Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Za rok samozřejmě. Nicméně chřipka je silně sezónní záležitost, proto se pravděpodobně budou tato čísla velmi přibližovat délce sledování Covidu. Úmrtnost na Covid bude ve výsledku zřejmě vyšší než u chřipky, ale vypadá to, že ne řádově. Doufejme. Prudký nárůst případů, koncentrace na relativně malá území a nepřipravenost bohužel znamenají, že v některých zemích zemřelo více lidí, než bylo nevyhnutelné. Jak říkám, nepodceňuju to ani nebagatelizuji. V žádném případě. Ani nekritizuji ochranná opatření na začátku, protože nikdo nevěděl, co s tím a bylo to určitě správně rozhodnutí. Nyní je již ale doba, abychom začali jednat racionálně, jinak padne na hubu spousta lidí a co s sebou nevezme pád ekonomiky, rozkrade a dojebe ta parta ze Strakovky.

"za rok..." tak to ale porovnáváme neporovnatelné

čísla, která jsem psal jsou za mnohem kratší období, pro Itálii cca za 3 měsíce, pro čr cca za 2 měsíce a pro USA cca 1 měsíc, ale hlavně pořád rostou, takže myslím, že se opravdu nedá porovnávat

 

parta ze Strakovky nepochybně rozkrádá a dojebává, tak jak jako všechny party minulé a party budoucí, ale přeci jen bych tu pandemii nehodnotil politickou optikou

 

no a k pádu ekonomiky: obecně jsem odpůrce jakýchkoliv dotací - pro divadla na debilní představení, pro filmaře na ještě debilnější (oni říkají umělecké) filmy a pro zemědělce, kteří po orání si neumí traktor opláchnou od bláta nechají ho zkurvit a jdou řvát že chtějí dotaci na nový, takže touto mojí optikou posuzuji i současné dotace. nedával bych nikomu nic. prostě je tu situace, která zasáhne každého, někoho víc, někoho méně, koho a jak se nedá posuzovat, a hlavně podpory se plánují z nově vygenerovaných peněz (přesněji řečeno formou peněz vzniklých z vnitřního zadlužení), což povede v lepším případě k inflaci, (takže na hubu padnou i ti, kteří by jinak nepadli) nebo k hyperinflaci (což znamená, že na hubu padnou všichni, i ti co dostali podporu) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad obchody: Takže na Pařížské už nebudou servírovat Rolexky v housce z hladového okna? 

 

Upřímně, zavřít tyhle malé monotematické krámky byl jeden z nejsmutnějších "protiepidemických" přešlapů - jedno jestli šlo o hodinářství (kde po vyautování číňanů, rusáků a uzenáčů vezme i v sezóně za kliku sotva pár tuzemských zákazníků denně), papírnictví a nebo knihkupectví (které zas potřebují děcka kvůli školním pomůckám). Když pominu zmiňované Carollinum, tak většina z nich spíš živoří v nájmu - a kdyby si majitelé nezačali hromadně přilepšovat aspoň suplováním katastrofálních poštovních balíkových služeb (výdejny Uloženka/Zásilkovna/ atd, které jim umožnily nechat "určitou formou otevřeno"), šla by většina z nich už za ten čtvrtrok na buben, protože by neměli z čeho platit prodavače...  :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zůstávám na svém tvrzení že zatím corona vynáší karty na jen reagujeme a čekáme na trumfy v podobě léku či vakcíny

Statistika je jen přesný soubor.nepřesných čísel.

A jen naprostí idioti se mohou ptát těch se se s tím musí poprat kam v létě pojedou na dovolenou

takhle uvažují Irové

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/irsko-muze-s-otevrenim-hospod-a-baru-cekat-az-na-nalezeni-vakciny-40321075

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak vysvětlit tu vynesenou kartu, že se nakazily jen 4 prodavačky ze všech prodejen Lidlu v ČR, a to navíc ne v práci?

Nevím jak kde ale u nás na Barrandově v Lídlu všechny pokladní jsou do cca 50 let / odhad- bylo by nezdvořilé se ptát/ i to může mít nějaký vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je přeci naprostá blbost čekat s něčím, až bude hypotetická vakcína, která nakonec ani nemusí být. To můžeme rovnou zrušit současnou společnost pro nemoc, která si v Evropě(včetně Ruska a Turecka) zatím vyžádala 0,014% mrtvých z celkového počtu obyvatel s tím, že ještě mnoho těchto úmrtí odborníci zpochybňují. 

