Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 21 minutami, Jarett napsal:

Kamarád, primář ARO, 10 dní zpět pozitivní, 5 dní teploty, migréna. Ve středu negativní imunofluorescenční test COVID-Antigen a pozitivní test PCR ... :D Takže normálně slouží a myslí si svoje ...

Nevidím na tom nic zvláštního...anigenní testy mají spolehlivost 85-95%, takže se klidně mohl trefit do negativa. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 9. 2020 v 12:26, martar napsal:

Kde je Kalifx? Potřebuju to vysvětlit :) Jsem furt čekal, co se bude v první půlce září ekonomicky dít, dokonce jsem se kvůli tomu málem nezapsal na nový suby... a zatím teda žadnej černej pátek ani fronty na polívku (až na to, že se nám chřipečka nějak rozjela).

Ne že by za rok ty fronty na polívku nemohly být, jestli to tak půjde dál.

Ještě vydrž, však se dočkáš... 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, zceyee napsal:

parnistroj, Horsi, protoze budes mit uz 4. den doruceno fikci. Naopak vyhoda je v tom ze muzes v klidu precist na dovolene. :)

  • 4. den je blbost...
  • Zpráva se považuje za doručenou okamžikem, kdy se uživatel s oprávněním číst zprávu přihlásí k datové schránce (tedy ještě aniž by datovou zprávu otevřel). Pokud se tak nestane, je zpráva považována za doručenou desátým dnem po dodání zprávy do datové schránky (tzv. doručení fikcí – pokud odesílatel nezakázal doručení tímto způsobem). 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, martar napsal:

Kalifxi, zrovna na dodržení tohohle slibu fakt netrvám... :(

Rozumím. Ale on se ten zlom, který jsi zmiňoval v dalším postu, bohužel skutečně děje. Cca od konce září. Trochu jsem se sek, no 🙂. Nejsem žádný insider, ale mám rád čísla. A občas něco zaslechnu. Například o neochotě firem, napříč odvětvími, automaticky prodlužovat stávající kontrakty. Nebo naopak o mnoha plánovaných retendrech na ty stávající. Samozřejmě s jediným účelem, a to masivním snížením původní ceny. V mnoha oblastech (hlavně v segmentu služeb a obecně komodit) se téměř neuzavírají nové zakázky. Chápu, že zvenčí to příliš viditelné není ale to na věci, že jde o počátek zlomu, nic nemění. No a to jsem navíc ještě na jaře doufal (i když jen velmi málo), že nenastane takový scénář, jaký nám kluci a holky z vlády přichystali pro podzim. Te'd už si skoro ani nechci pouštět hlavu na špacír, protože mně samotnému by se ty predikce nemusely líbit. 😉

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, 14titi napsal:

Chybu může samozřejmě spáchat i laborka např. kontaminací nebo záměnou, ale jinak se falešně pozitivní PCR testy prakticky nevyskytují. 

Vyskytují, jeden měla naše známá, kvůli které jsme byli cca 4 dni v samo karanténě a sami si platili testy. Nakonec laboratoř uznala svoji chybu, zdarma otestovala její rodinu a paní se podařilo domluvit na hygieně, že falešně pozitivní test budou ignorovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Jarett napsal:

Kamarád, primář ARO, 10 dní zpět pozitivní, 5 dní teploty, migréna. Ve středu negativní imunofluorescenční test COVID-Antigen a pozitivní test PCR ... :D Takže normálně slouží a myslí si svoje ...

Viz stanovisko Společnosti pro lékařskou mikrobiologii.

https://www.splm.cz/article/serologicky-prukaz-protilatek-proti-sars-cov-2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, safi napsal:

Vyskytují, jeden měla naše známá, kvůli které jsme byli cca 4 dni v samo karanténě a sami si platili testy. Nakonec laboratoř uznala svoji chybu, zdarma otestovala její rodinu a paní se podařilo domluvit na hygieně, že falešně pozitivní test budou ignorovat. 

Vyskytují se falešně pozitivní testy, ale dle dostupných info to bývá většinou špatnou manipulací. Druhou možností bývá možná záměna RNA viru za jiný, s podobnými frakcemi RNA. Falešně pozitivní testy se v závislosti na důslednosti laboratoří pohybují od 0,8 - do 4%. Při celkovém počtu testů to samo vydá na pěkné číslo, ale nic lepšího nemáme. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7.10. Středa- Od oběda mě bolí hlava.

8.10. Čtvrtek- To stejné. Žádná závratná bolest, ale prostě jsem tu hlavu cítil. Trošku mě začínají bolet záda. U mě je to neobvyklé.

9.10. Pátek- Už si beru home office, neboť mi to práce dovoluje. Manželce do teď nic nebyl a tak do práce jde. Tento den ji taky začíná bolet hlava. Sami si oba nařizujeme karanténu.

10.-14.10. Oba jsme doma na HO. Pořád to stejný u mě i manželky. Ta taky začíná cítit mírnou bolest svalů/člověka obecně. Ráno bez teplot, v průběhu dne občas 36,9, jindy bez teplot a zase někdy 37,2. To bylo maximum u nás obou.

15.10. Včera- testy přes obvoďačku. Fronta ke C19-Autobusu s odstupem asi 5m každý od každého, jde to rychle. Jakmile přijdu na řadu, tak zjišťuju, že jsem neměl žvýkat žvýkačku a tak jsem si dalších 30minut počkal.

16.10. Dnes výsledky. Já pozitivní, manželka negativní. Čekám na hovor z KHS.

 

Kdyby nebyl C19 a hysterie kolem, tak bych normálně do práce chodil i fungoval. Nemusím ležet, mám dobrou náladu, energii a lehké příznaky co oba máme nás zatím nijak neomezují. Každopodáně jsme to vzhledem k okolnostem vzali od začátku velmi zodpovědně.

Kde jsem se mohl nakazit, nevím. Nikde jsem poslední dobou nebyl, potraviny objednáváme z Rohlíka, v práci nikdo nakažený ani u mě, ani u manželky není, oba se dopravujeme autem/moto... Každopádně i tak si to tu cestu k nám našlo. Jsme oba v pohodě a normálně, sic v karanténě, fungujeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Tom4 napsal:

@Sicik a na ty testy jste šli že vás někdo vyzval (obvodní lékař) nebo sami jste požádali o test?

My jsme v pondělí volali obvoďačce. Rozhodně jsme nevolali s tím, že máme C19 a nebo že chceme na testy. Zkrátka s náma něco je a po ní chceme vědět jestli máme přijít na kontrolu a nebo co máme dělat.

Ta nás hned v první minutě poslala na testy C19. Nevím zda k tomu je "nucena" a nebo to bylo z její vůle. Nicméně v další částí hovoru už byla jen kritická, že si vlastně každý takhle může zavolat, že tomu naše příznaky nenasvědčují (teplota, bolest hlavy a svalů), že ty testy bývají falešně negativní/pozitivní a že by jsme byli její první pacienti, kdyby nám to vyšlo pozitivně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě jen zajímalo jak to probíhá, díky. Vypadá to, podle zdejších případů a podle jednoho co jsem psal já že se jedná sice o pozitivní testy ale průběh je velmi lehký. Tak mě to utvrzuje v tom že to bude ok. Zbytek už tady je několikrát napsaný, tak co jste nemocný se držte a uzdravte se. :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...