Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Vcera jsem zahledl tu tiskovku AB... zaujalo me, krome avizovaného zprisneni, i odpoved na trikrat opakovanou otazku "verite a komunikujete s Blatnym a MZ?", tak odpověď byla: "ja komunikuju se vsema, ted hlavně mluvim s Helem a s inciativou Snih"... kdo to doprdele je a vodkad se zas zjevil... proc neni konzistentni skupina odborniku na MZ a smytec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm rozdílným výsledkům testů mám stejnou zkušenost.  Nakazil jsem se v pátek, v pondělí ve 12 na antigenním testu (bylo to dva dny před Štědrým dnem) s negativním výsledkem. Protože před vánoci a návštěvami příbuzných a protože antigenům moc nevěřím, tak se mně podařilo si zaplatit na druhý den ráno  PCR test asi 70 km daleko, dojel jsem, absolvoval a byl pozitivní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, petr_cha napsal:

.... "ja komunikuju se vsema, ted hlavně mluvim s Helem a s inciativou Snih"... kdo to doprdele je a vodkad se zas zjevil... proc neni konzistentni skupina odborniku na MZ a smytec...

ani nechci domýšlet s kým on teď komunikuje a koho myslel

720x400.jpg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je audio rozhovoru které pomůže pochopit mnohé.

Pardon za zdroj (Cnn Prima), ale v tomto případě se snad dá přimhouřit oko nad tím kde to je publikováno. Kdo nechce poslouchat tak snad jen citace závěru, selským rozumem to dává hlavu a patu a zaznělo to několikrát za poslední půlrok, trasování funguje na tom jak moc je akční ta která osoba na té které hygieně. :(

"Podle Hajdúcha je více než polovina hospitalizovaných pacientů v současné době diagnostikována až v nemocnici, a proto v Česku stále přetrvává vysoké komunitní šíření. „To není dobře, protože bychom očekávali, že pacienti budou diagnostikováni mnohem dřív a že i jejich kontakty budou vytrasované. Trasovat kontakty ve chvíli, kdy skončíte v nemocnici a infekci máte pět dnů a déle, v podstatě už nemá velký smysl. Proto máme ještě pořád tak masivní komunitní šíření."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Godin napsal:

K těm rozdílným výsledkům testů mám stejnou zkušenost.  Nakazil jsem se v pátek, v pondělí ve 12 na antigenním testu (bylo to dva dny před Štědrým dnem) s negativním výsledkem. Protože před vánoci a návštěvami příbuzných a protože antigenům moc nevěřím, tak se mně podařilo si zaplatit na druhý den ráno  PCR test asi 70 km daleko, dojel jsem, absolvoval a byl pozitivní. 

ja davam celu firmu pravidelne testovat. jeden z manazerov v nedelu na statom zaplatenych antigenovych testoch negativny, v pondelok na firemnom PCR testovani pozitivny. Bez akychkolvek priznakov. Ale su to rozne metody testovania, takze sa to da pochopit preco to tak je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Antigenni testy maji mnohem vyssi riziko falesne negativity nez falesne pozitivity, ne?

Blatnymu musel nekdo neco slibit, nebo na nej neco vi. Bych si myslel, ze clovek na jeho byvale pozici ma neco za sebou. Za tech par mesicu ministrovani se totalne zdiskredituje, co bude delat pak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@instant

to je dobrý, během 24 hod by to mělo vyjít stejně.... 🤔

ono to tu stejně máme veselé, testovat jsi se mohl od 20.1. do 27.1. a platí ti test dalších 10 dní....to mi hlava nebere.

Mě by třeba nevadilo, když by u nás ve fabrice udělali co 10 dní PCR test, ale kdo to těm 3tis lidí zaplatí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, skalis napsal:

Antigenni testy maji mnohem vyssi riziko falesne negativity nez falesne pozitivity, ne?

Blatnymu musel nekdo neco slibit, nebo na nej neco vi. Bych si myslel, ze clovek na jeho byvale pozici ma neco za sebou. Za tech par mesicu ministrovani se totalne zdiskredituje, co bude delat pak?

Mezi řádky jeho vystupování čtu, že je covid situace více politika než věda a Blatný mi připadá jako loutka vlády. 

