Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

My jsme naštěstí prošli 38 lidí z práce bez nálezu a to jsme s pozitivním kolegou byli v kontaktu v rozmezí týdne hodiny a hodiny... ale máme nějaký  hygienický pravidla, žádný podání rukou apod.   Takže pozitivní zůstal jen ten jeden. Byli jsme s naší interní reakcí (odeslání domů a na testy) o tři dny rychlejší než hygiena, která nás navolávala. Přeneseně ob dva další skoky to byl u toho kolegy ten proslavený pražský bar. Všichni časem s příznaky.
Takže ne, není to jen v médiích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegu vyzvali, aby si vyzvedl syna z tábora, protože na táboře virus. Kluka si odvezli a celá rodina se izolovali. Ale doma klukovi karanténní izolaci nezařídili. Následně hygiena kluka poslala na test, výsledek (po celkem pěti dnech od návratu domů): PCR pozitivní. Tak ještě na testy zbytek domácnosti. Výsledek: krom vironosiče z tábora je pozitivní ještě manželka. Druhý syn, který s tím pozitivním sdílel 5 dní pokoj, negativní. Příznaky: u nikoho nic, co by stálo za řeč, snad že manželka byla pár dní unavená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 6. 2020 v 22:20, Kalifx napsal:

Ale já mám také respekt k novým virovým onemocněním. Akorát prostě nehodlám být jedním z těch lidí, kteří se na nic neptají a pouze akceptují. V médiích (a věř mi, že s nimi mám co dočinění) se neustále opakovalo: V první vlně - ať nedopadneme jako Itálie (studoval někdo podrobně věkové složení populace, historicky nízkou resistenci obyvatel Itálie vůči respiračním onemocněním a PŘEDEVŠÍM pololegální továrny na značkové zboží, ve kterých pracovali načerno zaměstnaní čínští dělníci? Kteří se, shodou náhod, v lednu vraceli z oslav čínského nového roku? Tabulky úmrtnosti na sezónní respirační choroby a články o číňanech v severoitalských továrnách lze dohledat na netu. 

Pak se jela "mantra" "ať nedopadneme jako New York... Opět velmi podobný příběh. Kdo si našel spoustu článků třeba na New York Times o tom, že v první polovině ledna se (opět) vracelo cca 460 000 číňanů z oslav nového roku? A většinu z nich transitem přes NYC?

A tak bych mohl pokračovat. Celé je to o míře pravděpodobnosti. Ovšem u nás se prostě jen zařízla ekonomika. Nikdo dokonce nevzal v potaz ani ten fakt, že očkování proti TBC může mít vliv na pozitivní čísla v České republice. Prostě nic. Jen se zasekla sekera do ekonomiky...

Jo a pokud si někdo myslí, že se vlastně ekonomicky nic moc neděje, tak s nimi si rád popovídám v průběhu první poloviny září. 😉

„Jediná statistika, které můžete věřit, je ta, kterou jste si sami zfalšovali,” Winston Churchill. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už si na covid asi zvykl nebo co. Člověk nedokáže udržet tu správnou ostražitost dlouhý měsíce...   mém okruhu jedno úmrtí (podle všeho souběh Covid + angina), ostatní tragedie jsou spíš ekonomickýho rázu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Conrad napsal:

„Jediná statistika, které můžete věřit, je ta, kterou jste si sami zfalšovali,” Winston Churchill. 

Ano, i to je možný pohled na věc. Mimochodem já existenci Covidu nijak nezpochybňuju. Jen mě nepřestává fascinovat jedna věc. Ta absolutní rezignace (většiny populace - tedy i té inteligentnější 🙂 ) na fakta a souvislosti. Furt samá hausnumera bez zasazení do kontextu. U nás 7 nakažených, u nich 32, támhle v neděli 5 262 (v pondělí pak, po pečlivém přepočtu, 4 328 tamtéž) a tu 123 v komunitě amišů, u kterých jen Bůh tuší, kdo jim to tam zavlekl. 🙂  Ale kolik lidí je skutečně nemocných? Jak to, že máme nejvyšší počty nakažených a JIPky nepřetékají (díky bohu) nemocnými ve velmi vážném až kritickém stavu? Kde jsou záběry lékařů v první linii, hasičů rozvážejících roušky, které jsme si od číňanů draze koupili? Jak to, že už nikde neslyšíme o tom, jak si statečný český národ dokázal poradit a ušil šest vagónů roušek ze starých prvomájových mávátek a plechovky tlumexplastu? 

