Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

No tak naposled než půjdu na chrono kulinarium

Problém toho vlákna je že řada příspěvků mi připomíná staré známé

Na každý složitý problém existuje krátká rychlá a chybná odpověď.

By :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně Afri , souhlasím s tebou, dovolil jsem si tě jenom vypůjčit dle některých tvých vyjádření tady, ale nic ve zlém. To co jsi teď napsal podepisuji (až na ty mrtvoly, ono to je víc  propaganda, než skutečnost), ale hlavně : jde opravdu v první řadě o peníze, moc a politiku. Myslím, že toto vyjádření Hamáčka, je zcela výmluvné :

Předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček varoval před důsledky možného neprodloužení nouzového stavu. Podle jeho slov v takovém případě ztratíme možnost centralizovaného nákupu ochranných prostředků a nebudeme moci v plném rozsahu kontrolovat české hranice. Sdělil tak své přesvědčení, že po 30. dubnu musí být nouzový stav prodloužen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimavost na tema, zdali v teto krizi ceny porostou nebo klesnou... Ropa s termínem dodani v kvetnu je aktualne v USA za zápornou cenu.. :-o)

 

 

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/americka-ropa-west-texas-intermediate-rekordni-pokles-zaporna-hodnota.A200420_214205_eko-zahranicni_chtl

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem si počet ve Světě motoru názory prodejců aut a ostatních lidi z autobranze, jak cena aut díky koronakrizi půjde dost nahoru. Myslel to vážně nebo se jen snaží lidem vnutit auta za ceny predkrizove a ještě něco trhnout, než daji slevu 50%?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem právník, ale mohu ti nato odpovedet, nebot behem akce Dekujeme odchazime jsme to intezivne resili. Neni mozne odvolat kohokoliv, ani zdravotnika z OCR nebo z PN a to ani v dobe vyhlaseneho stavu nouze, ani v dobe valecneho stavu (pokud neni odveden v ramci branneho zakona).

Zkusím se poptat tady.

 

Usnesení vlády č. 140/2020:

zdržovat se v průběhu bezpečnostních přestávek a v době mimo pracovní dobu, včetně doby přestávek v práci na jídlo a oddech, výhradně na místech určených jejich zaměstnavatelem

 

LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Čl. 14(1) Svoboda pohybu a pobytu je zaručena.(2) Každý, kdo se oprávněně zdržuje na území České a Slovenské Federativní Republiky, má právo svobodně je opustit.(3) Tyto svobody mohou být omezeny zákonem, jestliže je to nevyhnutelné pro bezpečnost státu, udržení veřejného pořádku, ochranu zdraví nebo ochranu práv a svobod druhých a na vymezených územích též z důvodu ochrany přírody.
Může usnesení vlády omezovat ústavní práva, neměl by to dělat pouze zákon?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem pepaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

§ 5, 240/2000 Sb. a zaměnili nařízení za opatření, ale to už právníci řešili před více než měsícem ...

 

svobodu pohybu a pobytu ve vymezeném prostoru území ohroženého nebo postiženého krizovou situací?

 

Výše jsem psal o nařízeném pobytu (nesmíš domů, tady máš postel a dokud budu chtít, budeš buď makat pro mne tady v tom baráku nebo budeš sedět na zadku tady v tom baráku vedle, na nic jiného nemáš nárok, protože nouzový stav)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenomže zase jiní odborníci mají jiný názor a tak stále dokolečka, to už jsme tu párkrát probírali. Ale kkdyž se ptá na zahraničí : co tak to Švédsko, kde se hlavní hygienik nenechal zvyklat...a najel na promoření. Ano, mají oběti, ale co když se za pár týdnů ukáže, že tu imunitu získali, a vir tím vyšachovali? Jak to bude ten zbytek, který udržuje svoje ovečky ve strachu, zdůvodňovat? (i když , samozřejmě, nedělám si iluze, že se alibisticky něco jako důvod nenajde...jako vždy). A i ostatní země, které nemají tak přísné podmínky, začnou  vše vracet do normálu, a co když my, tady zabetonovaní, budeme pro ně potom nebezpečím, protože nebudeme promoření = imunitní, a tím pádem nebudeme moci s nimi být ve styku, protože  nás nebudou k sobě chtít pustit? Co budeme dělat potom? Na takovýto scénář nikdo z vás nemyslí? Berte to jako názor z druhé strany spektra....k úvaze, protože obě strany mají stejně relevantní podklady pro názory a rozhodování.

