Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Já se celkem bojim chodit do práce. U nás i na ústředí prakticky nikdo od jara nenosí roušky, všichni se sdružují jakoby nic, desinfekci nevidím nikoho používat. Návštěvy se pouští taky bez roušek, desinfekci u vchodu je nikdo nenutí použít. Když to budu řešit s nadřízeným, tak je jasné, že se nic nestane, naopak já jsem v menšině. Zajímalo by mě, jestli mám nějakou šanci na nápravu. Nebyl někdo v podobné situaci?

Já roušku nosim, desinfikuju se, když jsem sám v kanceláři, naplno větrám a des. kliky dveří a okna. Ovšem s pocitem marnosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Tě zaměstnavatel nemůže z kanclu přesunout na Home Office, podej výpověď ze zdravotních (psychiatrických) důvodů - protože hadrovej slinták ani Burešův denaturák Tě v kolektivu "sdružujícím se" z provozních důvodů dlouhodobě v jedné místnosti nijak neochrání - a svým uvědomnělým větráním teď v zimě akorát sobě i ostatním přivodíš nachlazení, se kterým pak i "bezpříznakový" COV19 akorát společnými silami rozprskáte do okolí. Ber to třeba tak že lidi s panickou hrůzou z výšek nebo ohně taky nikdo soudný nenutí dělat lešenáře nebo hasiče - teda ne že by svět nestál o hrdiny, ale když se už teď klepeš kvůli nervům, nebudeš fungovat ani se sebelepšími ochrannými prostředky... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, aaaa napsal:

Zaměstnavatel mě před Vánocema přesunul do jiné kanceláře, takže už nejsem sám, ale dva. Výpověď podávat nechci, nemám jiné zaměstnání. No a větrat je určitě potřeba. Cítím se být zásadně diskriminovaný.

Výpověď určitě nedávej, podle všeho je todle tvoje první a poslední kancelářské zaměstnání. Tak se drž, dokud to de.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, aaaa napsal:

Já se celkem bojim chodit do práce. U nás i na ústředí prakticky nikdo od jara nenosí roušky, všichni se sdružují jakoby nic, desinfekci nevidím nikoho používat.

Nejsi náhodou doktor? V mně známých nemocnicích se mimo veřejné prostory a covid oddělení taky roušky moc nenosí a všichni se sdružují🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele @aaaa, kdybychom Ti měli každý začít vypočítávat do jakých rizikových skupin jsme to kdo celoživotním úsilím dotáhli, upekli bychom Bertovi server.

Takže ve vší slušnosti: Svůj pracovní režim bys měl řešit v první řadě se svým šéfem a nebo odborama, máte-li kolektivní smlouvu. Jestli přitom dostaneš padáka (už to že tyhle věci taháš ven by se dalo považovat za hrubé porušení, bububu §55) a nebo jenom od kolegů na budku je samozřejmě Tvé riziko. Alternativně si můžeš po dobu nouzového stavu vzít taky neplacené/studijní volno, nebo se hodit marod - jako dospělej svéprávnej inkoust s přístupem k internetu by sis snad měl umět poradit. A jestli ne, můžeš se aspoň nechat politovat na mimibazaru.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě docela překvapuje, že se na to někde kašle. U nás se i za roušku pod nosem dává bez pardonu vytýkací dopis = minimálně 20k Kč ztráta, protože s vytýkacím dopisem není nárok na měsíční, ani následně na pololetní bonus. 

Jsou zavedeny pravidelné desinfekce vlastních pracovišť, nesplnění je také bráno jako porušení pracovní kázně. Stejně tak nedodržování 2m odstupu, pokud to situace nevyžaduje. 

Stejně tak nás kancelářský všechny vyhnali na homeoffice. A zdá se, že se to i vyplatilo, protože prozatím se nám to uvnitř firmy nešíří, byť to někteří kolegové chytili. Obvykle od manželky, nebo jiného příbuzenstva. Přičemž ty jejich manželky jsou obvykle ze skupiny učitelstva, případně státního úřednictva. 

Stejně tak firma vyhání zaměstnance na placené volno, pokud je nějaké podezření na možné infikování. Např. jeden covid pozitivní ze skupiny lidí, co se sváží jedním autem do práce = všichni jsou v karanténě, všichni na testy, které platí firma. 

