Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 34 minutami, Conrad napsal:

Šťastný to člověk já musím být oholen ostřihán a střízliv jak se psalo v povolávacím  rozkaze v 7

,00 v ordinaci takže z postele v 5,30 :rolleyes:

Také přitvrzuji, jen se neboj, dneska už v sedm. Tělo si musí zvyknout pomalinku, nesmím ho vystavit zbytečné zátěži a udělat tak další zářez na srdíčku :D Byl to úžasný měsíc od světla do světla z rodinou, pecka, chodit výplata celá tak to klidně beru....ale dnes už v plném nasazení. Poprvé jsem volal na ministerstvo zahraničí ohledně nějákých zakázek v práci spojených s koronavirem a když už se tam po težkém boji člověk dovolá, je krásné jak vůbec nikdo nic neví, jeden říká to, druhý tamto, úplná krása, přesně jako v Africe, to mě baví :lol:

DSC_0016.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, martar napsal:

To se určitě nebere tak dogmaticky. Můj spádovej doktor například není upraven a oholen nikdy a úplně střízlivý taky často nebývá (zbytkáč) :)

Kdybych ošetřoval Tebe tak klidně s hladinkou, ale ženský jsou na to háklivý :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, minimus80 napsal:

To u nás články že s rúškami na večné časy a nikdy inak!

Odoslané z SM-A600FN pomocou Tapatalku
 

Tak tady by si to někteří taky přáli, a kult svaté roušky tady jede na plno, ne že ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby jen roušky.

Jeden z top momentů zatím je, když rodič žádá o OČR protože vládní nařízení uzavřelo všechny školy,
tak ze zavřené školy musí získat potvrzení o tom, že škola byla skutečně uzavřena.

Úředník prostě chce lejstro a chce potvrzení o tom, co sami nařídili.
Kuwa tohle je aspoň banánistán, a né že ne. :D 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Tom4 napsal:

Njn, jak jim někdo připomene bavlnu, byť ve formě nasazení balvněné roušky přes obličej tak je hnedka zle, jsou na to dost háklivý.

Co jsem koukal na fotky, tak potomci česáčů figurují na obou stranach smutného přiběhu...

Jinak jsem teda smutnej, ze mi berou roušku, prej v tom vypadám lip než bez ní. No, co nadělám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, bandicoot napsal:

Kluci, mám dotaz. Může do ČR na otočku přijet občas Rakouska a pokud ano, tak za jakých podmínek bude moct překročit naše hranice sem a zpátky?

Děkuju.

 

Otázka zní, jestli sem jede pracovně nebo na čumendu a jestli tady bude déle než 72 hodin nebo ne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V každém případě je nejjednodušší řešení mít s sebou negativní test na Covid ne starší 4 dní. Platí tam i zpět. Pak by to mělo být bez problému. Otestovat by jej měli být schopni i na hranicích, ale asi bych na to nespoléhal. Případně jej mohou otestovat i v ČR, ale musí se po překročení hranic nahlásit krajské hygienické stanici. První řešení je ale pořád nejvíc safe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, dawe009 napsal:

Otestovat by jej měli být schopni i na hranicích, ale asi bych na to nespoléhal. 

Nezazil jsem, meli nejaky stany s kosmonautama, ted uz jen registracni stan kde sedi fizl a vyplnuje prijezdy / odjezdy. Jak rakouska strana netusim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snažím se v tom zorientovat na MVCR a vypadá to, že bez testu a bez karantény je to na 72 hodin bez testu a karantény jen pro český pendlery a pro cizince s povolením k pobytu a na 24 hodin pro cizince pro taxativně vyjmenované případy (svatba, pohřeb, ...). Neplatí to ale pro krátkodobé služební cesty.

Resumé: Kolega potřebuje v každém případě negativní test na Covid ne starších 4 dni. Spolu se zvacim dopisem by neměl byt žádný problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 5. 2020 v 17:05, Tom4 napsal:

Kdyby jen roušky.

Jeden z top momentů zatím je, když rodič žádá o OČR protože vládní nařízení uzavřelo všechny školy,
tak ze zavřené školy musí získat potvrzení o tom, že škola byla skutečně uzavřena.

Úředník prostě chce lejstro a chce potvrzení o tom, co sami nařídili.
Kuwa tohle je aspoň banánistán, a né že ne. :D 
 

To mi povídej...já podal žádost 8.4. a 26.4. se mi ozvali, že potřebují právě tohle potvrzení. Obratem jsem jim ho poslal. A stejně neprišla ještě ani koruna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...