Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 8 minutami, Kotlick napsal:

No tak jsem si to právě představoval, když jsem si zakládal datovku. Přece je to jednodušší poslat mi to elektronicky, než vytisknout, podepsat, orazit, složit, vložit, vypsat obálku, olíznout, zalepit, zapsat do odeslané pošty a bůhví co ještě. A hlavně já nebudu muset na poštu to vyzvednout, tudíž kvůli krátké otevíračce na poště odcházet dřív z práce, hledat parkování, vystát frontu za sekretářkama co mají plné igelitky obálek k podání apod.  A to nejlepší nakonec, šetříme čas, naftu, papír (lesy), peníze...

Nicméně lepší se to. Když to nejde, tak telefonicky vynucování stylem máte zákonnou povinnost bla bla...

Rozumím, vzhledem k tomu, že teď u nás už 3 měsíce nastavují šablony na tisk obálek, tak nabízím lidem, že jim to dovezu osobně ( když nemají datovku ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přítelkyně předevčírem (ve St) dopo na testech, včera výsledek, že negativní, hurá.

Nicméně, dneska se ukázala pozitivní jiná její kolegyně, s kterou byla ve styku v Po. A její šéfka chce nový test. Nepokryje to ten ze středy? Ev. kdo o nutnosti jít na test rozhodne (volala obvoďákovi, ten se k tomu opravdu neměl ji tam poslat, nakonec tedy jo; nicméně teďka ji s tím asi pošle někam).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, odjinud napsal:

Přítelkyně předevčírem (ve St) dopo na testech, včera výsledek, že negativní, hurá.

Nicméně, dneska se ukázala pozitivní jiná její kolegyně, s kterou byla ve styku v Po. A její šéfka chce nový test. Nepokryje to ten ze středy? Ev. kdo o nutnosti jít na test rozhodne (volala obvoďákovi, ten se k tomu opravdu neměl ji tam poslat, nakonec tedy jo; nicméně teďka ji s tím asi pošle někam).

Kámoška zdravotní sestra negativní před týdnem v pátek po dvou blbých dnech a kontaktu s nakaženými, celý víkend dál v horečkách, tak šla znovu v pondělí a pozitivní. Takže klidně ať jde, už jen kvůli sobě a svěmu okolí. U nás to teď tedy lítá sakramentsky, jsme taky v tmavé čerevné. Včera jsem se byl projít s děckama a město duchů, za dvě hodiny jsem potkal asi tři lidi, až to bylo chvílemi strašidelný.....

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, odjinud napsal:

Přítelkyně předevčírem (ve St) dopo na testech, včera výsledek, že negativní, hurá.

Nicméně, dneska se ukázala pozitivní jiná její kolegyně, s kterou byla ve styku v Po. A její šéfka chce nový test. Nepokryje to ten ze středy? Ev. kdo o nutnosti jít na test rozhodne (volala obvoďákovi, ten se k tomu opravdu neměl ji tam poslat, nakonec tedy jo; nicméně teďka ji s tím asi pošle někam).

Mi obvoďák říkal, že nejlepší je jít na test po 7-8 dnech od možné nákazy, že to je nejprůkaznější. Co vím, tak by mělo jít objednat přes obvoďáka / hygienu. Jako sámoplátce bych teď nešel, protože to je (aspoň u nás) fronta na 2-3 hodinky v kolektivu potenciálně nakažených.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě říkala obvodačka 4-5, tak jsem šel šestej. Taky negativní a přitom kolegové z práce zleva a zprava, co sedí vedle mě, tak oba maj. Pak jsem ještě bral jinýho kolegu do auta, kterej to taky má a taky nic, tak dobrý. Každopádně by jí měl obvoďák prodloužit karanténu znova na 10dnů od posledního kontaktu s nakaženým. Jinak, a to sem nevěděl, že negativním testem se karanténa neruší a musíš pěkně karanténit celejch deset dnů od posledního kontaktu s nakaženým i s negativním testem. Já byl teda objednanej na konkrétní čas v Hořovicích a šel jsem hned ještě před objednaným časem, tam stála fronta s jednou pani a než sem vyšel z auta a přišel k odběrový buňce, tak vycházela už po odběrech a hlásila, že můžu a zamnou nikdo nebyl. Když jsem vycházel tak tam stál jeden děda. Takže v Hořovicích to s frontami bude asi v klidu.

