Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

..a k tomu jeste ty hlasky o wu chan institutu virologie.. jestli si to troufl rict nositel nobelovky..

 

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-umele-vytvoreny-laborator-cina-virolog-francie.A200418_134103_zahranicni_tho

 

No a tenhle vážený člen Royal Society of Biology zase tvrdí, že se virus Sars-CoV-2 s největší pravděpodobností poprvé objevil už v polovině loňského září, a nikoliv ve Wu-chanu :unsure: Takže každý si může vybrat dle svého gusta :sweatdrop:

 

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/koronavirus-se-poprve-objevil-uz-loni-v-zari-tvrdi-britsti-vedci-40320962

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže ta smrtnost není počítaná jako počet nakažených / počet mrtvých, ale jako počet pozitivně testovaných / počet mrtvých (a to jsou tam i lidé, kteří umřeli s covidem, ne na covid + jak jsem psal, v některých zemích se tam započítávají všichni zemřelí na respirační chorobu)

Reálná smrtnost je podle odborníků hluboko pod 1%.

smrtnost se samozřejmě počítá z osob u nichž se ví, že jsou covidem nakažení a ví se to u těch s pozitivním testem to jsou tvrdá čísla

 

jistě se to dá odhadovat i jinak a samozřejmě se dají zformulovat argumenty, že covid vlastně není smrtelná nemoc, slyšel jsem nějakého idiota, který tvrdá čísla zpochybňoval výkladem, že když žralok sežere covid pozitivního tak jako příčina úmrtí bude uveden covid 

 

edit, doplnění: můžu poprosit o zdroj toho " v některých zemích se tam započítávají všichni zemřelí na respirační chorobu)"

Upraveno uživatelem PrimFanatic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

smrtnost se samozřejmě počítá z osob u nichž se ví, že jsou covidem nakažení a ví se to u těch s pozitivním testem to jsou tvrdá čísla

 

jistě se to dá odhadovat i jinak a samozřejmě se dají zformulovat argumenty, že covid vlastně není smrtelná nemoc, slyšel jsem nějakého idiota, který tvrdá čísla zpochybňoval výkladem, že když žralok sežere covid pozitivního tak jako příčina úmrtí bude uveden covid

Můžeš si to modifikovat jak chceš, ale smrtnost je pořád počet nakažených (nikoliv pozitivně testovaných) / počet zemřelých, i kdyby ses postavil na hlavu a odrážel ušima. To že počet nakažených teď nikdo neví na tom nic nemění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznám mezinárodní situaci nijak dobře. Sleduju hlavně, co se děje u nás. Podle mého (opakuji, podle mého) z toho byli na začátku v řiti a zmatkovali..což lze pochopit..i když varování byla, nikdo to nebral moc vážně..to tak nějak dokážu přijmout..teď už je to celý hlavně politický, populistický a finanční kalkul. Vojtěch nakupuje FFP2 za 9 stovek přes firmu, jejíž majitel má 18 exekucí a sídlo na úřadě, Babiš schovanej si peče kdo ví co, Shillerová řádí jak černá ruka, miliardy tečou bez výběrových řízení kdoví kam, lidi vystrašený seděj doma a jen se těší, až si budou moct jít koupit lopatu do Obi, ekonomika reje držkou v zemi, hranice zavřený nikdo neví do kdy, nemocnice poloprázdný a operace, vyšetření, léčba ostatních nemicí stojí, děcka doma lezou po stropě, samoživitelky nemaj co žrát, OSVČ to pokládaj, některý odvětví businessu jsou zdevastovaný..a většinová populace si pořád myslí, že je to všechno nejlepší a AB rostou preference.

Viry..chřipka, Covid, SARS...a nové a další tady s námi budou pořád. Pokud pokaždé zavřeme na tři čtyři měsíce hranice a ekonomiku, tak nakonec pojdeme hlady.. Já se proste jen obávám, aby léčba nebyla horší nemoci. Mnoho lidí teď budou čekat zlé časy.

Jo, já v podstatě souhlasím, myslel jsem tím "my tady" ty dohady ve vlákně. A ta bezradnost/vyčůranost jen u nás ve státě. I když zobecnit na svět by to také šlo, za mě jsou na tom venku (alespoň z novin u nás) stejně, to že WHO jede roušky ne a po měsíci (dvou) roušky jo, to je snad důkaz totální neschopnosti. Kdo jiný by měl mít jasno.

