Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Ale to jsi špatně pochopil, my máme Slováky rádi jako všeobecně. Jako vážně, prostě pro mě Slovák = brácha.

 

Ale STB a zloděje nemá rád skoro nikdo. Volby . . . ehhh . . . 2x Zeman? Beat this :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Amen bratm.

 

Toto vlakno je ale uzasne citanie. Vsetkych sere, ze Babis vypadol z matky na Slovensku a nevie spisovne po cesky. Ale si ho ten jebnuty narod dobrovolne zvolil vo volbach s historickym vysledkom, to nesere asi nikoho..? Nikto ho l vam neposielal, sami ste si ho vybrali. A presne ten isty drbnuty narod nechape, ze tie cisla o nakazenych atd odzrkadluju realitu pred dvoma tyzdnami, nie v case ked su prezentovane, a ze nie je absolutne ziadny dovod na optimizmus a plosne polavovanie opatreni, kym tie cisla dokazatelne neklesaju k nule, a ani v takom pripade ziadne otvaranie hranic nebude. Babis je kokot (jako ze je) a to je dostatocna vyhovorka na vsetko. Ktovie odkial je ten virus, ci nie je z Topolcian, zochar vyjebany..

 

Také si bohužel myslím, že na optimismus je ještě brzo. Hodně lidí nadává na opatření, nařízení, co kdo řekl a neřekl ale musíme si uvědomit, že takovouhle situaci ještě nikdo nezažil. Přiznám se, že když vidím situaci a postup řešení v některých státech tak jsem hodně rád, že jsem v ČR )Jo a Babiše jsem nevolil)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nějak nevidím, že by úplně někdo nadával na opatření. Spíš jde o to, jakým způsobem to z těch našich borců nekoordinovaně, nepromyšleně a chaoticky padá. Levá neví co dělá pravá. Do toho jeden Prymula. Jako to co teď třeba předváděj s tím, za jakých podmínek by měli začít děti chodit do školy.... By se měli někdy jít do školy podívat. Tvl a dneska, to mě pobavilo - státnice on-line na dálku :-))) Měli měsíc nouzovej stav - výsledek nula. Domohli se prodloužení - vize nula. Furt se plácaj, jak na začátku. K pláči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáme důvod k optimismu ani přehnanému pesimismu, vzhledem k množství provedených testů máme poměrně mizernej vzorek dat. Současná opatření jsou ok pro momentální situaci. Co je absolutně nepřijatelný je, jak se pouští do éteru každej den jiný informace - jeden den karanténa, druhej promoření, pak se budou nosit roušky do zimy a nakonec jsme ok, protože jsme vlastně germáni (řekl někdo arijci?).

 

https://www.echo24.cz/a/SeAKd/prymula-zda-se-ze-germani-jsou-odolnejsi-nez-jizni-narody-a-cesi-jsou-ze-tretiny-germani

 

Pokud to má něčemu pomoct, ať se klidně rouškuje do zimy, ale to teď v současný chvíli nikdo neví, nikdo na to nemá data a pustit tohle z huby je pomalu na úrovni poplašný zprávy.

 

"Roušky jsou sice nepříjemné, ale nejméně bolestné opatření, řekl Prymula. Proto podle něj není důvod pospíchat s jeho rušením.

?Může to být za horizont letních měsíců,? řekl doslova náměstek."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nějak nevidím, že by úplně někdo nadával na opatření. Spíš jde o to, jakým způsobem to z těch našich borců nekoordinovaně, nepromyšleně a chaoticky padá. Levá neví co dělá pravá. Do toho jeden Prymula. Jako to co teď třeba předváděj s tím, za jakých podmínek by měli začít děti chodit do školy.... By se měli někdy jít do školy podívat. Tvl a dneska, to mě pobavilo - státnice on-line na dálku :-))) Měli měsíc nouzovej stav - výsledek nula. Domohli se prodloužení - vize nula. Furt se plácaj, jak na začátku. K pláči.

