Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

V 1. 2. 2021 v 13:57, bandicoot napsal:

@montemarněco na tom je, za dobu Covid izolace (resp. od návratu chutě) dávám láhev vína denně a nic. Ne že bych se po láhvi opil, ale nedostavuje se ani prostý příjemný pocit. Panák slivovice mě zahřeje, ale dál taky nijak neuvolní.

Je to hrozné, ale musím potvrdit, je to tak. Lahev nemá účinek jako dřív. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přítelkyně v sobotu kolísavou teplotu, v neděli byla na CRP testu - negativní (měli s malým 9 let, letět ve středu do Egypta) v neděli pokračující stav, já odvezl malého také na plánovaný PCR test- negativní. V pondělí nic, teplota není, v úterý tedy na  antigenní - pozitivní. Já SMS na telefonu od hygieny o kontaktu s pozitivním. Návrat od zákazníka domů, teď večer nemůžu otočit očima, teplota 37,5. To jsou jarní prázdniny , sakra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, bandicoot napsal:

Mně přijde, že příznaky přijdou občas dřív než pozitivita na antigenním testu. U mě to tak bylo. Byl jsem na testu den po nejhorších příznacích a negativní. Pak jsem šel za 14 dnů z jiného důvodu, a ejhle pozitivní.

Když odborníci tvrdí, že senzitivita nakoupených antigenních testů u nás je pod 50%, tak se není čemu divit😂 

Mezi antigenními testy existují velké rozdíly. Konkrétně testy, které nakoupila česká vláda od firmy Abbott, jsou relativně nekvalitní. To se snažíme dlouhodobě říct. Senzitivita těchto testů je pravděpodobně pod 50 procent, některé studie naznačují senzitivitu dokonce mnohem nižší.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vlada-posiluje-zbran-proti-viru-ktera-moc-nefunguje-varuje-imunolog-140185

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, neuromancer napsal:

Když odborníci tvrdí, že senzitivita nakoupených antigenních testů u nás je pod 50%, tak se není čemu divit😂 

Mezi antigenními testy existují velké rozdíly. Konkrétně testy, které nakoupila česká vláda od firmy Abbott, jsou relativně nekvalitní. To se snažíme dlouhodobě říct. Senzitivita těchto testů je pravděpodobně pod 50 procent, některé studie naznačují senzitivitu dokonce mnohem nižší.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vlada-posiluje-zbran-proti-viru-ktera-moc-nefunguje-varuje-imunolog-140185

Teď ukazovali v tv ten mazec s cestovkami, které testují "zdarma" přímo na letišti. Mě to taky dali k našemu letnímu zájezdu jako bonus. Na druhou stranu používají taky nějáký aušusv testy, lidí jsou kolikrát falešně pozitivní a letí do zadele 😬 Takže přemýšlím jak to vyřešit co nejlépe, asi těch 72 hodin před odletem PCR test si zaplatit a zdarec. No, ono se to do léta ještě tak tisíckrát změní, takže netřeba stresovat, jen takové malé info pro ty co plánují letět teď ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak funguje systém a lidská slušnost. Dneska ráno jsem se náhodou dozvěděl od jednoho kolegy, že kolegyně se kterou jsem měl v pátek dvakrát jednání, má od úterý potvrzený virus. Nic mi neřekla. Ani nadřízený se neobtěžoval mě informovat. A to já pitomec jsem v pondělí ráno informoval dotčené kolegy, že jsem nemocnej, ať se sledujou. Takže odpoledne opět volám doktorovi, aby mi laskavě dal doporučení na PCR test. 😬

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

Teď ukazovali v tv ten mazec s cestovkami, které testují "zdarma" přímo na letišti. Mě to taky dali k našemu letnímu zájezdu jako bonus. Na druhou stranu používají taky nějáký aušusv testy, lidí jsou kolikrát falešně pozitivní a letí do zadele 😬 Takže přemýšlím jak to vyřešit co nejlépe, asi těch 72 hodin před odletem PCR test si zaplatit a zdarec. No, ono se to do léta ještě tak tisíckrát změní, takže netřeba stresovat, jen takové malé info pro ty co plánují letět teď ;)

Právě přítelkyně byla v neděli u letiště u Fischera na testech - a odběr připomínal odběr DNA -ostourali dásně mezi tváří a to bylo celé. Výsledek neg. Pokud by dnes sedla do letadla, tak je jak časovaná bomba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, eskimak napsal:

U nas je to tusim trestny cin. Sirenie nebezpecnej choroby ci tak nieco.

No dobře. Jednání bylo minulý pátek, potvrzení nemoci toto úterý. Až do uterý tedy oficiálně o nemoci nevěděla (přitížilo se jí až v pondělí odpoledne).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, aaaa napsal:

No dobře. Jednání bylo minulý pátek, potvrzení nemoci toto úterý. Až do uterý tedy oficiálně o nemoci nevěděla (přitížilo se jí až v pondělí odpoledne).

Aha. Ja som to pochopil inak, ze o tom od utorka vedela a ze v piatok aj tak prisla do office. 

Aj tak to naserie :(. 

Nech ti to dobre dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a mám to. 

Klouby, hlava , ale i koule. Občas kašel. Občas jako by vznášení. Mám to třetí den od přítelkyně. Tak je na tom výrazně hůře

V pátek ráno jdu na PCR test

Kdo to chcete chytit, sorry ako, ale nejste normální.

Stejně tak mi nepřijde cajk, vzhledem k nekvalitě těch rychlotestů někam létat, když tedy opravdu nutně nemusím a riskovat, zdraví, práci, peníze, život a kdovíco ještě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, aaaa napsal:

Jednak jde o průběh, druhak jde o následky. Ani jedno nemusí dopadnout špatně. Pak má tělo -teoreticky- na nějakou dobu protilátky.

Hlavně , že víš na jak dlouho máš protilátky. To si asi jedinej na světě  🙂

Co znamená navíc v tomto případě slovo teoreticky ? Jako že asi možná, v parku chlapi říkali ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...