Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Mě by zajímalo, jaké je odůvodnění toho, proč právě úřady omezily svoje úřední hodiny a ruší nařízená jednání. Nyní dochází k tomu efektu, že není v podstatě možné vyřídit živnost, podat podání na KN, provést změnu v evidenci vozidel. Koho tato omezení mají chránit, když nyní se v těch pár úředních hodinách musí všechny osoby, které danou věc potřebují vyřídit, koncentrují v místě úřadu, místo toho, aby byl jejich přístup na úřad v čase rovnoměrně rozložen?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, damankapsky napsal:

Mě by zajímalo, jaké je odůvodnění toho, proč právě úřady omezily svoje úřední hodiny a ruší nařízená jednání. Nyní dochází k tomu efektu, že není v podstatě možné vyřídit živnost, podat podání na KN, provést změnu v evidenci vozidel. Koho tato omezení mají chránit, když nyní se v těch pár úředních hodinách musí všechny osoby, které danou věc potřebují vyřídit, koncentrují v místě úřadu, místo toho, aby byl jejich přístup na úřad v čase rovnoměrně rozložen?

A píšeš jen na základě dojmologie nebo z vlastní zkušenosti? Např. na jaře, kdy úřady byly uzavřeny, jsem potřeboval něco vyřídit, napsal jsem na příslušný odbor mail, dostal odpověď, že kolega je na home office, ale že to nevadí, že mu to předá, domluvili jsme jen způsob a OK. Třeba "podání na KN", o kterém píšeš, nemusíš vůbec nosit osobně, stačí zaslat poštou, na podatelně Ti stejně nezkontrolují, zda to máš vyplněný správně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na základě vlastní zkušenosti. V pondělí mě nechtěli pustit na úřad, ačkoli jsem měl nařízeno jednání ve věci přestupku a úředník mi ústně sdělil, že to ruší, aniž by dal předem vědět. Dnes na KN 30 lidí čekající na podatelně, před evidencí vozidel fronta 50m. Zase tak úplně jednoduché není podat elektronicky návrh na vklad smlouvy či vyřídit změnu v evidenci vozidel? Koho to tedy má chránit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl to uz je prdel v primem prenosu, vcera plukovnik, budu davat jasne informace............zaci prvniho stupne nastoupi do skol 2.11. za kazde situace.....dnes Plaga....zaci prvniho stupne se 2.11. do skol vratit nemusi  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by ale znamenalo že pozitivní testy indikují ne jen covid, ale místo něj klidně běžnou chřipku, která v tomto období je pravidelný úkaz. Potom jsou ale rozhodnutí založena na nesprávných podkladech. 

 

@African :D výtvarná výchova? 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Foundryman napsal:

Řeč je primárně o lockdownu. A těžko bude mít stejný názor úředník, který sedí doma se 100% platu, zaměstnanec se 60% a živnostník, kterému se příjmy smrskly na 0. Proto je debata soukromníka s úředníkem na téma lockdown poněkud obtížná. Pokud za tím hledáš ještě nějaký jiný skrytý smysl, jsi mimo.

Bohužel budeš asi lépe informován než já, znovu čerpáš z něčeho, co není pravda. Doma nesedím a jen tak sedět nebudu, naopak, mám úřední hodiny naprosto dle pracovní smlouvy ( lehce k ověření na mém telefonním čísle - klidně sdělím) a nikoli upravené na 5 hodin. O platovém vypořádání se též nechci a nebudu veřejně šířit, ale tvé tvrzení je nepravdivé ( vše se totiž dá upravit ).

A není to útok přímo na tebe, ale jen na tvé prezentované názory. Nechci, aby to přešlo do osobní roviny, když se dva neshodnou, jen chci určité mantinely a žádné podpásovky. 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, damankapsky napsal:

Na základě vlastní zkušenosti. V pondělí mě nechtěli pustit na úřad, ačkoli jsem měl nařízeno jednání ve věci přestupku a úředník mi ústně sdělil, že to ruší, aniž by dal předem vědět. Dnes na KN 30 lidí čekající na podatelně, před evidencí vozidel fronta 50m. Zase tak úplně jednoduché není podat elektronicky návrh na vklad smlouvy či vyřídit změnu v evidenci vozidel? Koho to tedy má chránit?

To, co říkáš je nesmyslné jednání. Máš to přímo ve výkladu vlády - nesmí dojít ke krácení práva občana, domluvéné termíny se z důvodu zkrácení lhut a podobně nesmí rušit ( mohu dohledat přesnou citaci ).

