Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Bohuzel se ukazuje ze promoreni asi nebude spravna cesta, respektive bude to slepa ulicka. Virus se i pri vyleceni nedari v tele zcela zlikvidovat a ten se muze kdykoliv reaktivovat. Tech informaci pribyva, nekdo spoleha na spatne testy, ale realita zrejme bude tvrda. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/who-koronavirus-opetovna-pozitivita-testy-vyleceni-pacienti-covid-19.A200411_135856_zahranicni_kha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však ony čísla za týden ukážou...

Žádná čísla nic neukážou kromě toho, jaká čísla si uděláme a jak si je vyhodnotíme= vysvětlíme. To je to samé jak pořád lidi argumentují tím, jak bysme měli být opatrní, že jsme ještě nad koronavirem nezvítězili - prostě lidi odmítají vzít na vědomí přirozený fakt, že nad žádným virem nikdy nezvítězíme, on se nikam neztratí, bude tu stále. Naposledy, co si pamatuju, tady poroučeli větru, dešti komunisti...a nepovedlo se jim to. A takových failů je kolem obrovské množství. Kdo se v čem vyzná už není jasné nikomu.  Argumentace doktorů a vědců a všech znalců si vzájemně neustále protiřečí. Novináři to je kapitola sama pro sebe,ale je nebezpečné, jakou moc (informační a manipulační mají). Zrovna teď byl krásný článek o tom, jak se jeden polský novinář nasral a jel v Británii ověřit to, co psala polská média o stavu  nemocnic v Británii (a jak nestíhají, lidé jsou na podlahách a pod..).Přijel do zmiňované nemocnice a tam klid, absolutní opak toho, co propaganda  hlásá... Je to problém . Nikdo nic nevíme určitě, upínáme se k nějakým autoritám bez ohledu na to, že autority jsou lidi jako my a jejich závěry jsou jen dílem toho co mají za zkušenost předchozí a odhady toho, co se asi děje, protože o tom nic moc neví aby mohli dělat závěry. A přesto se podle toho jede...protože nic jiného není a když ano, tak se to zase nehodí do krámu. Máme zákaz vycestovat z republiky...nikoho nezajímá, že naposledy něco takového tady bylo za minulého režimu a nyní se zdá být tento akt protiústavní a on si na tom nějaký šikovný advokát udělá jméno, až se do toho pustí.. Nikoho vůbec netankuje, že jako jediná země máme povinnost nosit roušky (všude jinde je to doporučení) a že přesto roste nákaza.... a dnes nám Vojtěch řekne, že obchody s textilem se zatím nebudou otevírat, páč se řeší, jak moc je textil (kontaminovaný) nakažlivý...ale roušky z textilu (navíc nic neřešící) jsou povinné. A to nemluvíme o slibu Babiše, před víc jak čtrnácti dny, že je budeme mít všichni ve  schránce a rozvážet je bude pošta. Dostal někdo z vás do schránky tu slibovanou roušku? Pořád nikomu nedochází, že se tady zneužívá nějaké virózy k nečemu úplně jinému a žabomyší  války o to, jak se víc a víc budeme omezovat a podvolovat a udávat, a hádat, kdo má jaká čísla a čí čísla jsou lepší, a kdo má jaký nápad a který je lepší..... jsou směšné? Já už jsem udělal zkušenost s tím, že lidi jsou prostě víc hloupí, než chytří (nebo aspoň většina versus menšina), ale stále mě to rozčiluje, že elementární úsudek není dán všem, ač by měl být.

Dva dotazy: Kdo z vás zná osobně někoho, kdo je hospitallizován s nákazou? Druhý dotaz : Kdo z vás zná osobně někoho, kdo na tuto nákazu zemřel?

Ale jinak no offense...chodím s rouškou, pokud někam musím jít, jinak sedím doma a dodržuji všechna nařízení...byť se skřípěním zubů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zajímavé je toto: "...jiní experti uvedli, že pacienti mohou stále v těle mít zbytky viru, aniž je ohrožuje na zdraví a aniž jsou infekční."

