Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Mámu (75) včera odvezla rychlá, leží na covid odd. v okresní nemocnici, stav teď nechci detailně popisovat. Potřebuje na plicní ventilátor, ale nejbližší volný je ve 350 km vzdáleném okresním městě a transport silně nedoporučený, byl by prý fatální (pro upřesnění odehrává se to na Slovensku). Takže buď se na místním ARO "uvolní" jeden z plicních ventilátorů nebo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Duke650 napsal:

Mámu (75) včera odvezla rychlá, leží na covid odd. v okresní nemocnici, stav teď nechci detailně popisovat. Potřebuje na plicní ventilátor, ale nejbližší volný je ve 350 km vzdáleném okresním městě a transport silně nedoporučený, byl by prý fatální (pro upřesnění odehrává se to na Slovensku). Takže buď se na místním ARO "uvolní" jeden z plicních ventilátorů nebo ...

Aj, tak to držím palečky ať Vám to dobře dopadne a mamka se z toho vyhrabe....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ewolucionar napsal:

Duke,mam volnu dodavku na Slovensku,vybav ten ventilator ja ti ho donesiem kam treba..

Ďakujem. Mama leží v Agel Levice, to by som tam doviezol aj sám, keby tu nejaký ventilátor bol k dispozícii, aj keď mám oči pár dní po operácii... bezmoc, totál bezmoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Duke vela sil prajem. Ja som sa z toho nejako zazracne vystrebal da sa povedat ze mi uz nic neni. Horsie to je s mojim otcom jeho brali do nemocnice 2 dni po mne a odvtedy je v umelom spanku na plucnej ventilacii. Je to uz dva a pol tyzdna. Ma iba 59 rokov musi to dat je to moj najlepsi kamarat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Duke650 napsal:

Mamka je na kyslíku, vraj jej to pustili na max (50 l/hod?), prdlajs tomu rozumiem, tak neviem či intubacia alebo koncentrátor.

Zháňam CoroVent, vyrába sa kúsok od nás v Třebíči, použijem finty, čo som odkukal od Afriho a nakúpim 5 za cenu štyroch ... zúfalý humor, viem

Drzim vsetky palce nech to dobre dopadne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oslovil jsem výrobce ventilátorů v ČR, že od nich jeden skladový koupím a daruji to nemocnici. Ráno volali, že to darování udělají sami. Problém je, že nemocnice je na Slovensku. Výrobce teď zjišťuje, zda je to "papírování" průchozí. V nouzi člověk pozná správné lidi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mýdlo cos bral do nemocnice bylo fakt vlastni? Sorry, nedalo se odolat :)

Jinak teda všem členům s blízkými osobami v nemocnici přeju ten nejlepší možný vývoj situace. Je to čirá bezmoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, martar napsal:

To mýdlo cos bral do nemocnice bylo fakt vlastni? Sorry, nedalo se odolat :)

Jinak teda všem členům s blízkými osobami v nemocnici přeju ten nejlepší možný vývoj situace. Je to čirá bezmoc.

🤭

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...