Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Nebrečte tady s vytíráním nosu borci :D Před dvěma lety jsem byl na plastice nosních a čelních dutin. Dutiny se po operaci vyplní mastnou tkanící cca 1m, která se celá natlačí do vnitřku. Po 24 hodinách ji ošetřující lékař vytáhne. V životě jsem nic podobného nezažil a doufám, že už nezažiju. Poté v nemocnici 10 dní, každý den 3x odsávání dlouhou kovovou odsávačkou, které trvá cca 15 vteřin. .... takže každý zážitek má vždy vyšší level :D :D

https://www.nem-km.cz/153-endoskopicke-operace-nosnich-dutin-pro-zanety-a-nosni-polypy-fess.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 10. 2020 v 18:52, azeppelin napsal:

Kde ty modelace a vstupní data ale máš? Zatím jsi sdílel jenom vlastní neozdrojovanou hypotézu, s přesvědčením že to umíš s čísly, tak jsem na ně zvědav.

rovnou rikam, ze to pisu s humorem a "noflame"

Ja myslim, ze clovek nemusi znat ani ty termity, popripade byt ten datovy modelar , aby si na kalkulacce z dostupnych dat UZISu spocetl pomer tydenni prumer umrti vs tydenni prumer nakazenych o 14 dnu nazpet - ziskal tak magicky koefecient umrti na pozitiv. A timto magickym koeficientem vynasobil tydenni prumer nakazenych aktualne a ziskal tak prumernou predikci poctu umrti za den o 14 dopredu. A s klidem v dusi pak tento prumerny udaj linearne pronest az do konce mesice listopadu a nasledne zapocitat osobni pocitovou konstantu (optimismus, pesimismus, nasrani) . A v klidu muze pro jednoduchost zcela vynechat konstantu saturace luzkovych kapacit, nebo to ze pocet pozitivnich je zcela bezrozmerne cislo, kdyz mame 34% pozitivnich zachytu :-).

A pak si tady muzeme nasdilet jak to kazdemu vyslo 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to vyšlo že po 7mi a půl měsících řádění zabijáckého viru znám v okolí jediného s pozitivním testem, který se zázrakem uzdravil (zázrak = aniž by viděl lékaře nebo bral jakékoliv léky), průběh byl asi jako rýma a osoba ve společné domácnosti se nenakazila. Zato doje.aného byznysu v mém odvětví vidím tolik, že bych brečel.

Pak mi taky vyšlo že riziková skupina to má v prdeli, nosí roušky na půl tlamy, houfujou se v krámech a berou útokem hobbymarkety, přístup asi jak ministr zdravotnictví. Moje 80ti letá příbuzná má doma asi 60 kilo cukru. Od jara. 

 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Jarett napsal:

Nebrečte tady s vytíráním nosu borci :D Před dvěma lety jsem byl na plastice nosních a čelních dutin. Dutiny se po operaci vyplní mastnou tkanící cca 1m, která se celá natlačí do vnitřku. Po 24 hodinách ji ošetřující lékař vytáhne. V životě jsem nic podobného nezažil a doufám, že už nezažiju. Poté v nemocnici 10 dní, každý den 3x odsávání dlouhou kovovou odsávačkou, které trvá cca 15 vteřin. .... takže každý zážitek má vždy vyšší level :D :D

https://www.nem-km.cz/153-endoskopicke-operace-nosnich-dutin-pro-zanety-a-nosni-polypy-fess.html

Jj, dutiny, mám za sebou párkrát punkce spodních, to je hnůj, pak ty drátky a to je sranda. Tohle co píšeš může být fajn rodeo 🙂 A protože záněty mám často, tak ty kovový sondy mi do rypáku jdou sami. Tady to je, věřím, proti tomu rozcvička 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Jarett napsal:

Nebrečte tady s vytíráním nosu borci :D Před dvěma lety jsem byl na plastice nosních a čelních dutin. Dutiny se po operaci vyplní mastnou tkanící cca 1m, která se celá natlačí do vnitřku. Po 24 hodinách ji ošetřující lékař vytáhne. V životě jsem nic podobného nezažil a doufám, že už nezažiju. Poté v nemocnici 10 dní, každý den 3x odsávání dlouhou kovovou odsávačkou, které trvá cca 15 vteřin. .... takže každý zážitek má vždy vyšší level :D :D

https://www.nem-km.cz/153-endoskopicke-operace-nosnich-dutin-pro-zanety-a-nosni-polypy-fess.html

tak dutiny su pekny sajrajt, sam som tomu usiel len o maly kusok.. zase pravidelne chodim na endoskopiu zaludka a v aprili ma na JISke cievkovala mlada pani doktorka na dvakrat, a nie ze by nepoznala lidokainovy gel ,ale asi som si zasluzil ked mam vtaka.. najprv jej to neslo makkou hadickou, ze cosi tam zavadzia, hovorim jej cez tu bolest ze ved ja mam uz 50 rokov tak co to kurva asi moze byt, pozrela sa na mna, dal som si dole nahubok nech vidi sedivu bradu, tak gulajuc ocami doniesla pevnejsiu hadicku a bolo.. no co, na kavu som ju uz potom nevolal.. nejako mi nebola az tak sympaticka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od tý doby, co mi někdy v sedmý třídě dělali punkci nosních dutin (zánět), už nikdy víc, i kdybych měl chcípnout. Ani špejli, nasrat. Naštěstí už zánět umí řešit jinak. Měl jsem ho po dlouhé době (snad od základky) někdy před cca třema, čtyřma rokama (jsem myslel, že chcípnu, jak mě to vzalo) a když mi doktor (mimochodem naprosto výbornej chlap po všech stránkách, prototyp doktora, jak by měl vypadat, jak já si ho představuju) řekl, že je to opravdu těžkej zánět, povídám mu: " Jehlu do nosu jen přes moji mrtvolu". Zasmál se a povídá: "Kvůli tomuhle už jehly do nosu nestrkáme".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně stačilo, když mi leptali nosní dutiny, protože jsem měl na střední šílený problémy s krvácením z nosu, co nešlo ani zastavit. Nějaký obří tampóny napuštěný nějakým sajrajtem jsem musel mít až někde v mozku několik dní. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, geometr napsal:

Od tý doby, co mi někdy v sedmý třídě dělali punkci nosních dutin (zánět), už nikdy víc, i kdybych měl chcípnout. Ani špejli, nasrat. Naštěstí už zánět umí řešit jinak. Měl jsem ho po dlouhé době (snad od základky) někdy před cca třema, čtyřma rokama (jsem myslel, že chcípnu, jak mě to vzalo) a když mi doktor (mimochodem naprosto výbornej chlap po všech stránkách, prototyp doktora, jak by měl vypadat, jak já si ho představuju) řekl, že je to opravdu těžkej zánět, povídám mu: " Jehlu do nosu jen přes moji mrtvolu". Zasmál se a povídá: "Kvůli tomuhle už jehly do nosu nestrkáme".

No jasně, už dávaj antibiotika. Zabírá Sinupret. Mě dával doktor jen drátky s vatičkou namočený do nějakýho sajrajtu. To nebolelo, jen šťouchlo. 2 nahoru, 2 dolu, když jsem vyšel z ordinace čekárna ztichla 🙂 Punkce je peklo, byl jsem 7 x po sobě 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Spongebob napsal:

jo tak přesně tohle jsem si reálně ověřil na těch testech...přijdu k odběru a předemnou holka s otevřenou pusou a laborant ji tam šmejdil tou špejlí z leva do prava jak nic....ani se nehla :D

Tak jsem si říkal, že je to asi uplně na pohodičku :D  nebylo... a pak jsem si řekl to samé co ty.....asi je zvyklá :D

 

Víš jak, bez trenírovky nět šampiona 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem štastnej že žiju ve státě který sice není schopnej postavit kousek dálnice (doplňte si libovolnou lokalitu ve vašem okolí), ale premiér hrdě oznámí že vysypeme 3,5 až 5 miliard korun za antigení testy, které mají 65% přesnost. Kuwa takhle bohatej stát je sen.

 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vlákno přemenujem na Punkce a vše okolo.. Mně dělal punkce spodních dutin doktor Zetek, když mně bylo patnáct, pět dní po sobě. Nejlepší byla ta první, jak tou dutou jehlou tam musel prorazit ňákou kost a jak to křuplo. Myslim, že to pomáhalo  formovat můj pohled na svět.  Doma jsme tomu familiárně říkali "punkcoška" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, presne, sami.