Upraveno uživatelem neuromancer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je přeci naprostá blbost čekat s něčím, až bude hypotetická vakcína, která nakonec ani nemusí být. To můžeme rovnou zrušit současnou společnost pro nemoc, která si v Evropě(včetně Ruska a Turecka) zatím vyžádala 0,014% mrtvých z celkového počtu obyvatel. 

Pokud čteš pozorně nemyslím že máme čekat ale postupovat s největší opatrností s rozvolňováním zatím to nevypadá že by jsme udělali chybu,ale jde o to stále si uvědomovat že za vodou ještě nejsme.

Pan akademik Prof MuDr Charvát jedna z největších postav interní mediciny řekl

Mladé tele se tygra nebojí, já jsem tele staré, já se tygra bojím.

K Foundymanovi- myslíš,že tedy se většina států světa mýlí?

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už nevím, co si mám myslet. Aniž bych byl přívržencem spikleneckých teorií - v ČR testováno cca 180 tis. lidí, nakažených cca 7.000 (půlka toho, co odhadoval expert Prymula k 15. dubnu). To jsou 3,8%, přičemž musíme brát v úvahu, že jsou testováni jen "podezřelí". Rakousko si udělalo testy vybraného vzorku populace, aby se nějak dopídili relevantních čísel, dospěli k údaji cca 1% nakažených a otevírají obchody.

Tak se musím ptát, jestli bylo skutečně nutno kompletně paralyzovat ekonomiku. A proč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud čteš pozorně nemyslím že máme čekat ale postupovat s největší opatrností s rozvolňováním

Pan akademik Prof MuDr Charvát jedna z největších postav interní mediciny řekl

Mladé tele se tygra nebojí, já jsem tele staré, já se tygra bojím.

 

S tímhle souhlasím, reagoval jsem rychle jenom na titulek toho článku o Irsku. Ona skutečnost bude samozřejmě jiná, i vlastní obsah je smířlivější :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud čteš pozorně nemyslím že máme čekat ale postupovat s největší opatrností s rozvolňováním zatím to nevypadá že by jsme udělali chybu,ale jde o to stále si uvědomovat že za vodou ještě nejsme.

Pan akademik Prof MuDr Charvát jedna z největších postav interní mediciny řekl

Mladé tele se tygra nebojí, já jsem tele staré, já se tygra bojím.

K Foundymanovi- myslíš,že tedy se většina států světa mýlí?

Jenomže zase jiní odborníci mají jiný názor a tak stále dokolečka, to už jsme tu párkrát probírali. Ale kkdyž se ptá na zahraničí : co tak to Švédsko, kde se hlavní hygienik nenechal zvyklat...a najel na promoření. Ano, mají oběti, ale co když se za pár týdnů ukáže, že tu imunitu získali, a vir tím vyšachovali? Jak to bude ten zbytek, který udržuje svoje ovečky ve strachu, zdůvodňovat? (i když , samozřejmě, nedělám si iluze, že se alibisticky něco jako důvod nenajde...jako vždy). A i ostatní země, které nemají tak přísné podmínky, začnou  vše vracet do normálu, a co když my, tady zabetonovaní, budeme pro ně potom nebezpečím, protože nebudeme promoření = imunitní, a tím pádem nebudeme moci s nimi být ve styku, protože  nás nebudou k sobě chtít pustit? Co budeme dělat potom? Na takovýto scénář nikdo z vás nemyslí? Berte to jako názor z druhé strany spektra....k úvaze, protože obě strany mají stejně relevantní podklady pro názory a rozhodování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím,že nejrozumnější věc kterou udělám, že si budu  měsíc věnovat tématu kulinárium chronomagu  a  sem se vrátím tak za měsíc uvidím jak bude vypadat. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se musím ptát, jestli bylo skutečně nutno kompletně paralyzovat ekonomiku. A proč.

Mám takové osobní podezření nebo domněnku, že stávající situace náramně vyhovuje některým osobám státní správy, počínaje premiérem, přes ministry až po různé ředitele a podředitele odborů a sekcí... božínku kolik peněz teď stát "MUSÍ" utratit bez těch otravných výběrových řízení ....

