Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Je jedno kdo testoval. Jestli jsou podchyceni hygienou, tak mají daná pravidla.

Pokud se nikam nic nehlásilo a nechali se otestovat pro jistotu, pak si pravidla nastavuje firma sama.

U nás to bylo tak, že jsem hned  po zjištění incidentu poslal domů několik desítek lidí s pokyny "zůstaň 14 dní doma a jdi na test". Hygiena si to pak převzala, ale trasovala kontakty jen dva dny zpět. Takže část lidí byla v režimu hygiena (14 dní a dva testy povinně), část v režimu firma (14 dní a jeden test dle nařízení firmy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba měl nařízené dva testy. Takže na pojišťovnu. Hygienička při tom společném telefonátu říká: teď vám do systému vypíšu test a poslední den karantény mi zavolejte a vypíšu ten druhý.

Ale protože jsem šel na letiště, abych se vyhnul frontám  a tam na pojišťovnu nedělají, tak jsem s druhým testem hygieničku ani neotravoval a prostě tam šel v řádném termínu sám. Kdyby mi někdo volal, proč jsem se na to vysral, tak mám doklad o provedení a výsledku. Ale nikdo nevolal... Nikdo si nevšiml, že u mě jim chybí druhý nařízený test.

Možná by s administrativou hygieničkám a hygienikům (s tou mojií jsem mluvil v sobotu večer, takže fakt na tom trackingu makala) mohli pomoct úředníci, co dělaj EET...

 

edit: @vraby pokud budeš mít první test negativní, tak to s izolací nepřeháněj. Karanténa jo, ale tak nějak rozumně a bezkontaktně ven můžeš. To není izolace s nákazou.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chytrá karanténa neexistuje. Hygiena se doptá nakaženého jen na dva dny zpětně od propuknutí příznaků či od pozitivního testu, záleží, co jí nakažený sdělí o svých kontaktech. Anonymní osoby ve vlaku či řidiče taxi či osoby v restauraci netrasuje vůbec. Běda jak jsi v jiném kraji, než nakažený, to už je problém s předáním případu kontaktu jinému kraji. Přes víkend hygiena moc nepracuje. Ten, kdo byl v kontaktu, jde do karantény na 14 dnů od kontaktu a na dva testy, jakože vstupní a po 14 dnech výstupní. Osoba nakažená je v karanténě 14 dní od pozitivního testu, na výstupní test nejde a po uplynutí oněch 14 dnů jí karanténa končí bez dalšího, pokud nemá příznaky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Já už to fakt nesleduju, jen co zaslechnu treba ve zprávách v rádiu v autě, než to přepnu na nějakou svojí nahranou muziku nebo rovnou vypnu, páč zprávy a reklamy mě poslední dobou fakt neba. Je mi líto dětí ve škole, který podle toho, co vidím doma, tuším od čtvrtka (?) chodí ve škole furt s hadrem (záměrně píšu "hadrem") přes obličej (ten na prvním stupni teda ve třídě ne). A prej snad na tělocvik a hudebku to mít nemusej (?). Tragikomický. Nicméně mám pořád za to, že počínání vlády (ministra zdravotnictví) je v rozporu s ústavou a listinou základních práv a svobod. To není totiž úplně o koronaviru, to nás vrací před rok 1989. To nikomu asi nevadí. Teď jsou to roušky, co to bude příště?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 6. 2020 v 22:20, Kalifx napsal:

...Jo a pokud si někdo myslí, že se vlastně ekonomicky nic moc neděje, tak s nimi si rád popovídám v průběhu první poloviny září. 😉 ...

Kde je Kalifx? Potřebuju to vysvětlit :) Jsem furt čekal, co se bude v první půlce září ekonomicky dít, dokonce jsem se kvůli tomu málem nezapsal na nový suby... a zatím teda žadnej černej pátek ani fronty na polívku (až na to, že se nám chřipečka nějak rozjela).

Ne že by za rok ty fronty na polívku nemohly být, jestli to tak půjde dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, martar napsal:

Kde je Kalifx? Potřebuju to vysvětlit :) Jsem furt čekal, co se bude v první půlce září ekonomicky dít, dokonce jsem se kvůli tomu málem nezapsal na nový suby... a zatím teda žadnej černej pátek ani fronty na polívku (až na to, že se nám chřipečka nějak rozjela).

Ne že by za rok ty fronty na polívku nemohly být, jestli to tak půjde dál.

Tak třeba Kalifx se trefil do automobilového průmyslu zcela přesně, a neboj ostatní budou brzy následovat.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám. Zhruba za dva týdny se uvidí, jestli se ta kŕivka trochu zmírní - tempem posledních dnů by brzy jelo zdravotnictví (a nejen to) zbytečně na doraz. Z chaotických kroků vlády i komentářů opozice postižené těžkou amnézií mám pocit, že bych u zatěžovýho testování systému asi ani nechtěl být :)

Včerejší nižší číslo je fajn, ale samo o sobě nic neznamená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mame vo firme pozitívneho so stredne ťažkým priebehom bez hospitalizácie rozumej sračka, horúčky , migrenózne bolesti hlavy , chlap inak v dobrej kondícii behá bycikluje atď čerstvý 50 tnik , dnes mi prišli výsledky chvalabohu negatívny 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom Motol platí 34 milionů denně za testy. Testy a roušky jsou pro některé neskutečně výnosný kšeft. Proto takové strašení a taková mediální masáž..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...