Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Zavřené obchody a respirátory třídy ffp milion budou houby platné, dokud se nezačnou řešit fabriky. Vlastní zkušenost: když se projdu po hale, tak cca půlka lidí ma hadru omotanou kolem krku místo šály.

Trasování v rámci fabriky probíhá: kdo ti byl nejblíž? Má příznaky? Ne - výborně. Tak zítra do práce....

Jenže tohle by vyžadovalo už nějakou práci, přemýšlení a námahu. Odepsat malé obchody je tak jednoduché a bezbolestné....

A nedotkne se to Agrofertu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Andrejko má maloobchod posichrovaný - kromě potravin (PENAM, Kostelecké uzeniny a bůh ví co ještě) si do seznamu výjimek nezapomněl dát dokonce i prodej květin a pietního zboží. To by tak hrálo, aby svěřeneckému fondu který neovládá zmařil předloňskou investici... :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, HonzaS napsal:

Zavřené obchody a respirátory třídy ffp milion budou houby platné, dokud se nezačnou řešit fabriky. Vlastní zkušenost: když se projdu po hale, tak cca půlka lidí ma hadru omotanou kolem krku místo šály.

Trasování v rámci fabriky probíhá: kdo ti byl nejblíž? Má příznaky? Ne - výborně. Tak zítra do práce....

Jenže tohle by vyžadovalo už nějakou práci, přemýšlení a námahu. Odepsat malé obchody je tak jednoduché a bezbolestné....

A nedotkne se to Agrofertu.

asi záleží jak kde. U nás * (US fabrika v CZ) se to řeší dost důsledně, jsou komise, co to prochází, dělají čárky za staženou roušku, nepoužití desinfekce při odchodu z toalety, nedodržený odstup 2m atp., napomínají, nebo rovnou rozdávají vytýkací dopisy za "moc čárek" (což má návaznost na měsíční i pololetní premie = minimálně 20t Kč čistého, takže si to každý sakra rozmyslí). Desinfikuje se neustále. Jakýkoliv náznak teploty, slabosti -> hybaj na testy a vyležet se. Jsi pozitivní? Okamžitě se trasuje kde kdo s kým, svážíte se jedním autem? Všichni na testy. Trasují se lidi i v rámci okolních fabrik, kteří jezdí jedním busem. Na hygienu se nelze vůbec spolehnout, ti vůbec nic nedělají, všechno si řešíme sami. Pracujete u stroje, kde nelze dodržet 2m a jeden je pozitivní? Všichni na testy. Jsi límeček? Proč jsi v práci? Nejde to řešit z domova? Tak to dořeš, na nic nečekej a hybaj domu. 

Musím zaklepat, ale zatím se držíme na jednotkách případů za týden při 250 zaměstnancích. Prozatím ani jeden komunitní přenos, všichni to chytili doma, protože jejich partner/ka dělá ve veřejných službách (úřad, škola, zdravotnictví), případně řidiče kamionu (evidentně na to kašlou), nebo to chytí od dětí. 

A co je vtipné, tak v mateřské společnosti v US už mají skoro všechny zaměstnance proočkované a to dokonce druhou dávkou, a my tu nemáme proočkované ani prarodiče, natož abychom pomýšleli nad očkováním zaměstnanců. 

* a nejen u nás, ale i v okolních fabrikách, které jsou US, Mex, B, CZ, DE, E

Upraveno uživatelem eLzyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak k těm respirátorům. Smutné je, že tak polovina toho, co je na trhu a je označeno jako FFP2, nebo alespoň KN95, tak jsou klumpy, co vyhoví sotva FFP1. Hlavně že je to levné. A nejhorší je, že se tohle dodává i do nemocnic, škol atp.  

viz https://www.facebook.com/groups/194728222407708/

případně zde https://docs.google.com/spreadsheets/d/14I11j80GSE3gC4eLt8-oaAUeA67Ccu3sNLJLhI6NcS0/edit?fbclid=IwAR240br7Xvoa8xcJzA4EaRvqQjF7WHuSkNl7er4INp2MiUmLslZPuVCoKa8#gid=0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda to je docela hukot na tom Chebsku. Včera po obědě mi volal kamarád, který bydlí přímo v Chebu, a takhle vyplašenýho jsem ho ještě neslyšel.

Přijde mi, že ty řečičky o vyšší nakažlivosti, ale nezvýšeném riziku anglický mutace moc neseděj...

Mně to přišlo divný už před měsícem -

V 22. 1. 2021 v 22:01, martar napsal:

Přitom se všude u nás tvrdí, že je nakažlivější, ale nezpůsobuje těžší průběh než původní verze. Což mi nedává logiku, protože jestli britská mutace zlepšila schopnost napadnout buňky (pevnější přichycení k buňce a lepší odolnost proti protilátkám), mělo by to vést k rychlejšímu resp. závažnějšímu průběhu nemoci, a to jak u jedince (poničeno více plicních buněk v kratším čase), tak u společnosti (nakaženo více lidí, zahlcená kapacita zdravotniho systému). 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, martar napsal:

Teda to je docela hukot na tom Chebsku. Včera po obědě mi volal kamarád, který bydlí přímo v Chebu, a takhle vyplašenýho jsem ho ještě neslyšel.

Přijde mi, že ty řečičky o vyšší nakažlivosti, ale nezvýšeném riziku anglický mutace moc neseděj...

