Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Před hodinou, Bert napsal:

Krása. Myslím, že takto inteligentní a hloubaví lidé by neměli být rozptylování běžnými starostmi všedního života, ba naopak měli by se plně upnout ke studiu tak vzácných pramenů poznání, jak nám zde prezentoval člen ten blbej. Za Chronomag slibuji, že jej po dobu blíže neurčenou, nebudeme nijak rozptylovat.

Dakujem Ti ze si toho blbeho poslal kam si zasluzil. Musel som to precitat 3x aby som pochopil ze to mysli vazne. Ten nick ma(l) ale trefny... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, martar napsal:

Nedávno jsem tady psal, že jednou z mála výhod přikázaných respirátorů min. FFP2 je, že se nedají nosit pod  nosem (tak jak laxnější lidé nosili roušky tzv. "na čůráka venku"). No... to jsem se ovšem zmýlil! Je pondělí, a já nestačim žasnout. Škoda, že tu českou kreativitu neumíme napřít nějakým konstruktivnějším směrem než na ojebávání a obcházení čehokoliv.

 

Včera jsem doma vyzkoušel 3 druhy FFP2/3 respirátorů bez ventilku koupených na Alze. A ať je šteluju a ohýbám a utahuju jak chci, tam mi přijde, že při výdechu jde vzduch bud spodní nebo horní mezerou.... máte někdo podobnou zkušenost? Přijde mi, že se pak ten ochranný účinek pro ostatní trochu ztrácí.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Duke650 napsal:

Pečujte o své blízké lépe, než jsem to dělal já

Je mi líto. Myslím, že jsi rozhodně víc udělat nemohl. Tvé možnosti nemá ani zdaleka každej. Nic bych si nevyčítal, být tebou ( i když chápu, že to nejde, moc dobře to znám a i po skoro dvou letech se mi vrací, že jsem měl pro tátu udělat víc ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, safi napsal:

Včera jsem doma vyzkoušel 3 druhy FFP2/3 respirátorů bez ventilku koupených na Alze. A ať je šteluju a ohýbám a utahuju jak chci, tam mi přijde, že při výdechu jde vzduch bud spodní nebo horní mezerou.... máte někdo podobnou zkušenost? Přijde mi, že se pak ten ochranný účinek pro ostatní trochu ztrácí.. 

Myslím si to samé. Včera jsem si o tom dopisoval v SZ, tak to sem jen překopíruju:

Já jedu od začátku epidemie ffp3 masku resp polomasku, protože jednak perfektně těsní (tak žádná rouška ani běžný respirátor nedoléhá) a navíc se do nich přes filtry jen nadechuju, takže filtrační materiál zůstává mnohem déle funkční a nevlhne z výdechu. Má to tři ventily. V létě jsem upgradoval ffp3 filtry na sendvič aktivní uhlí + ffp3 + nanosilver ffp2 + 5 vrstev mikrovláknových utěrek navrch, aby se funkční vrstvy zbytečně nezanášely prachem a pylem. Utěrky měním týdně, nanosilver měsíčně, ffp3 jednou za měsíc až dva. Původně jsem to chtěl jen do práce + pro případ, že  bych se musel starat o nemocné rodiče nebo děti, nakonec to ale nosím mimo domov všude. Zpočátku jsem byl dost za exota :) Cokoli, přes co se vdechuje i vydechuje (roušky, ústenky, šátky, nákrčníky, respirátory bez ventilů) mi nevyhovuje a "smrdí" mi to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, martar napsal:

Myslím si to samé. Včera jsem si o tom dopisoval v SZ, tak to sem jen překopíruju:

Já jedu od začátku epidemie ffp3 masku resp polomasku, protože jednak perfektně těsní (tak žádná rouška ani běžný respirátor nedoléhá) a navíc se do nich přes filtry jen nadechuju, takže filtrační materiál zůstává mnohem déle funkční a nevlhne z výdechu. Má to tři ventily. V létě jsem upgradoval ffp3 filtry na sendvič aktivní uhlí + ffp3 + nanosilver ffp2 + 5 vrstev mikrovláknových utěrek navrch, aby se funkční vrstvy zbytečně nezanášely prachem a pylem. Utěrky měním týdně, nanosilver měsíčně, ffp3 jednou za měsíc až dva. Původně jsem to chtěl jen do práce + pro případ, že  bych se musel starat o nemocné rodiče nebo děti, nakonec to ale nosím mimo domov všude. Zpočátku jsem byl dost za exota :) Cokoli, přes co se vdechuje i vydechuje (roušky, ústenky, šátky, nákrčníky, respirátory bez ventilů) mi nevyhovuje a "smrdí" mi to. 

můžeš to vyfotit?