 

Nie nemaju rovnako relevantne podklady. Ti co veria bachorkam o kolektivnej imunite veria niecomu, co nie je nikym a nicim potvrdene. Na koronavirus si ziadnu dlhodobu imunitu nevybudujes. Je to s vysokou pravdepodobnostou (hraniciacou s istotou) bachorka postavena na zboznom zelani. Politici ktori chcu ist touto cestou su jednoducho populisticki idioti ignorujuci realitu, alebo iba klasicki zaslepeni hlupaci. Taki dnes vladnu vo svedsku. Na ziadny koronavirus neexistuje dlhodoba imunita. Na sars, na mers, ani na bezne koronavirusy co schytaju decka sezonne ako kasel. Navyse nikto netusi co vsetko ten virus robi s ludskym telom, svet ten virus pozna tri mesiace. Na takomto "poznani" rozhodovat o premorovani obyvatelstva a dobrovolnom a vedomom utracani spoluobcanov, no na to uz musi byt clovek fakt kokot na kvadrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je ro trochu delší,ale má to hlavu a patu

Aktuality

 

21. dubna 2020
 

Výzva jedenácti: lékaři Univerzity Karlovy veřejnosti

 

Česká republika je již téměř šest týdnů blokována restriktivními opatřeními, která byly zavedena v souvislosti s ochranou zdraví občanů při epidemii COVID-19. Je potřeba ocenit vládu za první rychlá a plošná opatření, která nepochybně pomohla se zvládnutím rizik. V současnosti je nutné s ohledem na aktuální epidemiologická data a vývoj epidemie zásadně zrychlit rozvolňování opatření - ve prospěch zdraví občanů, ekonomické a společenské stability a prosperity země.

 

Společnou motivací pro vznik této výzvy je ochrana zdraví občanů České republiky, které dlouhodobá omezení ohrožují, obava o naši budoucnost, ať již zdravotní či ekonomickou a rovněž snaha vyvrátit nepravdy a mýty, jež jsou o epidemii šířeny. Plošná opatření nepovedou k vymýcení COVID-19. Je potřebné vytvářet především imunitní odpověď u většiny populace, což bude chránit i ohrožené skupiny obyvatel, definované svou diagnózou, nikoli věkem.

 

V zájmu zachování zdraví a prosperity naší země je nezbytné:

 

 

  • ukončit nouzový stav ke 30. dubnu 2020

  • obnovit dostupnost zdravotní péče pro všechny občany v plné šíři

  • obnovit výuku na základních, středních a vysokých školách v průběhu měsíce května 2020

  • odstranit překážky pro chod ekonomiky, zabránit krachu, který hrozí významné části malých a středních firem a živnostníků

  • postupně uvolňovat státní hranice v koordinaci s okolními zeměmi, a zvláště s našimi sousedy a těmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci, jako jsou například Německo či Rakousko.

  • přijímat promyšlená řešení místo chaotických a protichůdných opatření

 

V našem stanovisku vycházíme z aktuálních epidemiologických dat, znalostí, faktů, expertíz a také z našich odborných i praktických zkušeností a poznatků.

 

1/ JE NUTNÉ CO NEJDŘÍVE OBNOVIT PLNOU LÉKAŘSKOU PÉČI PRO VŠECHNY OBČANY

Od začátku března dochází ve zdravotnických zařízeních k výpadku služeb pro závažně nemocné pacienty, kteří nejsou COVID-19 pozitivní. Jsou zastaveny preventivní programy v kardiovaskulární péči a v onkologii, byly například omezeny odběry orgánů pro transplantace a řada chirurgických výkonů.

