Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Ten článek z Reflexu je výplod subjektivního názoru nějakého "všeználka", zdá se. Vypovídající hodnota nula, jako je dnes v médiích časté. Proč podávat kvalitní, prověření a hlavně fakty podpořené informace, když čtenářům stačí k utvoření si názoru, resp. jeho převzetí, výplod kdejakého rádoby intelektuála. :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě poslední odstavec, kde autor jako jedinou vinu občanů označuje to, že si zvolili Babiše, je výplod ignorantní mysli. Samozřejmě, že z centrální úrovně přišlo spoustu chyb a Babiš jich má na svědomí taky několik. Nicméně to neznamená, že občané za nic nemůžou. 5. září na svoje narozeniny, kdy situace nebyla tak špatná a zákazy ve vnitřních prostorách nebyly, jsem byl v Pražské Zoo. S přítelkyní jsme byli prakticky jediní, kdo v pavilonech měl roušku (nebo i venku, kde byla velká koncentrace lidí). Je to o osobní zodpovědnosti jedince. Nepotřebuju příkaz nosit roušku abych věděl, že když tu ten vir je, tak jí prostě dobrovolně v uzavřeném prostoru nasadím.

Jedinci, kteří roušky nenosí, nebo se shromažďují z důvodů nikoli nezbytných nebo jakýmkoli jiným způsobem nedodržují nařízení pochopitelně určitou část viny nesou. Kdo tvrdí opak, je slušně řečeno alibista co si nedohlédne na špičku nosu. Je naprosto pochopitelný, že nařízení a zákazy z centrální úrovně, který se týkají 10 milionů lidí, budou občas zmatečný, nepřesný, nevhodný nebo trpící jinými neduhy. Lidé jsou moc zhýčkaní a čekají, že budou mít vše nalinkované. Jakmile se objeví chyba a oni najednou neví, co mají dělat, začnou kolem sebe kopat a obviňovat kohokoli, kdo jim přijde pod ruku. Pokud nějaké média, v tuto chvíli konkrétně článek z Reflexu, tuto náladu nejenom přiživuje, ale i podporuje, jedná se u mě o naprostý odpad nemající nic společného s kvalitní žurnalistikou.

PS: @geometr, neber si nic z mých "hodnotících" úvah směrem k lidem osobně, nic nemyslím na tvůj účet a nesměřuji na tebe, mluvím čistě obecně. Reaguji pouze proto, abych se pokusil vysvětlit, že "poslední odstavec" nekonstatuje holý fakt, ale alibistickou a zbabělou úvahu, která využívá současnou celospolečenskou náladu na přilákání čtenářů a "lajků".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Týden předcházející mým narozeninám byl v rozmezí 250 - 800 nakažených. Situace byla tedy relativně pod kontrolou. Proto jsem si šel k narozeninám nadělit dárek spočívající v pohlédnutí na krmení zvířat, která obdivuji - varani (koná se jednou za 4 týdny, vyšlo to na narozky). O "shromažďování z důvodů nikoli nezbytných" nemůže být řeč. Měl jsem roušku, nezdržoval jsem se tam a situace byla obecně, i v Praze, klidná.

Je zarážející, že si dovolíš člověka poctivě dodržujícího veškerá nařízení (a to ne kvůli strachu o sebe, ale z respektu k ostatním) vybrat na křížový výslech. 🙂 Uvědom si kontext 5. září a kontext dneška. Pak možná nabudeš schopnosti vysvětlit si mou větu sám.

Upraveno uživatelem Milan59
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milane, já pouze citoval Tvé časově neomezené moudro, a dal jsem jej do kontextu s tím, co jsi dělal. No, a ta otázka, pak vyplynula poměrně logicky a tak nějak samovolně. Slovní spojení "křížový výslech" je na jednu položenou otázku poněkud přehnané. Nemyslíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bude dobře si připomenout že vláda po sedmi měsících příprav má vše pod kontrolou. Jedině že by se na to vykašlali a nyní zmateni vydávají vládní nařízení, prezident povídá kraviny, i když tentokrát ne sprostě, a premiér asi zmatkuje taky. ;)

Nutno dodat že hysterie není na místě,  protože nemoc, kterou vyléčí jeden telefonát z hygieny "deset dní doma, kdyžtak si dejte paralen a pak jste opět zdraví"; a nemusí člověka ani vidět lékař . . . ehm. 

Případně kdyby mi někdo fundovaný vysvětlil jak je možné že se takto lehce uzdravily miliony lidí po celém světě a desítky tisíc u nás) a přitom robíme paniku, tak prosím, rád se nechám poučit. Kdyby se do toho někdo tady chtěl pustit tak ať si rovnou připraví odpověď na to, proč nevíme kolik je úmrtí na tuto nemoc ale jen "s touto nemocí".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte, už jsme spolu jednu debatu měli, opět se mi zdá, že se točíme v kolečku zbytečného lpění na konkrétnosti, ačkoli obecná část vyřčeného byla poměrně pochopitelná.

