Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, skalis napsal:

Baba je teda manazer jak noha, klidne do televize rekne, ze Blatny byl “druha volba”. At klidne byl, je jasny, ze oslovil vic lidi, ale takhle ho do zacatku shodit v mediich, to je fakt pecka...

Přesně. Jsem si říkal, že přesně takhle bych fakt chtěl být uveden do funkce. Jako že jsem jim zbyl. Bába není jenom svině, von je fakt i úplně vylízanej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, vojta1 napsal:

Já jsem pořád v očekávání Tvé fotky z domácího bunkru s 20 000 konzervama kolem :D

 

Jinak přidám předpoklady vývoje, které jsem si namodeloval, dle čísel ze světa, primárně jsem data bral ze Sev. Itálie, NY, a Stockohlmu. Udělal citlivostn analýzu dle čísla R a předpokladu ohledně nutného procenta promořenosti. Dám tady pro zjednodušení 3 číselné scénáře. Pozitivni, negativní, dle mého pravděpodobný.Možná to nejen tu pak hodím i nějak zpracováno a se zdrojovými daty. A můj názor na trvání a vývoj pandemie. Já určitě nejsem lékař ani epidemiolog ale s daty snad trochu umím, stejně jako s modulací. Hodně to také ovlivní předpoklad kolik dnes reálně je v populaci nakažených lidí. Na vrcholu by tu mohlo umírát až 500 lidí denně, v případě selhání systému zdr. a dalšch vlivů v max. i 700-800...

Chtěl bych jen poprosit a hlavně potom přítomné lékaře ať nešíří bludy. Narážím na to, že se tu mluvilo o možná neexistující imunitě (kolik znáté případů opakované nákazy na těch 40mil+ potvrzených pípadů?? Některá čísla atd jsou úplně mimo rámec vlastně všeho:) ) Myslím, že jeden Flegr v ČR stačí a na opačné straně Šmucler. Flegr měl například v původnch modelech nakažených víc než je populace. Dělá hrozné chyby a plete čísla. Napřklad smrtnost x úmrtnost, koeficienty. Napřklad když "zabil" prvně 150 tis lidí, o 4 dny to později upravil na 100 tis. a nakonec 30 tis. vše vzniklo matematickou chybou, nicméně prezentoval to s "nadšením" sobě vlastnm atd...

Pozitivní scénář:

Vrchol pandemie: Nastane v nejbližších 7 dnech.

Počet mrtvých 2020: 5-8tis

Počet mrtvých celkově: 8-12tis

Datum kdy bude možné trasovat, dostat epidemii pod "kontrolu": Konec Listopadu

 

Neutrální dle mého pravděpodobný scénář:

Vrchol pandemie: Nastane v nejbližších 12-16 dnech.

Počet mrtvých 2020: 8-12tis

Počet mrtvých celkově: 10-18tis

Datum kdy bude možné trasovat, dostat epidemii pod "kontrolu": Po 10 Prosinci

 

Negativní scénář:

Vrchol pandemie: Konec Listopadu.

Počet mrtvých 2020: 12-15is

Počet mrtvých celkově: 14-25tis

Datum kdy bude možné trasovat, dostat epidemii pod "kontrolu": Začátek Ledna

 

Tak a teď předpoklady. Myslím, že další silnou vlnu už do vakcíny v ČR nezažijeme. Co vidím jako pozitivní je fakt, že mi i v negativních scnářích vychází, že by to zdravotnictví mělo zvládnout. Co si opravdu myslím je to, že při současných číslech už vládní opatření trochu postrádají efekt. Tedy až na opravdu co nejlepší ochranu rizikových skupin, tam se to může projevit v celkových číslech opravdu hodně. A tady stát zásadně selhává......

Jinak nějaké mírnější omezení předpokládám až do konce příštího roku (podzim/jaro roušky atd...) 

A jak moc spolehlivý (pravděpodobný) je ten který model? Jak hodnotíš kvalitu a spolehlivost těch dat, ke kterým ses dostal a na kterých si stavěl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty si podpisoval daky dodatok? U nas nic. My sme mali moznost HO vzdy, v poslednej dobe (pred koronou) aj 2-3x tyzdenne nebol problem.
Relativne dost ludi funguje aj na telework, vtedy sa kontroluje pracovisko pri podpise zmluvy.

Sent via IPoAC



U nas, nebudu firmu jmenovat, se vzdy podepisuje dodatek na HO na casove obdobi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas nic. Dakedy na zaciatku celeho tohto shitstormu prisiel mail, ze vsetcia co chcu mozu ist na HO. Potom to dali povinne. Dochadzkovy system mame elektronicky, tam si buchnem cely mesiac dopredu a automaticky sa to schvali. Vybavene. U nas bol HO brany ako benefit pre zamestnancov, teraz je to povinnost. Od zaciatku marca sedim doma. Odvtedy som bol v kancli raz - upratat veci zo stola...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u nás ve firmě na to všechno evidentně serou. Jedna hala 10 pozitivnich a na mojí hale zatim 7 a pomalu se to rozjíždí. Žádné opatření jen rouška na hubě.  

Vypadá to na firemní promořování , jediné co z nich vypadlo "kdo půjde 28 na přesčas" 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, já byl doma v březnu JEDEN den, a teď už mám dokonce v autě papír s podpisama a razítkama, že jsem v práci i když nejsem v práci a tudíž můžu... blebleble, prostě totálně nasazenej 😞 Dokonce maj plán, jak by těch pár " nepostradatelných " mělo fungovat i v případě karantény, Nepracoval bych tak snad akorát na tom " ventilovaném lůžku ", nebo jako tomu říkají, a to si tím  ještě nejsem moc jistý, když jsem viděl, jak kolegovi už  druhý den po operaci naváželi do nemocnice techniku 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já do korony HO neměl nikdy, ne že nebyla možnost, mel jsem možnost asi 20 dnů ročně jako benefit, ale vzhledem k tomu, že to mám 1,5km do prace, preferují kancl spis než domov, teď to mám na stridacku 2 dny doma a jeden v kanclu.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...