Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

@M10 : ale oni nehledají dotknuté mobily.

Tu chytrou karanténu prezentují tak, že si díky vytvořené mapě nakazený vzpomene kde s kým byl.

Tzn. Ukážou mu mapu a on řekne: jasně, tady jsem byl u doktora, tady jel s Frantou v autě, a tady kupoval oběd v hospodě U netopýra, a chleba v Lidlu

Oni pak nakontaktují Frantu, hospodskýho, doktora (ten jim eventuelně dá kontakty na další pacienty ze stejného dne). V Lidlu maximálně personál, ale určitě ne anonymní zákazníky- ty nemají podle čeho = jejich telefony nesledují.

Jiná situace je, když se zapojíš třeba do systému map na Seznamu, kde toto své trasování povolíš a pak ti přijde info, že jsi byl v Lidlu v blízkosti nakazeného který je ale taky zapojen do jejich sledování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byli to lidi, kteří buď zapomněli zaplatit, nebo chyba kolegyně, ale vždy je policie kontaktovala a vše dopadlo dobře. Cca jednou měsíčně. Profesionální ujížděči si namontovali kradenou SPZ.

Drsné. Já jednou na pokladně u benzinky zjistil, že jsem zapomenul peněženku. Trapná situace. Paní měla pochopení, ale chtěla do zástavy moje hodinky, zrovna jsem měl Moony. Myslím, že jsem opáčil ať si nechá přítelkyni a Moony jí rozhodne nedám. Vše se vyřešilo.  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drsné. Já jednou na pokladně u benzinky zjistil, že jsem zapomenul peněženku. Trapná situace. Paní měla pochopení, ale chtěla do zástavy moje hodinky, zrovna jsem měl Moony. Myslím, že jsem opáčil ať si nechá přítelkyni a Moony jí rozhodne nedám. Vše se vyřešilo. :lol2:

Jj,mě vezl kámoš na pumpu prachy, to samý, jen jsem neměl nikoho do zástavy :-)

Jednou jsem za kámoše platil dluh na pumpě, klasika, telefon zacvakl to a jel. Volal a pumpa že o.k. A když jsem to cáloval, tak mě to taky zajímalo, jak často a prej že zapomětlivci a pomatenci běžná praxe 8-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@M10 : ale oni nehledají dotknuté mobily.

Tu chytrou karanténu prezentují tak, že si díky vytvořené mapě nakazený vzpomene kde s kým byl.

Tzn. Ukážou mu mapu a on řekne: jasně, tady jsem byl u doktora, tady jel s Frantou v autě, a tady kupoval oběd v hospodě U netopýra, a chleba v Lidlu

Oni pak nakontaktují Frantu, hospodskýho, doktora (ten jim eventuelně dá kontakty na další pacienty ze stejného dne). V Lidlu maximálně personál, ale určitě ne anonymní zákazníky- ty nemají podle čeho = jejich telefony nesledují.

Jiná situace je, když se zapojíš třeba do systému map na Seznamu, kde toto své trasování povolíš a pak ti přijde info, že jsi byl v Lidlu v blízkosti nakazeného který je ale taky zapojen do jejich sledování.

Tak teď v tom mám už úplný zmatek : kde vezmou číslo na Frantu? Doktor může bez svolení klientů dát někomu jejich telefonní čísla? Znovu : chápu dobře, že ten nakažený dá souhlas s tím, že ho vytrasují... ale ti ostatní Frantové , pacoši, lidlnakupující atd. nikomu žádné svolení nedali... V případě mého případu s matkou, těžko pacient věděl, jak se jmenuje, natož aby znal její číslo... a přesto ji kontaktovala hygiena, že vedle něj byla na pokoji. Tudíž mě napadá jedině, že tě prostě dle čísla mobilu z toho trasování identifikují (tzn,  operátor pustí info, komu číslo patří) a oni se schovají za nějaký  paragraf ohledně mimořádné situace, protože nemají soudní příkaz na to, aby operátor uvolnil info podléhající GDPR? Nebo  jak to tedy je? 

