Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Vakcína business se začíná rozjíždět na plné obrátky, kámoš v US už má od svého doktora termín na očkování před Vánocemi a dokonce na pokladnu, má dobré pojištění🙂 

Ale na druhou stranu, rychlý vývoj vakcíny není zase úplná novinka, v roce 1957 proběhla epidemie tzv. asijské chřipky s cca 1 miliónem obětí a vakcína byla vyvinuta během pár měsíců.

https://www.dotyk.cz/magazin/asijska-chripka-1957-pandemie-30001001.html

https://en.wikipedia.org/wiki/1957–1958_influenza_pandemic

Upraveno uživatelem neuromancer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, mtruelle napsal:

No to ja mam taky, obavam se trochu logistickymi problemy u nekterych vakcin a doufam, ze to ulehci cestovani alespon po Evrope. Jinak  jsem ockoval deti 35 let.. ani jednou nezadouci reakce o ktere by melo cenu mluvit. Trosku problem byl s ruskymi vakcinami na TBC.

Hele to je těžký.. Já mám zase kamarádku, jejíž syn po dětským očkování málem umřel a do teď se léčí a nikdo pořádně neví, jestli se vůbec někdy uzdraví. Takže já celkem chápu, že někdo má z očkování strach.. i z těch desítky let prověřených, natož pak z těch, který se vyvinuly v tak krátkém čase.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegy a kamaráda strýc (ne moc zdravý ale tak nějak) jeden den v podstatě přestal dýchat, jel na JIP a tam mu řekli , že má covid. Tam si pobyl týden, pak mu bylo o kousek líp, tak ho přesunuli na jiné oddělení. Tak další test - už negativní. Druhý den umřel....

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tipuju že testované rozdělí na skupiny podle zájmových kritérií (co já vím, chlapi/baby, věkové kategorie, kuřáci a pod.) a každou z nich přepůlí, takže půlka lidí dostane vakcínu a druhá placebo. U obou polovin se předpokládá srovnatelná expozice (nikoho potenciálně fatálním virem nenakazí úmyslně) a v čase se sledují rozdíly v nemocnosti. A co jsem zahlídnul tak i při tisícihlavých skupinách byly rozdíly dost malé, tj. jestli se někdo (kvůli lepší ceně vlastněných akcií) camral že měl 92% a konkurence "jen 90%" účinnost, tak fyzické počty se lišily akorát v nižších jednotkách nakažených/nenakažených = přesné počítání s nepřesnými čísly... :grrr:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Existují už nějáké bližší informace v jaký cca měsíc a jaká skupina bude mít možnost dostat vakcínu? Kdy vyjde řada na krásného, mladého a zdravého muže jako jsem třebas já? :D Máme možnost rebookingu některých letenek, tak na tom už chci zamakat...mám pouze tyto informace, z ktrých nejsem zrovna moc chytrý, jde o to jestli se vůbec něco už bližšího ví.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/blatny-sepsal-jak-se-bude-ockovat-na-covid-kdy-prijde-rada-na-vas-132749

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Prochy68 napsal:

Tak ted si me rozesmal, oni nevedi co bylo vcera, natoz co bude zejtra a ty se ptas na ockovani 🤣

Jsem si jistý, že se tady ví úplně všechno. Máme tu pod různymi nicky schované zpěváky, herce, tak jsem si jist že tu bude i Blatnej s Prymulkou někde zašitej :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Tom4 napsal:

Afričane, tys to ještě neprokouknul, viď. Viz. třeba tenhle naiva století: 

 

2020-12-11 12.21.10.png

Já to upřímně nijak nesleduji, spíš patřím mezi tzv. sběrače covid voucherů :D Ale mám příští rok dvě větší finančně nákladné akce, které už musím pomalu řešit. U Emirátů mám možnost reebokingu a uz je právě pomalu na čase jednat. Vakcina se dává na dvakrát po měsíci a prvni šlehu bych tedy potřeboval dostat v půlce ledna, to je asi nemyslitelné že? Tady to mě před chvílí pobavilo v jedné restaurací.... :lol:

DSC_0314.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vtipy stranou, nyní zcela vážně miněná otázka je zda a v jakém režimu bude nebude povoleno cestování pro naočkované osoby. A protože bude mít každá země jiná pravidla pro in a out, plus peníze dělají svoje, takže některé vakcíny budou uznávány někde a jinde nebudou . . . 

Mimochodem jak třeba prokážu v březnu v Dubaji na letišti že jsem očkovaný a ještě k tomu vakcínou která je certifikována pro vstup do země, protoze tam mám sleepover a dál letím až druhy den do Sydney, a co nastane tam? Dostaneme po vzoru našich domácích mazlíčků mezinárodní očkovací průkazy? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Tom4 napsal:

Vtipy stranou, nyní zcela vážně miněná otázka je zda a v jakém režimu bude nebude povoleno cestování pro naočkované osoby. A protože bude mít každá země jiná pravidla pro in a out, plus peníze dělají svoje, takže některé vakcíny budou uznávány někde a jinde nebudou . . . 

Mimochodem jak třeba prokážu v březnu v Dubaji na letišti že jsem očkovaný a ještě k tomu vakcínou která je certifikována pro vstup do země, protoze tam mám sleepover a dál letím až druhy den do Sydney, a co nastane tam? Dostaneme po vzoru našich domácích mazlíčků mezinárodní očkovací průkazy? 

Vypálí ti na prdel vedle vpichu značku s datem očkování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...