 

Další oběti na životech způsobuje jak odkládání plánovaných výkonů, tak i strach nemocných jít včas do nemocnice. Množí se případy zanedbaných bolestí břicha (prasklé záněty slepého střeva a jiné náhlé příhody břišní), drobných poruch hybnosti či mluvení (mozkové příhody) či bolesti v rameni nebo v zádech (akutní infarkty myokardu), a to vše v důsledku strachu pacientů z nákazy během ošetření či hospitalizace.

 

Snížení výběru zdravotního pojištění - i při návrhu navýšení plateb za státní pojištěnce - povede k prohloubení podfinancování celého systému zdravotnictví a tím ve svých důsledcích ke zhoršené péči o nemocné s jinými, často závažnějšími nemocemi, než je COVID-19. Oběti takto vyvolaného nedostatku péče budou bohužel důsledkem protiepidemických opatření proti coronaviru.

 

2/ ZDRAVOTNICKÝ SYSTÉM NEZKOLABOVAL A NEZKOLABUJE POD NÁPOREM PACIENTŮ S COVID-19

Z Itálie víme, že 80 % populace virózou COVID-19 prochází s lehkými příznaky nevyžadujícími hospitalizaci. Z 20 % závažnějších symptomů jich 5 % vyžadovalo příjem na intenzivní péči. Zde zastánci plné karantény národa a uzavírání se světu kalkulují s 50% úmrtnostní a třítýdenní hospitalizací na jednotkách intenzivní péče. Tato čísla platí jen pro nejtěžší formy zápalů plic a respiračního distresu. Ty však nacházíme jen u 25-30 % příjmů do intenzivní péče, zatímco celková nejčastější délka pobytu pacienta s COVID-19 je mezi 8-10 dny. To zvyšuje odhad maximální dostupné kapacity intenzivní péče více než dvojnásobně. Doplňujeme, že do dneška (21.4. 2020) jsme se v ČR nedostali ve vytížení intenzivních lůžek přes 45 % kapacity, trvale tedy máme více než poloviční rezervu!

 

3/ KORONAVIRUS NEZVÝŠIL PŘIROZENOU ÚMRTNOST V ČR

Ztráta každého lidského života je vždy nenahraditelná a tíživá.

 

Každý rok v ČR zemře přirozenou smrtí přibližně 110 000 lidí, tj. průměrně zemře každý den asi 300 lidí. Zesnulých, u kterých byl identifikován COVID-19, je za den průměrně 5 – nicméně smrt minimálně poloviny z nich nemá přímou souvislost s onemocněním COVID-19, nýbrž se jedná o úmrtí způsobená jiným závažným onemocněním.

 

Při porovnání úmrtí na respirační onemocnění za rok 2019 nenacházíme rozdíl s rokem 2020 (zdroj: data SZÚ). Ze statistického hlediska je třeba objektivně poznamenat, že koronavirus nezvýšil přirozenou úmrtnost v ČR.

 

4/ (NE) ZÍSKÁNÍ KOLEKTIVNÍ IMUNITY

Velká pozornost se v tuto chvíli upírá k testování imunity ve společnosti, jež by mělo ukázat, kolik lidí nemoc prodělalo a kolik z nich má protilátky. Dosud však není jasné, zda každý, kdo prodělá koronavirovou infekci, musí mít nutně protilátky. Na obraně proti viru se totiž významně podílí i buněčná imunita, která se běžnými laboratorními testy nedá podchytit.

 

Vytvořené protilátky mohou přetrvávat několik týdnů až měsíců, ale paměťová stopa v lymfocytech (buněčná imunita) přetrvává až i celoživotně, po novém kontaktu s tímtéž virem se protilátky začnou ihned tvořit znovu.

 

Každý jedinec tak protilátky vytváří v různém množství a v různém časovém období. V populaci může být mnoho jedinců, kteří koronavirus úspěšně prodělali a nemají zvýšené nebo detekovatelné množství protilátek. Tento fakt podporuje odhad počtu dárců konvalescentní plazmy (tj. plazmy od osoby, která prodělala koronavirovou infekci), kde množství protilátek – a tedy vhodnost odběru této plazmy - bude mít cca jeden z osmi až deseti dárců, kteří koronavirovou infekci prodělali a uzdravili se.

