Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 9 minutami, baza napsal:

Motol asi nedělá 20.000 testů denně.

Nauč se číst....

Sorry ředitel Motola řekl, že denně utratíme.. Musím si pořídit větší obrazovku, abych to přečetl správně 🙂 Ale i tak je to pěkný kšeft pro ty, kteří testy zajišťují, vyrábějí atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, martar napsal:

Kde je Kalifx? Potřebuju to vysvětlit :) Jsem furt čekal, co se bude v první půlce září ekonomicky dít, dokonce jsem se kvůli tomu málem nezapsal na nový suby... a zatím teda žadnej černej pátek ani fronty na polívku (až na to, že se nám chřipečka nějak rozjela).

Ne že by za rok ty fronty na polívku nemohly být, jestli to tak půjde dál.

Bez urážky - v jakém oboru jsi aktivní, že nic okolo sebe nepozoruješ? Celá naše ekonomika je meziročně minus asi šest procent..nechci se hádat. Jen vědět, kam to ještě nedolehlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Report z hotelového byznysu v tom případě bude asi šokující, ale s výjimkou městských hotelů zaměřených na zahraniční klientelu (Praha, Vary apod.) tak zbytek republiky má žně jaký dlouho nezažil, obdobná situace je na Slovensku. Hory, ale i méně atraktivní destinace hotely narváno, obsazenost vyšší než loňská čísla. Pokles pouze některé firemní akce. Dokonce už to zašlo tak, že i někde uprostřed Moravy na menším městě šly mzdy kuchařů někam na 30 až 35+ měsíčně čistého, a to i s takovou mzdou FB doufá že se vůbec někdo ozve. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale dolehlo samozřejmě - jen je realita (zatím!) mírnější před očekávaným propadem a kdo měl možnost se připravit, ten není překvapen. Ten můj dotaz bylo spíš takový pošťouchnutí, protože z kalifova příspěvku jsem ( možná blbě) mezi řádky četl, že půjde o nějakej zlomovej jev, o něco, o čem vèdí jen insideři. 

Edit: Lidí v oborech, kde to hodně zabolelo, je mi pochopitelně líto.

Edit 2: Diverzifikovaný příjmy: reality (+), pronàjem (-), grafika a design (-), polygrafie s dominantní vazbou na potravinářský řetězce (+), věda (velké minus odjakživa).

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Banky jsou zatím v kondici, ale intenzivně sledují, jak ty zákonný odklady úvěrových splátek začnou padat při opětovné splatnosti. O platební morálce spousty klientů teď banky půl roku neví nic.

Dopad do výsledovky bank vem čert (i když jsem viděl jeden měsíční dopad než se řeklo, že na tyto odklady se účetně nepohlíží jako na selhání, a byl to fičák), ale určitě to změní modely úvěrovatelnosti některých kategorií zaměstnání.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

začínám mít čím dál větší pocit že nás někdo tahá za nohu. Tuhle jeden kolega vezl manželku na test páč byla nějak nachlazená. Prý tam je nával, tak ji objednali na čas. Jeli chvíli s předstihem aby si obhlídli terén a ejhle ani noha. Hurá, bude to dřív odbytý. Kdepak, máte to na tu a tu hodinu, hezky si vystůjte důlek.

Jiný kolega byl na testu kvůli možnému kontaktu, negativní a teď mu opakovaně chodí SMS že je negativní. A naopak, z okolí jiného kolegy, lidi šli na test, jenže z nějakého důvodu se nemohli dostavit, tak se přeobjednali a přišel jim pozitivní výsledek aniž by byli testovaní.

Taky to vypadá že čísla v médiích jsou poněkud jiný než co vykazujou hygienici a to co je na jednom místě důvodem k drastickým opatřením, se na jiném vůbec neřeší.

Ale asi to nemá cenu rozpitvávat, však to znáte. Politik lže vždycky jak otevře hubu. Nikdo vám nemůže dát to co můžeme slíbit. Uděláme pro vás to co chceme. Kam vítr tam plášť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 9. 2020 v 10:13, geometr napsal:

Já už to fakt nesleduju, jen co zaslechnu treba ve zprávách v rádiu v autě, než to přepnu na nějakou svojí nahranou muziku nebo rovnou vypnu, páč zprávy a reklamy mě poslední dobou fakt neba. Je mi líto dětí ve škole, který podle toho, co vidím doma, tuším od čtvrtka (?) chodí ve škole furt s hadrem (záměrně píšu "hadrem") přes obličej (ten na prvním stupni teda ve třídě ne). A prej snad na tělocvik a hudebku to mít nemusej (?). Tragikomický. Nicméně mám pořád za to, že počínání vlády (ministra zdravotnictví) je v rozporu s ústavou a listinou základních práv a svobod. To není totiž úplně o koronaviru, to nás vrací před rok 1989. To nikomu asi nevadí. Teď jsou to roušky, co to bude příště?

