Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Se spoustou koronaviru se deti setkavaji a maji lepsi imunitu v tomto smeru, tohle je trosku jine. S pravymi nestovice se se deti setkavali taky jako male... a nic moc. A nevymitil je lek, ale az ockovani. Celkem jasne si vzpominal, jak nam prosesor Kavan na epidemiologii rikal, ze v pristim stoleti nebudou lidi tolik hubit bakterie jako viry... a to bylo ve stoleti minulem.....

Souhlasim. Reagoval jsem na polopravdy ohledne ockovani.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, skalis napsal:


Souhlasim. Reagoval jsem na polopravdy ohledne ockovani.

Ohledne ockovani dezinformaci vic nez dost. Velmi dobrou zpravou je prokazatelny a jiz publikovany pokles hospitalizaci seniorni populace v Izraeli v prime casove souvislosti s ockovanim. Ovsem kazdy tlak vyvolava protiklad, pomerne stoupa pocet hospitalizovanych ve strednim veku. Holt virus neni blbej a prizpusobuje se. Takze to vypada na pretahovanou na nejaky cas. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně na celé koronakrizi přijde zajímavé to, že celý život jsem měl nějaké své názory a postoje, které jsem si formoval víceméně podle mixu toho, co jsem kde zažil, viděl, četl, s kým jsem mluvil a tak. Ale v poslední době jsem odevšad nepřímo bombardován tím, že musím něčemu věřit. Roušky zabrání-nezabrání, vláda zachrání-nezachrání, očkování ochrání-neochrání. Vojtěch to řídí dobře-špatně, Prymula to řídí dobře-špatně, Blatný to řídí dobře-špatně. Farmaceutické firmy jsou dobrodinci, vše je bezpečné/je to narychlo, chtějí vydělat. Nevěříš, tak jsi špatný. Věříš, tak jsi zase jiným k smíchu. Někdo věří konspiracím, někdo vědcům, dohromady se skoro nikdo neshodne na ničem, a ministr zdravotnictví pak na tiskovce řekne: prosím, věřte nám.. Tak nevím, jestli ještě vůbec žiju v sekulárním státu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dykmore Já věřím tomu, že je to důsledek hybridní války, kterou proti nám vede Rusko, a jde mu v ní přesně o tohle: Rozdělit lidi, aby na sebe byli navzájem nasraní a nikdo nikomu nevěřil. Polarizace a destabilizace společnosti.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Filip.J napsal:

@dykmore Já věřím tomu, že je to důsledek hybridní války, kterou proti nám vede Rusko, a jde mu v ní přesně o tohle: Rozdělit lidi, aby na sebe byli navzájem nasraní a nikdo nikomu nevěřil. Polarizace a destabilizace společnosti.

 

Tak bylo by s podivem, kdyby se jestřábi a asi i diplomacie v Rusku o to v bývalých satelitech nesnažily. Stejně jako jiné moci a velmoci v zemích, které se vymanily ze sféry jejich vlivu. USA, Čína, Turecko...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yes a jsme volní jak ti ptáci, kurňa už i ta zahrada začínala být malá a do toho takový překrásný den :thumbsup_anim: Mě zavřít na rok do vězení, tak do měsíce visím na teplákách. Malá procházka a hurá na kopec....:guitar:  

DSC_0264.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hovado...
Šéf WHO Tedros Ghebreyesus prohlásil, že hromadění vakcín v bohatých zemích je „katastrofickým morálním selháním“. „Cena tohoto selhání bude zaplacena životy a živobytím v nejchudších zemích světa,“ řekl.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-nakaza-pandemie-nemoc-covid-19-ockovani-vakcina-biontech-pfizer-moderna-afrika-nigerie-j.A210128_094248_zahranicni_dtt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás už je folklór ísť sa cez víkend otestovať,

za mnou pán s barlami odhadom +70r, má veľký problém vyjsť schody a chcu ho testovať dole ale že vyjde, keď mu dávali výsledok tak dostáva poučenie že má kontaktovať všetkých s ktorými prišiel do kontaktu atd tak usudzujem že pozitívny.
Rozmýšľam kde sa takto imobilný pán pohybuje a môže nakaziť, jedine nemocnica, lekáreň, supermarket, návšteva ... čo mu obvoďák po telefóne asi poradí-predpíše a akú má asi perspektívu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Covid je u mne osobně prvni píčovina z Číny, co alespoň trochu funguje....

U nas to pravdepodobne zacalo ode mne. Kde jsem k tomu prisel netusim.

Nakazil jsem manzelku, deti a mimo jine i svou mamu, 73 let.
Prubeh u ni silenej-12 dni teploty, pres 38, neuveritelna slabost, kasel, nechtela jist-nic. A hlavne zadne lepseni.
Nebudu popisovat, jak moc jsem se bal a ze jsem si zkusil znova peci jako s malym ditetem, vcetne nuceni k jidlu a krajeni bananu na slabe platky, nicmene kdyz se to nelepsilo-proste vubec, sehnal jsem Isoprinosine a davkoval tabletky dve rano, dve na obed a dve vecer.
Hned dalsi den po tom, co ty prasky zacala brat byla teplota jen 37 a zacal mizet kasel. Vcera rano , 15 den sice klidovy rezim, ale je uplne bez teplot a citi se mnohem lepe.
Dnes uz uplne sama snidala, tvrde hubuje za vsemozne nectnosti co nedelam, což  je znak, ze se vse v dobre obratilo.

Netvrdim, ze ji vylecil Iso, jen popisuji vlastni zkusenost.
Velmi pravdepodobne to byla ta britska mutace, protoze o cich jsme neprisel nikdo-ani behem horecek.
Deti prubeh nic nic nic-nebejt testu PCR proste zcela bez sance zjistit, ze jsou pozitivni.

A u sebe samotneho pocity z nemoci? Ackoliv mi nebylo uplne na umreni, predstavoval jsem si tedy puvodne ze budu vetsi tvrdak a dam to jen tak mimodek a na pohodu........

Kdepak, budu dlouho vzpominat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten pan se NIKDY  nemel stat ministrem. Nicmene hlavni problem je jinde. Ryba smrdi od hlavy. Bures uz nema kde brat. Nikdo s dostatecnou odbornosti a zkusenostma a zaroven moralni integritou uz s nim nechce mit nic spolecneho.

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...