 

Výskyt protilátek v populaci můžeme odhadovat na jednotky procent.

 

Zároveň se ukazuje, že izolování nerizikových skupin, což v praxi znamená znemožňování celé populaci normálně žít a pracovat, nepovede k získání imunity. Naopak - další prodlužování karantény bude mít rozsáhlé následky a povede k celospolečenskému traumatu.

 

Argumentace, že pokud kolektivní testování neodhalí v populaci dostatek případů s pozitivitou protilátek, pak musíme pokračovat v karanténních opatřeních a restrikcích, je chybná.

 

5/ STARŠÍ OBČANÉ POTŘEBUJÍ BEZPEČNÝ SOCIÁLNÍ KONTAKT, NE ABSOLUTNÍ KARANTÉNU

Stigmatizace a omezování starších lidí v rámci „boje s COVID-19“ je neopodstatněné a neoprávněné a etabluje věkovou diskriminaci v obecném povědomí.

 

V rámci řešení krize COVID-19 je veřejnost masivně utvrzována v obavě z mimořádné nebezpečnosti nákazy pro „starší“ lidi a v nutnosti přijímat pro tuto velmi heterogenní skupinu jednotná mimořádná opatření včetně nevycházení z bytu či vymezení nákupní doby. Současně se veřejnost dozvídá, že právě senioři postižení COVID-19 by mohli zahltit zdravotnický systém. Objevily se i představy o třídění nemocných potřebujících intenzivní péči jen na základě věku. Vymezením „ohroženého stáří“ na 65+ došlo k bezprecedentní stigmatizaci 20 % obyvatel republiky včetně lidí zdravých a nijak zvlášť ohrožených. Někteří byli znejistěni či vystaveni manipulativnímu jednání svého okolí. Mnozí strádají přehnanou obavou z nákazy, omezením kontaktu s rodinami, izolací, samotou, komunikační deprivací, narušením denního rytmu se závažnými psychickými důsledky, a to nepřiměřeně riziku i možnostem jeho snížení. Několikatýdenní nevycházení ohrozilo křehké lidi ztrátou stability, pohyblivosti a tím soběstačnosti. Přitom není důvod, aby se při dodržování odstupu od jiných lidí nepohybovali ve volném prostoru.

 

Ukazuje se, že zhoršení prognózy COVID-19 souvisí především s přidruženou nemocností, nikoliv s věkem jako takovým. Jde o poruchy výživy, onkologická a kardiovaskulární onemocnění, cukrovku, možná některé léky. Ohroženi nejsou primárně „starší lidé“, ale „lidé křehcí a závažně nemocní“. V tom se COVID-19 neliší od všech zátěží včetně chorob, jak to známe z epidemií chřipky, z vln veder či mrazů.

 

Samostatnou problematikou jsou pobytová zařízení sociálních služeb (domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem) a zdravotnická zařízení dlouhodobé péče. Jde o rizikové soustředění mimořádně křehkých osob s řadou vážných onemocnění. Zahraniční zkušenosti i první data z ČR ukazují, že právě tito lidé tvoří zřejmě většinu všech obětí COVIDu-19. To ukazuje nadřazenost zdravotního potenciálu (zdatnosti, odolnosti, adaptability) nad věkem jako takovým. Řada křehkých pacientů podlehla nákaze jako nespecifické zátěži, stejně jako by podlehla chřipce či většímu úrazu.

 

Naopak ani v ČR nebylo zdaleka učiněno dost pro ochranu této nejohroženější skupiny - obyvatel pobytových zařízení sociálních služeb. To se týká kvality preventivních opatření, personálních záloh, výcviku v karanténním režimu, dostatku ochranných a hygienických pomůcek, častého testování nákazy u personálu, hlavního zdroje jejího zavlečení, testování podezřelých projevů u klientů s okamžitým převozem nakažených do kvalitních karanténních zařízení s dostupnou potřebnou péčí při rozvoji potíží aj.

