Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 13 minutami, Tom4 napsal:

Dostaneme po vzoru našich domácích mazlíčků mezinárodní očkovací průkazy? 

Medzinárodný očkovací preukaz je snáď bežná a zavedená vec... Používať ho aj na očkovanie proti koronavírusu nie je zlý nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbývá jen "sorry, tuto vakcínu v naší zemi neakceptujeme jako certifikovanou" :)

Nebo by to mohli flákat do pasu. 

Mám takové podezření že jsem zaslechl v rádiu něco jako že máme koordinátora pro očkování proti covidu a ten tam prohlásil že se jedná o nejsložitější operaci ve zdravotnictví v historii. :D Pěkně se ukazuje že zatím co soukromý sektor ( jo, speciálně korporace) dokáže ledacos, efektivně a rychle, tak státní sektor už nepokulhává ale prostřelil si obě kolena :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Tom4 napsal:

Zbývá jen "sorry, tuto vakcínu v naší zemi neakceptujeme jako certifikovanou" :)

Medzinárodný očkovací preukaz je doklad akceptovaný WHO a očkovania v ňom uvedené majú platnosť vo všetkých členských krajinách. Niekedy sú podmienkou vstupu do krajiny, napríklad v niektorých obdobiach sa do Ugandy nedostaneš bez toho, aby si v ňom mal očkovanie proti žltej zimnici. Kontroluje sa pri vstupe spolu s pasom.

Nenapadá mi dôvod, prečo by to u koronavírusu malo byť inak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad máš pravdu, tedy doufám, nicméně Afričanův plán nabourává plánovaný začátek očkování na přelomu února a března. S tím že není ani zdravotník, ani senior se na něj může dostat později. Což je pak s plánováním špatný. 

Nikde jsem zatím nenašel info o tom jak by to chtěli evidovat, ten očkovací průkaz je zatím jen místní teorie připomínám. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaleží kolik lidí u nás mezinárodní očkovací průkaz vůbec má, i kdyby to byla třetina lidí (pochybuji, odhadl bych to na 10% a to jsem hodně optimistický), ale ať nežeru, kdyby třetina tak vydat 7 milionů průkazů a distribuovat bude pro státní správu operace na dva roky a za šest až čtyřicet miliard . . .  :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, Tom4 napsal:

... ten očkovací průkaz je zatím jen místní teorie připomínám. :)

Jasné, len sa bavíme o tom tvojom predpoklade. Ale teraz mi napadlo - nevystúpilo USA z WHO? Ak z toho systému vypadne taký veľký hráč, ktorý bude akceptovať iba nejakú inú formu dokladovania, to môže zmeniť hru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Liqid napsal:

Bych to neviděl tak černě, všichni necestují a nepotřebují tak ani pas. A v rámci EU to třeba ani nebude potřeba, ale to ukáže až čas

No v rukou státu vydání dokladů je pořád noční můra, před půl rokem jsem měnil OP a paní si to psala tužkou do notýsku, vybavení IT rok 2000 odhadem atd., ale snad to fakt nebude tak černý  (může se to ještě říkat  :D ;) ?) pokud tedy nebude potřeba prokázat se očkováním nejen k cestování ale co já vím, ve světle posledních dnů třeba i ke vstupu so hospody . . . pak je to černočerné.

před 19 minutami, wawrik napsal:

Jasné, len sa bavíme o tom tvojom predpoklade. Ale teraz mi napadlo - nevystúpilo USA z WHO? Ak z toho systému vypadne taký veľký hráč, ktorý bude akceptovať iba nejakú inú formu dokladovania, to môže zmeniť hru.

Vsadil bych se že už nad tím někdo dumá, jak píše geometr, byznys je byznys. USA je člen WHO, byť tedy Trump prohlásil že v polovině příštího roku ji opustí, ale ten toho prohlásil hodně a po ustanovení nového prezidenta do funkce to nebude mít žádnou váhu. Ale může to být klidně jiný globální hráč . . . 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Tom4 napsal:

Vtipy stranou, nyní zcela vážně miněná otázka je zda a v jakém režimu bude nebude povoleno cestování pro naočkované osoby. A protože bude mít každá země jiná pravidla pro in a out, plus peníze dělají svoje, takže některé vakcíny budou uznávány někde a jinde nebudou . . . 

Mimochodem jak třeba prokážu v březnu v Dubaji na letišti že jsem očkovaný a ještě k tomu vakcínou která je certifikována pro vstup do země, protoze tam mám sleepover a dál letím až druhy den do Sydney, a co nastane tam? Dostaneme po vzoru našich domácích mazlíčků mezinárodní očkovací průkazy? 

Tak kdyz budes ockovany, tak se nemusis bat testu. Ja to absolvoval a pohoda, dokonce pri priletu zadara. Jen jsem mel cekat na hotelu cca 12 hodin a pak prisla SMS a mohl jsem na plaz... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

By mě zajímalo, kdy spustěj ten rezervační systém na ag. testování, když se má 18.12. začít. Myslím teda HK kraj - FNHK a Jičín - nic. To je jasný, že to do Vánoc nestihnem, kua :angry:.
A ty věříš tomu, že se jim to vůbec podaří v dohledné době spustit? Viz třeba systém na prodej dálničních známek (a to je v jejich rozpočtovém zájmu...)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...