Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 2 minutami, xcmaniax napsal:

Godin: ber to jako prostou “stadni” statistiku bez rozliseni individualnich situaci jedincu. Epidemiologie se na lidi diva jako na “tecky” a je proste snaha drzet ty individualni tecky na miste. At je to ze nepojedou na hory, nepujdou chlastat nebo do kramu. Vic za tim neni. Pak do toho vstupuji emoce v diskuzich a o situacich podnikatelu, ale to virus nezajima. V tech velkych cislech to ted jinak imo fungovat nemuze. Nakonec se tech 10 tis denne a 100 mrtvejch denne nekde nakazit muselo a casto to bylo treba na tech chatach. Ja uz se tim davno nerozciluju. 

Fakt si jako myslis, ze ta skupina chudaku ( tezce nemocni, nebo 70+) se z vetsi casti nakazila na horach? To nemuze nikdo myslet vazne. Kauflandy a Lidli nacpany duchodcema s rouskama na pul zerdi a muzou za to lidi na horach. U nas ve fabrice ma za sebou Covid uz vice nez 30% lidi. Smeny mame oddelene, rousky sundavame jen nad talirem v jidelne a desinfikujeme co se da. Vsichni jsme se nakazili v praci. Ale fabriky omezovat nebudeme, to by nam nikdo neposilal penize do rozpoctu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, dawe009 napsal:

Protože se boji likvidační pokuty bych si tipnul..

Pokud jde o chalupu, kterou pronajme jedné rodině, tak ji vůbec nemusí zajímat že další tři porušují zákon...a nemá důvod cukat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, African napsal:

Pokud jde o chalupu, kterou pronajme jedné rodině, tak ji vůbec nemusí zajímat že další tři porušují zákon...a nemá důvod cukat.

Já neříkám, že ji dostane..já říkám, že se bojí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Godin napsal:

Fakt si jako myslis, ze ta skupina chudaku ( tezce nemocni, nebo 70+) se z vetsi casti nakazila na horach? To nemuze nikdo myslet vazne. Kauflandy a Lidli nacpany duchodcema s rouskama na pul zerdi a muzou za to lidi na horach. U nas ve fabrice ma za sebou Covid uz vice nez 30% lidi. Smeny mame oddelene, rousky sundavame jen nad talirem v jidelne a desinfikujeme co se da. Vsichni jsme se nakazili v praci. Ale fabriky omezovat nebudeme, to by nam nikdo neposilal penize do rozpoctu. 

Zase statistika. Jasne ze ne. Vem si ze ted takhle vyrazeji tisice lidi. Jeden se na na tech horach nakazi, jde do prace, tam nakazi jineho a takhle dal. Pak treba nekdo umre. Stoji to za to, aby kvuli tomu bylo nasranych ty tisice lidi? Nevim. Nejde to srovnavat s nakupy kam lidi musi. Ja uz z toho ty emoce davam pryc, nejak ta vlada reagovat musi a kde to jen omezenim kontaktu ve velkych cislech. Historie to vyhodnoti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, African napsal:

Tak Vám ji pronajme někdo jiný, klidně hledejte dál. Ale je pravda že je dost obsazeno, můj názor že je to prostě chujovina a hazard se zdravím :cheers: 

Afri vsemu rozumim, ale proc hazard se zdravim? To jako fakt mame sedet celej rok doma a jen do prace a nic? V cem je rozdil, jestli jedeme na bezky tady ma Vysocine, nebo o 70 km dal na chalupe? Vecer zalezli na bydle. Proc teda nepovoli vyjezd na dovolenou s negativnim testem? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Godin napsal:

Afri vsemu rozumim, ale proc hazard se zdravim? To jako fakt mame sedet celej rok doma a jen do prace a nic? V cem je rozdil, jestli jedeme na bezky tady ma Vysocine, nebo o 70 km dal na chalupe? Vecer zalezli na bydle. Proc teda nepovoli vyjezd na dovolenou s negativnim testem? 

