Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

@Milan59 striktně jsem se vyjádřil pouze k rozdílu mezi pronájmem věci nemovité a poskytováním ubytovacích služeb. O tom, jestli někam můžeš dojet, nebo ne, v mém příspěvku nebylo ani slovo. Tak zůstaň prosím v korektní argumentační rovině, a nedávej můj příspěvek za příklad ve sféře, do které nemířil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, zceyee napsal:

A kdybysme dovolili lidem jezdit po dálnicích 170 tak se tam zabijou. Zajímavý že jinde to funguje (a někde třeba ani limit nemaj), tady se furt jede myšlenka "dejte jim pokutu nebo se zabijou" A to lidi zbavuje tý odpovědnosti, to je důvod proč je situace taková jaká je. Dneska tam pujdu protože to neni zakázaný.

Tohle se dotýká debaty ohledně toho, jak moc má či nemá být stát "paternalistický". Skvělý příklad jsou například bezpečnostní pásy. Zde se dá naprosto produktivně debatovat, jestli např. jejich povinnost pro řidiče je nutná. Takové nařízení totiž chrání jen řidiče (pokud jsou statistiky, že nepřipoutaný řidič tím, že je nepřipoutaný, může někomu oblížit, beru to zpět).

Nicméně ty hovoříš o rychlosti, která již neovlivňuje pouze řidiče, ale ostatní účastníky silničního provozu, chodce ad. V takovém případě jsou omezující zásahy ze strany státu naprosto pochopitelné a nutné. Člověk v obrovských společnostech potřebuje stanovené hranice chování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Bert napsal:

@Milan59 striktně jsem se vyjádřil pouze k rozdílu mezi pronájmem věci nemovité a poskytováním ubytovacích služeb. O tom, jestli někam můžeš dojet, nebo ne, v mém příspěvku nebylo ani slovo. Tak zůstaň prosím v korektní argumentační rovině, a nedávej můj příspěvek za příklad ve sféře, do které nemířil.

Svůj příspěvek jsi zakončil slovy "A omezeno je právě poskytování ubytovacích služeb, nikoli pronájem.", čehož se okamžitě chytil někdo, kdo tvrdí, že do pronajatý chaty můžeš jet. Tvůj příspěvek byl nejasný a nechal prostor pro interpretaci, kterou jsi ty sám netvrdil (a ani já ti to nepodsouval). Tady není chyba u mě.

Upraveno uživatelem Milan59
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ten "někdo, kdo se toho chytil" jsem já, tak upozorňuju, že má otázka nesměřovala k nějakému obcházení, ale týkala se spíš smyslu nařizení. Sám nemám potřebu to řešit, můzu vylézt na zahradu a jít tam treba i houbařit. Osobně si myslím, že tim vlastnictvím bylo myšleno vylučné užívání členy jedné domácnosti. Tak jak je to aktuálně napsáno, by totiž nemohli jet na chalupu ani členové rodiny, kde je chalupa napsána jen např. na otce či dědečka.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, zceyee napsal:

A kdybysme dovolili lidem jezdit po dálnicích 170 tak se tam zabijou...

Někde to funguje na základě dobrovolnosti a stačí vydávat doporučení, někde to tak nefunguje. U nás v ČR nemám ten pocit, že by lidé dodržovali doporučení hygieny. Začneme šlapat ve chvíli, kdy se to stane povinností pod hrozbou sankce. Stejně se najdou skupiny odpíračů, kteří prostě budou bránit svou osobní svobodu do posledního dechu...nejprve COVID nebyl, poté sice byl, ale je to jen chřipečka, poté roušky stejně nefungujou a škodí mi, víc než pomáhají a další podobná argumentace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, martar napsal:

Jestli ten "někdo, kdo se toho chytil" jsem já, tak upozorňuju, že má otázka nesměřovala k nějakému obcházení, ale týkala se spíš smyslu nařizení. Sám nemám potřebu to řešit, můzu vylézt na zahradu a jít tam treba i houbařit. Osobně si myslím, že tim vlastnictvím bylo myšleno vylučné užívání členy jedné domácnosti. Tak jak je to aktuálně napsáno, by totiž nemohli jet na chalupu ani členové rodiny, kde je chalupa napsána jen např. na otce či dědečka.

Ne, pochopil jsem Tvoje příspěvky a souhlasím. Ale ten Bertův příspěvek hned někdo využil jako "důkaz", že do pronajatých chat se může jezdit. Což za 1) není pravda, 2) myslím, že ani Bert to asi tak nemyslel.