 

Přesně tak, ty čísla a opatření jsou přímo od Prymuly pokaždé jiné, stačí se podívat několik týdnů zpět:

 

Když bude na konci března nejvýše 8500 nakažených, mohli bychom uvolnit opatření, připustil Prymula

 

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3065862-na-konci-brezna-mohlo-byt-do-8500-nakazenych-pak-bychom-mohli-uvolnit-opatreni-rekl

 

Je půlka dubna, ani zdaleka to číslo nemáme a pořád se vytahují další a další strašáky typu roušek do konce života a cestování až v příštím životě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz som myslel ze Horne Uhry a Bohmen a Mahren ci ako ste sa to volali za protektoratu su davno za nami a ono ajhla...:-)

Tyhle termíny se dost liší v čase a Bohmen und Mahren bych sem fakt netahal, protože by se mohla dostat diskuse do této doby.

Narážel jsem pouze a jen na to, že výraz jebnutý národ pro Česko se mi nelíbí a vyjádřil jsem to velmi mírně. Představ si, že přijdu na SK forum a napisu tam, že jste národ kokotů. Nikdy bych si to nedovolil a Slováky mám obecně rád, mám tam spousty přátel. Tak se prosím jen mírněme v těch výrazech, už proto, že jsme na fóru gentlemanů.

A btw., Babiše tady volilo milion Čechů. Je nás 10 milionů, voličů 8,5 milionu. Já mezi tím milionem nejsem a nechci být házen do tohoto pytle. To je všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten člověk je nebezpečnej idiot. Jen aby bylo jasno, nemám problém s počátečním opatřením na začátku, byť si myslím, že to mělo přijít dřív.

Mám problém s tím, jak tenhle debil vaří z vody, každej den pouští do éteru matoucí a protichůdné informace a občas naprostý bláboly (o rasách, čínské medicíně apod.).

Nezpochybňuju, že forma vyjadřování naseho Čtyřlístku je často nešťastná. Musím ale okomentovat dvě věci:

Hodně kritiků říká, že opatření (restriktivní) měla přijít dřív. Nejsem fanoušek téhle vlády, ale podle mě to není fér - politicky ani legislativně by to dřív prostě neprošlo. Zkus se na chvilku oprostit od nechuti k naší politické reprezentaci, představ si tam nějaké své oblíbence, a zeptej se sám sebe, zda by dokázali (a zda by vůbec chtěli) omezit občanské svobody a podnikání dřív než k tomu reálně došlo...

No, a k těm "blábolům o rasách". Různé populace mají různou odolnost vůči některým typům onemocnění (kvůli drobným genetickým odlišnostem, kvůli rozdílné imunitní zkušenosti, kvůli rozdílné kondici dané většinovým způsobem života a stravováním, kvůli vyšší pravděpodobnosti některých přenosných nebo civilizačních chorob snižujících odolnost, kvůli rozdílnému sociálnímu chování nebo třeba kvůli rozdílné strategii plošného očkování. To je prostě fakt. A někdy se může pojem populace fakticky krýt s "rasou" nebo "plemenem", což jsou slova, která jsou vnímána pejorativně jako politicky nekorektní a mnohokrát v historii lidstva byla zneužita, ale přesto z hlediska biologie i mediciny existují a mají význam (právě kvůli výše zmíněným rozdílnostem, které můžou hrát při léčbě jedince nebo celé skupiny lidí vyznamnou roli).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezpochybňuju, že forma vyjadřování naseho Čtyřlístku je často nešťastná. Musím ale okomentovat dvě věci:

Hodně kritiků říká, že opatření (restriktivní) měla přijít dřív. Nejsem fanoušek téhle vlády, ale podle mě to není fér - politicky ani legislativně by to dřív prostě neprošlo. Zkus se na chvilku oprostit od nechuti k naší politické reprezentaci, představ si tam nějaké své oblíbence, a zeptej se sám sebe, zda by dokázali (a zda by vůbec chtěli) omezit občanské svobody a podnikání dřív než k tomu reálně došlo...