Myslím, že prokázáním těmi negativními testy by šlo dost věcí uvolnit, třeba jako vstup do hotelu, ale proč to tak neudělají opravdu nevím.  Vy jste se měli sejít čtyři rodiny z různých koutů ČR jen na dobré slovo a to mi přijde docela risk, hlavně pro Vás a Vaše okolí. Já už toho všeho mám upřímně také plné zuby, dneska v noci jsem v karanténě utekl s čelovkou do lesa a jen tak tam trajdal, ale nedá se prostě svítit, musíme tu pitomou dobu společně nějak přejít, naočkovat se a bude zase hej :guitar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, JoyStick napsal:

To si fakt nekdo mysli, ze tenhle bordel vyresi vakcina? Ktera nota bene jeste nefunguje a i kdyby ano, nestihaj to vyrabet? A i kdyby ano, neni kapacita zarizeni ani zakladni nastroje jako jehly?
Bych doporucoval hodne studenou sprchu.

No pokud to vakcína nevyřeší, tak Bůh s námi 🙏 Jo a studenou sprchu dávám každý večer, ta nepomůže :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, African napsal:

Myslím, že prokázáním těmi negativními testy by šlo dost věcí uvolnit, třeba jako vstup do hotelu, ale proč to tak neudělají opravdu nevím.  Vy jste se měli sejít čtyři rodiny z různých koutů ČR jen na dobré slovo a to mi přijde docela risk, hlavně pro Vás a Vaše okolí. Já už toho všeho mám upřímně také plné zuby, dneska v noci jsem v karanténě utekl s čelovkou do lesa a jen tak tam trajdal, ale nedá se prostě svítit, musíme tu pitomou dobu společně nějak přejít, naočkovat se a bude zase hej :guitar:

Ja vam chlapi nevim. Dost kamaradu z me generace, kteri byli na celkovych lekarskych prohlidkach, ma zvysenou hmotnost, tlak i cholesterol mimo doporucene limity. Proc? Protoze je porad tezsi a tezsi nekde sportovat. Fitka zavreny, bazeny zavreny, jine sportoviste zavrene a ted vlada dela z nastevniku hor skoro kriminalniky. Pokud jsi v produktivnim veku, tak regenerace nutne zahrnuje zmenu prostredi, idealne na 14 dni. Koronavirus nezmizi, na konci roku vetsina z nas ockovana take nebude ( i kdybychom chteli), takze se v podobnem stavu budeme placat jeste dalsi rok, zejmena, pokud se rozsiri ruzne mutace.  Stat by mel uvazovat take ve strednedobem vyhledu, ze stavajici opatreni povedou k rustu civilizacnich chorob a vetsina z nich se leci dlouhodobe a hodne draze.  A kazda mene funkcni nebo rozpadla rodina take stat neco stoji... A stat by mel volit mezi kratkodobym a strednedobym  prospechem a vysvetlovat to. 

Ona cena lidskeho zivota neni jen o lidech, kteri zemrou primo v dusledku epidemie, ale take o dlouhodobych nasledcich. 

Osobne se začínám klonit k tomu, že cela diskuse o horach je jen predvolebni boj o hlasy duchodcu, kteri od urciteho veku moc na hory nejezdi. 

Kdyby se skutecne chtelo, tak se to nejak nastavi, lidem se to vysvetli, excesy se postihnou a nejak rozumne to bude fungovat. Ale ono se nechce. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlasto, při tuzemském tempu vakcinace (bez ohledu na věk a nebo zdravotní stav, který je tomuhle státu úplně u pérdele) počítejme přibližně s Květnem 2035. Snad se toho oba dožijeme :wheelchair:

PS: A to Barbarsko zbytečně nezatracuj - věř že tamní hory a lidi kteří na nich (a v městečkách kolem) žijí jsou úplně o něčem jiném než "komerčně profláklý" pás pobřeží + hnusná Sofie :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Radek124 napsal:

zdravotní stav, který je tomuhle státu úplně u pérdele

Tohle je naprosto přesná definice současného stavu, a pokud má někdo dojem, že jakékoliv vládní rozhodnutí je motivováno snahou o blaho a zdraví občanů, tak by se měl imho přesunout do Humoru.

Tím nechci tvrdit, že je všechno v prdeli, v případech, kdy nastává náhodný průnik množin „bude z toho kšeft / hlasy“ a „lidem to pomůže“, tak snad ještě máme šanci. Záleží, jen na tom, kolik takových průniků bude.

Nebo tak to aspoň vidím já, po zkušenostech s gavrmentem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, bandicoot napsal:

Když jsou doma dva pozitivní, s minimálními příznaky, mají se stále izolovat aby si zbytečně vzájemně nepřitápěli ve virové náloži a nezhoršovali si průběh?

To by mě taky zajímalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...