitívneho testu ma dajú do karantény na 14 dní. A čo potom? Akože vírus zmizol? Veď vakcína nie je, z toho dôvodu si myslím, že vírus mám asi stále v sebe nie? A čo mi potom pomôže tá karanténa keď som pozitívny? Celá korona je jeden veľký bullshit.

Není to tak... jdeš na 14 dní do karantény, tam tě otestují a když jsi pozitivní tak pokračuješ...pokud jsi negativní pustí Tě domů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...