Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 3 minutami, geometr napsal:

Teď si na to kápnul. Flejm. A zase nic... Tak kde jinde už...

Prostě se letos před Vánocema nerafneme. Tak se na mě nezlobte kluci, že jsem vás tu dneska trochu škádlil.

Ale abych Ti @Conrade ještě odpověděl, a to zcela vážně: Já mám obavu, že lidi už to právě chápat začínají. Tak snad...

:notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, eskimak napsal:

Ono to je jednoduche. Niet pochyb ze s koronou a ockovanim nastupia aj ockovacie preukazy povinne na cestu lietadlom, vlakom, atd., atd., nie uz len do krajin tretieho sveta ale aj (a najma) vramci EU. 

Myslíš, že zruší Schengen kvůli chorobě se smrtností pod 1%, která bude nadále klesat? Možná příští rok, pak po tom nikdo ani neštěkne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, neuromancer napsal:

Myslíš, že zruší Schengen kvůli chorobě se smrtností pod 1%, která bude nadále klesat? Možná příští rok, pak po tom nikdo ani neštěkne. 

Nie, to som ani nenapisal. Ale do lietadla ci medzinarodneho rychlika podla mna bez testu nenastupis a mozno to tak ostane uz nastalo. A smrtnost nieje pod 1%, celosvetovo je okolo 2.5%, co spolu s infekcnostou je naozaj velmi velmi vela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš, že zruší Schengen kvůli chorobě se smrtností pod 1%, která bude nadále klesat? Možná příští rok, pak po tom nikdo ani neštěkne. 

Nejde jen o EU. Treba za par dni leti kolegove (z usa) do Jizni Koreje, kde mame klicovy zakazniky. Musi na 2 tydny do jihokorejskyho zarizeni do izolace, kde kazdy den stoji 1500 usd. To dela 45 000 usd nakladu za cestu navic.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, eskimak napsal:

Nie, to som ani nenapisal. Ale do lietadla ci medzinarodneho rychlika podla mna bez testu nenastupis a mozno to tak ostane uz nastalo. A smrtnost nieje pod 1%, celosvetovo je okolo 2.5%, co spolu s infekcnostou je naozaj velmi velmi vela.

Já se držím modelu CDC, který odhaduje skutečný počet infekcí až 8x víc, než potvrzených testem, takže ty čísla pak vychází jinak. U nás šéf UZIS myslím odhadoval asi 5x vyšší počet případů oproti testům. V každém případě ty čísla smrtnosti jsou určitě nižší oproti výpočtům z nakažených potvrzených PCR testy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, skalis napsal:


Nejde jen o EU. Treba za par dni leti kolegove (z usa) do Jizni Koreje, kde mame klicovy zakazniky. Musi na 2 tydny do jihokorejskyho zarizeni do izolace, kde kazdy den stoji 1500 usd. To dela 45 000 usd nakladu za cestu navic.

Tak Asie je jiná věc, taky mám v sobě ještě vakcínu na žlutou zimnici a bříšní tyfus z asijských cest. Koncem září jsem byl služebně v Číně a šlo to jenom s PCR testy, teď už blbnou s karanténou. V únoru dám JAR, tam jsou aktuálně vyžadovány PCR testy, papír vybírají při výstupu z letadla, aniž by ho kdo zkoumal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, skalis napsal:


Nejde jen o EU. Treba za par dni leti kolegove (z usa) do Jizni Koreje, kde mame klicovy zakazniky. Musi na 2 tydny do jihokorejskyho zarizeni do izolace, kde kazdy den stoji 1500 usd. To dela 45 000 usd nakladu za cestu navic.