Mně to přišlo divný už před měsícem -

 

Je to subjektivní pohled, ale...

lidi jsou strašení, “mrazaky, mrtvoly, tisíce mrtvých, lůžka v nemocnicích”

zustat duševně zdravy je ted fakt těžký, agrese mezi lidma je o100% vyšší než třeba v létě.

v Chebu jsem byl ve čtvrtek, a žádné šílenství jsem nevidel a nemluvili o něm ani lidé z krajské samosprávy...

zajima mě andy a spol, na jaře byl viníkem “italsky lyžař” později “chorvatsky turista” na koho to hodi ted? Vakcinace, kterou chtěl osobně řídit je na bodu 0...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máte někoho známého v pohřební službě, je nejlepší se zeptat jeho jaká je právě situace ve vašem městě. Já kecal s tím naším a ten za padesát let co je v kšeftě takový hukot a mrtvých ještě nezažil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vwtyp11 napsal:

Je to subjektivní pohled, ale...

lidi jsou strašení, “mrazaky, mrtvoly, tisíce mrtvých, lůžka v nemocnicích”

zustat duševně zdravy je ted fakt těžký, agrese mezi lidma je o100% vyšší než třeba v létě.

v Chebu jsem byl ve čtvrtek, a žádné šílenství jsem nevidel a nemluvili o něm ani lidé z krajské samosprávy...

zajima mě andy a spol, na jaře byl viníkem “italsky lyžař” později “chorvatsky turista” na koho to hodi ted? Vakcinace, kterou chtěl osobně řídit je na bodu 0...

Souhlasim, ze subjektivni pohledy ruznych lidi se vejdou do velmi sirokeho spektra.

Osobne mam vsak vetsi tendenci verit primarum z ruznych nemocnic, nez jiz nekolikrat ze lzi usvedcenemu ministrovi zahradnictvi panu Blabolovi.

Ti doktori nemaj potrebu predvadet se v mediich jako ji maji "celbrity" nebo politici. Ti jdou do medii v drtive vetsine pripadu z cisteho zoufalstvi a potreby dat lidem vedet, ze to co rika vlada, neni velmi casto pravda.

Lidi jsou jelita, a dokud se jich to nedotkne osobne, tak se jich velka cast chova neadekvatne situaci. A tim nechci rict, ze je nezbytne nutne podlehat panice a histerii. Na vytvareni chaosu tu mame Burese, na tom se neni treba aktivne podilet 😀

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hehe, jsem si nemohl nechat ujít přece. :) Zase na druhou stranu má specializaci podobně jako ministr zdravotnictví, ale v hlavě to má nejspíš dost pomatený. 

Což mají s ministrem společné, protože objednat testy do škol přímo u výrobce nikdo z pěti set zaměstnanců MZ nedokázal. Ještě že je ten stav noize a může to objednat kolega Hamáček. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevychazím z údivu. Celou dobu se naše špičky na MZ chovají nesmírně konzervativně. Neberte si Remdesivir, nemáme potvrzeny léčivé účinky. Neberte si Isoprinosin, nemáme potvrzeny léčivé účinky. Neberte si Ivermektin, nemáme potvrzeny léčivé účinky. Může mi někdo ukázat zdroj, který by potvrzoval, že nošení dvou roušek místo jedné snižuje riziko nákazy? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Bert napsal:

 Může mi někdo ukázat zdroj, který by potvrzoval, že nošení dvou roušek místo jedné snižuje riziko nákazy? 

To vam ako niekto oficialne odporuca? 

Tvl, z toho co som cital si myslim skor opak. Rusko nedolieha k tvari a ked zvysis odpor dychania tak budes viac dychat okolo, nefiltrovany vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, eskimak napsal:

To vam ako niekto oficialne odporuca? 

Tvl, z toho co som cital si myslim skor opak. Rusko nedolieha k tvari a ked zvysis odpor dychania tak budes viac dychat okolo, nefiltrovany vzduch.

To není doporučení. To je nařízení. Best in Covid bro 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, eskimak napsal:

To vam ako niekto oficialne odporuca? 

Tvl, z toho co som cital si myslim skor opak. Rusko nedolieha k tvari a ked zvysis odpor dychania tak budes viac dychat okolo, nefiltrovany vzduch.

To včera oficialně oznámil ministr zdravotnictví. Buď dvě chirurgické roušky na sobě, nebo respirátor. V pondělí to vyjde jako nařízení vlády a platit to bude od půlnoci na úterý. Vážně, zcela bez legrace.

Proto ta moje fotka na předchozí stránce. Pokud teda zase nebude zítra něco jinak, možná Babiš něco oznámí v čaulidi. (Jeho vysílání každou neděli na facebooku). -> blijící smajlík here <- 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Bert napsal:

Nevychazím z údivu. Celou dobu se naše špičky na MZ chovají nesmírně konzervativně. Neberte si Remdesivir, nemáme potvrzeny léčivé účinky. Neberte si Isoprinosin, nemáme potvrzeny léčivé účinky. Neberte si Ivermektin, nemáme potvrzeny léčivé účinky. Může mi někdo ukázat zdroj, který by potvrzoval, že nošení dvou roušek místo jedné snižuje riziko nákazy? 

Je to stejný zdroj který prokázal, že počet nechtěných gravidit při použití 2 kondomů na sobě je menší než když je použit kondom jen jeden :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď vážně. Myslím, že tady končí veškerá legrace. Pro jistotu si dovolím citovat Krizový zákon, paragraf 31, odst. 4: 

(4) Plnění povinností uvedených v odstavci 3 může fyzická osoba odmítnout, pokud by jejich plněním ohrozila život nebo zdraví vlastní nebo jiných osob anebo pokud jsou povinnosti jí ukládané v rozporu se zákonem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...