Inu, přispívám na fórum, takže podobné věci musím čekat a respektovat. Proto upřesňuji: v situaci komunitního šíření nákazy považuji za absurdní neodpustit si např. alkoholový dýchánek s partou, oslava jmenin s deseti kamarády apod. A samozřejmě mluvím o kontextu posledních dní a týdnů, kdy se bavíme o tisících nakažených denně. Věř mi, že v současné době bych se na varany nešel koukat, ani kdyby to byla moje poslední šance. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Tom4 napsal:

Případně kdyby mi někdo fundovaný vysvětlil jak je možné že se takto lehce uzdravily miliony lidí po celém světě a desítky tisíc u nás) a přitom robíme paniku, tak prosím, rád se nechám poučit. Kdyby se do toho někdo tady chtěl pustit tak ať si rovnou připraví odpověď na to, proč nevíme kolik je úmrtí na tuto nemoc ale jen "s touto nemocí".

Protože ta nemoc je smrtelně ohrožující pro poměrně značnou část obyvatel. Tedy lidé staří, jejichž imunitní systém nefunguje jako "nás mladých". Dále chronicky nemocní lidé, zejména např. ti trpící srdečními chorobami. Pokud bysme se "my mladí, zdraví a nesmrtelní" chovali bezohledně, vystavovali bysme riziku poměrně značné množství ostatních.

Ke tvé druhé otázce, proč nevíme kolik je úmrtí na tuto nemoc ale "s touto nemocí": pokud člověk trpí viz nahoře zmíněnými chronickými onemocněními, covid dokáže stav vystupňovat a vyústit v úmrtí. Trochu mně tvoje otázka závání alobalem omotaným kolem hlavy, ale do toho už se pouštět nebudu. 🙂

Upraveno uživatelem Milan59
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Milan59 napsal:

 Trochu mně tvoje otázka závání alobalem omotaným kolem hlavy, ale do toho už se pouštět nebudu. 🙂

Nebudu nějak psát že nemáš být drzý, jelikož bych se pak choval stejně.  :)

Chtěl jsem nějaké vysvětlení jak je možné, že i bez léků a lékaře tato nemoc záhadně do deseti dnů mizí, to mi nepíšeš. To, že stav již nemocného člověka ve vysokém věku výrazně ztíží i běžná nemoc víme, ale stále nevíme kolik lidí má covid na svědomí. Děkuji za snahu, ale bohužel mi odpovědět neumíš, ale cením si snahy aspoň o uvedení obecných faktů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtel jsem se vubec zapojovat do diskuze, nicmene bych ani po lehkem uzdraveni nejasal, dokud nebudou jasne pripadne dlouhodobe nasledky. Mate nekdo z vas vesteckou kouli a vite v kolika procentech pripadu se treba rozvine fibroza plicni tkane? Publikovane clanky hovori ze v nekterych pripadech je zde poskozeni i po lehkem prubehu nemoci.
Stav v nemocnicich aktualne asi nema cenu popisovat, ale zajimalo by me, kdo by se staral o pacienty i z jinych oddeleni, kdyby nerizenym zpusobem onemocnel personal? Ano na Covid by treba neumirali ani statistika by je neuvedla, ale kvuli Covid ano. Uz v prvni vlne pacienti odkladali lecbu a nesli do nemocnice a tato situace se zacina opakovat. Stale pak kazdemu prijde ze je to banalni situace?
Nikomu neberu jeho nazor, at se kazdy chova dle sveho uvazeni, ja jsem moc rad za respirator v nemocnici pri kontaktu s vicerolidma a doufam ze tech "banalnich" 10 dni nebudu muset absolvovat. Nebo snad nekdo dobrovlne chce tyden az dva resit zadychavani, bolest hlavy, unavu? Ja kdyz nemusim, tak ne.

Odesláno z mého SM-A715F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tom4 Jak víš, že ta nemoc za 10 dní záhadně zmizí? To bys věděl víc než přední virologové. Je to nemoc nová, nikdo neví, jestli s sebou nenese riziko možných zdravotních komplikací do budoucna. Jakmile člověk neví všechno okamžitě, nejlíp už včera, začně vymýšlet různý teorie. Se závěry bych se neunáhloval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Milan59 napsal:

Právě poslední odstavec, kde autor jako jedinou vinu občanů označuje to, že si zvolili Babiše, je výplod ignorantní mysli. Samozřejmě, že z centrální úrovně přišlo spoustu chyb a Babiš jich má na svědomí taky několik. Nicméně to neznamená, že občané za nic nemůžou. 5. září na svoje narozeniny, kdy situace nebyla tak špatná a zákazy ve vnitřních prostorách nebyly, jsem byl v Pražské Zoo. S přítelkyní jsme byli prakticky jediní, kdo v pavilonech měl roušku (nebo i venku, kde byla velká koncentrace lidí). Je to o osobní zodpovědnosti jedince. Nepotřebuju příkaz nosit roušku abych věděl, že když tu ten vir je, tak jí prostě dobrovolně v uzavřeném prostoru nasadím.