 

6/ NEJDE JEN O ZDRAVÍ FYZICKÉ A DUŠEVNÍ, ALE I O ZDRAVOU EKONOMIKU A DEMOKRACII

Je nutné zdůraznit, že fyzické zdraví jde ruku v ruce se zdravím duševním, zdravím socio-ekonomickým a zdravím české demokracie. Nikomu na zdraví nepřidá, když bude muset likvidovat svůj pracně budovaný a dobře fungující podnik, rozdávat výpovědi kvalifikovaným pracovníkům a hlásit se s celou rodinou na pracovním úřadě. Existuje prokázaný vztah mezi kardiovaskulární úmrtností, četností onkologických onemocnění a psychiatrickými onemocněními v souvislosti se ztrátou zaměstnání.

 

Dlouhodobá izolace je devastační pro celou společnost. Izolace a omezení aktivit zvyšují spotřebu alkoholu a dalších návykových látek, závislost na počítačích a gamblerství. Izolace vede k nárůstu domácího násilí, rozvodovosti, napětí ve společnosti a agresivity.

 

Závěrem:

 

Jsme přesvědčeni, že médii sycený emocionální náboj současné situace je třeba korigovat podloženými fakty a s ohledem na ně a na možné celospolečenské důsledky a dopady krizových opatření je nutné co nejdříve konat a urychlit strategii státu v návratu k normálnímu životu. To vše za rozumného dodržování hygienických opatření, tedy nošení roušky při kontaktu s jinými lidmi, mytí rukou a udržování sociální vzdálenosti. Občané během koronavirové krize prokázali nejen velkou solidaritu a sounáležitost, ale rovněž disciplínu v dodržování těchto pravidel, proto není žádných pochyb, že by tato základní opatření dál nedodržovali.

 

V této nesnadné době potřebujeme více optimismu a rozumných řešení, nesmíme propadat strachu, panice a beznaději. Věříme, že i k tomu naše výzva přispěje.

 

V Praze dne 21.4.2020

 

Podepsáni (v abecedním pořadí):

 

doc. MUDr. Martin Balík, Ph.D.

prof. MUDr. Jiřina Bartůňková, DrSc., MBA

prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc.

MUDr. Zdeněk Kalvach, CSc.

prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.

prof. MUDr. Robert Lischke, PhD.

prof. MUDr. Jiří Neuwirth, CSc., MBA

prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

MUDr. Jaroslav Svoboda

prof. MUDr. Julius Špičák, CSc.

prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si v práci dělám a poslouchám rádio a začíná mne neskutečně vytáčet formulka...Děkujeme záchranářům ,hasičům ,zdravotníkům a policajtum… ku-va dyt je to jejich práce ,no ne ,já musim v jednašedesáti stát u mašiny a tohle mne sere ,příští rok jdu do předčasnýho.Koneckonců mám odmakáno 45 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 hours ago, Tobi said:

Tak si v práci dělám a poslouchám rádio a začíná mne neskutečně vytáčet formulka...Děkujeme záchranářům ,hasičům ,zdravotníkům a policajtum… ku-va dyt je to jejich práce ,no ne ,já musim v jednašedesáti stát u mašiny a tohle mne sere ,příští rok jdu do předčasnýho.Koneckonců mám odmakáno 45 let.

