Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Když ti jsi hrozně natvrdlej, být kupec, tak si tykáš s exekutorem. Očkuje se plošně, léky dáváš nemocným. Za tok 2018 bylo např. v Kongu 54 případů nakažení virem Ebola. Takže máš 54 pacientů, kteří vyžadují lék, který musí někdo zaplatit, např. Lékaři bez hranic. Kongo má cca 83 M obyvatel, aby jsi se zbavil viru, tak musíš naočkovat většinu, což znamená desítky milionů dávek vakcíny a to už ti jen tak někdo z dobročinnosti platit nebude a většina obyvatel na to ani náhodou nemá zdroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Liqid napsal:

Když ti jsi hrozně natvrdlej, být kupec, tak si tykáš s exekutorem. Očkuje se plošně, léky dáváš nemocným. Za tok 2018 bylo např. v Kongu 54 případů nakažení virem Ebola. Takže máš 54 pacientů, kteří vyžadují lék, který musí někdo zaplatit, např. Lékaři bez hranic. Kongo má cca 83 M obyvatel, aby jsi se zbavil viru, tak musíš naočkovat většinu, což znamená desítky milionů dávek vakcíny a to už ti jen tak někdo z dobročinnosti platit nebude a většina obyvatel na to ani náhodou nemá zdroje.

Takze lek pro 54 lidi se vyplati vyvijet, protoze to neziskovky zaplati a vakcinu pro 83mio ne? To je vyvoj leku o tolik levnejsi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kotlicku!!!!!! Vzhledem k tomu, komu patří Chronomag, jak sis vůbec mohl dovolit škrtnout Židy??? :cheers:
Hmm, tak to mi něco uniklo, ale i tak mám v Izraeli kamarády a oni by nechtěli být v jedné partě s Kalouskem.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, protože vakcínu ve stádiu vývoje si nikdo zdravej nepíchne, ale lék bez dokončených klinických zkoušek si nemocný zoufalec vezme.

https://en.wikipedia.org/wiki/REGN-EB3

před 13 minutami, vwtyp11 napsal:

A HIV?

Tam se vakcína testuje https://www.hiv-prevence.cz/clanky/v-evrope-a-usa-bylo-spusteno-testovani-vakciny-proti-hiv-cesko-nakonec-do-studie-nebylo-zarazeno.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro doplneni. Na ebolu existuje vakcina. Vyplati/nevyplati asi neni to co rozhoduje. Snahy jsou jak o lek tak o vakcinu. Ebola-pokus pouzit remdesivir, covid-pokus pouzit remdesivir.

taky predpokladam, ze se kazda farma firma snazi o vic typu vakcin a ne jen jeden typ-uz jen proto, ze se nehodi pro kazdou skupinu pacientu. Obzvlast je problem s tema se snizenou imunitou, onkologicti...

ta vakcina na ebolu je prvni a zatim jedina schvalena pouzivajici viralni vektory, coz je zkousnutelny v pripade takove svine jako je ebola. Nazvat to pandorinou skrinkou? Nazvat to uzasnym skokem schopnosti cloveka? Na to se dneska neda odpovedet. Ale ukazuje se, ze vyvoj u tohoto typu vakciny je rychlejsi. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Tom4 napsal:

Tamiflu už má ve státních zásobách po expiraci nebo na tenhle virus neúčinkuje?

Dělají se studie, zatím to není schválená indikace.

https://www.drugs.com/medical-answers/tamiflu-work-covid-19-3537049/

https://www.sukl.cz/pacienti

Upraveno uživatelem Liqid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Liqid napsal:

Jo, protože vakcínu ve stádiu vývoje si nikdo zdravej nepíchne, ale lék bez dokončených klinických zkoušek si nemocný zoufalec vezme.

