Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 23 minutami, martar napsal:

To je hodně zajímavé, díky.

Jinak se teda omlouvám za odlehčení vážného tématu, ale kdykoli tu píšeš o své firmě a o své vášni pro cyklistiku, okamžitě si vzpomenu na doktora inženýra vikomta Cobrama :D

 

 

Tak uz chapu ty kilometry novych cyklostezek po cele Praze....

Je tohle tajny zaznam z jednani magistratu, ze jo? 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, martar napsal:

To je hodně zajímavé, díky.

Jinak se teda omlouvám za odlehčení vážného tématu, ale kdykoli tu píšeš o své firmě a o své vášni pro cyklistiku, okamžitě si vzpomenu na doktora inženýra vikomta Cobrama :D

 

 

kdyz cyclist, tak jedine - 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 2. 2021 v 9:15, Duke650 napsal:

Oslovil jsem výrobce ventilátorů v ČR, že od nich jeden skladový koupím a daruji to nemocnici. Ráno volali, že to darování udělají sami. Problém je, že nemocnice je na Slovensku. Výrobce teď zjišťuje, zda je to "papírování" průchozí. V nouzi člověk pozná správné lidi...

Nebudete tomu věřit z několika důvodů...

volala paní z firmy MiCo Třebíč, výrobce plicního ventilátoru CoroVent. Jeden přístroj darují nemocnici, kde leží máma.

 

Druhý úhel pohledu: loni na jaře lidé udělali sbírku, přístroje jsou vyrobené a leží nevyužité ve skladech. Ministerstvo po nějaké době udělilo blokovou výjimku, ale samotná certifikace ještě není ukončená https://www.donio.cz/CoroVent,

Až si bude agent Bureš a jeho pohůnci zase v telce plácat játra, jak za všechno může plebs, kdežto státní správa jede naplno a samosebou bezvadně, tak si na to vzpomeňte

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Duke650 držím palce! Je to hnus...jak nemoc, tak celá ta posraná situace kolem. Ventilátory, vakcíny, respirátory, desinfekce a tisíc dalších věcí - co má certifikaci, to je nedostupné, čeho jsou plné sklady, to se používat nesmí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Duke650 napsal:

Nebudete tomu věřit z několika důvodů...

volala paní z firmy MiCo Třebíč, výrobce plicního ventilátoru CoroVent. Jeden přístroj darují nemocnici, kde leží máma.

 

Druhý úhel pohledu: loni na jaře lidé udělali sbírku, přístroje jsou vyrobené a leží nevyužité ve skladech. Ministerstvo po nějaké době udělilo blokovou výjimku, ale samotná certifikace ještě není ukončená https://www.donio.cz/CoroVent,

Až si bude agent Bureš a jeho pohůnci zase v telce plácat játra, jak za všechno může plebs, kdežto státní správa jede naplno a samosebou bezvadně, tak si na to vzpomeňte

 

Je to bordel, ale trochu nechápu proč leží na skladě? Proč je nedarují stejně jako ten jeden o který si požádal? Nečetl jsem celý příběh, tak mi možná něco uniká....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přesně jak říkáš. Materiálu a vybaveni (včetně ventilátorů) je dostatek, ale nejsou lidi. Ono jich bylo málo už za normální situace, natož teď. Část je nemocná, část to prostě dělat už z různých důvodů nechce nebo nemůže a část už prostě nemůže fyzicky. Obsluha pacienta na ventilátoru ve 3směnném provozu je extrémně náročná na personál. Navíc největší problém je ale někoho z ventilátoru dostat. Když se zajistí a připojí lidé 80+ s poškozenýma plícema, při maximální ARO/JIP péči přežijí skoro vše libovolně dlouho - ale už nikdy je z ventilátoru neodpojíš anebo jsou už v takovém stavu že je to čekaní na konec. A pak je etický i právní problém, kdo a kdy rozhodne že to už dále nemá cenu. Začíná přibývat těchto lidí - to jsou ti co vypadnou ze statistiky COVID hospitalizací, protože už jsou v nemocnici déle než 20 dní, pojišťovna ani ministerstvo už je neuznává jako covidové, ale oni domu jít nemůžou a nikdo vlastně neví co s nima. Proto není podle statistiky počet hospitalizovaný s covidem tak velký jako po vanocích nebo na podzim, ale reálně jsou nemocnice plnější. Je to kouzlo s čísly.

před 2 hodinami, African napsal:

Je to bordel, ale trochu nechápu proč leží na skladě? Proč je nedarují stejně jako ten jeden o který si požádal? Nečetl jsem celý příběh, tak mi možná něco uniká....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, montemar napsal:

ja tomu nerozumim.. virus, jak zde zaznelo “netopyr” :) preziva alespon par hodin skoro na vsem, a prymula rekne “s ffp2 je minimalni riziko nakazy”.. 

