Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Jako první příznak jsem pocítil ne ztrátu, ale ZMĚNU chuti, která mi způsobila strašlivou škodu ( vylil jsem celou láhev mého oblíbeného vína a značnou část druhé, než mi to došlo). 

Pak jsem měl asi  tři dny pocit, že mi někdo neustále rve maso od kostí. Zvlášť v oblasti zad- bederní a hrudní páteř a žebra- jsem měl pocit, že jsem soustavně plíživě vykosťován. 

Vyšší teplotu jsem podle mého neměl. Bolest hlavy- možná trochu, ale ve srovnání s pocity v zádech naprosto opomenutelný vjem. 

Po třech dnech čich na nule - to vydrželo více než měsíc a ani teď tedy nic moc- a chuť na nule - ta se sice vrátila, ale nedá se jí příliš věřit, neboť začala kladně hodnotit některá moravská červená vína, za což se krapet  hanbím.

Problémy s dechem žádné, kašel ne více než je u mě  běžné.  Teď jsem občas dýchavičnější, taky jsem přibral tři kila... a jsem daleko línější než dřív ( tento příznak kupodivu dostupná literatura nezmiňuje).

Teprve když mi začalo být líp, málem mě to zabilo- dostal jsem chuť na kávu ( je to jako když člověku uříznou nohu, taky ho počád bolí palec nebo kotník, tady necítíte  chuť, ale přesto chuť na kávu, steak a číši vína přetrvává) a když jsem postavil mocca na hořák, usnul jsem únavou v křesle- jak mi povolily ty záda, konečně se dalo spát. Po dvou hodinách přiběhla manželka z nákupu a co prý blázním, že je tu tak cítit plyn... Já se sice po šlofíku probudil, ale na kafe jsem samozřejmě zapomněl (demence je prý taky jeden z příznaků) a necítil jsem vůbec, vůbec nic. Děkoval jsem Bohu, že jsem přestal kouřit už před lety.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, straspol napsal:

Jako první příznak jsem pocítil ne ztrátu, ale ZMĚNU chuti, která mi způsobila strašlivou škodu ( vylil jsem celou láhev mého oblíbeného vína a značnou část druhé, než mi to došlo). 

Po třech dnech čich na nule - to vydrželo více než měsíc a ani teď tedy nic moc- a chuť na nule - ta se sice vrátila, ale nedá se jí příliš věřit, neboť začala kladně hodnotit některá moravská červená vína, za což se krapet  hanbím.

 

Každý vidí trable v něčem jiném 🙂

Hlavně že je líp 😉  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, straspol napsal:

... chuť na nule - ta se sice vrátila, ale nedá se jí příliš věřit, neboť začala kladně hodnotit některá moravská červená vína, za což se krapet  hanbím.

🙂

 

A s tim sporakem, dalsi si kup s pojistkama vypnuti plynu pri zhasnuti plamene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, odjinud napsal:

🙂

 

A s tim sporakem, dalsi si kup s pojistkama vypnuti plynu pri zhasnuti plamene.

to by snad měl být standard, vzpomínám si že jsme to měli na nějakém laciném sporáku někdy snad před dvaceti lety. Máma si furt nemohla zvyknout že má ten knoflík chvilku přidržet než čidlo zjistí že to opravdu hoří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pan ředitel nepřišel po svátcích do práce. prý chřipka. teď volal, že covid. a to je jeden z těch, co naprosto striktně dodržoval naprosto striktně všechna opatření a za nedodržování 3R ukládal pokuty. a mě zrušili v důsledku toho dovolenou a na silvestra budu v práci. tvl, nejen celý rok je zk.r.v.ený, ale prosinec se fakt povedl.ufff

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám na ta čísla, která se počítají kdo ví z jakých testů, situace dle toho úplně nejhorší od března, za poslední dva měsíce co je nový ministr zdravotnictví a PES, kterým se ale vláda neřídí je nejhorší taky. Ale od zítřka se to začne počítat jinak. Kdepak je asi ta chyba? Promiňte, tenhle jizlivý úvod jsem si nemohli odpustit.

Vzhledem k tomu že čísla rostou poslední dobou i v jiných státech nezávisle na jiných opatřeních, je třeba možné že testy reagují také na sezonní virózy? Naplánovat něco do budoucna se stává velmi obtížné. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tom4
Ak je pravda že je tu zmutovaná verzia ktorá je ľahšie prenosná tak by som videl dôvod tam. Nemyslím že ľudia sa teraz stretávajú viac ako v lete.

Ak má byť spása vakcína tak to bude ešte veselé keďže je jej momentálne malo.
Moc pokoja mi nepridá že sú rozdielne technológie jej vývoja, výroby ...teda nie že by som si dokázal vybrať ale rád by som si pozrel diskusiu nejakých múdrych hláv ktorú by preferovali keby bola možnosť výberu

https://www.mc-praha.cz/mcp/prehled-vakcin-proti-covid-19-mechanismy-ucinku-vyhody-a-nevyhody/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, bohus76 napsal:

A bude hůř.Furt chtěli rozvolňovat a jak jsem viděl v telce ty davy na uzavřených sjezdovkách, bylo mi z toho nedobře.Dalsi davy v obchodech,pak se můžeme divit,že přibývá tolik nakažených.

Proboha!!! tolik lidí na čerstvém vzduchu!! Přitom dělali výzkum v budově Hlavní pošty žádný koronavirus nepotkali. A to je uzavřený prostor, kde se denně protočí stovky lidí.. Tak nestrašte číslama

https://facebook.com/story.php?story_fbid=10224742596660200&id=1470658451

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná kdyby nebyly žádný opatření a nechalo se to na lidech (jejich vlastní zodpovědnosti a strachu) a udělala nějaká seriózní kampaň v téhle fázi (a ne opakovaný vládní šaškárny a evidentně nesmyslný a nedodržovaný systémy pojmenovaný po nebohých zvířátkách), byl by potenciál šíření nákazy ve výsledku menší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, geometr napsal:

Možná kdyby nebyly žádný opatření a nechalo se to na lidech (jejich vlastní zodpovědnosti a strachu) a udělala nějaká seriózní kampaň v téhle fázi (a ne opakovaný vládní šaškárny a evidentně nesmyslný a nedodržovaný systémy pojmenovaný po nebohých zvířátkách), byl by potenciál šíření nákazy ve výsledku menší.

A komu si myslíš, že by to prospělo?! 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...