Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

@VendoL Nejhorší je že místo primárního problému = hypertenze ty údržbáře nezajímalo nic jiného než "čárka" za podezření na COV19 (pro výkaz příplatku za příslušnou izolaci), i kdyby starýho pána během těch 10 hodin strávených chodbě klepla pepka, polomrtvej chytnul zápal plic a ještě před tím poprskal všecky kolem. Přeju tchánovi ať tu "nadstandardní péči" přežije - a pokud u toho byls osobně, považoval bych za téměř gentlemanskou povinnost napsat sem kterého konkrétního ústavu a oddělení se tahle příšerná zkušenost týkala a podat příslušné trestní oznámení. Protože jinak se to co tvrdíš NESTALO a stejným způsobem tam dneska nebo zítra může zabloudit a zaklepat kopytama kdokoliv z nás... :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Liqid Jako pro někoho kdo se v oboru evidentně pohybuje si určitě nebudeš mít problém dohledat příslušné paragrafy na:

  • zanedbání/neposkytnutí péče (je snad 10 hodin čekání u nemohoucího starého člověka s rizikem mrtvice v normě?),
  • ohrožení veřejnosti a pacientů nedodržením izolace (odložením "podezřelého na COVID" na chodbu) a
  • podvod ve výkazu zdravotní péče pojišťovně (byl-li po přijetí otestován, zbytek viz výše).

Pořád Ti přijde že je toho málo (i bez bonusu za čin spáchaný "ve stavu nouze")? 

Sorry, ale když tady někomu prokazatelně "posere záda" řemeslník, autoservis, hodinář a nebo jinej "gentleman", servítky se neberou - tak proč by se mělo našlapovat po špičkách kolem nějaké konkrétní svině v bílým plášti, co zrovna měla "službu" ale neměla čas? Jedinej kdo tohle Vaší komorou nařízené "kolegiální zatloukání" odsere budou pacoši dotyčného + ostatní slušní doktoři+personál co s tím nic společného neměli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se nadá jinak napsal

 kurva už mě serou

Ministerstvo chce dvoutýdenní přerušení očkování, Blatný s Babišem to ale popírají

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to vidím trochu jinak a z popisu kolegy VendoLa nepoznám, to co ty.

1. že je někdo v čekárně neznamená, že není pod dohledem zdrav. personálu, jednou jsem na pohotovosti seděl půl hodiny vedle chlapa, co měl v břiše vraženo trubku omotanou kusem hadru...

2. po příjezdu měl negativní test (patrně antigenní), takže izolace netřeba

3. na výkaz izolace jsi přišel jak?

Posraná záda tam opravdu nikde nevidím, o celé té situace víme kulový, ale hate je zdarma, tak proč si nezanadávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Radek124 napsal:

@Liqid Jako pro někoho kdo se v oboru evidentně pohybuje si určitě nebudeš mít problém dohledat příslušné paragrafy na:

  • zanedbání/neposkytnutí péče (je snad 10 hodin čekání u nemohoucího starého člověka s rizikem mrtvice v normě?),
  • ohrožení veřejnosti a pacientů nedodržením izolace (odložením "podezřelého na COVID" na chodbu) a
  • podvod ve výkazu zdravotní péče pojišťovně (byl-li po přijetí otestován, zbytek viz výše).

Pořád Ti přijde že je toho málo (i bez bonusu za čin spáchaný "ve stavu nouze")? 

Sorry, ale když tady někomu prokazatelně "posere záda" řemeslník, autoservis, hodinář a nebo jinej "gentleman", servítky se neberou - tak proč by se mělo našlapovat po špičkách kolem nějaké konkrétní svině v bílým plášti, co zrovna měla "službu" ale neměla čas? Jedinej kdo tohle Vaší komorou nařízené "kolegiální zatloukání" odsere budou pacoši dotyčného + ostatní slušní doktoři+personál co s tím nic společného neměli.

Jaksi tě jinak vážím tak bych ti připomněl větu  ze 3 mušketýrů

Nesuďte nahodile praví písmo a pan kardinál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Využiji vlákna na otázku, která mě zajímá a pokud to tu zaznělo tak se omlouvám.

Čas od času musím mimo ČR, to přináší PCR testy, ale vždy jsem dostal vybrat, jestli chci z úst nebo nosní dutinou (jako samoplátce). To samé i u Antigenního testu. Když jsem se dotazoval lékařů, kteří prováděli stěr, odpověď byla, že výstup je srovnatelný.

Pak úplně nechápu, proč "trápit" lidi méně příjemnou metodou?

Stejně tak antigenní test. Myslel jsem, že je zde jeden způsob stěru a byl jsem vyveden z omylu. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už nám je i ta zahrada malá, ještě že nám karanténa pomalu končí :guitar: A vyhlídky? Holce uzavřeli školku protože brutál, kluk ve třídě za tento týden nové dvě pozitivní děti. Vedle ve městě Němci zavřeli na tři týdny fabriku, protože mají hodně lidí nakažených již podruhé.... ale stále ne přestávám věřit v lepší zítřky 🤠

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoreticky by nemělo být možné chytnout Covid přes noc ne? Nějaká inkubační doba..? Takže buď první den test kecal, nebo kecal ten druhej, nebo si to taky mohl někdo vymyslet, protože za “coviďáka” se líp platí. Těžko říct. Vůbec nechci soudit tenhle konkrétní případ, protože o něm nic nevím. To, že je ve špitále občas nutné zvýšit hlas, aby si personál uvědomil, že před nimi stojí člověk a ne “pacoš” jsem ale už několikrát zažil. Vždy když jsem tam byl s někým..protože člověk, kterýmu je blbě, na to většinou nemá moc sílu. Některé zažité přístupy z minulosti bohužel mnohde ještě přetrvávají. Velice si vážím práce lékařů i zdravotnického personálu, to ale neznamená, že mezi nimi nejsou takoví, co se chovají jako hovada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zvědav, co na nás upečou zítra. Kam tohle povede tvl ... ? Přijde "šestka"? Nebo hard-lock?
Blatník je tak debilní, že klidně vymyslí desítku, jen aby s námi mohli mávat dle potřeby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124 To že ho nechali ležet na chodbě na lehátku by se ještě dalo tak nějak pochopit. Ale spíš mě zarazilo přesně to o čem píše @dawe009. Pokud jsou v rozmezí jednoho dne udělany dva testy, každý s jiným výsledkem. Měl by podle mého názoru proběhnout třetí test a né riskovat jeho život a šoupnout ho ke covidum. Jinak jsem u toho nebyl. Do nemocnice tě jen tak nepustí. Co se týče trestního oznámení, tak to mě ani nenapadlo...

Upraveno uživatelem VendoL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...