Proč se neustále snažíme, více či méně) paralyzovat většinu společnosti místo toho, abychom důsledně chránili tu, o které tvrdíme, že je ohrožená? Z mého pohledu to prostě smysl nedává a nikdy nebude. Samozřejmě nikdo z nás netuší, jak bude jeho tělo reagovat na nakažení. Ale to ani u chřipky, angíny a u desítek dalších nemocí, s kterými tu, na rozdíl od Covidu, koexistujeme již mnoho let.

Problém téhle frašky je především v tom, že bude mít nejen významný ekonomický dopad, ale především také politický. A to nejen u nás. Mám na Slovensku známé a ti už (zatím doufejme z legrace) říkají, že by možná volili i Kotlebu, pokud by vystoupil proti povinnosti nošení roušek. A jinak jsou to celkem rozumní lidé. 🙂

A nakonec to nejpodstatnější - můj tata vždycky říkal, že nejhorší smrt je z vylekání. 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás to je relativně známo od 6.8. potvrzeno pozitivní 9. 8. a zbytek rodiny jdeme 14.8. na testy. Mě to prostě příjde moc zdlouhavé,ale nerozumím tomu. U mě v práci se také podivovali,že na test až tak pozdě. Jasně mají obavy aby se to nerozšířilo i tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naštěstí se karanténa počítá od kontaktu, ne od testu, takže je v zásadě jedno, pokud nějak dodržuješ izolaci, jestli máš po testu nebo před. Jen ten pocit je divný, no. Já jsem byl jak na trní a pořád jsem si omílal, kde jsem kdy s kým byl, na koho sahal, abych to případně hlásil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu jsem s kamarádem musel odvézt jednoho známého z chaty do nemocnice ( nevyšel schody, malátnost, celková slabost...…….. ). Takže podezření na Covid. Už jsem se hroutil že karanténa a tyhle blbosti okolo. Hygiena si dávala načas, mamka se hroutila, fakt to nebylo moc OK. No a nakonec, Covid se nepotvrdil, byl to "jen náběh na inkfart". Za mě - teď už je to jen nafouknutá bublina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 8. 2020 v 8:25, vraby napsal:

U nás to je relativně známo od 6.8. potvrzeno pozitivní 9. 8. a zbytek rodiny jdeme 14.8. na testy. Mě to prostě příjde moc zdlouhavé,ale nerozumím tomu. U mě v práci se také podivovali,že na test až tak pozdě. Jasně mají obavy aby se to nerozšířilo i tam.

A co je na tom divnyho, nikdo nema zajem aby CR vynikala cervenymi cisly. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, tedy hygiena, potažmo stát v tomhle buď totálně selhává i v takových věcech jako je informovat lidi, nebo je to celé jeden velký BS, čemuž napovídá 390 údajně zemřelých od půlky března. Údajně píšu proto, že přiznávají že více jak 2/3 z toho jsou způsobeny jinými zdravotními problémy. Tedy za pět měsíců v ČR zemřelo zhruba 45.000 osob, z toho (možná) 130 na ten vir, těžko říct, ono ve vysokém věku už to zdraví slouží hůře.

Každopádně, všem co se musí potýkat přímo s touto hysterií přeji pevné nervy. A stejně tak všem co mají co dělat s tím co se veze, od zavřených firem až po ty co musí uklidňovat seniory že venku fakt žádná apokalypsa není.

*pro neangličtináře zkratka BS znamená bullshit, a to už si vygooglíte co je a ne, kříženec bulldoka a shih-tzu to není  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra jdu na 1. test uložený hygienou, od maželky firma testy udělala a  co jsou negativní tak do práce. Jde mi spí o to,že někteří byli nahlášeni také na hygieně a po negativní testu šli hned do práce,žádné dodržení těch 14 dní.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to porušili pravidla nařízená hygienou. A pokud by jim druhej test vyšel pozitivně, tak jsem zvědav, jak přiznají pohyb a kontakty...

Nám všem hygiena řekla jasně: 14 dnů od kontaktu karanténa, do pěti dnů první test, pokud bude negativní, tak čtrnáctý den karantény druhý test, po negativním výsledku návrat do života.

edit: a ty noty maj všechny stanice stejný, nezdá se mi, že by se praxe měla lišit, jakmile tě jednou určí na testy, pak ten scénář je daný

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten test ve firmě dělala ext. firma,tak by měli jít ještě na jeden test? Pravidla jsou snad stejné jestli to dělá hygiena nebo ext. firma ne? Jak se tedˇokolo toho motám tak v tom je pěkný chaos. Jsou lidi co nechtějí být ani hlášeni atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...