Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Pre mna je ten r-shield nepouzitelny. Brutalne mi to tlaci nos, dycha sa mi v tom najhorsie zo vsetkeho vratane plynovej masky. Pre mna nepouzitelne. Manzelka je schopna to nosit, ale moc to nechvali... .

Pri cene ffp2 respiratorov v tom moc nevidim benefit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně tedy pokud člověk nemá nos jako Voldemort nebo tváře jako slabikáře, logicky cokoli včetně Respilonu nebude po stranách nosu perfektně doléhat - při pohledu shora tam budou trojúhelníkové škvíry. A protože ffp2 nebo ffp3 materiál už klade odpor, bude nadechovaný i vydechovaný vzduch proudit přesně tudy. Teď neteoretizuji, mám to ze své výšky nakoukané. Leda ze by byl nákrčník tak vyšponovaný, ze by natěsno doléhal k nosnim dírkám a ústům, ale to by bylo hodně nekomfortní. Respilony jsou imho vhodné pro jedince s malým či plochým nosíkem (např. pro malé děti, nebo lidi asijského či afrického původu). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi záleží na každé hubě :-D. Respilon má kolem nosu plíšek, takže se dá natvarovat. Dýchat s v tom dá, ale má to svoje limity - mě se v tom dýchá líp než v respíku bez ventilu a celkově mi sedí to, že to mám furt na krku a jen dle potřeby nasazuju/sundávám. Ale dle chuti každého soudruha. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezitím na síti . . . 

1581790383_2021-02-2218_39_22.png.f860d6c7d37ff3e767f318a9c23e411f.png

249068986_2021-02-2218_38_48.png.0e0591ce54c0f67fbd213934b79ba202.png

 

A zatímco ten Ferda nahoře to myslí jako vtip pošťuchující naše Švejkování, tak pisálek dole to myslí zcela vážně. Bacila vypálíš v troubě a je to. :D

 

103784174_2021-02-2220_36_44.jpg.c62c480c74372df256f846b9c813e197.jpg

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tom4 napsal:

Mezitím na síti . . . 

1581790383_2021-02-2218_39_22.png.f860d6c7d37ff3e767f318a9c23e411f.png

249068986_2021-02-2218_38_48.png.0e0591ce54c0f67fbd213934b79ba202.png

 

A zatímco ten Ferda nahoře to myslí jako vtip pošťuchující naše Švejkování, tak pisálek dole to myslí zcela vážně. Bacila vypálíš v troubě a je to. :D

 

103784174_2021-02-2220_36_44.jpg.c62c480c74372df256f846b9c813e197.jpg

Ja jsem šel do dílny, stáhl jsem si z police na stěně antivirak (Desident CaviCide) a timto sprejem tim ty male potvurky ničím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se bavil jak nikdy...krásně to shrnul jeden diskutující :

"hamacek udejchanej jak po tretim cisle, blatnej ma v motorovym vozidle mistnosti a schilerova vypravi v deset vecer o nejakym uhli... "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ředitel olomoucké FNOL profesor Havlík ve videu pro studenty Univerzity palackého, kde mluví mimo jiné i o Covidu. 

Lidi sami na sebe z většiny dost kašlou, nestarají se o svoje zdraví sami a spoléhají na systém ... a pak se diví ...

 

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré zprávy. Zavřené všechno od Nového roku a jsme na tom jak? 

Velmi dobře. Pouze nejvíce nakažené okresy (dva), mají 1360 Tachov, resp. 1095 Náchod mají nad 1000 cpositiv na 100tis. obyvatel. Zbytek republiky, všechny okresy mají pod 1000, většina pod 500, například Šumperk či Prachatice (záměrně vybrán přiklad hraničních okresů) reportují okolo 250 osob na 100tis. obyvatel.

A pak je tady Škoda auto, kde ve fabrice v Kvasinách o 9000 zaměstnancích je aktuálně v přepočtu 2223 nakažených na 100.tis osob, automobilka ale i přes to nemá problémy s výrobou, jelikož se postarala o "nasazení mimořádných opatření pro ochranu zaměstnanců". Výsledek je vidět. 

Mají obavy že PL zavřou hranice, proto: 

„Společnost Škoda Auto téma intenzivně diskutuje s oběma ambasádami, ministerstvy a Ústředním krizovým štábem. Naším cílem je zachovat možnost přeshraničního pohybu na základě vydaného potvrzení o zaměstnání při vhodných preventivních opatřeních."

Německou firmu přece nemůže nikdo podezřívat ze Švejkování, speciálně když nasadili mimořádná opatření pro ochranu a vhodná preventivní opatření . . . ja jen aby bylo jasné, proč nesmí otevřít kadeřnictví . . . 

 

Upraveno uživatelem Tom4
Typo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Bert napsal:

V čem je tohle zábavné? Naopak bych řekl, že na rozsudek, včetně odůvodnění, je potřeba nahlížet velmi vážně.

Veď práve. Výkonná zložka štátu nariaďuje zatvoriť, súdna prikazuje otvoriť. Riaditelia škôl môžu urobiť čokoľvek, všetko bude zle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, michal.s napsal:

https://shop.respilon.cz/certifikaty-nasich-produktu/

Poslední řádek pod produktem: 

Čestné prohlaseni

Díky, ráno už jsem to našel v poho, večer asi pracovala únava. Nicméně mě zajímalo, jak to bude v kontextu aktuálních opatřeních, tak jsem jim napsal a oni celkem obratem odepsali s odkazem právě na toto prohlášení a dále s tím, že na tom průběžně pracují s ohledem na aktuální vývoj nařízení. Mj. pak také zmínili, že:

"Normy, které určují dané kategorie, jsou však 40 let staré a konkrétně s R-shieldem pracovat neumí, nedisponují parametry, jak ho díky jeho tvaru (nejen) správně zařadit. Proto je prodávaný jako módní doplněk s všitou nanovlákennou membránou v oblasti nosu a úst.".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...