To že bude ekonomicky blbě, zrovna mě je jasný (mám zavřený kvelb, bez příjmu s dalšími následky) , jen KDYBY byl jasný rozumný plán a po nějaké době výsledek, tak bych to zkousnul. Jenže víc a víc se bojím, že nikdo nic vlastně neví a jsou to jen výstřely naslepo. A to je v době superpočítačů,atd tristní. Na jeden problém má 10 odborníků 11 názorů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš si to modifikovat jak chceš, ale smrtnost je pořád počet nakažených (nikoliv pozitivně testovaných) / počet zemřelých, i kdyby ses postavil na hlavu a odrážel ušima. To že počet nakažených teď nikdo neví na tom nic nemění.

sorry, ale já právě svoje úvahy stavím na tvrdých číslech a nic nemodifikuju

a ještě jednou sorry, právě ty píšeš, že počty nakažených teď nikdo neví (což s tebou souhlasím) ale zároveň na tom stavíš nějaké konfrontační teorie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry, ale já právě svoje úvahy stavím na tvrdých číslech a nic nemodifikuju

a ještě jednou sorry, právě ty píšeš, že počty nakažených teď nikdo neví (což s tebou souhlasím) ale zároveň na tom stavíš nějaké konfrontační teorie

Nemůžeš stavět tuhle teorii na tvrdých číslech, protože v každé zemi se testuje jinak a nikde se netestuje 100%, neb to ani není možné. Je to míchání jablek s hruškama a ta hodnota 7% nemá nic společného s realitou. Resp. můžeš to stavět na čem chceš, ale pak tomu neříkej smrtnost, protože ta má jasnou definici a té tvůj kalkul s tvrdými daty zkrátka nevyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pak můžeme posuzovat závažnost Covidu úmrtností - ta má 2 jasné vstupy: počet obyvatel a počty mrtvých

To určitě můžeme a určitě ta čísla budou jednou k dispozici. Nejčastěji se to počítá jako počet mrtvých na 1000 obyvatel. Ale to bude v době, kdy bude tohle všechno pryč, nebo třeba za rok 2020.. V této fázi to nemá cenu počítat. Sám jsem na čísla úmrtnosti v jednotlivých zemích velmi zvědav. Osobně se domnívám, že ta čísla budou uváděna v promile.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To určitě můžeme a určitě ta čísla budou jednou k dispozici. Nejčastěji se to počítá jako počet mrtvých na 1000 obyvatel. Ale to bude v době, kdy bude tohle všechno pryč, nebo třeba za rok 2020.. V této fázi to nemá cenu počítat. Sám jsem na čísla úmrtnosti v jednotlivých zemích velmi zvědav. Osobně se domnívám, že ta čísla budou uváděna v promile.

tak ona je veliká otázka kdy bude tohle pryč, resp. jestli to bude pryč, nebo za "je pryč" začneme považovat žití v nějakých přizpůsobených podmínkách (roušky na ulici, fitka bez sprch, hospody s 2m distancem...?)

ale každopádně průběžná čísla jsou už teď (mrtví na 1 mil. obyvatel), např.:

 

Itálie 384

ČR 17

USA 117

zdroj:   https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za rok samozřejmě. Nicméně chřipka je silně sezónní záležitost, proto se pravděpodobně budou tato čísla velmi přibližovat délce sledování Covidu. Úmrtnost na Covid bude ve výsledku zřejmě vyšší než u chřipky, ale vypadá to, že ne řádově. Doufejme. Prudký nárůst případů, koncentrace na relativně malá území a nepřipravenost bohužel znamenají, že v některých zemích zemřelo více lidí, než bylo nevyhnutelné. Jak říkám, nepodceňuju to ani nebagatelizuji. V žádném případě. Ani nekritizuji ochranná opatření na začátku, protože nikdo nevěděl, co s tím a bylo to určitě správně rozhodnutí. Nyní je již ale doba, abychom začali jednat racionálně, jinak padne na hubu spousta lidí a co s sebou nevezme pád ekonomiky, rozkrade a dojebe ta parta ze Strakovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za rok samozřejmě. Nicméně chřipka je silně sezónní záležitost, proto se pravděpodobně budou tato čísla velmi přibližovat délce sledování Covidu. Úmrtnost na Covid bude ve výsledku zřejmě vyšší než u chřipky, ale vypadá to, že ne řádově. Doufejme. Prudký nárůst případů, koncentrace na relativně malá území a nepřipravenost bohužel znamenají, že v některých zemích zemřelo více lidí, než bylo nevyhnutelné. Jak říkám, nepodceňuju to ani nebagatelizuji. V žádném případě. Ani nekritizuji ochranná opatření na začátku, protože nikdo nevěděl, co s tím a bylo to určitě správně rozhodnutí. Nyní je již ale doba, abychom začali jednat racionálně, jinak padne na hubu spousta lidí a co s sebou nevezme pád ekonomiky, rozkrade a dojebe ta parta ze Strakovky.

Kéž by jsi měl pravdu jen aby to nebyl začátek konce ale konec začátku protože

Pravda ale je, že tento virus je trochu divný
Anna Šedivá, přednostka Ústavu imunologie v pražské motolské nemocnici
Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdroj resp autor domeny ondrej hoppner je krajně nedůvěryhodný a známý manipulací s fakty tomu bych nevěřil ani slovo zagoogluj si jeho anamnezu

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...