Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 22 minutami, Gustaf napsal:

Afri, jestli to zůstane u tohoto hladkého průběhu,tak paráda. Já si dneska nechal dělat test na protilátky, tak jsem zvědavěj jak dopadnu....

Kde se to obecně dá nechat udělat a kolik to koštuje? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, moco napsal:

Kde se to obecně dá nechat udělat a kolik to koštuje? Díky

U nás v laborce na poliklinice... odesílají pak do Plzně na vyhodnoceni. Chtějí za to 500kc. Ale někde jsem četl, že to je i za 350kc. To je asi na odběrných testovacích místech. Tam se asi musíš zaregistrovat, jako kdybys šel na testy. Nechtělo se mi tam trmacet kvůli 150kc. Tady jsem sjel výtahem o dvě patra níž a bylo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, moco napsal:

A mohu tam jít (má to cenu?), i když jsem nemoc neprodělal? Alespoň o tom nevím.

Co si tam pamatuji, tak v říjnu jsem byl 3 dny nachlazený. 

Já myslím že tam může kdokoliv. Zkus se zeptat v nějaký laborce co máš poblíž. Určitě to taky budou dělat. 

Mě to právě zajímá, protože to měly obě dcery a já ani manželka nic. Z hygieny nám právě řekli že už jsme to museli tedy prodělat dříve. No tak jsem zvědavej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Gustaf napsal:

Mě to právě zajímá, protože to měly obě dcery a já ani manželka nic. Z hygieny nám právě řekli že už jsme to museli tedy prodělat dříve. No tak jsem zvědavej...

Pokud máte dobrou slizniční imunitu, tak protilátky mít nebudete, ale imunitní systém zafungoval dokonale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Gustaf napsal:

 

Ha, tak nic :)

Informace o výsledku vyšetření:

Průkaz IgG protilátek proti viru SARS-CoV-2 je NEGATIVNÍ.
Výsledek v tištěné podobě lze vyzvednout na místě odběru po dobu jednoho
týdne.

Oddělení klinické mikrobiologie
PRIVAMED a.s.

A teď babo raď viď? :D Ty jsi byl v karanténě s manželkou pod jednou střechou, když si v tom dupali a byl si celou dobu negativní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se nějak ošíval před deseti dny, jeden den zimnice, bolesti, následující den antigenni test nicméně negativní. Tak jsem to hodil za hlavu, že je to jen viróza, a týden na to jsem ztratil čich a chuť. Jinak mi nic není, jen rýma, ale to může být každoroční citlivost na zimu. Nikomu v okolí taky nic není. Tak už fakt nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, African napsal:

A teď babo raď viď? :D Ty jsi byl v karanténě s manželkou pod jednou střechou, když si v tom dupali a byl si celou dobu negativní?

Jj, nejdřív mladší dcera a od ní to chytla starší. Tak se nám to protáhlo na 3 týdny karantény. Po celou dobu spolu. Děti mám lezou do postele, občas po nich něco dojidame. 2x jsme byli na testech a negativní. To prostě nechápeš....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Gustaf napsal:

Jj, nejdřív mladší dcera a od ní to chytla starší. Tak se nám to protáhlo na 3 týdny karantény. Po celou dobu spolu. Děti mám lezou do postele, občas po nich něco dojidame. 2x jsme byli na testech a negativní. To prostě nechápeš....

Jo, jo, je to zajímavý jak se to chová. Jsem zvědavý jak dopadneme, dnes druhý negativní, za pět dní společně s holkou na pcr test... Prý jestli to nechytneme, tak jsme si tím už s největší pravděpodobností prošli, těžko říct....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, bandicoot napsal:

Já jsem se nějak ošíval před deseti dny, jeden den zimnice, bolesti, následující den antigenni test nicméně negativní. Tak jsem to hodil za hlavu, že je to jen viróza, a týden na to jsem ztratil čich a chuť. Jinak mi nic není, jen rýma, ale to může být každoroční citlivost na zimu. Nikomu v okolí taky nic není. Tak už fakt nevím...

To bych si skoro vsadil, ze jsi vyhral bingo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, African napsal:

Jo, jo, je to zajímavý jak se to chová. Jsem zvědavý jak dopadneme, dnes druhý negativní, za pět dní společně s holkou na pcr test... Prý jestli to nechytneme, tak jsme si tím už s největší pravděpodobností prošli, těžko říct....

To nám pak z hygieny tvrdili taky, že sme si s tím museli projít. Proto jsem si nechal udělat ten test na protilátky. A vono hovno :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, nickolas napsal:

To bych si skoro vsadil, ze jsi vyhral bingo. 

Fakt, předminulý týden čtvrtek blbě, v pátek test negativní (hypoteticky test za příznakového stavu, takže nejlíp načasovaný) a teď v neděli v poledne jsem naposledy cítil naposledy cibulku na pánvi a pak večer už nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dávám znovu odkaz na článek ohledně studie z Masarykovy univerzity:

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/vedkyne-koutna-pametova-imunita-chrani-po-prodelani-covidu-jeste-rok-40346029

Existují případy - a není jich málo, kdy se někteří lidé potkávají s nemocným člověkem hodně nablízko, a přesto neonemocní. Žijí v jedné domácnosti, spí v jedné posteli, a přesto jsou jejich PCR testy stále negativní. Měli jste tam taky podobné případy? Čím to je?

