Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Dival jsem se, jak hodne zaostavame v ockovani a je to docela masakr, kdyz vidim USA/UK/Israel.

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

covid1.thumb.gif.01e4a49af1598e453b5e5901e37c5651.gif

covid2.thumb.gif.db138819a03defca7b0a4366e2a5af5a.gif

 

Nase cz data jsou tady https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/vakcinace-cr

data-covid.thumb.gif.9a99b0ccc9bc1a2bfe16af78f2c2b687.gif

 

Udelal jsem si rychle malou tabulku (hodne zjednodusene) a odhaduji, zda se to do konce roku da stihnout. Zatim mi vychazi ze neda, ani kdyz stat bude od brezna kazdy mesic zvysovat kapacitu +20%. Doted je pouze 207,5t. plne proockovanych. Ma nekdo lepsi odhad situace, nejake interni zpravy jak to urychli?

excel.gif.637b7ef9485874e6be26a3db8335474f.gif

odhad.xlsx

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ta maska je konstruovaná tak, že výdechový ventil je volný, pro snazší výdech. Filtr za výdechovým ventilem na vnější straně masky jsem tam přidělal já (ze slušnosti, aby platilo, že chráním i okolí a nejen sebe). Na funkci masky to nemá vliv, jen je o fous namáhavější výdech. Jediná funkce dvou vdechových a jednoho výdechového ventilu spočívá tedy ve směrování toku vzduchu do / z masky. V mrazech voda v masce kondenzuje ať už je výdechový ventil opatřen filtrem anebo ne (s fiktrem o trochu víc). Zahrnutý spodní limec ale vodu jímá, takže to ničemu nevadí, stačí to jednou za dvě hodiny vylít.

Masku nosím denně treba i 12 hodin v kuse (v práci jsem ji občas nosil i před Covidem z jinych důvodů a s jinými filtry), takže jsem na ni zvyklý. Nicméně udychat se to bez potíží dá.

před 46 minutami, eskimak napsal:

Tomu celemu rozumiem, nechapal som ale naco ventil ked je za nim filter = tiez odpor na vydych. Ventil ma (pre mna) hlavny benefit ze sa cez to lahsie dycha (vydychuje) a po par hodinach mi netecie v celom respiratore vyzrazana voda...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, busdriver napsal:

Jj, tak ty sem přesně objednal těsně před tim, než přišli s tim, že má bejt respirátor nebo 2 roušky. Přesně už tušim, jaká bude domluva s těma kvalifikovanýma "koordinátorama zdraví a ochrany" v obchodech.

Kluci, vytiskněte si tohle. Řešilo Respilon to má na webu 

20210222_131035.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím :)

 V jedné profesi si musim chránit sliznice a plíce před poleptáním a toxickým prachem,

GHS08-Hazard-pictogram.jpg.e9be1c0bb3c68d8af6beacb2ceeee4ad.jpg

a v druhé zas před breberama.

52468588-triangle-road-sign-icon-biohazard-chemical-and-hospital-waste.thumb.jpg.da21e594310fbb5ed590419553e534e7.jpg

(Podotýkám, že nejde o viry, ale o bakterie a predevším o spory plísní).

 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, martar napsal:

To nevím :)

 V jedné profesi si musim chránit sliznice a plíce před poleptáním,

GHS08-Hazard-pictogram.jpg.e9be1c0bb3c68d8af6beacb2ceeee4ad.jpg

a v druhé zas před breberama.

52468588-triangle-road-sign-icon-biohazard-chemical-and-hospital-waste.thumb.jpg.da21e594310fbb5ed590419553e534e7.jpg

(Podotýkám, že nejde o viry, ale o bakterie a predevším o spory plísní).

