Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Otazka za sto bodu je, kde se nejvice prenasi nakaza? Jestli mezi praci a rodinou, tak noseni rousek a stavajici opatreni nic dalsiho nezlepsi. Kolik lidi/firem nosi v praci rousky atd. My teda jo, ale odhaduju, ze takovejch nebude vetsina.

Problem taky je, jak uz nekdo zminil, vysokej absolutni pocet a podzimni rozvolneni pred vanoci. Foundry, sam tomu dobre rozumis, ze ty efekty maji transportni zpozdeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, skalis napsal:

Otazka za sto bodu je, kde se nejvice prenasi nakaza? Jestli mezi praci a rodinou, tak noseni rousek a stavajici opatreni nic dalsiho nezlepsi. Kolik lidi/firem nosi v praci rousky atd. My teda jo, ale odhaduju, ze takovejch nebude vetsina.

Problem taky je, jak uz nekdo zminil, vysokej absolutni pocet a podzimni rozvolneni pred vanoci. Foundry, sam tomu dobre rozumis, ze ty efekty maji transportni zpozdeni.

Ale jo, mě jen pobavilo, že čím víc lockdownujem, tím víc rostou čísla - abych byl tedy přesnej, pozitivně testovaných. Což nemusí znamenat nakažených a už vůbec ne nemocných.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 @African

Ano, situace je kombinací úplně chaotických opatření která přicházejí náhodně, k tomu ty firmy co nejsou nuceně zavřené jedou tak jak se dá, protože vědí ze v případě nákazy a podniku v karanténě by nastal příšerný průser už během dvou týdnů co by zastavilo výrobu = nedodržuje je hygiena až tak tolik = doma zůstane až ten co má příznaky ale nedej bože aby nahlásil někoho z fabriky.

K tomu davy lidí v supermarketech, to že ti dnes neprodají pero do školy pro děti je uplná haluz, protože kdyby byly otevřeny všechny obchody tak se lidé rozvolní, takhle je to naopak, těmi omezeními provozní doby a obchodů se lidi koncentrujía to jakože hodně, viz. libovolný supermarket. A koncentrace lidí je další špatně.

Ohledně trasování kontaktů je to další chaos, pokud tedy funguje. Po 10 měsících by snad už mohl stát umět efektivně fungovat, za tu dobu bych se asi i já naučil řídit atomovou elektrárnu . . . ;)

Neukázněnost samozřejmě bude také zastoupena, ale aniž bych měl podklady, tak podle mého se v tramvaji kde jede pár pokašlávajících lidí do práce, kam jedou protože viz. třeba výše důvody se covid bude šířit, na rozdíl od skupinky lidí co nekašlou a protože jsou zdraví tak jdou pospolu na výšlap do hor. Těch skupinek je pár desítek až stovek za víkend, tramvají, busů a metra jsou desítky tisíc spojů denně. Řekl bych že riziko je jasně dané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, DavidC3 napsal:

Trasuje, měl sem ted Covid i žena, oboum volala hygiena a když sem řekl že jsem byl v kontaktu s rodiči tak museli na testy a pak telefon s hygieny..............

Hm, tak asi jak kdy ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj dnešní zážitek s trasováním. Naše mami dnes ráno dostala zprávu o pozitivním testu. Za pár hodin jí volali z hygieny, vysvětlili co a jak a zeptali se na kontakty v posledních pár dnech. Uvedla mj. čtyři lidi z naší rodiny, co jsme se potkali u nedělního oběda a jejich telefonní čísla. Volá mi, že mi asi bude telefonovat hygiena. Moc jsem tomu nevěřil, ale během pár hodin nás všechny obvolali a po telefonu vyřídili žádanky na PCR testy. Celkem mne ta rychlost překvapila. Ale je pravda, že každému z nás volal asi někdo jiný a neměl informace o těch ostatních, přičemž někteří jsou ze stejné domácnosti. Netuším, jaký mají systém, ale asi by nebylo od věci, kdyby jeden člověk vyřešil a obvolal nakaženého včetně jeho trasovaných kontaktů. Jinak OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem teď četl info z tiskovky ministra zdravotnictví, kde konstatuje, že vysoká čísla dnes jsou důsledkem setkávání lidi přes Vánoce. A dodává, že právě pro umožnění setkávání vláda zpřísnila opatření až od 27/12. 

No.

A taky tvrdí že za počty může plošné antigenní testování které chytá bezpříznakové, bez toho by nebylo 17200 pozitivních ale odhadem 12000.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Liqid napsal:

Další věc je, že hrozně moc lidí naběhlo dobrovolně na testy. Včera na tiskovce bylo řečeno, že se opět změní metodika výpočtu, tak uvidíme.

No, v antigennim testovani  jsme na padesatem miste na svete, positivita ant. testu je automaticky PCR test. V tom problem nebude....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pritom by stačilo aby boli testovacie miesta viac dostupné a zadarmo bez nejakých dlhých radov. každý pozitívny by dal vedieť ľuďom ktorých stretol, v čase lockdownu ich asi nie sú stovky a tí sa sami sledovali a poprípade sami išli na test bez toho aby sa hlásili obvodacke.

Čo mna akože ‘štve’ že miesta v prírode, parku, za mestom atd ktoré sú väčšinou prázdne, sú zase úplne preplnene ľudmi.
keď boli normálne otvorené obchody tak sa ľudia motali po nich a teraz keď je všetko zavreté tak všetci majú ohromnú potrebu sa prechádzať.

Ináč neviem či ste postrehli ale v SVK je štátom prikázaný homeoffice. :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, odjinud napsal:

Co jsou na Slovensku ohledne covodu ted tak denervovani? Maji 5000 nakazenych za vcera, my 17000; co bychom za slovenska cisla dali. Nebo tam vytunelovali zdravotnictvi od rozdeleni federace vice nez u nas?

rozmrdane a totalne skorumpovane zdravotnictvo a zufalo neschopna vlada odtrhnuta od reality riadena populistickym narcisom. inac vsetko po starom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Tom4 napsal:

Asi trasuje, ale docela situaci vystihuje co o tom psal nickolas na předchozí stránce.

Já nahlásil celou rodinu, když mladších dcera byla + a z hygieny se ozvali jen manželce. Pak to měla starší dcera a už se neozval nikdo. Jen SMS, že nestíhají. Ozvali se až těsně před koncem roku, kdy už jsme byli všichni -

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Tom4 napsal:

To ani náhodou, všichni co znám to dodržují, nikdo nechodí bez roušky, nikdo nepoletuje venku po nocích, všichni sedí na prdelich doma, děti nechodí do školy, podniky zavřený.

Chce to nesledovat senzacechtivý bulvár. 

A že lidi řvou je jasné, pokud to neomezuje zrovna tvoji firmu tak pohoda, ale představ si co byste asi tak dělali kdyby jste museli třeba na tři měsíce zavřít? 

Já si to nepředstavuju, já to prožívám a hlavně máme "výhodu" rodinné firmy 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...