 

jinak usnesení ústavního soudu je venku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, eskimak napsal:

To ma zaujalo. Ako je to riesene? A aky je potom benefit ventilu?

Na SK su masky/respiratory s ventilom pre plebs zakazane.

 

Benefit filtru za výdechovým ventilem je pro okolí, ne pro mne.

Benefit masek obecně je, že 1) těsní, takže dýcháš pres filtr a ne okolo něj 2) vdech a výdech jsou vedeny jinudy diky jednocestným ventilům, takže své nádechové filtry výdechem nevlhčíš a nekontaminuješ bakterkou 3) a proto jsou filtry přes větší počet vrstev prodyšnější než jedna vlhká rouška.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme to cela rodina, bez teplot, sedi to na průduškach, prekvapil mě strašně rychlý start, během hodiny z jako rybička do postele, svaly a klouby... a pekne 15 dni od hygieny karantena

Akorát dneska ráno asi po 20 letech krev z nosu, to je taky nejaky příznak?

Kdo s tím bojujete taky tak hodně rychlé uzdravení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Duku, upřímnou soustrast, mrzí mě to. Ačkoli sem moc nepíšu, sledoval jsem tvoje úsilí. Udělals maximum!

--

Já byl dneska po 5 dnech od posledního kontaktu s nakaženou na testech, výsledek odpo. Nic mi zatím pořád není, jen jsem takovej lehce jetej (tlak za očima, "cejtim" páteř mezi lopatkama), ale to může být z toho neustálýho pobytu doma a válení se o víkendu. Tak uvidim.

 

A ještě stran FFP2 .. mám Respilon nákrčníky s nanomembránou i jejich respirátory (certifikovaný FFP2), který ale vypadají moc "dobře" na respirátor. Jsem zvědavej, jak se budu dohadovat v krámě, až se dostanu ven.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, KFL napsal:

 

Já byl dneska po 5 dnech od posledního kontaktu s nakaženou na testech, výsledek odpo. Nic mi zatím pořád není, jen jsem takovej lehce jetej (tlak za očima, "cejtim" páteř mezi lopatkama), ale to může být z toho neustálýho pobytu doma a válení se o víkendu. Tak uvidim.

Takhle mě to trvalo 10 dní. Pak druhý test pozitivní. A už se válím v pelechu. Alespoň jsem obsloužil zbytek nakažený rodiny než jsem ulehl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 minute ago, Oplt said:

Takhle mě to trvalo 10 dní. Pak druhý test pozitivní. A už se válím v pelechu. Alespoň jsem obsloužil zbytek nakažený rodiny než jsem ulehl.

Taky pěkný... Pokud bych bral infekčnost přítelkyně 48 hodin před vypuknutím příznaků, měl jsem se teoreticky nakazit už minulý pondělí. A když ne v pondělí, tak v úterý. Ve středu už jsem ji vezl s horečkou na testy. Čili jsem už týden od rizikovýho kontaktu, pět dní od potvrzenýho. Inu, uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, martar napsal:

Benefit filtru za výdechovým ventilem je pro okolí, ne pro mne.

Benefit masek obecně je, že 1) těsní, takže dýcháš pres filtr a ne okolo něj 2) vdech a výdech jsou vedeny jinudy diky jednocestným ventilům, takže své nádechové filtry výdechem nevlhčíš a nekontaminuješ bakterkou 3) a proto jsou filtry přes větší počet vrstev prodyšnější než jedna vlhká rouška.

Tomu celemu rozumiem, nechapal som ale naco ventil ked je za nim filter = tiez odpor na vydych. Ventil ma (pre mna) hlavny benefit ze sa cez to lahsie dycha (vydychuje) a po par hodinach mi netecie v celom respiratore vyzrazana voda...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, KFL napsal:

A ještě stran FFP2 .. mám Respilon nákrčníky s nanomembránou i jejich respirátory (certifikovaný FFP2), který ale vypadají moc "dobře" na respirátor. Jsem zvědavej, jak se budu dohadovat v krámě, až se dostanu ven.

Jj, tak ty sem přesně objednal těsně před tim, než přišli s tim, že má bejt respirátor nebo 2 roušky. Přesně už tušim, jaká bude domluva s těma kvalifikovanýma "koordinátorama zdraví a ochrany" v obchodech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...