No, a k těm "blábolům o rasách". Různé populace mají různou odolnost vůči některým typům onemocnění (kvůli drobným genetickým odlišnostem, kvůli rozdílné imunitní zkušenosti, kvůli rozdílné kondici dané většinovým způsobem života a stravováním, kvůli vyšší pravděpodobnosti některých přenosných nebo civilizačních chorob snižujících odolnost, kvůli rozdílnému sociálnímu chování nebo třeba kvůli rozdílné strategii plošného očkování. To je prostě fakt. A někdy se může pojem populace fakticky krýt s "rasou" nebo "plemenem", což jsou slova, která jsou vnímána pejorativně jako politicky nekorektní a mnohokrát v historii lidstva byla zneužita, ale přesto z hlediska biologie i mediciny existují a mají význam (právě kvůli výše zmíněným rozdílnostem, které můžou hrát při léčbě jedince nebo celé skupiny lidí vyznamnou roli).

1) Ano, mohlo to být problematický.

 

2) Populace (založena na lokalitě) a rasa právě není to stejný. A právě že z hlediska DNA jsou údajně rasy málo významné.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3737365/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to si troufám oponovat. Genetické rozdíly mezi původními nenamixovanými populacemi (tedy etniky) mají vliv nejen např. na rozdílnou pravděpodobnost vzniku různých onemocnění, ale třeba i na rozdílnou odpověď organismu na léky. Mrkni třeba sem (a prohlaš se za zdravotnika): http://www.remedia.cz/Okruhy-temat/Farmakologie/Variabilita-lekove-odpovedi-na-zaklade-etnicity/8-10-2zn.magarticle.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenom si to tady odlozim

 

