Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 1 minutou, Foundryman napsal:

Mimochodem, příznakem absence čehokoli mezi ušima je omezení otevírací doby obchodů. Já bych z logiky věci očekával, že naopak bude maximálně prodloužena (dtto úřady), aby se lidi nemuseli natlačit do vymezeného času. Nebo že by cílem bylo co nejrychlejší promoření?

B je asi správně, je to jen otázka toho, jak to plebsu odprezentuješ :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, nickolas napsal:

Tohle uplne neumim zhodnotit. Ano, absolutni lockdown by dost mozna pomohl. Otazka jestli absolutne. Dusledky by asi opravdu byly natolik dramaticke, ze je otazkou co je lepsi. Tim “vsichni doma” jsem spis myslel zakaz vychazeni ve smyslu povoleni pohybu jen do prace, cestou domu nakoupit a konec. Zadne sportovani, prochajdy v parku, chaty a chalupy (ano, zrovna ted porusuju), do obchodu cela rodina atd. Chtel jsem jen rict, ze zakaz vychazeni v noci prece nemuze nic zmenit. Ale absolutne nic. 

No, v Izraeli byl full lockdown asi měsíc a uvádějí, že jim klesla čísla o cca 20 %. Takže absolutně rozhodně ne, bohužel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, nickolas napsal:

Tohle uplne neumim zhodnotit. Ano, absolutni lockdown by dost mozna pomohl. Otazka jestli absolutne. Dusledky by asi opravdu byly natolik dramaticke, ze je otazkou co je lepsi. Tim “vsichni doma” jsem spis myslel zakaz vychazeni ve smyslu povoleni pohybu jen do prace, cestou domu nakoupit a konec. Zadne sportovani, prochajdy v parku, chaty a chalupy (ano, zrovna ted porusuju), do obchodu cela rodina atd. Chtel jsem jen rict, ze zakaz vychazeni v noci prece nemuze nic zmenit. Ale absolutne nic. 

Tak to se naprosto shodneme 🙂 Ale oni přece už na jaře zjistili, že koronáč funguje výhradně po 22. hodině 🙂 Pak to tedy upřesnili na 20.00, teď se usnesli na kompromisu - 21.00.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně.. Ono to jako za dva tři tejdny trochu klesne, voni to zas uvolněj na Vánoce,aby si jako lidi užili...všichni navštíví rodiny (logicky) a hned to zase naroste, tak to zase utáhnou. Do května to bude jenom o tomhle pravděpodobně..nahoru dolů.. Mnoha lidem regulérně jebne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, ony tam jsou omezeni i pres den, to vypada. Tentokrat jsem udelal to, co nesnasim, tedy vyvozoval zavery jen podle prvotnich clanku v novinach. Oficialni text jsem zatim nehledal a necetl. 
Kazdopadne se u nas ty opatreni zavadi a formuluji tak chaoticky, ze nelze rict, ano maji jasny nazor a delaji jasne a konkretni kroky. Protoze i kdybych s tim nesouhlasil, musel bych aspon uznat, ze jednaji jasne, transparentne a podle nejakeho promysleneho planu. To v soucasne chvili nemuzu, ani kdybych zavrel obe oci a nakapal si do nich kanagon. 
Kazdopadne ja bych tuhle situaci rozhodovat nechtel ani za podily z testu, rousek, desifekci a vseho ostatniho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Foundryman napsal:

Mimochodem, příznakem absence čehokoli mezi ušima je omezení otevírací doby obchodů. Já bych z logiky věci očekával, že naopak bude maximálně prodloužena (dtto úřady), aby se lidi nemuseli natlačit do vymezeného času. Nebo že by cílem bylo co nejrychlejší promoření?

Ono i na úřadech dělají lidi a prodloužením pracovní doby se akorát dosáhne toho, že se tam lidi chodí vykecat s naprostéjma hloupostma, co lze vyřešit zvednutí telefonu nebo napsání e-mailu či datovky(dnešek u mě toho byl důkazem). Lze tak řešit drtivou většinu žádosti. 

No neva, další chaotické a nahodile rozhodnutí čekám nejpozději ve středu. 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, kuncák7 napsal:

Ono i na úřadech dělají lidi a prodloužením pracovní doby se akorát dosáhne toho, že se tam lidi chodí vykecat s naprostéjma hloupostma, co lze vyřešit zvednutí telefonu nebo napsání e-mailu či datovky(dnešek u mě toho byl důkazem). Lze tak řešit drtivou většinu žádosti. 

No neva, další chaotické a nahodile rozhodnutí čekám nejpozději ve středu. 

Já mám na mysli konkrétně třeba registr vozidel, kam lidi musí, ať chtějí, nebo ne.  Nebo agendy pasů, občanských průkazů atd. Kdyby tam šlo naposílat papíry mailem, poplatek zaplatit převodem a pak se jen v určený čas dostavit k vyzvednutí žádaného, ani bych nepípl. Takhle je to nesmyslné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Foundryman napsal:

Já mám na mysli konkrétně třeba registr vozidel, kam lidi musí, ať chtějí, nebo ne.  Nebo agendy pasů, občanských průkazů atd. Kdyby tam šlo naposílat papíry mailem, poplatek zaplatit převodem a pak se jen v určený čas dostavit k vyzvednutí žádaného, ani bych nepípl. Takhle je to nesmyslné.

To je pravda, registr tak řešit lze. U druhých dvou je to zatím nemožný - fotky. Bohužel je příkaz na vypnutí či spíše omezení objednávkového systému, bohužel. Tím by to šlo-omezit kontakt. Jinak můžu říct, že u nás se ty ženský nezastaví a nějaké homeoffice u nich neexistuje, makaji. Bohužel jak tu zavádíme ty zóny, tak lidi mají fígl na parkovací kartu a hojně ji využívají a tím zahlcujou občanky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...