Jedinci, kteří roušky nenosí, nebo se shromažďují z důvodů nikoli nezbytných nebo jakýmkoli jiným způsobem nedodržují nařízení pochopitelně určitou část viny nesou. Kdo tvrdí opak, je slušně řečeno alibista co si nedohlédne na špičku nosu. Je naprosto pochopitelný, že nařízení a zákazy z centrální úrovně, který se týkají 10 milionů lidí, budou občas zmatečný, nepřesný, nevhodný nebo trpící jinými neduhy. Lidé jsou moc zhýčkaní a čekají, že budou mít vše nalinkované. Jakmile se objeví chyba a oni najednou neví, co mají dělat, začnou kolem sebe kopat a obviňovat kohokoli, kdo jim přijde pod ruku. Pokud nějaké média, v tuto chvíli konkrétně článek z Reflexu, tuto náladu nejenom přiživuje, ale i podporuje, jedná se u mě o naprostý odpad nemající nic společného s kvalitní žurnalistikou.

PS: @geometr, neber si nic z mých "hodnotících" úvah směrem k lidem osobně, nic nemyslím na tvůj účet a nesměřuji na tebe, mluvím čistě obecně. Reaguji pouze proto, abych se pokusil vysvětlit, že "poslední odstavec" nekonstatuje holý fakt, ale alibistickou a zbabělou úvahu, která využívá současnou celospolečenskou náladu na přilákání čtenářů a "lajků".

Neboj, já si to nijak osobně brát nebudu a nechci 🙂  Ale zas tak příkře ten článek neberu nebo nevidím. Tys v něm viděl asi něco trochu jiného, nebo spíše neviděl nic (" Vypovídající hodnota nula") a pobouřilo Tě to. Budiž, to je samozřejmě v pořádku.

Nicméně poslední odstavec za konstatování holého faktu mám. Holého a nijak neoddiskutovatelného. A tak surového, až to hezký není. A mimochodem, autor jej označuje jako odpovědnost občanů, nikoliv vinu (!).

 

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to banální, to si z mého psaní nevyvozujte. Zajímá mě to, že člověk s pozitivním testem je 10 dní doma v karanténě, následně po negativním testu jde opět do práce a do společnosti. Bez léků, bez lékaře. Desítky tisíc lidí se takto uzdravily. Jak to? I já se chovám odpovědně, nikde zbytečně netrajdám, nosím zakrytá ústa a nos jak mám nařízeno atd., jsem výrazně omezen co se týká práce a výdělku a další nepříjemnosti co musím snášet už více jak několik měsíců. Výskám radostí. Vzhledem k výše uvedenému začíná být více a více jasné že z našich daní se platí kdeco a kdekdo a hrabe kdo může. :)

Co se týká dalších následků tak vědci celého světa ani po 3/4 roce nic neví?  I "zotavení plic" (nejsem lékař) u zdravého mladého člověka po prodělaném těžším zápalu plic zabere několik let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je potreba videt nejen ty pocty uzdravenych ale i ty s tim mene banalnim prubehem, ti kterym neni dobre a tri tydny neudelaji rychlejsi pohyb, zaroven i ty, kteri skonci v nemocnici. V danem pohledu se pro vetsinu z nas zda nemoc jako nezavazna. Bohuzel ale neni nas pouze 100, 1000...ale 10 000 000 (cca) a zde uz kazde procento je ohromne cislo, ktere je tezke nekam umistnit a pecovat o ne, pokud maji horsi prubeh. Sam doufam ze pokud to prijde, spadnu do toho lehkeho prubehu a budu stastny kdyz ani po 3 nebo 10 letech nebudu mit poskozene plice. Ano, zadni vedci nevi jak to bude za 3 roky. 3/4 roku je moc kratka doba na novou nemoc a veskere prognozy je jen cista spekulace. I ja doufam ze pripadne nasledky budou minimalni a nebudou presahovat treba nalsedku po chripce. To ale ted nikdo s jistotou nerekne a proto se budu zatim chovat ze nemoc je horsi, nez ji bagatelizovat.
Pripadny nazor a vysvetleni bylo hezky receno (byt jen okrajove mimo tema poradu) v Hyde park civilizace, venovanemu nove metode ablace, kde se zeptal reporter na nazor lekare z USA, ktery byl hostem.

Odesláno z mého SM-A715F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...