No k tomu je navíc ta desinfekce a socialní odstup. A taky dost důležité je způsob sundavání toho respirátoru stejně jako včasná výměna. Primarní cestou vstupu infekce je skutečně sliznice - ústa cestou aerosolu. Čili neolizovat kliky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to trochu výkřik do tmy, ale buďte prosím opatrní a neriskujte, i když vím, že je to těžké a úplně e tomu nedá vyhnout. Dnes jsem byl na pohřbu blízkého rodinného příslušníka. Ano, bylo mu přes 80, ale v zásadě nebyl nemocný kromě stáří. Organismus byl navíc oslabený, byl v nemocnici kvůli zotavení po pádu, tam se nakazil covidem a po pár týdnech umřel. Byl to manžel mé mámy, se kterým byla 35 let, bohužel máma je v nemocnici kvůli něčemu jinému, všichni se asi bojí (no, někteří milovníci lyží a mejdanů ne), bohužel i jeho vlastní děti, takže jsme se s Vláďou rozloučili jen já a přítelkyně Dáša. Tuhle se  mne někdo ptal, jestli umřel na Covid nebo s Covidem. Asi tak, bez Covidu by tu byl možná ještě pár let, zemřel na typické covidové komplikace. Mám i další 2 podobné případy, oba známí byli zdraví. Jednomu bylo 71, druhému 61. Oba aktivní, pracovali, sportovali. Nakazili se, dostali zápal plic, pár týdnů bojovali a - umřeli. Dávejte bacha! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, montemar napsal:

ja tomu nerozumim.. virus, jak zde zaznelo “netopyr” :) preziva alespon par hodin skoro na vsem, a prymula rekne “s ffp2 je minimalni riziko nakazy”.. 

Preziva na vsem az 72 hodin, ale v mnozstvi ve kterem neni schopen nakazit cloveka. Asi jako kdyz delaji stery z klik. Najde se tam taky vse, ale diky velmi citlivym laboratornim metodam.

B4C034C3-C4AC-470E-BF21-ADEDD00FF948.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten obrázek od rayethona je fajn, v principu ukazuje snižování míry rizika u různých kombinací, jen teda dvě roušky nebo dva respirátory v uzavřeném prostoru na dva metry určitě nechrání na 100%. Kdyby jo, nemusely by být masky...  Faktem je, ze nejhorší varianta je asi čerstvá dávka z huby do huby/nosu/očí. Z toho pohledu dával ten lock pozdně večerních a nočních hospod určitý smysl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně se nenechat zblbnout a řídit se rozumem. Někomu stačí vysoký strope a vyvětrat plus papír dodá hygiena dodatečně, a pak nemusíš nic dezinfikovat a prát. ;) 

Horší je personální situace, kdy se již před několika lety mluvilo o tom, že je nesmysl aby v dnešní době musela mít  - obrazně - i uklízečka v nemocnici vystudovanou zdravku. Nicméně legislativní požadavky zůstaly, aparát selhal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, KFL napsal:

Tak prcek přitáh netopejra ze školky. V neděli ulehnul (a už je ok), včera lehla přítelka, tak teď jsem asi na řadě já :).

U nás podobný- prcek 9 let jen jeden den 37,2, přítekyně 3 dny , max. 38,2 (40 let), já (54 let), zahájení na 38, potom už skoky až na 39,6. Horší byla ale saturace O2 (mám oxymetr), která klesla na 80%, doktorka mi už balila do nemocnice. domluva s nemocnicí počkat na 75%. Teploty celkem 7 dnů, nic pořádně nepomáhá - ale neomdléval jsem, pil hodně tekutin, ztratil čich, chuť. Je to naprosto individuální a nic standardního nepomáhá, ale ani jsem nemohl konstatovat, že nepomáhá - není srovnávací základna. Užíval jsem 7 dnů i Isoprinosin, ale jak konstatovat, že pomáhá, když není srovnání.

Každý organismus bude reakcí originál.

Teď je to 13 dnů od pozitivního testu, a výspup do 2 patra po schodech je problematický. Jsem sportující, bez nadváhy, nekuřák,

Hodně štěstí.

Upraveno uživatelem vaba
text
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...