Omlouvám se, že s tím prudím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda neviem aky je tu konkretne zvoleny postup, ale pre operatora je technicky relativne hracka poslat SMSku "Cau kamo, asi mas COVID19, zajdi sa pls otestovat!" kazdemu kto bol poslednych 5 dni "nedaleko" pozitivneho. Chodia Vam predsa denne SMS s daleko vacsimi kravinami aj ked ste nekomu suhlas nedavali. Na nejake suhlasy a GDPR sa v pripade sirenia nebezpecnej nakazlivej choroby hladiet nebude, max sa len povysi paragraf podla ktoreho organ o potrebne informacie operatora poziada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@M10 Ber to tak. Že hygienici se snaží zjistit a kontaktovat všechny potencionální širitele nemoci.

Pokecají s pacošem, kouknou po jeho souhlasu do mapy- kde byl, zeplaji se ho na lidi co potkal.

Franta- zná ho? Má na něj číslo (Asi, když jeli spolu autem)

Lidl- koho tam můžou vypátrat? Zaměstnance.

Ordinace- doktor, sestry + ve špitále mají jistě seznam komu ten den, jako v případě tvé matky, dávali chemo.

Klasické doptávání ze strany hygieny a součinnost dotázaných.

Celý ten "zázrak" chytré karantény spočívá jen a pouze v nakreslení mapy pohybu "nakaženého telefonu" a tím pomoci nezapomenout na nějaké setkání nakaženého s někým dalším.

Kdyby sis psal podrobný deníček kde každou minutu jsi, tak je to úplně stejný. Dopátrání se čísel, adres, jmen... čehokoliv pro to aby se s nimi spojili je záležitost ne z dat telefonu, ale pátrání hygieny (zeptá se, google, FB, veřejná správa... nevím co jeste)

 

Druhý případ je, když se zapojíš= dáš souhlas na "mapy Seznam". Pak to způsobí to co naznačuješ ty. Dejme tomu že se pak potkáš někde s člověkem, který je taky po souhlasu sledován Seznamem a kterého pak natestují jako pozitivní. On to dá vědět na Seznam. A Seznam vyhodnotí jeho cestu a blízkost dalších ZAREGISTROVANÝCH a v tomto okamžiku ty dostaneš info že ses někým takovým potkal= dosledovali tebe i jeho podle dat z telefonu. Protože jsi k tomu dal souhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Drsné. Já jednou na pokladně u benzinky zjistil, že jsem zapomenul peněženku. Trapná situace. Paní měla pochopení, ale chtěla do zástavy moje hodinky, zrovna jsem měl Moony. Myslím, že jsem opáčil ať si nechá přítelkyni a Moony jí rozhodne nedám. Vše se vyřešilo. :lol2:

Většinou se to v pohodě vyřešilo, omluvili se a pohoda. Občas to v pohodě nešlo. Přijela blondýna s dítětem z druhého konce republiky. Natankovala a na kartě neměla peníze, hotovost taky ne. Její ujišťování, že peníze na kartě má a že určitě je chyba na naší straně, vzali za své, kdy se podívala na účet a zjistila, že manžel něco kupoval a přešvihl limit. Nezapomněla ho zjebat po telefonu. Vzal jsem si do zástavy přehrávač DVD do auta, chudák dítě. Přijela za tři dny zaplatit dluh. Vítězoslavně vytáhla kartu, že se vykoupí z dluhu a kolega ji řekl, že to musí zaplatit hotově. Musela jet hledat bankomat do Znojma. Za to všechno jsme pak byli odměněni stížnosti na infolinku Shell.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejprve panovaly obavy, že se počty nakažených vymknou kontrole. Teď se začíná hovořit o tom, že nemoc Covid-19 nepostupuje českou společností náležitě rychle.

 

No tvl, tak už si konečně vyberte....

 

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ma vytocilo nariadenie 9-12 len pre dochodcov nad 65r.