1. Hradecká zemědělská a.s.
ACOMWARE s.r.o.
AFEED CZ, a.s.
AFEED, a.s.
AG AGROPRIM, s.r.o.
AGF Food Logistics, a.s.
AGF Logistics, s.r.o.
AGF Packaging, s.r.o.
AGP beton, s.r.o.
AGRI CS a.s.
AGRI CS Slovakia s.r.o.
AGRI SYSTEM, a.s.
AGRIKOM Brno, s.r.o. v likvidaci
AGRO Jevišovice, a.s.
AGRO Jinín a.s.
AGRO Mikulovice, s.r.o.
AGRO Plchov s.r.o.
AGRO Přešovice, a.s.
AGRO Rozsochy, a.s.
AGRO Vnorovy, a.s.
Agrobech, s.r.o.
AGROBON Zvolen Trade, a.s.
AGROCOM HRUŠOVANY spol. s r.o.
Agrodružstvo Katusice
Agrofert (S.R.L.)
AGROFERT Deutschland GmbH
Agrofert Hungaria Kft.
Agrofert Norden A/S
AGROFERT Polska Sp. z o.o.
AGROFERT Slovakia, s.r.o.
AGROFERT UK Limited
AGROFERT USA Inc.
AGROFERT, a.s.
AGROFERT, organizačná složka Agrochémia
AGROMASS, a.s.
AGROPODNIK DOMAŽLICE a. s.
AGROPODNIK Hodonín a.s.
Agropodnik, a.s. Trnava
AGROTEC a.s.
AGROTEC servis s.r.o.
AGROTECHNIC MORAVIA a.s.
AGROTECHNIKA Polabí, a.s.
AGRO-TEX a.s.
AgroZES, spol. s r.o.
AgroZZN, a.s.
Agrozzn, A.s.
AGS AGRO České Budějovice a.s.
ACHP Levice
ALIMEX NEZVĚSTICE a.s.
Animalco a.s.
ANIMO Žatec, a.s.
Anna Drozdová
ARBO, spol. s r.o.
ASPRO s.r.o. v likvidaci
ASTRATEX
BAUER MEDIA
Bioalco Kft.
BLUECHEM a.s.
Centrální laboratoř, s.r.o.
Centrum organické chemie s.r.o.
Cerea, a.s.
Ceres Sütőipari Zártkőrüen Működő Részvénytársaság
CFWWAH Vervaltungs GmbH,
CS CABOT, spol. s r.o.
ČESKÁ VEJCE CZ, a.s.
ČESKÁ VEJCE FARMS, s.r.o.
Čistící stanice osiv Kočí, okres Chrudim, s.r.o.
Devecseri Agrokémiai Kft.
DEZA, a.s.
DOA plus s.r.o.
Doubravická, a.s.
DRUKO STŘÍŽOV s.r.o.
DUSLO
DZV NOVA , a.s.
Ethanol Energy a.s.
Farma Holešov s.r.o.
Farma Opolany, a.s.
FARMA Praha spol. s r.o.
FARMA VESELKA s.r.o.
FARMTEC a.s.
Fatra, a.s.
Fertagra Deutschland GmbH
FERTAGRA S.A, v likvidaci
Greenchem B.V.
HYZA, a.s.
IKR Agrár Kft.
K V A R T O , spol. s r.o.
KEMIFLOC a.s.
Kemifloc Slovakia S.r.o.
Kemwater ProChemie s.r.o.
KMOTR - Masna Kroměříž a.s.
KOOS Jimramov, a.s.
Kostelecké uzeniny a.s.
Krahulík-MASOZÁVOD Krahulčí, a.s.
KU uzeniny, s.r.o.
Kyjovské vinohrady, s.r.o.
LED MULTIMEDIA s.r.o.
Lieken AG
LIN a.s
LIPRA PORK, a.s.
Logistics Solution, s.r.o.
LONDA spol. s r. o.
Lovochemie, a.s.
M + A + J s.r.o.
MAFRA, a.s.
MAVEX AGRO, spol. s r.o.
Mlékárna Hlinsko, a.s.
Mlékárna Olešnice,a.s.
Mrkvová Ludmila nákup a prodej zboží
Nadace AGROFERT
NAVOS FARM TECHNIC s.r.o.
NAVOS, a.s.
Nový Dvůr Kunovice, a.s.
Nt Kft.
Odbytové družstvo Meclov, družstvo
ODKOLEK
OLMA, a.s.
Online People s.r.o.
Oseva Agri Chrudim, a.s.
OSEVA, a.s.
PAPEI
Pekárna Zelená louka, a.s.
PENAM, a.s.
Penzion Labská, a.s.
PMU CZ, a.s.
PNS Grosso s.r.o.
Poděbradská blata, a.s.
PODCHŘIBÍ JEŽOV, a.s.
PRECHEZA a.s.
Precheza Titanium Dioxide Technology Co., Ltd.
PREOL FOOD, a.s.
PREOL, a.s.
Primagra, a.s.
PROFROST a.s.
Procházka, a.s.
První novinová společnost a.s.
První zemědělská Záhornice, a.s.
PRVNÍ ŽATECKÁ a.s.
PUCLICKÁ, s.r.o.
RAPACES GROUP s.r.o.
RESPO, spol. s r.o.
RK Náklo, s.r.o.
RYNAGRO a.s.
SADY CZ, s.r.o.
SCHROM FARMS spol. s r.o.
SILO - KRZ s.r.o.
SKW Stickstoffwerke Piesteritz GmbH
SPV Pelhřimov, a.s.
Stanice O, a.s.
STATEK BŘEŽANY, spol. s r.o.
Statek Lom s.r.o.
Stříbrnice, s.r.o.
Synthesia, a.s.
TK DEZA Valašské Meziříčí spol. s r.o.
UNILES, a.s.
UNIVERSAL BANKA, a.s.
VEJPRNICE ENERGO, s.r.o.
VLADIMÍRA HUNKOVÁ
Vodňanská drůbež, a.s.
Vodňanské kuře, s.r.o.
VSV, a.s.
VUCHT a. s.
Výkrm Tagrea, s.r.o.
Výkrm Třebíč, s.r.o.
Výzkumný ústav organických syntéz a.s.
Wotan Forest, a.s.
ZAS Podchotucí, a.s.
ZD Křečhoř a.s.
Zdeněk Soldán
ZEAS Mančice, a.s.
ZEAS Puclice a.s.
ZEM, a.s.
Zemědělská akciová společnost Březno
Zemědělská odbytová společnost Záhornice s.r.o.
Zemědělská společnost Blšany s.r.o.
Zemědělská společnost Třebívlice a.s.
Zemědělské obchodní družstvo Zálabí
ZEMĚDĚLSKÉ SLUŽBY BLŠANY, spol. s r.o.
ZEMOS a.s.
ZEMPRO Opava, a.s.
ZEMSPOL, spol. s r.o.
ZEOS Brnířov a.s.
ZERA, a.s.
ZEVA CHLÍSTOVICE, a.s.
Zlatý klas a.s.
ZN Agro s.r.o.
ZOS Běsno s.r.o.
ZS Vilémov, a.s.
ZS Vysočina, a.s.
ZZN Pelhřimov a. s.
ZZN Polabí, a.s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to si troufám oponovat. Genetické rozdíly mezi původními nenamixovanými populacemi (tedy etniky) mají vliv nejen např. na rozdílnou pravděpodobnost vzniku různých onemocnění, ale třeba i na rozdílnou odpověď organismu na léky. Mrkni třeba sem (a prohlaš se za zdravotnika): http://www.remedia.cz/Okruhy-temat/Farmakologie/Variabilita-lekove-odpovedi-na-zaklade-etnicity/8-10-2zn.magarticle.aspx