Hele, já si myslím, že jsou rodiče, kteří dítěti nedají hadr, ale 3 nebo 4 čisté, vyprané roušky a poučí ho, jak s nimi zacházet. Ono jsou profese, a nemyslím tím jenom zdravotnictví, kde tu roušku, čepici a celotělový oblek na sobě musí mít celou pracovní dobu (např. potravinářství) a kupodivu jsou lidé, co tam pracují a přežijí to.

S podobným přístupem jako máš Ty a spousta dalších (včetně pitomce co vládne podle PR), jsme bohužel tam, kde jsme. Ještě cca týden až dva a na jipkách budou přemýšlet, kterého pacienta již mohou přemístit na normální lůžko, aby na jeho místo dali dalšího potřebného, případně vybírat mezi těmi potřebnými, kdo se na ten ventilátor dostane a kdo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, bedan napsal:

Hele, já si myslím, že jsou rodiče, kteří dítěti nedají hadr, ale 3 nebo 4 čisté, vyprané roušky a poučí ho, jak s nimi zacházet. Ono jsou profese, a nemyslím tím jenom zdravotnictví, kde tu roušku, čepici a celotělový oblek na sobě musí mít celou pracovní dobu (např. potravinářství) a kupodivu jsou lidé, co tam pracují a přežijí to.

S podobným přístupem jako máš Ty a spousta dalších (včetně pitomce co vládne podle PR), jsme bohužel tam, kde jsme. Ještě cca týden až dva a na jipkách budou přemýšlet, kterého pacienta již mohou přemístit na normální lůžko, aby na jeho místo dali dalšího potřebného, případně vybírat mezi těmi potřebnými, kdo se na ten ventilátor dostane a kdo ne.

Co to meleš? Jakej můj přístup? Kdes v tom vyčetl můj přístup? A dávat mě do jedný řádky s cituji "pitomcem co vládne podle PR" si vyprošuju.

A jestli jsi nebyl už dlouho ve škole, jdi se tam podívat, jak to tam celkově funguje. A nesrovnávej školu s obory, kde se obdobné ochranné prostředky používají profesionálně, prosí Tě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@bedan už dlouho jsem nečetl tak primitivní a hloupou argumentaci na tak citlivé téma. Prosím, pokud se chceš pohybovat v tomto minovém poli, zapoj alespoň elementární sociální intelekt.

@geometr udrž na uzdě své rozhořčení, nebo zase budu muset na toto vlákno dohlížet.

 

Oběma děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Prochy68 napsal:

Takze jsme tam kde jsme protoze jako rouska? A co treba kdyby ti pitomci vymysleli nejake koncepcni reseni, to by tomu nahodou nepomohlo?

Nepomohlo, vy češi ste sa už s koronou rozlúčili v júli na karlovom moste, takže u vás neexistuje 😀😀😀

koronavirus-praha-karlov-most-nestandard1.jpg

Upraveno uživatelem milan79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Tom4 napsal:

Report z hotelového byznysu v tom případě bude asi šokující, ale s výjimkou městských hotelů zaměřených na zahraniční klientelu (Praha, Vary apod.) tak zbytek republiky má žně jaký dlouho nezažil, obdobná situace je na Slovensku. Hory, ale i méně atraktivní destinace hotely narváno, obsazenost vyšší než loňská čísla. Pokles pouze některé firemní akce. Dokonce už to zašlo tak, že i někde uprostřed Moravy na menším městě šly mzdy kuchařů někam na 30 až 35+ měsíčně čistého, a to i s takovou mzdou FB doufá že se vůbec někdo ozve. 

no to nevim, přijde mi to jako příliš optimistické vyjádření. Souhlasím s částí Praha a lázně všeobecně, jinak ale nemám pocit, že by cestovní ruch zažíval boom. ano, hory červenec a srpen nějaká obsazenost-lidi se potřebovali  vyvětrat z karantény, ale o "narvání" se dle mě nedá hovořit. Ani statistiky AHR (Asociace hotelů a restaurací) neuvádí vyšší obsazenost než loni. A forecasty na čtvrté čtvrtletí jsou ouplně tragické: za poslední týden jen storna firemních večírků, eventů a teambuildingů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...