Vosli sme 4ia do vacsieho vetraneho kanclu a sadli za stol v rozostupoch

5ty vysvetloval ako vypisat papiere a co mame robit a pomohol odstrihnut koniec vyterovej palicky do skumavky.
zaklad bol nekontaminovat vzorku dotykom alebo inak a nebat sa ist s palickou az na koniec a pokrutit.

Potom sme skumavku s vzorkou zabalili naspat do krabicky a tie sa potom naraz odoslali do labaku.

Na test isli vsetci bezpriznakovy lebo samozrejme s priznakmi mas sedet doma v karantene

Firma nakupila PCR testy a kazdy sam si robil odber? Tak tomuto teda neverim.
Alebo som len zle pochopil to, co si napisal.




Seiko & Hamilton

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, p3k napsal:

Ty drátky z vatičkou co si pamatuji, dávali na umrtvení toho místa, kde pak rvali tu jehlu, přes kterou vyplachovali dutiny ne?

 

Jo, tak přesně takhle mi to popisoval brácha, kterýmu to dělali vloni. 

Jinak jsem se teda vrátil z toho testu na Proseku. Fakt byli šikovný, hodný, a ty 2 šťournutí do nosu trvající v řádu miliseknund jsem skoro ani necejtil. Jenom takový jakoby štípnutí. Tak jim povídám: "To je všechno? To jsem se bál zbytečně." A oni jen tak přitakali a poslali mě pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Marty89 napsal:

Mně stačilo, když mi leptali nosní dutiny, protože jsem měl na střední šílený problémy s krvácením z nosu, co nešlo ani zastavit. Nějaký obří tampóny napuštěný nějakým sajrajtem jsem musel mít až někde v mozku několik dní. :D

To je ještě prd. Já jsem v mládí boxoval a vzhledem k tomu, že ne moc úspěšně, měl jsem 7x zlomený nos. Na leptání dutin jsem chodil snad dvakrát týdně, než si doktoři řekli, že to nemá cenu.

Pak mě vzali do nemocnice a dělali to elektrikou. To bylo teprve něco... Smrad jak když se opaluje prase od chlupů... 

Jinak na testech jsem byl dvakrát už, poprvé jen z jedné dírky. Pohoda. Podruhé z obou a neb mám nějak v háji přepážku, a tak ta posunuta taky stála za to...

  @instant  kazdy slušný chlap indikuje věk mizejícím množstvím vlasů přece 🙂

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, vojt napsal:

Tak to vlákno přemenujem na Punkce a vše okolo.. Mně dělal punkce spodních dutin doktor Zetek, když mně bylo patnáct, pět dní po sobě. Nejlepší byla ta první, jak tou dutou jehlou tam musel prorazit ňákou kost a jak to křuplo. Myslim, že to pomáhalo  formovat můj pohled na svět.  Doma jsme tomu familiárně říkali "punkcoška" :)

Jj, poprvé to bylo nejhorší ( to proražení panenské kosti 🙂 ), pamatuju jako dneska. A jak jsem držel tu plechovo ledvinku a tekl do toho ten hnis s tou žlutou vodou a krví 🙂 dívím se, že jsem nelehnul 🙂  Ty poslední to bylo jen šťourání v nose 🙂 

před 22 minutami, p3k napsal:

Ty drátky z vatičkou co si pamatuji, dávali na umrtvení toho místa, kde pak rvali tu jehlu, přes kterou vyplachovali dutiny ne?

 

Mě to dával doktor při zánětu, když to nebylo na punkci, k antibiotikům. Jestli i před punkcí, to si nepamatuju....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, siwi napsal:

Jo, tak přesně takhle mi to popisoval brácha, kterýmu to dělali vloni.

 

Právě teď, DavidLC napsal:

Mě to dával doktor při zánětu, když to nebylo na punkci, k antibiotikům. Jestli i před punkcí, to si nepamatuju....

 

Na drátek si pamatuji moc dobře. Ležel jsem s tím kdysi v ÚVN a když jsem seděl v ordinaci před asi 5. punkci tak se mi zdálo, že ten drátek před punkcí zapíchli málo a vypadá to, že skoro vypadne. Doktorka i sestra, než to začne působit, si někde odskočily . Nechtěl jsem je někde nahánět atak jsem tu jehlici lehce zatlačil sám. Asi už jsem měl v té kosti od těch předchozích punkcí dost velkou díru, protože jehlice projela až do čelní dutiny. neboli jsem ji schoval do nosu..

čék si zvykne na kdejaká zvěrstva 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...