No ono si to podle mě nepodporuje.

"Humans have much genetic diversity, but the vast majority of this diversity reflects individual uniqueness and not race."

 

Jinými slovy rozdíly na úrovni dna jsou, ale budou víc založený na individualitách mezi jednotlivci a na lokálních faktorech, než na tradičním pojetí chápání rasy (ala všichni černoši budou mít stejnou odezvu na nějaké léčivo).

 

Tzn Němci (řekněme lidi žijící v Německu po nějakou dobu, sdílející nějaké sociální) můžou mít klidně populačně nějakou odezvu na koronavirus, nehledě na tradiční pohled na rasu. Argumentačních faulu v Prymulově případě je několik:

1) Germanská rasa - wtf? Na úrovni DNA nic takovýho neexistuje.

2) Argument o tom, že Češi jsou ze třetiny germánci - wtf? Celá populace Německa je tak Na míchaná, že tohle ani není možný.

3) Argument o rasách jako takových - wtf. Já na tohle nějak extra citlivej nejsem, vadí mi nicméně to, když člověk který se prezentuje jako odborník (notabene ještě v takhle kritický situaci kdy neodborná populace čeká na každou zprávu) používá vyvracené termíny a generalizace (https://www.encyclopedia.com/social-sciences/encyclopedias-almanacs-transcripts-and-maps/unesco-statements-race).

 

Ono u Prymuly to není úplně ojedinělý případ.

https://www.zdravotnickydenik.cz/2016/12/bez-servitek-cinska-medicina-ve-fakultni-nemocnici-je-debilizace-naroda-rika-sefka-eticke-komise-clk/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...... člověk který se prezentuje jako odborník .....

 

 

Promiň, že to vytrhávám takhle z kontextu, ale tohle mě vždycky přivede na myšlenku, proč odborník, kterej by se měl tou svou odborností celkem slušně živit a i v oboru vybudovat jméno, renomé, leze do politiky. A myslím tím opravdu politiku, nemyslím tím profesní organizace (což je taky určitá forma politiky). Má tohle odborník za potřebí? Jak velkej to teda je odborník, když musí lézt do politiky. Je to touha po moci? Nebo co? A nechoďte na mě s tím, že chce něco udělat pro tuhle zemi, tohle když dneska od někoho z těch panáků slyším, tak se mi chce plakat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, že to vytrhávám takhle z kontextu, ale tohle mě vždycky přivede na myšlenku, proč odborník, kterej by se měl tou svou odborností celkem slušně živit a i v oboru vybudovat jméno, renomé, leze do politiky. A myslím tím opravdu politiku, nemyslím tím profesní organizace (což je taky určitá forma politiky). Má tohle odborník za potřebí? Jak velkej to teda je odborník, když musí lézt do politiky. Je to touha po moci? Nebo co? A nechoďte na mě s tím, že chce něco udělat pro tuhle zemi, tohle když dneska od někoho z těch panáků slyším, tak se mi chce plakat.

Vždyť říkám prezentuje jako odborník )))

 

Ne jako reálně bez předsudků za tím může být cokoliv cos napsal, moc, peníze ale klidně i bláhově spasitelský syndrom (může být, neříkám že mu to věřím).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...