Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, neuromancer napsal:

Ale jak je vidět i tady, stačí hodit vějičku a za všechno nakonec budou moci zdravotníci, mají vysoký platy, vyskakují si a ještě opovrhují pracujícím lidem, hajzlové jedny študovaný, intelelektuálský:axehead: 

Zapoměl jsi na židy,kuřáky a pejskaře. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, dawe009 napsal:

A hranice zavřeme na dva roky, na rok.. A najednou drc a dneska můžeš jet kam chceš. Přes noc všechno jinak..

Myslim ze az od pondeli, ale do pondeli, pripadne behem pristich dvou tydnu to zase zakazou, takze bych si z toho nedelal vubec nic. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz vim jakej ja sjem inzenyr, se bojim zajit k doktorovi! .... fuzaty vtip, ale myslim, ze je v nom tolko zivotnej pravdy, ze z toho az mrazi. Vlada odbornikov, ktora precurala sama seba,... to sa tam nenasiel jediny pravnik, ktory by im povedal, ze kazdy sud im s tym zatoci jak s mokrym hadrom? A najhorsie je zistenie, ze pri vsetkej tej biede to stale v CR nehrame az tak spatne,... napr v USA maju prezidenta, ktory by podaval dezinfekciu intravenozne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cali, k tomuto povzdechnutí, o absenci právníků, si dovolím jednu vlastní historku ze života. Je tomu již cca 20 let, co jsem jako hlavní právník pracoval pro jednu poměrně významnou hospodářskou komoru. Jakkoli jsem ve věcech, které aspoň trochu smrděly průšvihem, měl mít právo veta, musel jsem se smířit s postupy, které tehdá razil ředitel této instituce a jeho věrní. Zkrátím to. Vymyslel jsem si univerzální větu, kterou jsem až do doby svého odchodu používal: "Ano pane řediteli, máte naprostou pravdu, ale zákon hovoří jinak ....

Jsem pevně přesvědčen o tom, že tato námitka z řad právníků padla, ale byli revolučním nadšením umlčeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Sphinxx napsal:

TVL tohle nechápu, ale jakože vůbec ... teď je v tom totál bordel ... kdo může, nemůže? Kdo bude platit účty za poslední měsíc+ ? Kdy se vrátí děca do škol, už jen z toho důvodu, aby to rodičům uvolnilo ruce a mohli se vrátit do práce? Posilovny bez sprch? Sauny s rouškami? Proč, když se můžeme zase volně pohybovat? Kokos, tak teď je to takovej kočkopes, že jeden neví co je OK a co ne? Před měsícem panika a hysterie a teď jako vše OK? Co je to sakra za divadlo?

Přesně tak. Cítím z toho docela velký průser Davide. Veškerá opatření od pondělka přijdou vniveč... tohle opravdu nemá logiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Průser to je už teď, firma (430 zaměstnanců) dnes rozdává 117 lidem výpovědi podle par.52. Dalších 60-70 je ještě v záloze. To vypadá na totální krach. Já jsem v tom taky , ale mě se to až tolik nedotýká, protože jsem chtěl jít do důchodu nejpozději na konci roku, bohužel to postihlo i mou ženu, která má 5 let do důchodu. Jsem zvědavý co najde za práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, Kapo said:

Průser to je už teď, firma (430 zaměstnanců) dnes rozdává 117 lidem výpovědi podle par.52. Dalších 60-70 je ještě v záloze. To vypadá na totální krach. Já jsem v tom taky , ale mě se to až tolik nedotýká, protože jsem chtěl jít do důchodu nejpozději na konci roku, bohužel to postihlo i mou ženu, která má 5 let do důchodu. Jsem zvědavý co najde za práci.

A co se u Vás dělo při minulé ekonomické krizi, která trvala takřka celý rok? Mě prostě ty krachy firem a hladomor v domácnostech po dvou měsících hlava prostě nebere.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje bývalého působiště, tam propustili 14 dní zpátky 250 lidí z 630. Naopak kolega ve strojírenství jede na 100%. Je to obor od oboru jiná situace a také podnik od podniku.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krachy firem stejně tak jako umírání lidí - přežijí jen silní a zdraví jedinci. Já vim, hodně lidem se tohle nelíbí a myslej si, že lidstvo začíná bejt všemocný, ale není tomu tak, bohužel. Tak to prostě je. A propouštění? To že firma propouští, ještě neznamená, že krachuje, to jsou dvě různé věci ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiskovka ::::no ti  zoufalci snad mezi sebou otevřeli olympiádu ve lhaní... Nejsmutnější je, že jim na to blbci pořád skáčou a obhajují je, nehledě na  fakta. Ten stbák není ani schopen pochopit položenou otázku a mele si dál svoji, až to musí korigovat Ken...který se na stejné otázce v rozmezí 10 minut sám popře a přizná. No tvl, to je banda... :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, African napsal:

A co se u Vás dělo při minulé ekonomické krizi, která trvala takřka celý rok? Mě prostě ty krachy firem a hladomor v domácnostech po dvou měsících hlava prostě nebere.... 

