Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Jinak musím říct, že mě baví jak si tady měříte bazální teplotu, provádíte virologickou autodiagnózu, recenzujete odběrová centra a navzájem se informujete tu o mírném a tam o horším průběhu... 🙂 Chlapi nebojte, za chvilku vás bude bolet hlava z něčeho úplně jiného než je Covid-19.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Kalifx napsal:

Rozumím. Ale on se ten zlom, který jsi zmiňoval v dalším postu, bohužel skutečně děje. Cca od konce září. Trochu jsem se sek, no 🙂. Nejsem žádný insider, ale mám rád čísla. A občas něco zaslechnu. Například o neochotě firem, napříč odvětvími, automaticky prodlužovat stávající kontrakty. Nebo naopak o mnoha plánovaných retendrech na ty stávající. Samozřejmě s jediným účelem, a to masivním snížením původní ceny. V mnoha oblastech (hlavně v segmentu služeb a obecně komodit) se téměř neuzavírají nové zakázky. Chápu, že zvenčí to příliš viditelné není ale to na věci, že jde o počátek zlomu, nic nemění. No a to jsem navíc ještě na jaře doufal (i když jen velmi málo), že nenastane takový scénář, jaký nám kluci a holky z vlády přichystali pro podzim. Te'd už si skoro ani nechci pouštět hlavu na špacír, protože mně samotnému by se ty predikce nemusely líbit. 😉

Kalifxi, děkuju. Asi trochu zkoriguju pár strategií. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, odjinud napsal:

11.105 pozitivnich za vcera, to uz je docela sila.

Pletení si dojmy s pojmy - pozitivních výsledků, ne počet unikátních jedinců, kam je započítáno i opakované testování druhých a dalších testu u stejné osoby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pletení si dojmy s pojmy - pozitivních výsledků, ne počet unikátních jedinců, kam je započítáno i opakované testování druhých a dalších testu u stejné osoby.

Pojmy s dojmy si pletes ty. Jaky je podil tech opakovanych v tom poctu, kdyz to povazujes za tak relevantni argument?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, skalis napsal:


Pojmy s dojmy si pletes ty. Jaky je podil tech opakovanych v tom poctu, kdyz to povazujes za tak relevantni argument?

Ano, zcela určitě je to relevantní argument, když je na něj reakce. Mně to číslo (jakékoliv) související s C19, nezajímá, ale lze se na něj zeptat příslušného úřadu, a oni by měli odpovědět. Druhý údaj, který má korelaci , je celkový počet testu, a k nim tedy vztažený údaj o pozitivních (ani toto není v hrůzostrašných zprávách uváděno).

Držím se "když to přijde, tak to přijde", vyhnout se tomu v následujícím období reálně nejde. Mír i s tebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, skalis napsal:


Pojmy s dojmy si pletes ty. Jaky je podil tech opakovanych v tom poctu, kdyz to povazujes za tak relevantni argument?

V dubnu to bylo 12%

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/prymula-opakovane-testy-ma-dvanact-procent-lidi-40319309

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si nechal udelat testy na protilatky, podle toho sem uz to mel, kdy teda netusim, bo mi nikdy nic nebylo ( asi su takova Dominika Myslivcova :D ), takze pohoda. Ted bych potreboval do Bayern za Kunde, takze si asi budu muset aji nechat vystourat v nose... Nejvic mi chybej hospody ale :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, martar napsal:

Kalifxi, děkuju. Asi trochu zkoriguju pár strategií. 

Hele, spíš sleduj různý úhly pohledu. Já si na jaře (v rámci jejich akce 🙂) předplatil The Economist a pak ještě pár dalších relevantních serverů, které se alespoň z části ekonomickým predikcím věnují. Tak, abych měl co možná nejvyšší možnou úroveň informovanosti. A pořád to není dost, protože ty predikce se zatím hodně liší. Nicméně jako taková červená linka tím vším prochází jedna informace. Bez ohledu na to, jak hodnotíme boj s kovidem v kontextu jednotlivých vlád, tak ekonomické dopady budou v tomto ohledu celkem konzistentní - tedy drtivé. Ale to asi tuší většina z nás. Nicméně zajímavý je spíš to, že podle významné části ekonomů nepůjde ani tak o to, jak destruktivní budou dopady všech těch aktuálních lockdownů a restrikcí. Tohle by ekonomika poměrně ve zdraví přežila. Problémem, jak se zdá, bude spíš obava z "rozhoupaných jistot". Ve střednědobém výhledu prostě nikdo už nebude věřit ničemu. Trh bude mít jedinou jistotu - že žádná není. Ostatně jak chceš podnikat když nevíš, kdy ti to tvoje podnikání vláda omezí nebo úplně zašpuntuje? Tohle je neuvěřitelná časovaná bomba. A tomuhle já věřím. Bohužel. Ostatně proč se třeba Čína (tuším zpráva z dneška) rozhodla otestovat celé město a pak vítězoslavně oznámila, že nikdo nebyl nakaženej? Ani jeden. 🙂 Podle těch ekonomů jsou podobné aktivity pochopitelné. Snaží se avizovat, že jejich prostor je z ekonomického hlediska bezpečný. A tohle bude v příštích pár měsících asi nejcenější makroekonomická veličina...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, vaba napsal:

Pletení si dojmy s pojmy - pozitivních výsledků, ne počet unikátních jedinců, kam je započítáno i opakované testování druhých a dalších testu u stejné osoby.

Teď už se ale kontrolne netestuje, ne? Nejsou na to kapacity. Po 10 dnech od pozitivniho testu jsi bran jako zdravy, pokud na sobě nepocitujes priznaky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, sibirnaya napsal:

Ja si nechal udelat testy na protilatky, podle toho sem uz to mel, kdy teda netusim, bo mi nikdy nic nebylo ( asi su takova Dominika Myslivcova :D ), takze pohoda. Ted bych potreboval do Bayern za Kunde, takze si asi budu muset aji nechat vystourat v nose... Nejvic mi chybej hospody ale :(

Já byl v Německu minulý týden , jeli jsme bez testů . Telefonicky nám z německé ambasády tvrdili , že pokud jedeš pracovně tak test mít nemusíš a je dobré mít u sebe "zvací" dopis od německé firmy kam jedeš . Bavorskoa tuším Sasko navíc mělo nějakou benevolentnější covidovou politiku , ale to už možná nemusí platit .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Beet napsal:

Teď už se ale kontrolne netestuje, ne? Nejsou na to kapacity. Po 10 dnech od pozitivniho testu jsi bran jako zdravy, pokud na sobě nepocitujes priznaky.

Město pro zdravotníky a složky. Ty musejí, a není jich malá množina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Effe napsal:

Já byl v Německu minulý týden , jeli jsme bez testů . Telefonicky nám z německé ambasády tvrdili , že pokud jedeš pracovně tak test mít nemusíš a je dobré mít u sebe "zvací" dopis od německé firmy kam jedeš . Bavorskoa tuším Sasko navíc mělo nějakou benevolentnější covidovou politiku , ale to už možná nemusí platit .

Sasko na pohodu, zrovna jsem přijel z nákupu a hospody, do 24 hodin bez testu, bez Čechů by neměli pokladní v příhraničních oblastech co žrát🙂

P.S. A že by tam vzorně dodržovali roušky uvnitř bych neřekl, každý druhý to má na volno pod nosem, obsluha v restauracích i personál v obchodech má často jenom ten malý plastový kryt před pusou.

Upraveno uživatelem neuromancer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...