 

Aha. Ja som myslel nejakého kolegu, ktorý sa nerád sprchuje🙂.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě dlouhodobě sere jeden "koordinátor" v Bille, kde nakupuju. Svou nečekaně získanou moc si ten dobrý muž vyloženě uživá. Předminule už jsem to nevydržel a přes masku se ho zvýšeným hlasem ptal, jestli je po operaci mozku, že si nepamatuje obojí mé vysvětlování o den a dva dny dŕíve. Plynule jsem pak pokračoval v dotazech, kdy naposledy pulíroval dezinfekcí madla vozíků, že jsem ho to ještě neviděl dělat. No ostuda. Minule se mi ale obloukem vyhnul, takže účelu bylo dosaženo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tmx Budiž, Netanjahu si potřeboval koupit hlasy aby si zachránil prdel ve volbách - ale na rozdíl od našeho "mikromanažera" se aspoň nezabýval pokoutním rozkrádáním drobných, protože i pro bratra Jonathana Netanjahu je tamní doktrína "záchrana židovských životů za jakoukoliv cenu" nedotknutelná (což i přes vzletné kecy politiků ze všech stran nikde jinde nefunguje).

Smutné je spíš porovnání s obdobně lidnatými (a v našich "morálních" médiích ne zrovna protěžovanými) zeměmi: třeba spojené arabské emiráty jsou na skoro 70%, Chile se blíží 20% (které má USA) - přičemž v Evropě se neschopná ušatcova squadra kromě Polska a Maďarska nechytá už ani na chudé a tradičně zkorumpované země jako Srbsko, Turecko, Rumunsko, Litvu... 

Od podzimu se u nás básní o megahypercool očkovacích centrech, do kterých pochopitelně bude nutno nalejt (a přes kamarády odklonit) miliardy - no a když už sem jak na potforu dorazí i vybavení se kterým můžou očkovat i tisíce obvoďáků, Bláteníkovi mantáci se budou aspoň zuby nehty bránit vydat jim k tomu "závaznou metodiku" a zaklínat se přístupem k centrální evidenci. Tož dobře že už víme o kolik je náš Kocourkov schopnější a výkonnější než ten opovrhovaný a věčně rozhádaný Balkán... :censored:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, KFL napsal:

A ještě stran FFP2 .. mám Respilon nákrčníky s nanomembránou i jejich respirátory (certifikovaný FFP2), který ale vypadají moc "dobře" na respirátor. Jsem zvědavej, jak se budu dohadovat v krámě, až se dostanu ven.

Taky na něj koukám pro občasný využití. Tak jsem se chtěl zeptat, jak sedí na obličeji a jak se v tom dýchá.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, warann napsal:

Taky na něj koukám pro občasný využití. Tak jsem se chtěl zeptat, jak sedí na obličeji a jak se v tom dýchá.

Díky.

Nákrčniky sem koupil sobě, ženě i dětem (6 a 8 let), v srpnu. Sedí parádně, dýchá se v tom líp nez v hadrové roušce,tolik se to nelepi na hubu. Za největší výhodu považuju, že to mají kluci pořád na krku, nesahaji rukama dovnitř,  nikde to nepovalují. I učitelka se nato vyptávala, moc se ji to libilo. Donedávna jsem používal jen nákrčnik, teď už jen ven. Do uzavřených prostor beru respirator, přece jen, lépe obepíná obličej. 

S respiratory od Respilon zkušenost nemám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuju - nákrčník je bezva a nijak mi nepřekáží, nevadí. Přítelka ho nenávidí, blbě se jí v tom dejchá - zjevně je to kus od kusu. Používám ho už od září, má vydržet snad 14 pracích cyklů. A protože ho mám řádově minuty denně na ksichtě, pral jsem ho zatím jen asi 10x... Přesto jsem si koupil už novej - radši :D.

Jinak přišel PCR test - jsem negativní. Karanténa až do soboty, tak uvidíme :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

r-shield  od respilonu , píšou, že funguje v obou směrech, já se chráním a zároveň chráním okolí, je to pravda(vlastnost té "membrány/filtru")? Děkuji za dovzdělání

Ponáším Refil 1031. Vyhovuje/sedí mi maximálně, ale nechrání okolí.

R-shield nákrčník jsem dostal na jaře v práci a hodil do šuplíku...nyní ho asi aktivuji.

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...