Jep, potrebujeme od zaciatku roka drzat team v Norsku, spolu na mesiac plus, ale kedze po prilete Ta supnu do 10 dnovej karanteny, potrebujeme teamy dva. Jeden co bude kvasit v statnej karantene a druhy on site. Plus prvy team musi priletiet 10 dni skor. Okrem nakladov je tu druhy problem - nemame dost ludi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, neuromancer napsal:

Já se držím modelu CDC, který odhaduje skutečný počet infekcí až 8x víc, než potvrzených testem, takže ty čísla pak vychází jinak. U nás šéf UZIS myslím odhadoval asi 5x vyšší počet případů oproti testům. V každém případě ty čísla smrtnosti jsou určitě nižší oproti výpočtům z nakažených potvrzených PCR testy.

Ja sa drzim potvrdenych cisel a nie odhadov. Ak im "ujdu" nakazeni, tak im ujdu aj mrtvi. Alebo sa kazdy mrtvy posmrtne testuje na covid?

A smrtnost nesmrtnost, ak som spravne cital tak v CR uz na Covid zomrelo vyse 10k ludi, co je nepredstavitelne. Nepredstavitelne najma preto ze sa pred tym neskryjes, neexistuje ziadne premorenie atd. a nieje to koniec.

Uz nech je tu vakcina, stojim prvy v rade. A to v radoch nestavam nikdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, vzduch napsal:

Nemusím být první v řadě, ale selským rozumem jsem dospěl k závěru, že se nechám naočkovat. Moje drahá polovička to má jinak🙄

Když se dívám na toho zmocněnce pro očkování, tak mi vyvstává otázka kdy a kde. Obávám se, že Prymula se na to vykašlal proto, že to bude další nezvládnutý průšvih této skvělé vlády.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Az pominou ty prvni vlny ockovani potrebnych, necham se take ockovat.
Podruhe uz to fakt nechci prozit a s pribyvajicim vekem uz vubec ne.

Nechci tedy vakcinu Sputnik, 42 dnu bez alkoholu nedam, pres Covid jsem dal 16, coz bylo me zivotni maximum 🤣🤣

Ted vazne, o vikendu jsme mluvili se znamymi, tricatnici, a ti do toho nechteji jit, pac planuji/pokouseji se o rodinu. To mi prijde jako rozumne, minimalne to odlozit az po detech, nota bene kdyz uz to oba prodelali s velmi lehkym prubehem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, bedan napsal:

Když se dívám na toho zmocněnce pro očkování, tak mi vyvstává otázka kdy a kde. Obávám se, že Prymula se na to vykašlal proto, že to bude další nezvládnutý průšvih této skvělé vlády.

První skupina je definována jako 65 plus a všichni zdravotníci. Tedy dohromady dva a půl milionu osob. Pfizer sem pošle přesně desetinu dávek. To aby se Andy dal na čarování, a nebo začal konečně zodpovědně plánovat co, kdy, komu, jak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Bert napsal:

První skupina je definována jako 65 plus a všichni zdravotníci. Tedy dohromady dva a půl milionu osob. Pfizer sem pošle přesně desetinu dávek. To aby se Andy dal na čarování, a nebo začal konečně zodpovědně plánovat co, kdy, komu, jak.

Není to poprvé, kdy si říkám, jak on ty firmy řídí a že to jejich volební heslo "řídit stát jako firmu" je jalový a bez obsahu. Normální firma by zavřela krám při nejbližší roční závěrce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že Babišovo jmenování Babiše koordinátorem očkování mě hodně překvapilo. Dost dobře si neumím představit, jak se v případě nezvládnuté situace Babiš od Babiše distancuje a vyhodí ho jako jediného viníka z týmu (s komentářem, že ho Babiš zklamal... nebo nedostatečně informoval... nebo že měl přijít jiný Babiš a nepřišel...)

Vždyť na sebe vzal politickou odpovědnost. To mu není vůbec podobné - vzhledem k tomu, že mu kromě sleziny chybí i páteř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, bandicoot napsal:

Není to poprvé, kdy si říkám, jak on ty firmy řídí a že to jejich volební heslo "řídit stát jako firmu" je jalový a bez obsahu. Normální firma by zavřela krám při nejbližší roční závěrce.

Kouzelné slovíčko - dotace. To je to tajemství. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...