Idem o 15min 12 do drogerie kupit papierove utierky, na sidlisku ktora je vacsinu dna prazdna, az sa divim ze uziví predavacky/nájom. Predajna prazdna ale vyhnali ma ze zakon je zakon a hrozí im pokuta 20tis eur! Ta drogeria je v sobotu otvorena do12ej.

Idem do potravin vedla ktore su taktiez prázdne ze kupim utierky tam a pýtam sa ze ci ani sem nemozem vstupit kedze su prazdne. A pani ze samozrejme ze ano ked tam nikto nie je.

Sere ma ci uz slepe dodrziavanie zakona i blbe zakony co nepomahaju znizovat riziko nakazy. S prednostnym nakupom dochodcov nemam problem ale naco drzat prazdnu predajnu a nemat komu predavat?

 

 

Odoslané z SM-A600FN pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejprve panovaly obavy, že se počty nakažených vymknou kontrole. Teď se začíná hovořit o tom, že nemoc Covid-19 nepostupuje českou společností náležitě rychle.

 

No tvl, tak už si konečně vyberte....

 

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Od samého začátku, co byly informace, se vědělo, že je nutné co nejrychleji promořit a tím imunizovat spolelčnost  a osabit sílu a reprodukční schopnosti viru. Je to o  výrazivu a souboji dvou či víc proudů názorů lékařů a vědců....jak vždy. Podobně jako se zastává myšlenka (ověřená a vysledovaná z minulosti), že mutace viru neznamená automaticky zhoršení , ale naopak může znamenat i zneškodnění nebo snížení  účinnosti viru atd. Už jsem to tu psal, a dostal ban. Potom to řekla Merkelová, málem dostala ban a přestala o tom tedy strategicky mluvit v Reichu, ale  stalo se a a Němci to mají pod kontrolou...a tak dál. Bohužel, obyvatelstvo (většina ), je  hloupé, nevzdělané a snadno manipulovatelné, proto se mu pravda nedá sdělit na rovinu. No tak se děje to, co se děje. Podívejte se na tu paniku , když to Prymula už nevydržel a před víc jak týdnem to řekl naplno. První Babiš samozřejmě musel uklidňovat  svoje hysterické voliče, že promořovat se nebude. Voliči  takto uklidněni sdělením nejvyššího potom v klidu spokojeně nakráčeli do druhého dne otevřených hobbymarketů...mám pokračovat?

Někdy je lepí si o  věci něco zjistit, než zaslepeně urážet a virtuálně věšet na kandelábr lidi, kteří místo paniky  hledají řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim, ktera cesta z tohoven je lepsi, informace jsou napric svetem zmatecne a neuplne a zavadejici, snazim se cerpat z ruznych zdroju, ale kua urcite nectu stranicky tisk, tam se clovek pravdu ale opravdu nedozvi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ma vytocilo nariadenie 9-12 len pre dochodcov nad 65r.

Idem o 15min 12 do drogerie kupit papierove utierky, na sidlisku ktora je vacsinu dna prazdna, az sa divim ze uziví predavacky/nájom. Predajna prazdna ale vyhnali ma ze zakon je zakon a hrozí im pokuta 20tis eur! Ta drogeria je v sobotu otvorena do12ej.

Idem do potravin vedla ktore su taktiez prázdne ze kupim utierky tam a pýtam sa ze ci ani sem nemozem vstupit kedze su prazdne. A pani ze samozrejme ze ano ked tam nikto nie je.

Sere ma ci uz slepe dodrziavanie zakona i blbe zakony co nepomahaju znizovat riziko nakazy. S prednostnym nakupom dochodcov nemam problem ale naco drzat prazdnu predajnu a nemat komu predavat?

 

 

Odoslané z SM-A600FN pomocou Tapatalku

Jsme na tom stejně. :-)

Tesco skoro prázdné kolem 10 hod, do lékárny mě ještě pustili...no na nápoj dovnitř ne.

Drogérie jsou hned vedle, DM a Teta... DM prázdná a poslala mě paní pryč, v Teta drogerii mě normálně obsloužili. Prostě blázinec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...