Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Ta stara pani ma aspon kouska zdraveho rozumu, takze ten jeji projev odpovida jeji dustojnosti a jeho delka je takova, aby nemela problem to rict z pameti. Ale to hlavni je, ze ji ten projev clovek veri. Poslechne si ho a pokyve hlavou. A to i kdyby ten zdravy rozum meli jen lidi kolem ni a na celem projevu nebylo jedine jeji slovo!

Zato ten nas blabola, no to nema ani cenu komentovat, ani poslouchat. Verit mu muze snad jen...ja vlastne ani nevim kdo. Nikdo. Nic! Bych se bodnul do nohy jen ho zahlidnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta stara pani ma aspon kouska zdraveho rozumu, takze ten jeji projev odpovida jeji dustojnosti a jeho delka je takova, aby nemela problem to rict z pameti. Ale to hlavni je, ze ji ten projev clovek veri. Poslechne si ho a pokyve hlavou. A to i kdyby ten zdravy rozum meli jen lidi kolem ni a na celem projevu nebylo jedine jeji slovo!

Zato ten nas blabola, no to nema ani cenu komentovat, ani poslouchat. Verit mu muze snad jen...ja vlastne ani nevim kdo. Nikdo. Nic! Bych se bodnul do nohy jen ho zahlidnu.

Ovšem smutné je, že mu věří víc jak třetina národa...doporučuji si počíst v diskuzích pod články v novinách.... je pro mě nepochopitelné, jací idioti tady mezi námi žijí a mají volební právo... A to nejde jen o Bábu, ale celkově. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalupa, posledni aktualizace:

 

Zacnu asi jako posledne, vim uz prd co jsem posledne psal, tak sorry. V patek jsem si dojel domu pro tatu. Taky chtel na chvilku vypadnout a videt vnuky. No, budu delat jako ze je to platna posila tymu a dal o tom nebudem mluvit.

Aspon spi na pude, kde je porad pekna kosa, takze teprve vcera spal bez cepice.

Poslednich x dnu slunko pere jak sedlak cepem. Pres den uz netopime, vecer jen tak ze zvyku. Chodime po skalach a odpoledne pecem venku pstruhy. Dneska chodim kourit jen v tricku, i ted v noci. Odpoledne jsem se opaloval a deckam jsem koupil nanuk. Pivo ze zadveri zacina byt teple, maslo jde skoro mazat a vcera jsem musel zapnout lednici. Vecer jsem ty moje dva hadrniky nahazel do vany a poprve jsem daval min horke nez studene. Dokonce stacily jen dva hrnce a u ohrivani jsem musel otevrit okna, pac hrozilo ze se upecem.

No, jsem rad ze jsme vytrvali a dockali se zdarneho konce. Zitra jedem domu.

A ac to bude znit divne, na ty prvni dny budu vzpominat dlouho (to je jasne), ale s laskou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná by mi taky přišlo spravedlivé flákat se v cizím, natahovat pracky na jeho peníze a ještě mu na potkání nadávat do parazitů a vykořisťovatelských buržoustů

"flákat se v cizím" ... nejsem rozhodně pro aby vláda do něčeho zasahovala (to ať si řeší pronajímatel sám), ale opravdu se (téměř všechny) obchody "flákaj v cizím"? A "socky z paneláku" je taky hezký. Nevím zda máš děti, ale pokud ano, tak předpokládám že pro ně máš už nakoupený baráky, aby z nich nebyly "socky z paneláku". :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To to uteklo. Krásný to muselo bejt. Normálně zacinam shánět chalupu, a to jsem na to nikdy nebyl.

:lol2:

Uteklo to jako prase, sam nechapu. Hele pokazdy kdyz jsem tady, zacnu shanet chalupu. No nastesti nikdy neni nic co by se mi libilo a nestalo to bambilion, takze mam cas vychladnout a nechat si ?poradit?. Zakladni predpoklad pro porizeni vlastni chalupy je, ze ses pripravenej zivit dve domacnosti a jezdit tam i kdyz se ti nechce. Je to super a bral bych to hned, ale je to hromada prace a penez. Jen za to, za co tu chalupu koupis, muzes do konce zivota jezdit na cizi. Provoz a udrzba jsou navic.

Ale jak rikam, takovouhle chaloupku bych bral hned! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To to uteklo. Krásný to muselo bejt. Normálně zacinam shánět chalupu, a to jsem na to nikdy nebyl.

Si ji radši půjčuj jako Nickolas, odpadne ti hromada různejch vopruzů. Za mě největší pruda je "musíme na chalupu, protože..."

 

"To máte: Odzimování. Jarni práce. Střecha. Žlaby. Svody. Ukradený žlaby a svody. Trativod. Ucpanej trativod. Jímka. Poplatky. Šmikání živýho plotu. Výměna plaňěk na vratech. Natírání. Dřevomorka. Mokrá pata domu. Vlhký stěny. Pliseň. Fungicidní výmalba. Komín. Spadla omítka na štítu. Kuny na půdě. Podzimní práce. Myši v přízemí. Zazimování. Nemocnej pan Komárek" :)

 

Edit: Nickolas byl rychlejsi

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl chalupu pronajatou na rok. Byl jsem tam 3x. Nějak mě ty víkendy, kdy jedu po celým tejdnu v práci makat jak Bulhar nebavily. Ale bylo dost tím, ze tam bylo spousty práce a nebylo to moje, tak mě to nemotivovalo. Vím, ze bych musel koupit buď něco v cajku nebo rovnou investovat, abych tam nejezdil jen zachraňovat prusery. Jezdit tam par let na víkendy a pak, až by byly všechny rekonstrukce hotový, se tam přestěhovat. V domě jsem strávil dětství a vím, ze časem budu zase dům, zahradu a psa potřebovat.. Možná je to možná naivní představa, ale ta Praha mě po víc jak 20 letech už fakt začíná unavovat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si ji radši půjčuj jako Nickolas, odpadne ti hromada různejch vopruzů. Za mě největší pruda je "musíme na chalupu, protože..."