Ono to tak nejspise bude, v tele mame vsichni (promorenost 99,9%) zbytky urcitych viru ktere nedelaji zadne problemy za beznych okolnosti- napriklad herpesvirus nebo EB virus. A bohuzel to obcas nekomu ublizi jednou za cas. Podle me se nakonec ukaze ze nema smysl delat jakakoliv opatreni a mame proste fungovat normalne dale. Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M10: o par lidech vím, většina pracuje ve zdravotnictví a bylo tomu blízko, všichni jsou s tím doma. Jinak převážně souhlasím s tvým názorem. Je to hodně politická věc, na které se sbírají body.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska Jizerky cca 40km, lidí na to serou, na vesnicích, chalupáři, sportovci, vsichni z 80% bez rousek, parkoviště u bilejch kamenů, 30 lidí kolem auťáku, já jedinej jak debil v roušce...

 

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádná čísla nic neukážou kromě toho, jaká čísla si uděláme a jak si je vyhodnotíme= vysvětlíme. To je to samé jak pořád lidi argumentují tím, jak bysme měli být opatrní, že jsme ještě nad koronavirem nezvítězili - prostě lidi odmítají vzít na vědomí přirozený fakt, že nad žádným virem nikdy nezvítězíme, on se nikam neztratí, bude tu stále. Naposledy, co si pamatuju, tady poroučeli větru, dešti komunisti...a nepovedlo se jim to. A takových failů je kolem obrovské množství. Kdo se v čem vyzná už není jasné nikomu.  Argumentace doktorů a vědců a všech znalců si vzájemně neustále protiřečí. Novináři to je kapitola sama pro sebe,ale je nebezpečné, jakou moc (informační a manipulační mají). Zrovna teď byl krásný článek o tom, jak se jeden polský novinář nasral a jel v Británii ověřit to, co psala polská média o stavu  nemocnic v Británii (a jak nestíhají, lidé jsou na podlahách a pod..).Přijel do zmiňované nemocnice a tam klid, absolutní opak toho, co propaganda  hlásá... Je to problém . Nikdo nic nevíme určitě, upínáme se k nějakým autoritám bez ohledu na to, že autority jsou lidi jako my a jejich závěry jsou jen dílem toho co mají za zkušenost předchozí a odhady toho, co se asi děje, protože o tom nic moc neví aby mohli dělat závěry. A přesto se podle toho jede...protože nic jiného není a když ano, tak se to zase nehodí do krámu. Máme zákaz vycestovat z republiky...nikoho nezajímá, že naposledy něco takového tady bylo za minulého režimu a nyní se zdá být tento akt protiústavní a on si na tom nějaký šikovný advokát udělá jméno, až se do toho pustí.. Nikoho vůbec netankuje, že jako jediná země máme povinnost nosit roušky (všude jinde je to doporučení) a že přesto roste nákaza.... a dnes nám Vojtěch řekne, že obchody s textilem se zatím nebudou otevírat, páč se řeší, jak moc je textil (kontaminovaný) nakažlivý...ale roušky z textilu (navíc nic neřešící) jsou povinné. A to nemluvíme o slibu Babiše, před víc jak čtrnácti dny, že je budeme mít všichni ve  schránce a rozvážet je bude pošta. Dostal někdo z vás do schránky tu slibovanou roušku? Pořád nikomu nedochází, že se tady zneužívá nějaké virózy k nečemu úplně jinému a žabomyší  války o to, jak se víc a víc budeme omezovat a podvolovat a udávat, a hádat, kdo má jaká čísla a čí čísla jsou lepší, a kdo má jaký nápad a který je lepší..... jsou směšné? Já už jsem udělal zkušenost s tím, že lidi jsou prostě víc hloupí, než chytří (nebo aspoň většina versus menšina), ale stále mě to rozčiluje, že elementární úsudek není dán všem, ač by měl být.

Dva dotazy: Kdo z vás zná osobně někoho, kdo je hospitallizován s nákazou? Druhý dotaz : Kdo z vás zná osobně někoho, kdo na tuto nákazu zemřel?

Ale jinak no offense...chodím s rouškou, pokud někam musím jít, jinak sedím doma a dodržuji všechna nařízení...byť se skřípěním zubů.

Proboha jaký má smysl tahle  otázka ?

Na chromomagu je  35 938 členú

 

Tak si vezmi počet pravděpodobnosti a ten odpoví

 

 
Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jednoduchý. Protože vrchnost řekla, že od teď do přírody a na kolo bez roušky. Víc lid nepotřeboval slyšet. Já se tomu vůbec nedivím.