To jestli to je opravdu jejich pracovni naplni az v takovem rozsahu je otazne. Byt 12 hodin prakticky v kuse v neprodysnem obleku s respiratorem a stitem bych nikomu nepral. Ja jsem sportovec nekurak ve veku kdy bych mel byt v maximalni fyzicke a psychicke sile a po 24h smene jsem malem zkolaboval vycerpanim a dehydrataci, byl jsem natom hure nez po letnim pulmaratonu. Kvuli mozne kontaminaci se totiz poradne ani nenapijete nebo nedojdete na zachod, ale opravdove peklo nastane az zacnou vedra. A ted si predstav ze takhle to dela mama od 3 deti. 10% vsech nemocnych jsou zdravotnici, patri mezi nejohrozenejsi skupinu. Infekcni priplatek za praci s coronavirem neni priznavan (neni to nemoc ve vyctu v zakone), ale ikdyby byl, cini 650,- korun mesicne. Spouste lekaru a sester (ti co nedelaji prescasy) by se vyplatilo toto riziko nepodstupovat a zustat doma na osetrovacce za 80% platu. Doma nezustal treba u nas nikdo. Nerikam ze potreba opakovane dekovat, ale rozhodne se nejedna o standardni praci a spis nez podekovani bych cekal financni prilepseni, ktere tedy (doufam ze zatim) neprislo. Gratuluji ti k odchodu do predcasneho duchodu, bohuzel zdravotnici tu moznost narozdil od jinych vyse zminovanycch nemaji. UZIS nedvano spocital, ze pri soucasnem mnozstvi prescasu ve zdravotnictvi by lekar mel mit narok na duchod v 54 letech (za 29 kalendarnich roku ve skutecnosti odprscuje prumerny lekar pracovni dobu odpovidajici 37 rokum)

2BBF6233-112B-4D6C-BF7E-BAAD0804C20F.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší je když si to začnou vyřizovat zdravotníci veřejně,  viz. Zlínská nemocnice.

Doktoři - blbej kovid, kvůli němu jedeme na týmy a blbej menežment nám blbě naplánoval blbý směny a kvůli tomu nemůžeme mít přesčasy a tudíž si nevyděláme. A tímto to sdělujem otevřeným dopisem. A iks dalšíchse podepíše.

Menezment v odpovědi taktéž veřejně vyjadřuje lítost nad tím že v důsledku opatření (blbého), pisateli sděluje politování nad stavem kdy musel odsloužil o dvě extra honorované směny méně, v důsledku čehož mu mzda klesla za minulý měsíc z únorových 139 tisíc hrubého na 129 tisíc hrubého.

 

To je pak k popukání. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21 minutes ago, Tom4 said:

Nejlepší je když si to začnou vyřizovat zdravotníci veřejně,  viz. Zlínská nemocnice.

Doktoři - blbej kovid, kvůli němu jedeme na týmy a blbej menežment nám blbě naplánoval blbý směny a kvůli tomu nemůžeme mít přesčasy a tudíž si nevyděláme. A tímto to sdělujem otevřeným dopisem. A iks dalšíchse podepíše.

Menezment v odpovědi taktéž veřejně vyjadřuje lítost nad tím že v důsledku opatření (blbého), pisateli sděluje politování nad stavem kdy musel odsloužil o dvě extra honorované směny méně, v důsledku čehož mu mzda klesla za minulý měsíc z únorových 139 tisíc hrubého na 129 tisíc hrubého.

 

To je pak k popukání. 

To jsi princip sporu ve zlinske nemocnici vubec nepochopil. Ale nedivim se? Je to pomerne slozite. P.S.: a ta castka taky nesedi, tu vypustila Cunkem najata PR agentura podle logiky zdravotnici+platy=nenavist+zavist lidu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Principem sporu tam je tedy něco jiného? Takhle to proběhlo médii.

Já jsem s věcmi ve zdravotnictví obeznámen, proto jsem to napsal, podstatou mého sdělení je úžas nad tím že to se všemi důsledky pouští ven. A chtěl jsem tím poukázat na tvůj příspěvek, repektive na ten graf na konci. Vyjadřuje to pohrdání vůči běžnému člověku mimo zdravotnictví, zní to jako výsměch nad tou pitomou bomboniérou co tam ten obyčejný člověk donese. Jako pohrdání tím upřímně myšleným potleskem. Jedině bych pochopil pohrdání nad honícími si triky politikú, ale takhle jsi se jako lékař pěkně shodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Tom4 napsal:

Vyjadřuje to pohrdání vůči běžnému člověku mimo zdravotnictví, zní to jako výsměch nad tou pitomou bomboniérou co tam ten obyčejný člověk donese. Jako pohrdání tím upřímně myšleným potleskem. Jedině bych pochopil pohrdání nad honícími si triky politikú, ale takhle jsi se jako lékař pěkně shodil.

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...