Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 6 minutami, dykmore napsal:

Kecal jsem s kolegou o covidu (o čem jiném taky..) a neshodli jsme se na jedné věci - nevíte snad náhodou někdo odpověď: modelový příklad-chlap jde na test, je pozitivní. Cestou domů ho sejme auto. Zemře tedy s koronavirem, doslova. Je tedy ve statistikách veden jako oběť koronaviru?

Spíš jako oběť silničního provozu, to je totiž, ač se to nezdá, dle mého ještě větší haló, než covid. Auto je mor 😞

Musíš vymyslet jinej příklad. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, kuncák7 napsal:

Spíš jako oběť silničního provozu, to je totiž, ač se to nezdá, dle mého ještě větší haló, než covid. Auto je mor 😞

Musíš vymyslet jinej příklad. 

Nemusí, je to v tom článku napsáno. ;)

Skutečně se dnes do covidové kolonky započítávají i oběti dopravních nehod, které byly zrovna pozitivní?

To jsou absolutní výjimky. Ten člověk by musel být hospitalizován, muselo by být zjištěno, že je pozitivní, a tam zemřít. To se bavíme o jednotkách případů maximálně. Počtem daleko závažnější je posouzení a určení příčiny smrti u zemřelých ve velmi seniorním věku, kteří mají řadu chorob, často v pokročilém stadiu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Tom4 napsal:

Nemusí, je to v tom článku napsáno. ;)

Skutečně se dnes do covidové kolonky započítávají i oběti dopravních nehod, které byly zrovna pozitivní?

To jsou absolutní výjimky. Ten člověk by musel být hospitalizován, muselo by být zjištěno, že je pozitivní, a tam zemřít. To se bavíme o jednotkách případů maximálně. Počtem daleko závažnější je posouzení a určení příčiny smrti u zemřelých ve velmi seniorním věku, kteří mají řadu chorob, často v pokročilém stadiu.

Jo, neuromancer..... byl rychlejší a hlavně přesnější. Já se už tohle snažím bagatelizovat, za což se omlouvám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I kdyby se obeti dopravnich nehod kovid pozitivni zapocitavaly, tak v tech poctech je to zanedbatelny. Tohle je typickej pseudoargument relativizujici problem s kovidem tak max pro volice spd. Mnohem vyssi pocet budou kovid obeti zemrely doma bez zaskatulkovani do kovidu - viz data o nadumrtnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už jsem tu někde psal. Se statistikama se dají dělat kouzla. Třeba míchat jabka s hruškama, jeden z největších matematickejch faulů. To už věděli v historii jiní borci. A co se týká obecně matematiky, když jsem viděl ty dnešní učebnice, kde jsou příklady na měnění čísel, nebudu si dělat iluze :default_biggrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, skalis napsal:

I kdyby se obeti dopravnich nehod kovid pozitivni zapocitavaly, tak v tech poctech je to zanedbatelny. Tohle je typickej pseudoargument relativizujici problem s kovidem tak max pro volice spd. Mnohem vyssi pocet budou kovid obeti zemrely doma bez zaskatulkovani do kovidu - viz data o nadumrtnosti.

Jestli to bylo na mě, tak jsem opravdu dal pouze otázku a dostal jsem zde odpověď. Žádný pseudoargument ani flame, prostě jsem tu informaci nevěděl a teď už ji vím, nic víc, nic míň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, geometr napsal:

To už jsem tu někde psal. Se statistikama se dají dělat kouzla. Třeba míchat jabka s hruškama, jeden z největších matematickejch faulů. To už věděli v historii jiní borci. A co se týká obecně matematiky, když jsem viděl ty dnešní učebnice, kde jsou příklady na měnění čísel, nebudu si dělat iluze :default_biggrin: Myslel to pochopitelně jako nadsázku ale obávám se že v mnoha případech je to pravda  😭