Kdyby normálně řekli, že prostě při jakémkoliv kontaktu s lidmi rouška ano, ať jste v Tescu nebo na Sněžce a pokud nikde nikdo, můžu sundat, asi by to bylo pochopitelnějsí.

Btw. to nakupování důchodců v určité hodiny pořád platí? 7 dni v tejdnu? A od kdy do kdy tentokrát? Docela to sleduju a tohle prostě stejně nevím. Taky úplně dementní opatření, který kromě dalších hlasů od důchodců nemá žádný smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Conrade, to je jen úzká skupina testovaných, navíc jen těch podezřelých. O těch, co to mají a měli a nemají a neměli s tím vážnější problém víme pořád prd.n

Máš zcela jistě pravdu,ale to jsou jediná čísla která máme  a snad alespoň jejich vzájemný  poměr může být alespoň trochu validní o to ostatním nezbývá se jen dohadovat fakt je že karty má v ruce korona a my můžeme jen přiznával tak ta mrcha vynáší a doufat ,že časem ať už v podobě léku nebo vakcíny si lízneme trumf

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 lidí v mý bublině, Dawe. Z toho jeden hospitalizovaný. Doufám, že se nedostane do pravý části statistických tabulek...

 

Většina lidí venku mě v posledních dnech vůůůbec nepřekvapila :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jednoduchý. Protože vrchnost řekla, že od teď do přírody a na kolo bez roušky. Víc lid nepotřeboval slyšet. Já se tomu vůbec nedivím.

Kdyby normálně řekli, že prostě při jakémkoliv kontaktu s lidmi rouška ano, ať jste v Tescu nebo na Sněžce a pokud nikde nikdo, můžu sundat, asi by to bylo pochopitelnějsí.

Btw. to nakupování důchodců v určité hodiny pořád platí? 7 dni v tejdnu? A od kdy do kdy tentokrát? Docela to sleduju a tohle prostě stejně nevím. Taky úplně dementní opatření, který kromě dalších hlasů od důchodců nemá žádný smysl.

 

A kam chodíš nakupovat? Co jsem byl v Lidlu, Kaufu, Globusu, Poště, tak všude to mají napsané na dveřích a webu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jednoduchý. Protože vrchnost řekla, že od teď do přírody a na kolo bez roušky. Víc lid nepotřeboval slyšet. Já se tomu vůbec nedivím.

Kdyby normálně řekli, že prostě při jakémkoliv kontaktu s lidmi rouška ano, ať jste v Tescu nebo na Sněžce a pokud nikde nikdo, můžu sundat, asi by to bylo pochopitelnějsí.

Btw. to nakupování důchodců v určité hodiny pořád platí? 7 dni v tejdnu? A od kdy do kdy tentokrát? Docela to sleduju a tohle prostě stejně nevím. Taky úplně dementní opatření, který kromě dalších hlasů od důchodců nemá žádný smysl.

Když ty taky vidíš úplně za vším politiku :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kam chodíš nakupovat? Co jsem byl v Lidlu, Kaufu, Globusu, Poště, tak všude to mají napsané na dveřích a webu.

Teď nejčastěji do Alberta. Zaparkuju dole v garáži a eskalatorem prijedu do prodejny. Tam jsem to cestou nikde neviděl. Tak jen ověřuju, protože jsem o tom delší čas neslyšel. Navíc tím chci říct, že sám neznám všechna aktuální omezení, tak se nedivím, že spousta lidí dělá něco špatně a ani o tom třeba neví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš zcela jistě pravdu,ale to jsou jediná čísla která máme a snad alespoň jejich vzájemný poměr může být alespoň trochu validní o to ostatním nezbývá se jen dohadovat fakt je že karty má v ruce korona a my můžeme jen přiznával tak ta mrcha vynáší a doufat ,že časem ať už v podobě léku nebo vakcíny si lízneme trumf

Ano, graf, kde jsou nejlépe všechny Tebou uvedené hodnoty v čase, se mi jeví jako jeden z mála, který o něčem trochu vypovídá, s vědomím toho, jaká právě skupina je / byla testována.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když ty taky vidíš úplně za vším politiku :-)

To už jsem holt já :) A opravdu si myslím, že jí je za tím vším opravdu hodně. Ale bavíme se, já nikomu jeho názor neberu, možná že si to myslím blbě já. Ostatně byl bych za to rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...