 

E: skutečnost, že můžeš vyjít na zahradu a houbařit, Ti nahlas závidím. 🙂

Upraveno uživatelem Milan59
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, zceyee napsal:

Já to myslim vážně. :) Celkem se ztotožňuju s tim co tady psal d-f. http://dfens-cz.com/nefungujes-plukovniku/

Já Ti celkem rozumím 🙂 Ale myslím si, že rozdíl mezi náma bude v tom, že Ty zřejmě věříš tomu, že většina lidí má k vagónu svobod (moc pěkný sousloví, který tu kdysi někdo použil) připojenej vagón odpovědnosti a já už mám dlouhou dobu obavu, že mnoho lidí už má jen vagón svobod a vagón odpovědnosti (za sebe, vůči ostatním...) už někde cestou ztratilo. A to v mnoha ohledech - zdraví, bezpečnost, podnikání... Tak nějak mám dlouhodobě  pocit, že ta společnost jde morálně do kopru. A to jsem celoživotní optimista a celkem flegmatik, ale už mi bohužel není pětadvacet, kdy to možná nebylo jiný a jen jsem to tak nevnímal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi jasny, ze ted v “krizi” s tim zacinat nemuzeme, ale jeden z duvodu, proc u nas nefunguje nic nez zakazy a pokuty, je to, ze jsme se nikdy nezacli ucit fungovat na zaklade duvery a doporuceni. A kdyz s tim nikdy nezacneme, tak se z tyhle zakazovaci a prikazovaci “kultury” nevyhrabem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, 14titi napsal:

Někde to funguje na základě dobrovolnosti a stačí vydávat doporučení, někde to tak nefunguje. U nás v ČR nemám ten pocit, že by lidé dodržovali doporučení hygieny. Začneme šlapat ve chvíli, kdy se to stane povinností pod hrozbou sankce. Stejně se najdou skupiny odpíračů, kteří prostě budou bránit svou osobní svobodu do posledního dechu...nejprve COVID nebyl, poté sice byl, ale je to jen chřipečka, poté roušky stejně nefungujou a škodí mi, víc než pomáhají a další podobná argumentace. 

Lidi jsou všude +- stejní, ČR není žádná vyjímka. Nejvíc škody nadělá aktivistický stát podepřený armádou byrokracie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych věděl, co tady způsobím svým odjezdem na chatu, která není moje, asi bych si to rozmyslel psát. Jen pro jistotu, aby si někdo nemyslel, že jsem hovado, co jede prskat na nebohé vesničany.. Chata je na samotě u lesa, za tejden člověk potká tak tři lidi v lese, a to ještě kdo vi jestli. A odjizdim tam jako zdravý člověk, protože před tejdnem jsem byl na testech (negativní) a tejden pracuju z domu a není mi nic, stejně jako nikomu jinýmu z rodiny. Účel je pracovat a mít hezkej výhled a jednou dvakrát denně si dat prochazku do lesa a utahat syna, kterej už doma leze po stěně a zklidní ho jenom iPad, večer zapálit krb a popíjet červené. Jako člověk s mozkem jsem zvážil všechna rizika v souvislosti s epidemiologickou situací a vyhodnotil jsem to jako zcela neškodné. Nedělám to nikomu a ničemu na truc, ale proto, abych uchoval své psychické zdraví a naučil syna poznat břízu od dubu a lišku od krávy. A jestli se to smí nebo nesmí? Kdybych dělal něco co je zakázáno a mohl při tom potencionalne někomu ublížit, nedělám to. Ale tady jednoznačně nikomu ublížit nemůžu, tudíž je mi to fuk. Pokud mě někdo práskne (velmi nepravděpodobné), jsem připraven čelit postihu. Konec příběhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, dawe009 napsal:

Hele paparazzi tým Blesku je schopen sledovat kdejakou pseudo celebritku z Modrého kódu 14 dní nonstop jen proto, aby zjistili, co porodí nebo jestli se potká s nějakou hokejkou. To že viseli na aktuálně nejsledovanější osobě této země je víc než jasné. Navíc v Riu se scházej politici s lobbystama běžně a všichni to ví..tam snad musí bejt v křoví někdo schovanej furt. Osobně si myslím, že to nebyl na Prymulu žádnej podraz (ostatně kdyby na těch fotkách byl s rouškou, zřejmě se to nějak zahraje do ztracena), ale že tam prostě byli řešit něco, co se na ministerstvu řešit nedá..rozuměj prachy, odklony, provize apod.

Myslim si, že plukovnik a F - ko v Riu řešili násilné svržení legitimne zvoleného Babiše a ustanovení prozatimni Covido - dělnickorolnicke vlády. Vše jiz bylo připraveno na ministerstvu a v Riu, pod rouskou tmy, samozřejmě bez rousek na ksichtu dopilovavali projev k národu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, dawe009 napsal:

Kdybych věděl, co tady způsobím svým odjezdem na chatu, která není moje, asi bych si to rozmyslel psát. Jen pro jistotu, aby si někdo nemyslel, že jsem hovado, co jede prskat na nebohé vesničany.. Chata je na samotě u lesa, za tejden člověk potká tak tři lidi v lese, a to ještě kdo vi jestli. A odjizdim tam jako zdravý člověk, protože před tejdnem jsem byl na testech (negativní) a tejden pracuju z domu a není mi nic, stejně jako nikomu jinýmu z rodiny. Účel je pracovat a mít hezkej výhled a jednou dvakrát denně si dat prochazku do lesa a utahat syna, kterej už doma leze po stěně a zklidní ho jenom iPad, večer zapálit krb a popíjet červené. Jako člověk s mozkem jsem zvážil všechna rizika v souvislosti s epidemiologickou situací a vyhodnotil jsem to jako zcela neškodné. Nedělám to nikomu a ničemu na truc, ale proto, abych uchoval své psychické zdraví a naučil syna poznat břízu od dubu a lišku od krávy. A jestli se to smí nebo nesmí? Kdybych dělal něco co je zakázáno a mohl při tom potencionalne někomu ublížit, nedělám to. Ale tady jednoznačně nikomu ublížit nemůžu, tudíž je mi to fuk. Pokud mě někdo práskne (velmi nepravděpodobné), jsem připraven čelit postihu. Konec příběhu.

Ses prásknul ve veřejném prostoru sám :-))) A co děda Komárek, zaseje na jaře nebo už ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Hudson10 napsal:

Myslim si, že plukovnik a F - ko v Riu řešili násilné svržení legitimne zvoleného Babiše a ustanovení prozatimni Covido - dělnickorolnicke vlády. Vše jiz bylo připraveno na ministerstvu a v Riu, pod rouskou tmy, samozřejmě bez rousek na ksichtu dopilovavali projev k národu. 

I to je možný..akorát k čemu ředitele Ostravský nemocnice k tomu. Myslím, ze tam šlo spis o peňauze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tato diskuze začíná být absurdní. Chápu všechny, co chtějí být za Dušíny a všechny zákazy a příkazy dodržovat. Chápu i ty kteří si hledají kličky, jak některé nesmyslné příkazy obejít, jako třeba jet na sousedovu chalupu, kde soused již půl roku nebyl a mě tam na HO bude dobře. Když to ale doženu k úplné absurditě, kam tato diskuze míří, tak by jsme tu ještě měli bolševiky, protože 60% z vás by s námi nešlo do ulic, protože to bylo zakázaný. A dál jsem si toto vlákno zakázal.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Foundryman napsal:

Lidi jsou všude +- stejní, ČR není žádná vyjímka. Nejvíc škody nadělá aktivistický stát podepřený armádou byrokracie.

Jasně relativně...+-, ale stejní nejsou. Každá země prošla jiným vývojem a u nás si vydobyté svobody vážíme určitě víc, než ve Švýcarsku. Ve hře jsou i další aspekty jako důvěra ve vládu, vliv médií apod. Všude se najdou ortodoxní odmítači jakýchkoliv opatření, stejně jako lidé, kteří by si nechali od vlády líbit naprosto všechno. Bohužel v dnešní době není jednoduché se orientovat mezi podloženými informacemi, fake news a hoaxy, takže se daleko snáž manipuluje veřejným míněním. Tahle desinformační smršť může být podle mě stejně nebezpečná jako "aktivistický stát podpořený armádou byrokracie"...   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, 14titi napsal:

Jasně relativně...+-, ale stejní nejsou. Každá země prošla jiným vývojem a u nás si vydobyté svobody vážíme určitě víc, než ve Švýcarsku. Ve hře jsou i další aspekty jako důvěra ve vládu, vliv médií apod. Všude se najdou ortodoxní odmítači jakýchkoliv opatření, stejně jako lidé, kteří by si nechali od vlády líbit naprosto všechno. Bohužel v dnešní době není jednoduché se orientovat mezi podloženými informacemi, fake news a hoaxy, takže se daleko snáž manipuluje veřejným míněním. Tahle desinformační smršť může být podle mě stejně nebezpečná jako "aktivistický stát podpořený armádou byrokracie"...   

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Radek124 napsal:

Průser by byl, kdyby se podobným způsobem rozhodla uvažovat velká část Prahy (aby se vyhnula zaslouženému “zadeklování poklopem” á la Simpsonovi) a vyrazila tak (jako zjara pařížská věrchuška) ve stotisícovém počtu “šířit svoje bacíle” na dosud nepromořený venkov (pročpak už se nám zase obarvují celé kraje a ne okresy?). Ne nadarmo bývá prvním krokem karantén právě omezení volného pohybu na nezbytnou míru, ať se to “zavřeným” (a ne nutně nakaženým!) líbí a nebo ne.

Tady je aktuální mapa nákazy do téměř poslední prdelní Lhoty ze které je jasné, že to není žádný problém Prahy či lidí hledajících pronájem chalupy na neposkvrněném venkově. Je to úplně všude.

https://flo.uri.sh/visualisation/4034499/embed

stažený soubor.png

Upraveno uživatelem neuromancer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...