Presne o tom mluvim. A prave proto se divim, ze se od zacatku mluvi o vakcine ale ne o leku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžu si pomoct, ale celá tady ta korona věc mi připadá jenom velká blamáž a šaškárna. Minulé pondělí jeden z kolegů šestnáctičlenného pracovního kolektivu byl pozitivně testován na covid-19. Ve čtvrtek další a v pátek třetí. Zaměstnavatel se zamyslel a z šestnácti lidí, kteří byli spolu v blízkém kontaktu, doporučil poslat deset na testy. A co myslíte? Dalších šest ho tam mělo. Nevím kolika lidem se ozval někdo z hygieny ohledně trasování, ale jednomu kolegovi, co je pozitivní od pátku, zavolali včera, zeptali se ho na osobní údaje a do kdy má vystavenou neschopenku (1.12.2020 by už měl jít normálně do práce). Žádné trasování, žádné dotazy s kým se potkal, žádné doporučení, aby někoho upozornil na možnost nákazy. Možná je jen potřeba populaci promořit nebo spíš je potřeba lidi vystrašit tabulkama mrtvých, aby potom radostně přijímali vakcínu, jak Angela migranty :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tchán, 82 let. Těžký cukrovkář, po mrtvičce. Před 14 dny doma odpadl, a tak tchyně volala záchranku. Byl hospitalizován bez COVIDu. Týden ležel v krajské nemocnici a po zlepšení stavu byl převezen do menší nemocnice v blízkosti bydliště.  Zde již byl u něj zjištěn COVID a v sobotu má pohřeb. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím názorem souhlasím. Nicméně podle statistiky zemřel tchán na Covid.

Docela by mě zajímalo, jaký podíl na denních přírůstcích zemřelých na Covid tvoří lidé jako tvůj tchán. 

Upraveno uživatelem dawe009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, dawe009 napsal:

S tím názorem souhlasím. Nicméně podle statistiky zemřel tchán na Covid.

Docela by mě zajímalo, jaký podíl na denních přírůstcích zemřelých na Covid tvoří lidé jako tvůj tchán. 

Na druhe strane je treba muj znamy, 70 let, do 4/20 absolutne zdravy, sportovec, nekurak, bez jakekoli medikace. Dostal intersticialni zapal plic Covid+, pres infekcni kliniku, JIP se dostal na ARO, dlouhodobe ventilovany s obehovou podporou, ted  je z nej zmateny nechodici lezak v kolonce uzdraveny. To je holt statistika.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozbor jarních úmrtí "s covidem" zní podle předevčírem zveřejněných informací že 19% je vyloženě tento virus, zpráva šla i s opatrným povídáním okolo na seznamu. Opatrným proto, že sami autoři studie přiznávají že se tohle dá interpretovat jak se komu hodí na obě strany. Jsou tam i nějaké detaily ohledně věku tuším a hlavně informace že podzimní čísla mohou být jiná. 

Ještě dodám že v Německu je do statistiky úmrtí s Covid započítána zesnulá osoba která měla v posledních 28 dnech pozitivní test na covid.

@vzduch upřímnou soustrast

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme se dnes zakecal při venčení pejsků s jedním doktorským a upřímně mě překvapil jakou měl radost z příchozí vakcíny. Tak o ní pěkně mluvil, že mě normálně docela příjemně pozitivně naladil....tak snad příští rok už bude lépe. A prý letenky na březen máš jó, no tak to v pohodě odletíš už naočkovanej říká, no upřímně bych byl rád kdyby měl pravdu... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, African napsal:

Jsme se dnes zakecal při venčení pejsků s jedním doktorským a upřímně mě překvapil jakou měl radost z příchozí vakcíny. Tak o ní pěkně mluvil, že mě normálně docela příjemně pozitivně naladil....tak snad příští rok už bude lépe. A prý letenky na březen máš jó, no tak to v pohodě odletíš už naočkovanej říká, no upřímně bych byl rád kdyby měl pravdu... :D

No to ja mam taky, obavam se trochu logistickymi problemy u nekterych vakcin a doufam, ze to ulehci cestovani alespon po Evrope. Jinak  jsem ockoval deti 35 let.. ani jednou nezadouci reakce o ktere by melo cenu mluvit. Trosku problem byl s ruskymi vakcinami na TBC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...