Ona to není legrace zastavit provoz fabriky, která produkuje poměrně infrastrukturně důležité výrobky. 14 dní by se ještě ustálo rozsáhlými sklady, ale omezit to na měsíc (než se zaměstnanci vyléčí), tak to pocítí stovky tisíc lidí na celém světě. Nejen z pohledu prvotní výroby celého technologického celku, ale i z pohledu pravidelného servisu téhle techniky. Agenturní zaměstnance nebereme, protože tam je to riziko zavlečení extrémní. 

A hlavně - jsme US firma, kde se management bojí "amerického" způsobu myšlení lidí. Vy za to můžete, že jsem to chytil, Vy jste nedělali nic, žádná účinná opatření, dám to k soudu, chci odškodnění, mám trvalé následky. A dle mého názoru jsou velké šance, že to poškozený vyhraje, protože tato opatření jsou vyhlášena vládou, a pokud zaměstnavatel na to kašle, tak co u toho soudu čeká? Že soudce řekne "roušky jsou jen pro ovce, nenechme se ovládat, žalobu zamítám"?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Radek124 napsal:

Hele @aaaa, kdybychom Ti měli každý začít vypočítávat do jakých rizikových skupin jsme to kdo celoživotním úsilím dotáhli, upekli bychom Bertovi server.

Takže ve vší slušnosti: Svůj pracovní režim bys měl řešit v první řadě se svým šéfem a nebo odborama, máte-li kolektivní smlouvu. Jestli přitom dostaneš padáka (už to že tyhle věci taháš ven by se dalo považovat za hrubé porušení, bububu §55) a nebo jenom od kolegů na budku je samozřejmě Tvé riziko. Alternativně si můžeš po dobu nouzového stavu vzít taky neplacené/studijní volno, nebo se hodit marod - jako dospělej svéprávnej inkoust s přístupem k internetu by sis snad měl umět poradit. A jestli ne, můžeš se aspoň nechat politovat na mimibazaru.

Já si myslím, že nemáš pravdu, a že to hrubým způsobem zlehčuješ. Tím bych to u tebe uzavřel.

 

@eLzyxDíky za jediný rozumný příspěvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je úsměvné, jak někdo napíše mám strach a reakce je “ses v prdeli vole, radši se sám zastrel v podzemním bunkru” a potom co zemře člověk z rizikové skupiny, otec jednoho z nás, přicházejí kondolence na 2 strany.

zdravy člověk (jedinec, který v teto době zachová zdravy rozum budiž pochválen) vi, ze premira strachu, ale i zlehcovani škodí 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, vwtyp11 napsal:

Je úsměvné, jak někdo napíše mám strach a reakce je “ses v prdeli vole, radši se sám zastrel v podzemním bunkru” a potom co zemře člověk z rizikové skupiny, otec jednoho z nás, přicházejí kondolence na 2 strany.

zdravy člověk (jedinec, který v teto době zachová zdravy rozum budiž pochválen) vi, ze premira strachu, ale i zlehcovani škodí 

 

Diky, usetril jsi mi praci. Kovbojove predpokladam necetli chlapovu zdravotni kartu, ale rad maji na rozdavani. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i když si myslím, že díky svému "mládí" nejsem na ráně, tak strach mám tak jako tak. Třeba kolega prodělal covida před 2 měsíci a stále se mu nevrátil čich. Je podobně "mlád", jako já. Má podobně mírnou nadváhu jako já. Je podobný rekreační sportovec jako já. A doktoři mu říkají, že se může stát, že už se mu čich nikdy nevrátí, nebo jen v omezené míře.

Už jen to by mne sralo neskutečným způsobem, protože jsem řekněme požitkář. Mám rád chutě, mám rád vůně, mám rád krásné věci. A najednou všechno chutná jak molitan, všechno voní jak sklo (nijak). Nemít možnost přivonět si k vlasům či kůži ženské, nemít možnost cítit vůně jídel, která jsou pro mne připravována, nemít možnost cítit vůně exotických rumů ... nedej bože abych přišel i o chuť. Zvlášť s mým extrémně citlivým a mlsným jazýčkem. Určitě by to mělo vliv na moji psychickou pohodu. Život by se stal nudnějším. 

Mimochodem s tímto kolegou jsem byl v rizikovém kontaktu, v uzavřené místnosti několik hodin, školil jsem jej z IT. Druhý den měl příznaky. Tudíž byl celou tu dobu infekční. Co mi pomohlo? Moje zázračná imunita? Pochybuji, občas ta mrška bojuje i proti mne. Takže roušky, desinfekce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velká postava naší psychiatrie pan profesor Vondráček kdysi prohlásil

Kdo nemá strach patří  k psychiatrovi

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...