Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Babis s Vojtechem dnes navrhli, ze od 1. cervna se zvysi platby statu do zdravotniho systemu za 6 milionu statnich pojistencu o 500 korun a od 1.1.2021 od dalsich 200 korun. To bude znamenat ze zdravotnictvi letos dostane navic 20 miliard a pristi rok 50 miliard navic. Je to ale pouze minimum nutne pro zachovani stavajiciho rozsahu pece v pristich letech. Podle Svazu zdravotnich pojistoven totiz skonci letos financovani zdravotnich pojistoven v minusu o 40 miliard a spotrebuje tak vsechny rezervy ktere za posledni roky pojistovny vytvorily. Stat o tech ?cernych pasazerech? dobre vi a kolaps s omezenim pece si nemuze dovolit, mimo jine proto ze by postihl hlavne Babisuv elektoriat.

Jo, zaznamenal jsem, to je dobrý krok po mnoha letech naléhání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promin, ale solidarita ma hodne co docineni s dobrovolnosti, pokud mi nekdo narizuje ze neco musim platit (tim nerikam ze je to spatne), tak to s mou solidaritou nema nic spolecneho.

To je terminus technicus, je to pojištění tzv. Bismarkovského typu. Dost lidí si myslí, že by bylo lepší si platit do svého účtu a pak z něj čerpat. Ovšem má to háček v tom, že třeba ten obezní diabetický taxikář s koronavirem by na to zcela jistě neměl stejně jako drtivá většina lidí. Další výhodou tohoto typu pojištění je i povinnost a platnost na všechny - to je to, ce třeba v USA není a stačí se podívat na úmrtnost na 100 000 obyvatel - to je jedna z příčin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty mede :-) Za tady tu cenu moře? Děkuji, nechci....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene,do vody nepůjdeš,tu ti napustěj do toho akvárka. Porácháš se a zase to vyleješ :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Update: jak jsem tady psal ohledně toho trasování (hygiena kontaktovala moji matku), tak výsledek je nakonec takový, že byla včera znovu testována (vlastně po 14 dnech od posledního testu po chemu, kde se podle mobilu nacházela dlouhodobě v blízkosti těžce nakaženého pacienta) a je potvrzeně negativní. Na jednu stranu mám radost, na stranu druhou mě to jen usvědčuje stále víc a víc v tom, že je vše jinak. Jen pro zajímavost: matka onko pacient (byt to vypadá že vyléčený definitivně), rok na chemoterapiích, silný kuřák a absolutely no sport... čili ideální cíl toho viru. No a  ono nic ani po bezprostředním kontaktu s nemocí. 

A s tím trasováním jste mi taky nikdo nic nepomohl vysvětlit. Na druhou stranu když Prymula včera řekne, že chytrá karanténa začne od 1.května ( a to už o ní mluví pár týdnů, že přístí týden se rozjíždí), tak kdoví, jestli vůbec i oni tuší, jak to funguje, nebo mělo by fungovat. Jedna věc je požádat o souhlas postiženého se sledováním, ale dodnes nikdo nevysvětlil, jak je možné sledovat ty ostatní bez jejich souhlasu....a pak je otestovat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a není to náhodou tak, že tvou matku nevytrasovali podle jejího mobilu?

Nakažený dá souhlas se svým trasovanim. Zjistí se, že byl určitý den někde na chemo. Na základě toho ve spolupráci s "chemo odděním" obvolají všechny pacienty z toho dne.

To by nebylo OK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to netopejr : ale třeba ano, i to je možné. I když nevím, že by třeba v nemocnici nutně museli mít mobilní čísla pacientů v evidenci...i když možné to být může. Ovšem to neřeší můj dotaz v případě obecného trasování.. Představ si, že se někde potkáš s nějakým nakaženým, který dá souhlas a oni podle  mobilů zjistí, že jsi to byl ty a zavolají ti? Jako vážně to takto bude fungovat, že sperzonalizují všechny lidi s jejich čísly ? Bez jejich vědomí? K čemu potom tedy bazírují na tom souhlasu toho prvního (nakaženého), když ostatní bez souhlasu budou vystopováni? Na to jsem se ptal ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M10: preco by ta museli "spersonalizovat"? Proste sa zavolaju vsetky dotknute mobily.

No vidíš to ? Já už jsem tak přetaženej, že tak jednoduché řešení mě nenapadlo :D  OK, díky za vysvětlení a už s tím tady nebudu otravovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono i to "spersonalizovani" není problém i obráceně, když víš jméno a tvoje číslo jsi někdy dal státní správě, tak ho má.

Příklad : kámoše odchytli benga a vzali mu doklady k sobě do auta a když se dlouho nic nedělo, tak odjel. A za chvíli mu volali. Tak se pak pídil jak na to přišli a takhle mu to bylo vysvětleno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pracoval jsem na benzince a když někdo ujel bez zaplacení, tak jsem volal na 158. Nahlásil jsem jim SPZ a podle ní dohledali majitele a několikrát jsem slyšel, "Máme tu na něho nějaký kontakt!?" Takže ano, stáčí jim prozradit telefonní číslo a už vás mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 kámoše odchytli benga a vzali mu doklady k sobě do auta a když se dlouho nic nedělo, tak odjel. A za chvíli mu volali. Tak se pak pídil jak na to přišli a takhle mu to bylo vysvětleno.

To jako fakt odjel při kontrole bez dokladů, jo ? To se divím, že mu jen volali, v podobných případech střílejí nebo upalujou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako fakt odjel při kontrole bez dokladů, jo ? To se divím, že mu jen volali, v podobných případech střílejí nebo upalujou...

Jo, on je občas docela střelec :-) Hlavně mu hned začali vyhrožovat, že musí dojet na služebnu. On je lehce vyfakoval, že přijede, až pojede kolem. Oni že do správka a on ať to udělají. A skončilo to tak, že mu je dovezli naproti, protože by asi oni měli zle,že ho nechali zdrhnout. Každopádně on tam čekal fakt dlouho, než mu jeblo.

Jo a byla to dopravka s dodávkou (Caravela). Ne hlídka, tam by mohlo být tóčo ;-)

Upraveno uživatelem DavidLC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pracoval jsem na benzince a když někdo ujel bez zaplacení, tak jsem volal na 158. Nahlásil jsem jim SPZ a podle ní dohledali majitele a několikrát jsem slyšel, "Máme tu na něho nějaký kontakt!?" Takže ano, stáčí jim prozradit telefonní číslo a už vás mají.

 

Jak často se Ti to stávalo?

 

 

S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak často se Ti to stávalo?

 

 

S.

Byli to lidi, kteří buď zapomněli zaplatit, nebo chyba kolegyně, ale vždy je policie kontaktovala a vše dopadlo dobře. Cca jednou měsíčně. Profesionální ujížděči si namontovali kradenou SPZ.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...