Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 3 minutami, Radek124 napsal:

@dabelM Na jednu stranu je to prdel - ale na druhou stranu mi zrušení dnešního televizního "micromanagementu" od Prymyly přijde jako vůbec to nejlepší co v téhle chvíli mohl udělat, pokud nechce skončit jako ten fackovací panák Vojtěch, co taky musel měnit rozhodnutí ze dne na den jen kvůli Koblihářovým "bleskovým průzkumům veřejného mínění" na iDnes a na Hovinkách...

PS: Blivno je mi naopak z nekompetentních blbců á-la Schillerová a ta banda z tripartity, co byla schopná vykecat i to co ještě vůbec nebylo schválené...

Projev sfoukne zítra večer, až bude vše známé a vydané vyhláškou MZ ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se tady objevuje hlasování k příspěvkům, takže je načase připomenout kikotům co právě objevili internet že to je puštěný teďka do pátku jako hlasování pro kalendář a ne pro sraby co se bojí napsat vlastní názor, děkuji za pozornost :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Foundryman napsal:

Držel bych se reálu - ročně v ČR zemře cca 100.000 lidí z nejrůznějších příčin. Za 9 měsíců je to 90.000 lidí. Covid má na svědomí (a to ještě s otazníkem) dosud cca 0.1% z tohoto počtu.

Nikdo nezkoumá, kolik lidí umře v důsledku chaotických restrikcí a prošustrovaných peněz.

Reálu se držím, jen k tomu používám i čísel z jiných zemí. Snad to nevadí? 

A jestli někdo špocita úmrtí z prosustrovanych peněz, tak se smíchy neudržím.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, bandicoot napsal:

Jeden tisíc ze sta tisíc není promile...

Se zbytkem ale souhlas.

No jo 🙂 1%. Už toho mám taky za dnešek plný brejle, v reálu zažívám, že zdroje nejsou. Chybí materiál na výrobu a není to otázka peněz. Už zase sháním, místo abych nakupoval. Proto na mě působí poněkud rušivě úvahy o tom, že ekonomice nakonec pomůže další tisk papíru, takže vlastně o nic nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Foundryman napsal:

No jo 🙂 1%. Už toho mám taky za dnešek plný brejle, v reálu zažívám, že zdroje nejsou. Chybí materiál na výrobu a není to otázka peněz. Už zase sháním, místo abych nakupoval. Proto na mě působí poněkud rušivě úvahy o tom, že ekonomice nakonec pomůže další tisk papíru, takže vlastně o nic nejde.

Též díky za tenhle příspěvek, už chápu ty příspěvky kolem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Tom4 napsal:

se tady objevuje hlasování k příspěvkům, takže je načase připomenout kikotům co právě objevili internet že to je puštěný teďka do pátku jako hlasování pro kalendář a ne pro sraby co se bojí napsat vlastní názor, děkuji za pozornost :D :D :D

Dávám ti -1, protože si myslím, že jsi kikot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Radek124 napsal:

@Foundryman Však já ten tisk papírků taky mínil ironicky, ne jako vývojář strojního vybavení pro tiskárny. To by bylo jako prodávat lano na oprátku vlastnímu katovi... -_-

Já to tak pochopil 🙂 Spíš reaguju na diskusní příspěvky s podtextem, že prosperita není vůbec důležitá. Přitom jedině fungující hospodářství může zajistit i odpovídající zdravotní péči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Foundryman napsal:

Držel bych se reálu - ročně v ČR zemře cca 100.000 lidí z nejrůznějších příčin. Za 9 měsíců je to 90.000 lidí. Covid má na svědomí (a to ještě s otazníkem) dosud cca 0.1% z tohoto počtu.

Nikdo nezkoumá, kolik lidí umře v důsledku chaotických restrikcí a prošustrovaných peněz.

ten výpočet bys měl zrevidovat za použití faktu, že rok má 12 měsíců a ne 10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvic me zneklidnuje, ze se doted o tom viru skoro nic nevi. Vadi mu teplo? Svetlo? Rock&roll? Novinari se furt toci na poctu nakazenych, pritom test je vysoce nespolehlivy.

BTW A taky zadne srovnani: kolik umrelo ve stejnem obdobi lidi na jine respiracni choroby? A kolik vloni za stejne obdobi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, PrimFanatic napsal:

ten výpočet bys měl zrevidovat za použití faktu, že rok má 12 měsíců a ne 10

To zas někteří vidět nechtěj, čísla prekrucujou a pak se ohaneji jen ekonomikou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, PrimFanatic napsal:

ten výpočet bys měl zrevidovat za použití faktu, že rok má 12 měsíců a ne 10

OK, tak přesně umřelo za rok 2019 v ČR 112.400 lidí, což je průměrně 9.367 lidí měsíčně. Za 9 a půl měsíce to dělá 88.986 lidí. S covidem dosud zemřelo 1045 lidí, což je 1.17%. Mění to nějak podstatu sdělení?

V původním příspěvku mi vypadlo, že v ČR zemřelo za letošek cca 90.000 lidí.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foundry, jde o dynamiku, ne o absolutni pocty. Aktualni narustajici pocty nskazenych se za 2 az 3 tydny pretavi do rostoucich poctu hospitalizaci a za dalsi 1 az 3 tydny zemrelych.

Asi nechceme byt v situaci, kdy budeme lidi nechavat umrit bez pomoci, protoze jsou stari, tlusti nebo cukrovkari.

Mas pravdu v tom, ze prosperita je zasadni a to i pro kvalitni zdravotnictvi v budoucnu. Takze nejvetsi pruser je totalne prosrany leto, kdy nikdo nepripravil infrastrukturu na trasovani tak, aby se daly dusledne dohledavat kontakty a nechat zivot bezet co mozna bez omezeni dal. Taky totalni prohospodarena duvera v soft opatreni. A co je nejvic k placi je prozrana konjunktura v poslednich letech, tedy prostredky, kterymi bychom mohli sanovat pochroumanou ekonomiku z letosniho jara. Ted nezbyva, nez to tu zavrit :(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...