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, guzmic napsal:

@instant

to je dobrý, během 24 hod by to mělo vyjít stejně.... 🤔

ono to tu stejně máme veselé, testovat jsi se mohl od 20.1. do 27.1. a platí ti test dalších 10 dní....to mi hlava nebere.

Mě by třeba nevadilo, když by u nás ve fabrice udělali co 10 dní PCR test, ale kdo to těm 3tis lidí zaplatí...

PCR a antigenovy test reaguju na uplne ine veci, takze vobec nemusi byt rovnaky vysledok. Antigenovy odhali az neskorsie stadium nakazy, ked telo tvori protilatky a navyse je menej presny. PCR meria virus na sliznici a je velmi citlivy.

ani mojim zamestnancm to nevadi :). na zaciatku dost hundrali (bez toho nejde nic, samozrejme), ale ked sa to rozbehlo a zacali umierat susedia dochodcovia v panelaku, uz nehundre nikto a kazdy sa rad necha otestovat. nas je tak okolo 60 a mame dobreho sefa co sa o nas stara aj ked je inac riadny kokot :) zatial - zaklopat na drevo - sa v praci nenakazil nikto, za rok sme mali tak 8 pripadov, dvoch vytrackoval urad cez kontakty zvysok odhaleni pri testoch, vsetko ziskane mimo pracoviska. Zvacsil som priestory a rozostupy, filtrujeme vzduch UV lampami, povinne ruska, smeny sa nikdy nestretnu, umyva sa a dezinfikuje niekolkokrat denne. Da sa to, ked sa chce. A je to vyrazne lacnejsie, ako to testovanie. Len to chce disciplinu.

Testovanie je dobre ako jedno z opatreni. Pri 3tis ludoch by to uz bol trochu aj kapacitny problem, to by chcelo statisticky podchytit z kazdej kanc. jedneho apod, neviem ci by 3tis testov nejaky labak vobec zvladol. Financne je to cca 50e za test, to posudit neviem, ci maju u vas na financnom par sto tisic eur navyse na testy.. Ale realisticky, pokial nie ste zbrojovka s US NAVY kontraktom  alebo storocny japonsky konglomerat, tak asi ani nie..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, safi napsal:

Spravne. Kreslil jsem si ted 10 a 15km kruhy a do nejake rozumne prirody se s detmi dostaneme:-)

Řešíte trochu předčasně, nebo ne? Jarnáky jsou pro Prahu až na konci února/začátek března, jestli dobře koukám. Do té doby se to může 100x změnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, martar napsal:

Jako že si objedeš Kožovou, Slánskou a Vinařickou? :)

(A my zas hurá na Kavčí...)

Slanskou nemam rad, Kozovka neni zadna hora, mozna ani kopec. Takze zbyva Vinaricka ke ktere mam vztah, protoze z Vinaric pochazim. Ale snad nebude tak spatne a vyrazim aspon do Luzickejch 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@instant

Zvacsil som priestory a rozostupy, filtrujeme vzduch UV lampami, povinne ruska, smeny sa nikdy nestretnu, umyva sa a dezinfikuje niekolkokrat denne. Da sa to, ked sa chce. A je to vyrazne lacnejsie, ako to testovanie. Len to chce disciplinu.

 

Testovanie je dobre ako jedno z opatreni. Pri 3tis ludoch by to uz bol trochu aj kapacitny problem, to by chcelo statisticky podchytit z kazdej kanc. jedneho apod, neviem ci by 3tis testov nejaky labak vobec zvladol. Financne je to cca 50e za test, to posudit neviem, ci maju u vas na financnom par sto tisic eur navyse na testy.. Ale realisticky, pokial nie ste zbrojovka s US NAVY kontraktom alebo storocny japonsky konglomerat, tak asi ani nie..

 

u nás asi fakt bez šance.... společné šatny, jedna jídelna pro cca 300 lidí na 8 hod a fakt nejsem předvedený, že by firma dala 50e za přesný PCR test.... když může mít ty míň přesné antigenové....

už jen light přepočet....200-300tis eur každý měsíc....to asi vedení nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...