Což by ovšem pracovník přestupkového, měl obzvlášt vědět.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad KN. Opravdu není nutná návštěva.  Opravdu stačí poslat poštou doporučeně, sám to zákazníkům doporučuji a říkám jim, že chodit tam osobně je ztráta času (obzvláště na pražská katastrální pracoviště). Samozřejmě jsou případy, kdy je potřeba jednat rychle a je rychlejší tam zajit osobně, ale ve většině případů ne. A elektronicky podat návrh na vklad nebo na jiný zápis samozřejmě jednoduché je. Datovkou nebo do elektronické podatelny, jen k tomu potřebuješ veškeré doklady (návrh na vklad nebo jiný zápis, smlouvu, rozhodnutí úřadu např. stavebního, atd) v elektronické podobě, elektronicky podepsané a to dnes bohužel mnoho lidí "neumí". Na druhou stranu znám lidi i firmy, které to jinak než elektronicky nedělají. Po provedení zápisu do KN se veškeré papírové listiny stejně skenují a ukládají v elektronické podobě. Já si z vlastní praxe troufám říci, že náš resort (zeměměřictví a katastru nemovitostí) je v elektronizaci hodně ve předu narozdíl od jiných. Kdyby to šlo jinde, jako u nás, jsme už všichni dávno jinde, bez legrace. Takže nemám rád, když někdo napíše, že podat návrh na vklad do KN elektronicky není jednoduché. Hlavně že máme dneska všichni smartphony s elektronickým bankovnictvím, žákovskými knížkami našich dětí a podobnými vymoženostmi a jiné elektronické fičury používané na FB a jiné zhovadilosti 🙂

 

E: Jo a mimochodem, pokud vím, tak třeba První certifikační autorita umožňovala v té první vlně drastických opatření vystavení elektronického podpisu bez nutnosti osobní návštěvy jejich pracoviště.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v návaznosti na rozhodnutí vlády (usnesení vlády ČR č. 994 ze dne 8. 10. 2020) týkající se mimo jiné omezení rozsahu úředních hodin  úřadů na dva dny v týdnu v rozsahu pěti hodin v daném dnu, a to v čase dostupném pro veřejnost, Vás  informuji,  že úřední hodiny prozatím od 12. 10. 2020  do 25. 10. 2020 jsou stanovena takto:

 

pondělí    8.00 – 13.00 hod

středa    12.00 – 17.00 hod

 

Podatelna bude fungovat bez omezení úředních hodin, a to vzhledem k tomu, že výše uvedené usnesení vlády ČR ukládá orgánům veřejné moci a správním orgánům mimo jiných opatření i příjem veškerých dokumentů od klientů/veřejnosti pouze prostřednictvím pracoviště podatelny, je-li zřízeno; vždy, kdy je to možné, se upřednostní elektronická komunikace.

 

O omezení rozsahu úředních hodin byli vedoucí odborů a samostatných oddělení informováni již v pátek dopoledne tak, aby mohli přijmout příslušná opatření k chodu odborů/samostatných oddělení a abychom mohli předem projednat případné nejasnosti ohledně této úpravy úředních hodin.

 

Omezení rozsahu úředních hodin se neuplatní v případech, kdy byl klientovi předem potvrzen termín k dostavení se na pracoviště orgánu (např. online rezervace občanů na odbor občanskosprávní).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 10. 2020 v 20:32, Milan59 napsal:

Stát si nemůže a nesmí dovolit nechat nemoc prostoupit populací. V současném měřítku 1 tisíc mrtvých na 120 tisíc nakažených se dá velice zhruba odhadnout 83 tisíc mrtvých lidí v případě, kdyby se nemoci nechal volný průběh a promořila by se společnost. Zároveň by zkolabovalo zdravotnictví. Potom je ale stránka (bohužel) ekonomická, kdy i vládní opatření můžou způsobit faktický krach a existenciální potíže lidí.

Nechtěl bych být "ten nahoře", kdo o tomhle rozhoduje. Ani milion korun za den by mi za takový stres nestál. V tuto chvíli, ať vláda udělá cokoli, vždy to negativně zasáhne velkou část lidí. Musíme se smířit s tím, že jsme v situaci, která beze ztrát nelze vyřešit. Je potom na vládě, aby za pochodu vybírala taková řešení, která ztrát přinesou co nejménně.

Já bych být Tebou možná raději nic neodhadoval. Predpokladam, ze jsi vzal smrtnost z cisla 1000/120 000 a vynasobil 10mil. Tak takhle to nefunguje.

Ze ja tady lezu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, vojta1 napsal:

Já bych být Tebou možná raději nic neodhadoval. Predpokladam, ze jsi vzal smrtnost z cisla 1000/120 000 a vynasobil 10mil. Tak takhle to nefunguje.

Ze ja tady lezu...

Příspěvky po nějaký době nelze upravovat. Proto jsem svou chybu opravil až v jiném příspěvku. Neboj, důraz na "laický a nepřesný odhad" jsem uvedl i tak.

Upraveno uživatelem Milan59
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Tobi napsal:

Kristova noho-pochopý….

On ten náš Africkej má češtinu jako second language, takže občas dělá hrubky. My co to víme se neposmiváme, jelikož recipročně neumíme africky, a od té doby co tady není Karlos, vyhlášený to grammar nazi, tak ani nevzýváme Krista kvůli tvrdému Y ;)

 

:cheers:

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...