Statistika je přesný údaj z nepřesných čísel 

Pak si vzpomínám na pana docenta Blektu který při přípravě přednášky na nějakou konferenci když nám to nějak nevychazelo prohlásil tak mi dejte výsledek který by měl být a já vám k němu udělám statistiku 😁

Myslel to pochopitelně jako nadsázku ale obávám se že v mnoha případech je to pravda 😭 

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Conrad napsal:

Statistika je přesný údaj z nepřesných čísel 

Pak si vzpomínám na pana docenta Blektu který při přípravě přednášky na nějakou konferenci když nám to nějak nevychazelo prohlásil tak mi dejte výsledek který by měl být a já vám k němu udělám statistiku 😁

Tohle je přesný 🙂 Kdo někdy dělal statiku, tak ví svoje. Vezmete přesná čísla, která zanesete do předem definovaných vzorců. Nakonec se podáváte z okna, vynásobíte to "bulharskou konstantou" a máte výsledek, který jste potřebovali 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel jsem svědkem kampaně - stovky dekovnych dopisu, že 101 dopisu, takže statistiku ano, ale s rozmyslem. 

Skalis má se svým argumentem pravdu, ale stejně si myslím, že i ten 1 má svou váhu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, dykmore napsal:

Kecal jsem s kolegou o covidu (o čem jiném taky..) a neshodli jsme se na jedné věci - nevíte snad náhodou někdo odpověď: modelový příklad-chlap jde na test, je pozitivní. Cestou domů ho sejme auto. Zemře tedy s koronavirem, doslova. Je tedy ve statistikách veden jako oběť koronaviru?

Na Slovensku musí človek umrieť v priamom dôsledku na vírus, aby sa dostal do štatistiky. Nestačí mať vírus v krvi, musí tam byť príčinná súvislosť. Robia sa kvôli tomu povinné pitvy.

Edit: narýchlo vygooglený link na reportáž z pitevne.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to bylo na mě, tak jsem opravdu dal pouze otázku a dostal jsem zde odpověď. Žádný pseudoargument ani flame, prostě jsem tu informaci nevěděl a teď už ji vím, nic víc, nic míň.

Vsak ja to nemyslim na Tebe s tim argumentem. Ale tohle tvrzeni jsem slysel uz tolikrat bez spetky ochoty se nad nim zamyslet :).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, dykmore napsal:

Kecal jsem s kolegou o covidu (o čem jiném taky..) a neshodli jsme se na jedné věci - nevíte snad náhodou někdo odpověď: modelový příklad-chlap jde na test, je pozitivní. Cestou domů ho sejme auto. Zemře tedy s koronavirem, doslova. Je tedy ve statistikách veden jako oběť koronaviru?

Na SK nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, j.ocvirk napsal:

Cau, chystam se mezi svatkama na Slovensko. Jak to ted je? Uz se v tom........

Staci antigenni test? Navrat do CR je potom v pohode? Diky.

Pokiaľ viem, tak slováci, česi a rakúšania spolu jednali, aby si navzájom uznávali antigénové testy, ale či sa dohodli neviem. inak na slovensku je zákaz vychádzania a stertávania viac ako dvoch rodín a taktiež je všetko zatvorené okrem potravín, pošty a benzíniek. Ak by si chcel lyžovať, tak potrebuješ mať negatívny antigénový test.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi volala kamarádka, abych se určitě nenechal očkovat, že mi RNA vakcina změní genetickej kód. Úplně se mi při tom telefonátu vybavila Emma Thompson (aka Dr. Alice Krippin) na začátku filmu "Já, legenda"... Zdroj nevím, ale asi něco jako Sputnik, Aeronet nebo tak něco.

Tak bacha na to, chlapi :)

Faktem ale je, že pokud to jen trochu půjde, raději si počkám. Jestli správně chápu situaci, závěrečným testováním vakciny resp. vakcin - v dostatečně masivním měřítku a na dostatečně reprezentativním vzorku - bude až první vlna očkování naostro... a jakous takous  jistotu o její skutečné neškodnosti budeme mít tak za dva tři roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...