 

"To máte: Odzimování. Jarni práce. Střecha. Žlaby. Svody. Ukradený žlaby a svody. Trativod. Ucpanej trativod. Jímka. Poplatky. Šmikání živýho plotu. Výměna plaňěk na vratech. Natírání. Dřevomorka. Mokrá pata domu. Vlhký stěny. Pliseň. Fungicidní výmalba. Komín. Spadla omítka na štítu. Kuny na půdě. Podzimní práce. Myši v přízemí. Zazimování. Nemocnej pan Komárek" :)

 

Edit: Nickolas byl rychlejsi

Jinak teda ja mam opacny problem - nemuzeme na chalupu protoze...

S deckama jsem tady presne potreti. Na brigade asi destetkrat. Celou fajn sezonu tady je deda s babi od kamarada. No voni to taky postavili/koupili, uz nevim, takze tezko jim to zakazovat :) Ale pro me to znamena, ze se sem dostanu jen na brigadu, nebo jednou za dva roky na vikend s detma, mimo idealni sezonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu. Jen pro ilustraci, proč do chaloupek nechci investovat čas, finance ani city:

 

Ex-tchánova kouzelná vymazlená chaloupka, velký pozemek svažující se k řece, kam ráno chodí pít srny... kolem vysoký kopce, nedaleko lázně, prostě paráda...

 

post-30813-0-16361500-1586475326.jpg

 

post-30813-0-43898600-1586475372.jpg

 

Pak pár dní prší, třetina pozemku pryč, kouzelná chaloupka náhle visí na útesu...

 

post-30813-0-01120200-1586475596.jpg

 

post-30813-0-88450500-1586475639.jpg

 

Jezdil jsem tam moc rád...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych se vrátil k tématu vlákna: uvědomil jsem si, ze jsem chtěl s odstupem času srovnat situaci v Číně (koncem února) a v Italii (v průběhu dubna).

 

Fakt bych byl štastnej, kdybys měl pravdu.

Italie má 60 milionů lidí a nakažených/mrtvých je jen 30/3. Desátého ledna, tedy před pouhými 45 dny, byl obdobný počet nakažených/mrtvých v Číně, konkrétně 41 nakažených a jeden mrtvý (vzhledem k důvěryhodnosti činských informací řekněme, že ten stav byl ne před 45 dny, ale dvěma měsíci). Dnes je nakažených přes 80.000. To v kombinaci z doteď nejasným procentem smrtnosti není úplně dobrej progres.

... Ale přesto doufám, že máš pravdu ty. Evropské hygienické standardy, otevřený přistup k informacím pro lékaře, epidemiology a farmaceuty snad budou výhodou. Nebo alespoň kompenzují nevýhodu danou menší schopností demokratickeho lidskoprávního státu uzavirat karanténní oblasti a trestat lidi porušující karanténní pravidla.

Čína měla 25.2. přes 80.000 nakažených. V Italii bylo v té době 30 nakažených a tři mrtví. Dnes, po dalších 45 dnech, je italská bilance 143.000 nakažených a 18.279 mrtvých. To je mnohem horší, než jsem vůbec čekal. Ať už je parta v čele našeho státu jakkoliv nekompetentní a směšná, společnými silami se nám povedlo výrazně ochránit ohroženou část populace. Kdyby tu jel italský scenář, bylo by tu někdy za týden 24.000 potvrzených infikovaných a 3.000 mrtvých. Týden je dlouhá doba, ale vzhledem k situaci (5569/112) jsem presvědčen, že podobných hodnot nedosáhneme (za bernou minci beru především údaj o zemřelých, protože statisticky prokázanych nakažených jsou ovlivněny různým množstvím provedených testů v jednotlivých zemích). Jsem hodně zvědav na vývoj v USA. O Africe, Jižní a Střední Americe ani nemluvím. Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Faktom je, ze predstavy ludi z mesta o vlastnictve chalupy na samote u lesa byvaju nezriedka prehnane zromantizovane, podobne ako napriklad predstavy o domacej zabijacke.

Jj,zabíjačka, když si vzpomenu na ty studený rána, tahání vody, zvonkování, atd. Pak přijeli příbuzný na ovar a já byl rád za bábovku. Nechci to už ani vidět :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Martar : také už mám trochu optimismu, i když patřím spíš ke skupině "vyjukaných" Jen k té partě zoufalců,nezapomeň na vliv očkování na tuberu, když je na tom lépe celý východní blok... Aby se člověk nestal obětí stockholského syndromu a nešel to hodit bábovi :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdědili jsme s bratrem po rodičích rekreační chalupu nedaleko lázní, v malé vesnici, v malebném údolíčku.  Prožil jsem tam hravé dětství, pestré dospívání, s první ženou a prvním dítětem roli "hospodáře".  Chalupu  jsme pak nikdo nechtěli! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Martar : také už mám trochu optimismu, i když patřím spíš ke skupině "vyjukaných" Jen k té partě zoufalců,nezapomeň na vliv očkování na tuberu, když je na tom lépe celý východní blok... Aby se člověk nestal obětí stockholského syndromu a nešel to hodit bábovi :-)

Stockholmský syndrom :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...