Ano, měli jsme takové případy. My jsme řekli, že u člověka, který už nemoc prodělal, nacházíme ve vzorku měřitelné množství těch svítících klíčů. Ale ani u některých, kteří nemoc ještě neprodělali, nelze říct, že by jim ve vzorku nesvítilo vůbec nic. I u nich my nacházíme mikropopulaci obranných lymfocytů, je to takříkajíc na bázi pozadí, statisticky je to nevýznamné, ale jsou tam. Říká se tomu zkřížená reaktivita. Znamená to, že v minulosti se takový člověk potkal sice s jiným, ale podobným typem viru.

Nesmíme zapomínat, že každý z nás už nějaký koronavirus mohl někdy potkat, byť ne tak agresivní. Takže pro tělo tento virus není úplně neznámý. Ano, měli jsme tam lidi, kteří nám říkali, manžel to měl, děti to měly, v kanceláři to lítalo a já pořád nic. Je možné, že organismus si u těchto lidí vzpomněl na podobného nepřítele, a tudíž SARS-CoV-2 zlikvidoval třeba už hned na sliznici a nedovolil mu vůbec, aby se dostal dále do dýchacích cest. Takoví lidé paradoxně nemají ani protilátky, dokonce ani větší počet svítících klíčů, a přesto jejich imunitní systém zafungoval dokonale.

Druhou možností je, že parter, který nemoc „přinesl“ domů, postupně každý den dávkoval svém protějšku malé množství virových částic, a tak došlo k vybudování silné slizniční imunity na bázi IgA protilátek a člověk neonemocněl. A hlavně nedošlo k průniku do organismu, tudíž se nevytvořily ani paměťové T lymfocyty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, bandicoot napsal:

Fakt, předminulý týden čtvrtek blbě, v pátek test negativní (hypoteticky test za příznakového stavu, takže nejlíp načasovaný) a teď v neděli v poledne jsem naposledy cítil naposledy cibulku na pánvi a pak večer už nic.

To je to o cem mi rika zena. Privezou pacienta, jasne priznaky, presto negativni test. Vecer, nebo druhy den novy test a bum ho, ma ho tam. 
Samozrejme to mit nemusis. A nebo taky mohl byt test spatne setreny, nebo falesne negativni, nebo jsi v tu dobu virus jeste nevylucoval, coz bys ale vzhledem k priznakum uz mel. Ale jak rikam, stava se to. Kazdopadne ti to nepreju!
Stejne tak to nakazeni v rodine. Otec pouze nemel cich, chranil se a stejne to macecha chytla. Zena mela priznaky jak prase, byli jsme spolu nekolik dnu a ja i decka cisti. Pak babo raď. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, vcera/predevcirem vyhlasili, ze musi upravit PES, pac podle puvodnich pravidel mame jit do stupne 4, coz by melo znamenat rozvolneni a to je nezadouci. Dneska premysli, ze by zavedli stupen 6. Nerikali nahodou, ze PES vymysleli proto, aby bylo jasne a predvidatelne jake opatreni budou platit? Ti by tam meli ty vyznamenani dostat vsichni do jednoho. To jsou fakt vykony na medaili. 🤪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, nickolas napsal:

Tvl, vcera/predevcirem vyhlasili, ze musi upravit PES, pac podle puvodnich pravidel mame jit do stupne 4, coz by melo znamenat rozvolneni a to je nezadouci. Dneska premysli, ze by zavedli stupen 6. Nerikali nahodou, ze PES vymysleli proto, aby bylo jasne a predvidatelne jake opatreni budou platit? Ti by tam meli ty vyznamenani dostat vsichni do jednoho. To jsou fakt vykony na medaili. 🤪

Končí tzv. nouzový stav. Je potřeba trochu mediální hysterie.

@Filip.J jako ti matematici z nejrůznějších až kontroverzních rádcovských organizací jak jsem psal dříve o tom kdo za tím stojí? Tak tyhle vykutálené firmy, ehm, pardon, instituty a organizace bez zisku si přišly akorát sáhnout na prachy. Což se jaksi politikům moc nehodí aby někdo užíral.

Mimochodem ten pes je dnes sedmý den po sobě ve stupni 4. Tedy, podle "matematiků", ne podle vlády by měly jít opatření od dnešní půlnoci do stupně 4. Na 5. stupeň by se měly opatření vrátit až pokud by index byl 3 dny po sobě na stupni 5. Jestli oni ti matematici neudělali někde chybu při opisování z těch dvou studií a interaktivního grafu, podle kterých to modelovali . . . 

 

Začínám mít takový neblahý dojem že tahle situace začíná mnoha lidem vyhovovat. Nejen politikům. Sledujte jak se v tomto bananastate zaměříme behem následujících 14 dní na: otevření skiareálů, protože jarní prázdniny, následně další vlna, následně je jaro a zaměříme se na návštěvu Chorvatska, protože prázdniny.  Jen soufejme že to nebude s výjezdní doložkou od nějaké novodobé organizace typu estébé . . . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...