Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Oko je taky sliznice. Pokud tedy pominu prenos skrz rousku.

Vtipek na "odlehceni". Primarka jedne nejmenovane kliniky se (coby pendlerka) nechala ockovat proti covidu. Predevsim proto, aby nemusela neustale na testy. Nicmene musi ve stejnem rozsahu jako neockovani, stanovisko MZCR je takove, ze vakcinace nehraje roli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Resumé po 8 dnech

dnes poprvé sedím u PC po cca deseti dnech

domu nám ten dáreček přinesla přítelkyně z práce, kde to padá stále dokola, jelikož je majitel firmy nenažraná svině

minulou neděli jsme se na dvě hodiny rozdělili a ona jela ke svojí rodině ( částečné stěhování) a já jel k moji rodičům

Já naštěstí nenakazil nikoho, rodiče ročník 1944 to ode mne nechytli

Přítelkyně nakazila ze sedmi lidí pět a všem je ouvej ( podali si bez líbání ruku a poté se v bytě běžně míjeli)

Přítelkyně ležela prvý týden v posteli a brečela (  fakticky bez horečky, ale hlava, záda, klouby, kašel, vlasy kůže obecně brutálně bolela) nyní dne po deseti dnech už vyleze z postele, jde se vykoupat a najíst( sedmý den ztratila čuch) a ten tedy stále nemá

Já dnes po cca také deseti dnech, kdy to asi mám (karantenu mi nařidili hned a na PCR test mě poslali až za pět dní) bolest zad, únava, motání hlavy, bolest kloubů, bolest kůže, takové pálení a hlavně nejde mi se nadechnout. Když se pokusím dýchat intenzivněji, ihned se rozkašlu jako tuberák a hlava se mi motá v kuse. Mám dole sedm kilo a pytle pod očima černé barvy,  jako po hodně dlouhém flámu a přesně tak se cítím.

 

Tohle není rýmička  ani chřipka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem chtěl říci. Teplotu nemám a je mi zima. Ležím v posteli, kde mám tepláky, triko a teplou mikinu, nejde se mi zahřát ani s dekou jako premie. Takhle je mi zima třeba tři hodiny. ( Čaj nefunguje) Potom se najednou během dvou minut úplně zpotím a oblečení je na pračku komplet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, shewcza napsal:

U nás to naštěstí proběhlo relativně v pohodě, ale můj kamarád má dceru (4 roky) v Hradci na přístrojích 😕 Je to fakt nevyzpytatelná čínská potvora...

Jo, tohle jsem ted potřeboval slyšet :-(. Navíc mám 16.2. sezení ohledně péče, tak by mi to asi taky moc nepomohlo. I když zatím vpohodě, starší sestry z ní už ted lezou doma po stropě :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi a vaši blízcí, držte se všichni!

Rouška je lepší než nic, ale od začátku se vědělo, že má účinnost ca 50%. Pomáhala ve venkovním prostředí, v uzavřených prostorách moc ne. Teď se na nás valí ty nové mutace a tam pokud vůbec něco má smysl, tak respirátor FFP3, dvojka je naprosté minimum. Bez ventilu, samozřejmě, a klíčové je správně si ho na ksichtě utěsnit. Plus další věci ohledně hygieny, nicméně přenos vzduchem zůstává hlavním faktorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro zajímavost 1.528.618 je aktuálně počet očkovaných v USA. 

Denně.

Celkem přes 44 milionů.

 

@long držte se a přeji ať jste brzy opět fit. Když jsi s náma vylezl na sněžnicích v mínus dvaceti sjezdovku tak porazit virus zvládneš taky! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 2. 2021 v 9:26, long napsal:

Ještě jsem chtěl říci. Teplotu nemám a je mi zima. Ležím v posteli, kde mám tepláky, triko a teplou mikinu, nejde se mi zahřát ani s dekou jako premie. Takhle je mi zima třeba tři hodiny. ( Čaj nefunguje) Potom se najednou během dvou minut úplně zpotím a oblečení je na pračku komplet. 

Příteli držím palce ty to dáš,, 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opozice znemožnila prodloužení nouzového stavu a její hejtmani prosí vládu aby vyhlásila nouzový stav. Nemocnice jsou před kolapsem, doktoři a sestry blbnou, politici sbírají politické body a navzájem se osočují, kdo je větší pablb. Pár pablbů si jede na hory dokázat jak cestou dokáže "vochcat" těch pár zmrzlejch policajtů u silnice. Kocourkov 😖

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, montemar napsal:

tak to potom nevim, co budou o nas psat..  

C8338FDF-74C0-4B5C-A6DF-6C7369E629D8.jpeg

vono se neni moc co divit...pocet nakazenejch na 100 000

Babise nemusim uz od zacatku a jsem dost proti tomu, aby takovyhle lidi sli do politiky, ale to co predvedla vcera opozice, to je fakt “karneval blbosti”...

CE7E55F8-8696-45D0-9163-B71352479191.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekněme si na rovinu že se covid šíří tam, kde se potkávají lidé, tedy v narvaných obchodech a ve firmách. To první si asi dovede představit každý, speciálně když politická garnitura jede mantru že otevřeny mohou být jen velké supermarkety. To druhé pěkně dokresluje brekot z Juty co šel včera médii. Kdo nečetl, tak majitel uvádí při 1500 zaměstnanců skoro 30% nemocnost, přitom na testy posílají "až 50 osob za den". Taková fabrika je ukázkové ohnisko covidu. Ale je nutné, aby se kolečka točila, takže zavřené budou školy a služby.

K tomu naprostý chaos trvající již téměř rok!!! Neuvěřitelné diletanství a selhání co se týká ochrany rizikových skupin obyvatel, skandální papalášské vystupování, nikdo s pokorou a rozumem, a to celé na pozadí politických taškařic směšneho prezidenta. 

Pak můžu sice dodržovat vše co mám, ale slabší jedinci to prostě maj v ◇ a jich se omezení přece netýkají tak to dodržovat nebudou nebo to ojebou. Ani nemusíme chodit daleko, i zde máme pár takových gentlemanů co se tím ještě patřičně pochlubí. Další skupina lidí vidí že státní aparát absolutně selhává v kontrole toho co nařizuje, pak tedy proč se s tím zabývat. Atd., atd. . . . stejně se zbytečně opakuju. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...