 

Jo a ministři jsou před kamerami pečení vaření "akční" a "vykazují činnost" před elektoriátem, jehož velká část nadšeně hýká a přikyvuje... prostě si to sbírání bodů užívají, vzpomeňte si na moje slova až se začne na ostro s předvolební kampaní, to bude najednou argumentů ve stylu "vážení, vzpomeňte si, jak jsem JÁ (nebo moje partaj) odpovědně / důsledně / rázně / nekompromisně zatočil s koronavirem / neposlušnými nenosiči roušek" atd atd atd

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takové osobní podezření nebo domněnku, že stávající situace náramně vyhovuje některým osobám státní správy, počínaje premiérem, přes ministry až po různé ředitele a podředitele odborů a sekcí... božínku kolik peněz teď stát "MUSÍ" utratit bez těch otravných výběrových řízení ....

 

Jo a ministři jsou před kamerami pečení vaření "akční" a "vykazují činnost" před elektoriátem, jehož velká část nadšeně hýká a přikyvuje... prostě si to sbírání bodů užívají, vzpomeňte si na moje slova až se začne na ostro s předvolební kampaní, to bude najednou argumentů ve stylu "vážení, vzpomeňte si, jak jsem JÁ (nebo moje partaj) odpovědně / důsledně / rázně / nekompromisně zatočil s koronavirem / neposlušnými nenosiči roušek" atd atd atd

Myslím, že mas domněnku hraničící s jistotou.

 

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím teda úplné novinky, ale ve Švédsku jim to promorovani moc nevychází.....

 

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

No právě , že vychází.. Nenechali se zlomit a jedou tu linii, i když panikáři řvou jak bejci, včetně všech těch, kteří jedou opačnou ligu (proto si Afri přečte v našich novinách, jak to tam dělají špatně). Jenomže když si počtete na jiných webech, tak zjistíte, že to  mají vymyšlené, neodchýlili se od kurzu a lidi, co tam žijí, s tím žijí v souladu. Ona je tam vůbec trochu jiná zvyklost fungování lidí s vládou, než jak to máme tady. Ale ani já, ani nikdo z vás, nevíme, jestli se rozhodli správně , nebo ne. Já to tady jenom zmiňuji, že se někdo dal jinou cestou a neuhnul a může se stát, že on  bude mít pravdu. A nám se bude těžko říkat si, jací jsme blbci...protože to se špatně přiznává. A nebo se ukáže, že pomýení byli oni a my jsme to vyhráli a budeme se jim co ? Jasně, že smát... protože nějaký soucit, pochopení  a pomoc to od nás nikdo nemůže čekat, že ne? My jsme přece mistři světa a všechno víme a umíme nejlíp a všude jsme byli a od všeho máme klíče :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevychází jim to minimálně v tom, ze v nejzasazenejsi oblasti očekávali promořenost 60% a byla tam 10%.... což je dost málo pro kolektivní imunitu

 

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K Foundymanovi- myslíš,že tedy se většina států světa mýlí?

Mně prostě ta čísla nějak neštymují a snažím se dopídit nějaké logiky. V Německu dnes Nordrhein-Westfalen poslalo do někam celou Andělínu i s jejím ansámblem a otevřelo skoro všechny obchody.  Asi taky ne bezdůvodně. Otevírají i školy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To M10: Já jsem nikde nečetl že to dělají špatně, konec konců nikdo z nás neví stále přesně co je dobře a co špatně. Jen jsem viděl ve zprávách projev, že půjdou svoji cestou a že musí počítat s tisíci mrtvými a to se mi upřímně nelíbilo. Já jsem rád za to že ČR je v otázce koronaviru na tom opravdu vcelku dobře, lidi nadávají, ale co by říkali kdyby jsme na tom byli jako jiné velmi postižené státy. Prostě buďme aspoň minimálně rádi za to jak to tady je, a smiřme se s tím že politika je špinavá, stejně tak jako po celém světě, někde míň, někde víc. Ale kurňa děkujme bohu za to, že své příbuzné neházíme v pytlích pomalu do masových hrobů jako jinde, nefňukejme stále dokola jak nějaký děcka který přijdou o hračku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...