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zastihla telefonicky obvoďačku (ta je na mateřský a ten doktor posledně ji jen zastupoval), říkala karanténa 10d od kontaktu a sledovat se, v případě obtíží přijít znova na testy.

Akorát tedy takhle je tam jejich 30 kolegyň, které taky volaly svým lékařům a je to co lékař, to názor... každopádně jejich ředitelka testy bude chtít, takže asi na ně někdy půjde, asi na náklady firmy.

Jinak na Bulovce, pokud jsi tam poslaný, tak aspoň dopo je fronta taky poměrně malá, pár minut. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz je (byla) rec o datovkach, dovolte otazku - mam vic casu na prijem zpravy (a vygenerovani potvrzeni o doruceni pro odesilatele) u datovych schranek nebo u papiru? Modelova situace: kdyz rano odjedu napriklad na dvoutydenni dovolenou a odpoledne mi postak hodi listek do schranky s oznamenim, tak si to uz vetsinou nestiham vyzvednout a nejak vznika fikce doruceni. Pokud se do datove schranky podivam posledni den dovolenene (nechci se divat behem dovolene), bude to s potvrzenim o doruceni lepsi nebo horsi (pro me :) )

Dik moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, skalis napsal:

V Brne sou soukromy laborky, jako samoplatce se objednavas na termin/cas, zadny fronty. Akorat nevim v aktualni situaci, za jak dlouho je volny termin.

Prave jsem se na jednu z nich objednal na 10:07 🙂

Maj to prave udelany presne na minuty ty objednavky. 1750,- kartou a cau.

Duvod mam pouze pozadavek od zakaznika..nemusel jsem, ale vysli jsme vztric pozadavku a firma mi to zaplati.

Kazdopadne to neberu jako jasnou vec a i tak jsem velmi zvedav..takova ta unava, obcas, bolest hlavy, mirne nachlazeni....ale teploty nemam vubec a cich mam  :D

Takze dam vedet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, parnistroj napsal:

Jasna vyhoda, bohuzel vsak ne pro prijemce :) Kazdopadne diky moc

Jak pro koho, např. pracovní doba pošty se překrývá s mou pracovní dobou a adresa trv. bydliště (a pošty) je 10km od místa kde bydlim, občas přijde něco i 3x do týdne, takže ono záleží na každém. Taky se může stát že pošťačka hodí něco někam jinam a ty prošvihneš odvolání protože úřad má doručeno fikcí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, zceyee napsal:

Jak pro koho, např. pracovní doba pošty se překrývá s mou pracovní dobou a adresa trv. bydliště (a pošty) je 10km od místa kde bydlim, občas přijde něco i 3x do týdne, takže ono záleží na každém. Taky se může stát že pošťačka hodí něco někam jinam a ty prošvihneš odvolání protože úřad má doručeno fikcí.

Tak to jsou ale jine vyhody nez brzka fikce doruceni. Ono od nemoznosti dorucit postu (pokud si to dotycny nepral) v devadesatkach prejit na 4. den fikce, to chce celeho inteligenta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal ten klučina s pozitivním testem. Nikoho dalšího neznám, jeho přítelkyni co spolu bydlí poslali na testy, byla včera ráno, výsledek stále neví, nicméně  - pokud bude neg. tak do pátku příští týden v karanténě doma, pokud pozitivní tak do neděle. 

Nic jim není tak se pustili do renovace nějaký místnosti v bytě.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...