Afri, ale ta krize nepřišla ze dne na den, to za prvé, za druhé stát nezakázal lidem podnikat ze dne na den, a pak už je to jen normální přirozený výběr. Jak vidím jinde, v diskusích, spousta lidí tohle vůbec není schopna pochopit. Stejně jako například to, že jsou nějaké zákony, a ty se musí dodržovat a v první řadě je musí dodržovat samotná vláda...což se, jak se ukázalo už před měsícem, nestalo a teď zloděj přichycený za ruku křičí chyťte zloděje... fakt nevím, co je na tom nepochopitelného .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Bert napsal:

Cali, k tomuto povzdechnutí, o absenci právníků, si dovolím jednu vlastní historku ze života. Je tomu již cca 20 let, co jsem jako hlavní právník pracoval pro jednu poměrně významnou hospodářskou komoru. Jakkoli jsem ve věcech, které aspoň trochu smrděly průšvihem, měl mít právo veta, musel jsem se smířit s postupy, které tehdá razil ředitel této instituce a jeho věrní. Zkrátím to. Vymyslel jsem si univerzální větu, kterou jsem až do doby svého odchodu používal: "Ano pane řediteli, máte naprostou pravdu, ale zákon hovoří jinak ....

Jsem pevně přesvědčen o tom, že tato námitka z řad právníků padla, ale byli revolučním nadšením umlčeni.

Já bych si dovolil doplnit, tuto větu @Bert používá s velkým úspěchem dodnes. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

45 minutes ago, M10 said:

Afri, ale ta krize nepřišla ze dne na den, to za prvé, za druhé stát nezakázal lidem podnikat ze dne na den, a pak už je to jen normální přirozený výběr. Jak vidím jinde, v diskusích, spousta lidí tohle vůbec není schopna pochopit. Stejně jako například to, že jsou nějaké zákony, a ty se musí dodržovat a v první řadě je musí dodržovat samotná vláda...což se, jak se ukázalo už před měsícem, nestalo a teď zloděj přichycený za ruku křičí chyťte zloděje... fakt nevím, co je na tom nepochopitelného .

V automobilovém průmyslu to přišlo ze dne na den, prostě výrobci aut přestali vyrábět, jsme první na ráně a pak to samozřejmě postupovalo dál a nakonec stavební odvětví, během cca. měsíce, ale jak píšu trvalo to mnohem déle....já to chápu tak, že nejlehčí a nejméně bolestné je těch zaměstnanců se zbavit, pak je zase nabrat, což není dle mého úplně fér. Prostě každá firma to má nastavené jinak..... 

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, petr_cha napsal:

V jakem oboru delas?

Naftový a plynárenský průmysl - firma dělá vrty na ropu a plyn do 4 000m, já dělám strojařinu = podpora hlavního provozu.

Šéfové chtěli být největšími vrtnými kontraktory ve střední Evropě, v minulosti se nakoupily vrtné soupravy, vrtalo se v zahraničí v okolních státech, první věcí bylo zlevnění ropy a druhou zavření hranic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, African napsal:

A co se u Vás dělo při minulé ekonomické krizi, která trvala takřka celý rok? Mě prostě ty krachy firem a hladomor v domácnostech po dvou měsících hlava prostě nebere.... 

To jsme se museli uskrovnit, ale těžká souprava vrtala ve Francii asi 5 vrtů do 5 km což znamenalo, že tam byla dost přes celý rok a u nás v republice se dělaly opravy vrtů na plynových zásobnících, tak to docela šlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako přátelé, vtip dne.. V pondělí se otevřou mj. obchody s oděvy a obuví. Fajn. Ale pozor. Můžete se jen dívat, nesmíte si to zkoušet. Pokud na to šáhnete, musí to obchod hodit do krabice s nápisem karanténa a nechat to tam 3 dny ležet :)

Dokáže někdo vysvětlit, jakej je jako rozdíl mezi tím, když sáhnu na tenisky nebo na motyku v Hornbachu? Nehledě na to, že po celou dobu jsou otevřeny Tesca, Globusy, Alberty...kde mají také oddělení s oděvy a na ty lze sahat a zkoušet normálně.

Kdo tohle vymejšlí tvl, to je fakt pakárna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...